Zviera nie je vec (návrh zákona)

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Zviera nie je vec

Poslaťod Margita » Pia 28.10.2016 13:28

ale tak ked je pes vec,tak nech k nemu ako k veci pristupuju.. za jednu vec ma byt zodpovedny majitel,alebo drzitel,ci co,a za druhu je zodpovedna vec sama?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Kulunuru » Pia 28.10.2016 15:04

Mimo to, ze v tom ci je zviera vec alebo nie je mam v kontexte temy uplne jasno, dovolim si s plnou vaznostou pripomenut ze za istych okolnosti zviera moze byt Vec. Dokonca aj clovek. Na to netreba zabudat. :zima:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Annabell a Dingo » Pia 28.10.2016 15:25

No ja neviem dievcata, ak by bol zakon "Zakaz predaja psov bez PP" , tak som si viac ako ista, ze aj ten najvacsi bastard by mal podivuhodnym sposobom zrazu rodokmen. Klamari boli, su a zial aj budu :ua: ...... a ja teda VONKONCOM NESUHLASIM aby sa psy bez PP mohli len darovat. Absolutne. Su stovky ludi, ktori nemaju potom ku psovi taky vztah a naviac uz potom by psa mal naozaj kazdy "zobrak" a to potom co by bola za starostlivost? Kazdy pes musi mat aj financnu hodnotu, nech idu potom tie peniaze hoci aj do utulku, ale pes zadarmo? NIE ...naviac aj ten novorodeny bastardik musi byt zaockovany a odcerveny a to nieje zadara.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Shel-chan » Pia 28.10.2016 15:54

Margita to je jaká dobrá úvaha :jop:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 16:49

No lebo teraz maju psy len ti zodpovedni. Jasne, ze by nemal kazdy psa. Este stale platia aj zakony tykajuce sa welfare a ochrany zvierat.

Margita to je tak....ako sa im hodi
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 17:29

MisheliQ píše: psy budú môcť kryť od 2 rokov.
hmhmhmhm ale tu je to inak:
Shel-chan píše:
Zriaďovateľ registrovaného chovu zvierat je ďalej povinný zabezpečiť, aby k prvému spáreniu psa držaného za účelom rozmnožovania smerujúcemu k narodeniu novej generácie psov nedošlo skôr ako v druhom roku veku tohto psa ....

Čiže môže mať rok a deň, nie od dvoch rokov.

Shel-chan píše:ešte mi tam chýba zákaz označovať psy plemenom ak nemáš overený doklad, ktorý by túto príslušnosť preukázal
:yes: :yes: :yes: to veru ako spomínané napodobeniny džínsov, tiež je zakázané uvádzať značku, keď to nie je pravé...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod janajka » Pia 28.10.2016 17:49

Smereme na vase zvierata.

Teraz bezi facebookom
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 18:21

Ivanka ako, ved
,,Zriaďovateľ registrovaného chovu zvierat je ďalej povinný zabezpečiť, aby k prvému spáreniu psa držaného za účelom rozmnožovania smerujúcemu k narodeniu novej generácie psov nedošlo skôr ako v druhom roku veku tohto psa ...."
Tak ako moze mat pes vek 1 rok a den??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 18:24

Lebo keď má rok a deň, beží mu druhý rok života. Prvý rok mu skončí na prvé narodeniny. Rok a deň - a môže sa páriť.

Papieráci rok a pol.....

Inak, ja som celkom rada, že veterinár má pozrieť raz do roka. Keby keby keby. Ale možno aspoň niekde by sa zachytili tie vychudnuté chúdence, sliepňajúce v slnku, ktoré rok nevideli, utrápené ešte bohvie čím,...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 18:29

Ves 2. rok veku je 2. rok veku nie 1 rok a 1 den :nwm:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Lindchen » Pia 28.10.2016 18:30

Tiež to chápem ako Ivanka.
Mám teraz 31 rokov. Keďže som narodená v januári, narodeniny som už mala, mám ukončených 31 rokov života a žijem teraz svoj 32. rok. T.j. som v 32. roku života. Analogicky u psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod Shel-chan » Pia 28.10.2016 18:31

janajka píše:Smereme na vase zvierata.

Teraz bezi facebookom

videla som, pobavilo... teda bolo by pobavilo, keby to nebolo do plaču / na nervy...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 18:33

Presne, ako píše Lin.

Prvý, druhý, tretí... Keby to bolo po druhom roku života, od dvoch rokov života - tak je to iné, ako v druhom roku života.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.10.2016 18:48

Ale prvy rok zivota a jeden rok veku je rozdiel podla mna. Vsak ja nemozem mat 25 rokov veku skor ako ich skutocne mam aj ked 25. rok zivota mi uz plynie.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Zviera nie je vec (návrh zákona)

Poslaťod ivana1 » Pia 28.10.2016 18:52

MisheliQ píše:Ale prvy rok zivota a jeden rok veku je rozdiel podla mna. Vsak ja nemozem mat 25 rokov veku skor ako ich skutocne mam aj ked 25. rok zivota mi uz plynie.
Veď.
Pes v druhom roku života mal už rok a plynie mu druhý rok života.
Tebe plynie 25ty rok života a v deň narodenín dovŕšiš 25 rokov, a na ďalší deň Ti začne plynúť 26ty rok života.

Ale i tak lepšie ako nič - teraz nemali množitelia problém kryť hoci aj pri prvom háraní... Resp. s mlaďochmi, čo nemali ani rok.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné