Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 8:18

Dobry den, v mojej rodine sa momentalne vyskytli take problemy, o ktorych by sa vam ani len nesnivalo. Tak v skratke: mama ma vyhodila z domu k ocovi lenze on byva v jednoizbobom byte s jeho frajerkou, kde by som musela spat nagauci takze neprichadza do uvahy. Kedze dedo byva hned vedla, rozhodla som sa ist k nemu. Velmi tuzim po cau cauovi a kedze som studentka a mam 17 rokov a brigadujem popri skole, a s cau cauom mame rovnaku povahu tak by sme si rozumeli, priatel mi mal doniest krasnu fenku na vianoce a za super cenu. Mam uz peliesok, hracky, vitaminy, krmivo a vsetko potrebne nakupene. Velmi som sa tesila ako sa o nu bude starat a ze ju budem lubit a bude mi robit spolocnost kedze som vacsinou bola u deda strasne osamela. Lenze sa veci skomplikovali a nemozem byt ani u deda a mama ma spät nechce. Otec to prisiel riesit a som nakoniec opät "doma". Mama je nervozna a nieje z toho nadsena a pravdepodobne mi bude robit zo zivota peklo pokial ma zasa nevykopne. V aprili mam 18 a chcela by som ist niekde prec. Lenze mali sme tu doma raz psa (maltezsky) a ktorym to nedopadlo dobre... Nevychovali sme ho a bol frustrovany stale cural dnu a mama uz z neho bola nanervy tak ho s obuvakom trepala este viac. Ona nieje v poriadku si myslim ked takto tyrala psa. Na vine som bola samozrejme ja, pretoze ja som chcela psa. Nakoniec sme ho darovali a od vtedy mama psa nechce. Lenze ja som chcela psika z utulku a uplne inu rasu ale nie ona si kupi rasu aku chce aj z kade chce ale je to moja vina lebo psa som chcela ja.... Cau cau ma rovnaku povahu s mojou a ked som si onom studovala viac, zamilovala som sa do neho a povedala som si, ze po tejto zlej skusenosti som sa naucila to, ze sa chcem o psika radsej starat sama a bude len pri mne a nie pri psychicky narusenych osobach. Rasa ktora nieje lacna a stoji medzi 200-400€ a mne ho zlaty pan da za 70 a teraz sa toto stane a ja neviem co mam robit. Zijeme v dome a mame zahradu no steniatko nemoze byt vonku ani v budke. Velmi by som ho chcela s ten majitel je tak strasne zlaty a este mi poriadne spusti z ceny? Som zufala. Velmi zufala. Prosim o pomoc. Neviem co mam robit. :( mala som presny plan ako sa o neho starat a poriadne ho vychovat ale urcite nie bitkou. Davala by som jej lasku ktoru by mi ona opatovala a boli by sme obidve stastne ze mame jedna druhu. Neviem co mam robit, stracam nadej a moj plamienok vo mne nebude dlho horiet. Lasku od cloveka a svojho duchovneho dvojnika som si nasla. No potrebujem aj psieho. Kedze priatel mi cestuje stale do brna mala by som koopec casu na jej vychovanie. No takto bude zasa sediet sama doma a zabijat cas. Moja sestra je ovplivnena mamou a tiez je proti a to ma 11 rokov. Cele zle. :(

Re: Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 8:59

mas jedno velke stastie a to to,ze psa nemas...tak si zbytocne teraz nekomplikuje zivot,vyckaj ako sa to vyvrbi

Re: Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 9:38

Tammy14 píše:...Rasa ktora nieje lacna a stoji medzi 200-400€ a mne ho zlaty pan da za 70 ...

Ak sa bavime o plemene tak sa bavime o psoch s PP... Neviem v akych cenovych relaciach sa pohybuju stenata cau-cau s PP a v akych bPP akoze "cau-cau", ale 200-400€ mi vobec nepride ako drahy pes (ak ide o PP psa), ked si to porovnas s inymi plemenami - napr. dobra cena za stena NSDTR je v rozmedzi 700-1200€... Ale predpokladam ze si pozerala bPP stenata a to by som nebral, kedze tam nemas vobec istotu co ti z toho vyrastie, ake choroby si to ponesie v svojej genetickej vybave, aku to bude mat vobec povahu, ci sa vobec bude aspon priblizovat tomu ake ju ma dane plemeno mat... Navyse cena za ktoru si stena kupis je len zlomok investicii... Co veterinarne poplatky ked sa nieco stane, psik ochorie? Co ockovania? Co kvalitne krmivo?

Ale viac k tvojmu problemu s byvanim a zazemim... Asi by bolo naozaj vhodne pockat kym sa veci vyriesia. Ono aj to ak je v rodine nepokoj a zle vztahy, tak to na psa vplyva... A stena k dobrym vztahom nemusi dopomoct, skor naopak, ked co to ponici, poocikava... Navyse si vlastne s byvanim stale v neistote. Co so psom ked ho nebudes mat kde mat? Pojde do utulku? Naozaj, radsej pockaj, nic ti neutecie.
Hlavne nesmies sa unahlit kvoli tomu ze mas stena bPP za 70€ (ked bPP tak radsej z utulku alebo z docasky), lebo nakoniec zistis ze ten rozdiel v cene niekolko nasobne preplatis za veterinara...

Re: Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 9:42

Suhlasim s margitou,najskor si daj dokopy vlastny zivot,psa ries az potom.

Re: Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 10:00

V ZIADNOM PRIPADE SI PSA NEBER!!!
nemas na neho podmienky. uprac si svoj zivot v prvom rade. kam sa podejes so psom? aj s prenajmom je problem. nie, naozaj nie je vhodny cas na psa. najdi si ine konicky, alebo chodievaj vencit psov v utulku - urobis dobry skutok aspon.

Re: Prosim o surnu pomoc, kde dat psika a co robit?

Pon 19.12.2016 11:06

urcite, pes by v tomto pripade bol iba starost navyse a bol by to dovod na dalsie hadky s mamou. pockaj si, kym budes mat zazemie, dobre podmienky a dostatok financii a potom si zadovaz psika :smile:
Odoslať odpoveď