Cestovanie so psom do USA

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Linda909 » Sob 12.11.2016 22:12

Ahojte,

rada by som sa popýtala na cestovanie do USA so psom. Už ste niekto boli takto? Idem bez víz, vlastne sú to esta visa ale je to v podstate len povolenie na cestu, budem tam vyplnat tento formular, nevidela som nic so psami - https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ , potrebujem povolenie aj pre psika? Viete mi poradit pls? Dik
Linda909
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Linda909 » Str 23.11.2016 0:52

Linda909 píše:Ahojte,

rada by som sa popýtala na cestovanie do USA so psom. Už ste niekto boli takto? Idem bez víz, vlastne sú to esta visa ale je to v podstate len povolenie na cestu, budem tam vyplnat tento formular, nevidela som nic so psami - https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ , potrebujem povolenie aj pre psika? Viete mi poradit pls? Dik
Linda909
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Mac Gie » Str 23.11.2016 1:29

skús napísať SS používateľke wewerica ona tam tento rok bola so psom :no:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod wewerica » Str 23.11.2016 6:25

ahoj Linda909 :ahoj:
Ano bola som tam tento rok, pre psa sa ziadne ,,viza" nevyplnaju,musi mat od tvojho veterinara vyplneny taky medzinarodny certifikat ze je pes zdravy,peciatka a podpis doktora. Dalej aj v ockovaku musi mat od doktora podpis ze je pes klinicky zdravy (su tam na to stranky). Ak by nieco bolo treba,kludne sa pytaj :ahoj:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod moschino » Str 23.11.2016 7:45

keď je tu táto téma :angel: wewerica, čo ťa vyšla letenka pre psa? (kľudne aj ss, ak nechceš písať sem). Je tam iná cena pre psa v batožinovom priestore a pre malého psa na palube lietadla?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Luculka » Str 23.11.2016 8:06

Ahojte,
ja som cestovala so psom lietadlom do USA a naspat, rozoberalo sa to v tejto teme :
viewtopic.php?f=16&t=9595&p=980930#p980930
a ja som svoju skusenost opisovala v tejto teme :
viewtopic.php?f=16&t=11721

letenka pre psa je ako cena nadrozmernej batoziny
pes bol v batozinovom priestore v prepravke
vacsina spolocnosti ma limity pre psa na palube 8 kg aj s prepravkou.. nasa prepravka vazi 2 kila a pes 9 kil, takze musel ist dole, ale... ak je pes asistencny, alebo ma canisterapeuticke skusky, tak cestuje na palube lietadla hore (aj velky, a bez prepravky), tak cestovala Monika Olsovska s Arsi do USA na moju radu :)
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod moschino » Str 23.11.2016 8:13

ja mám len 4,5kg psa, preto ma zaujímala paluba. Príp. teoreticky môžu byť na palube dva psy? Jeden v prepravke (ten 4,5 kg) a druhý (7kg) keby si spraví canisterapeutické skúšky? Len teoreticky. Alebo na palube môže byť max 1ks psa?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod Luculka » Str 23.11.2016 8:17

všetko závisí od leteckej spolocnosti. My ked sme rezervovali letenky, tak mi ich presuvali, lebo v podpalubí nesmeli byt viac ako 3 psy, este to zaviselo aj od pocasia, nesmelo byt horuco, lebo psy cakaju vonku pred lietadlom na nalozenie..
Takze kolko psov moze byt na palube sa treba informovat u leteckej spolocnosti :)
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod moschino » Str 23.11.2016 8:36

ďakujem
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod wewerica » Str 23.11.2016 9:00

Ja tak isto viem povedat iba sumu za psa co bol v batozinovom priestore, kedze sme mali 45 kiloveho psa :lol: plus kennelka
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod pigie » Str 23.11.2016 9:02

A este aj ta kennelka musi byt akceptovana spolocnostou...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod wewerica » Str 23.11.2016 9:03

Vacsinou maju v pravidlach (na kazdej webstranke spolocnosti sa to da najst) ake kennelky akceptuju, ale tak isto aj na letisku je este veterinarna kontrola kennelky ci vyhovuje :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod vavrena » Str 23.11.2016 9:39

Ja len pripomeniem, že hore na palube môže byť canisterapeutický/asistenčný pes na lete spoločnosti Lufthansa len do USA. . Nie ako keď sme sa obabrali, že sme leteli do Luxemburska, a Arsa nemohla byť na palube, lebo že Lufthansa to po Európe nedovoľuje, len do USA. V Európe môže byť na palube iba slepecký pes.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod vikikivi » Štv 08.02.2018 15:12

Ja veľmi rada cestujem, ale mojho havkáča nechávam doma nechcem jej to stažovať. Ak tvoj hafan velmi dobre znáša cestovanie (to už musiš vediet ty) a ty chceš s ním cestovať, skús napísať tu https://estavisa.sk/contact/ myslím, že tam ti presne poradia ako cestovať na toto povolenie so psíkom :)
vikikivi
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Cestovanie so psom do USA

Poslaťod moschino » Str 17.04.2019 8:38

Riešim cestovné poistenie. Vždy som dávala poisťovať na daný počet dní mimo SR a pripoisťovala psa (poisťovňa UNION), teraz chcem ročné. Najlacnejšie vychádza kooperativa, potom uniqa a union najviac, ale union je zatiaľ jediná, čo zahŕňa aj poistenie psa. ostatné poisťovne iba vrámci poistenia domácnosti, ale nie ako cestovné. Máte niekto skúsenosť s inou poisťovňou, ktorá poistí na cestu aj psa?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Ostatné