mladsi ma pred starsim autoritu

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Linduska » Pia 04.07.2008 23:15

tak toto nechapem!... nasa mala je schopna odohnat starsieho psa bez problemov! Dnes som im dala von jednu kost, nakolko sme nemali dve. Jessie si ju zobral no Anetta prisla uchmatla ju a odisla, nestacila som sa divat, lebo jessie bol vzdy majetnicky a nesmel mu nikto nic vziat no pri malej je uplne ako vymeneny :smile:
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Tasha » Sob 05.07.2008 10:10

Ja osobne by som toto nikdy nespravila. Keď je len jedna kosť, tak ju dám do mrazáku a počkám kým bude ďalšia, alebo to rozlomím, aby mali obaja (u mňa 3). Loptičku im hádžem jednu, aby sa všetci naháňali, ale to je iné. Keď dostane jeden dve kosti, tak aj ďalší.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Linduska » Sob 05.07.2008 10:40

ja to tiez tak robievam, ale teraz som vlastne aj chcela vidiet ci som sa nemylila... ona mu aj do misky vbehne a on nic... je to zaujimave
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Tasha » Sob 05.07.2008 10:49

Je to zaujímavé, ale nemyslím, že je to autoritou. Starší sú väčšinou kľudnejší. A ak sa jedná o šteňa (aj keď už trochu odrastenejšie), tak dospelý pes mu neublíži, ale naopak veľa vecí mu toleruje.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod meggie26 » Sob 05.07.2008 12:38

Presne tak toto nieje o autorite ale o tolerancii preco si nechaju nase starsie suky od steniatka tahat bradu alebo liezt totalka na nervy... je pravda ked uz to presiahne urcitu hranicu tak naznacia ked nepomoze naznacia druhy raz a ked ani to radsej odidu....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 05.07.2008 12:51

Jo aj unás to tak je. Šteňa krysaříka mu doslova vytihne kosť z papule, hoci má svoju.
Ale ak ti šteňa podrastie a dostane sa do puberty, tak by som na takéto situácie dala pozor, leto zrazu si dospelý už tú kosť vziať nenechá. Šteňacie časy sú preč a môže byť z toho problém. Takže čím menej zámienok tým lepšie.
Ale samozrejme ich treba nechať, nech komunikujú, ale netreba zadávať príčiny na zbytočné šarvátky, aby sa šarvátkami nenaučili riešiť každú blbosť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Linduska » Sob 05.07.2008 13:19

dbre, budeme sa vyhybat takymto situaciam.. no mne to prislo zaujimave najma preto, lebo starsi pes je dost dominantny a nikdy by som nepovedala, ze dokaze niekedy takto ustupit :)
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 05.07.2008 13:49

presne aj u nás :ha: Bad je voči Fredovi velmi tolerantný..napr,keď mu lezie do misky kocúr,niekedy po ňom zavrčí a spraví chmat,ktorému sa kocúr samozrejme uhne..ale Fredovi také niečo nikdy neurobil a to aj keď dám prvému jemu,musí Badovi do misky nakuknuť..takisto mu nechá aj kostičky( Fred zobere jemu a Bad zase Fredovi :ha: ) a aj hračky..nechá si šklbať labky,ušká,...
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Linduska » Sob 05.07.2008 17:24

tak to ako keby si o nas pisla :D... ja sa uz nestiham divat, jessie je uplne ako vymeneny :D
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod mairi » Ned 06.07.2008 8:01

ale podla man to bude aj tym ze sa jedna o starsieho psa a mladsiu suku, prostre je to psi gavalier :lol:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 06.07.2008 14:24

Linduska píše:dbre, budeme sa vyhybat takymto situaciam.. no mne to prislo zaujimave najma preto, lebo starsi pes je dost dominantny a nikdy by som nepovedala, ze dokaze niekedy takto ustupit :)


to sú tie šteňacie privilégia, vtedy si fakt vela dovolia... ale tie pubertou pominú. Potom už to začne byť skutočne o postavenie vo svorke. Ale ak je ten druhý výrazne dominantný, tak to hádam bude jednoznačné, najmä keď šteňa vyrastá pod jeho vplyvom. Ale určite sa mu neraz postaví do cesty, najmä v puberte.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: mladsi ma pred starsim autoritu

Poslaťod Aris » Pon 14.07.2008 19:54

Aris je tiež na malého dosť toleratný, ale zas ked to prežene tak chňapne a ja mu vtom nebraním. Je to ich postavenie ktorý bude podo mnou ako prvý a ktorý ako druhý, mne je to jedno. Kosti dostanú vždy dve nie jednu a ked má malý jesť Aris ho nechá nech sa chalan naje. Ináč spolu spávajú aj oddychujú aj hrajú.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce


Späť na Ostatné