Strach a stres z veterinára

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Sob 18.06.2016 16:15

Podobnú tému som nenašla a neviem ani kde ju mám zaradiť, tak skúšam tu.
Majú vaši psy strach z veterinára? Môj má príšerný a je to stále horšie a horšie. Dnes sme boli prvý krát u novej veterinárky a len ako sme otvorili dvere do čakárne a zacítim ten veterinárny pach začal sa príšerne mykať a kebyže mu doma nedám silnejší obojok tak sa mi hádam aj vyvlečie. V ambulancií nechce absolútne spolupracovať, je tam celý stuhnutý. Dokonca občas sebou začne metať aj pri úkonoch a musíme ho utíšiť. Tečú mu sliny a srsť lieta na všetky strany. Celkovo je hrozne vystresovaný a bojí sa. Čo s tým? Dá sa s tým vôbec niečo robiť? Ja ho v tejto situácií nedokážem ani upovelovať, on má len vypleštené oči a hľadá každú škáričku kde by sa mohol schovať. Dnes mu aj veterinárka pamlsky ponúkala ale zobral si ich až po hodnej dobe čo sme tam sedeli a rozprávali sa. Ale keď už vedel, že je všetko v poriadku a už ho nikto nebude vyšetrovať tak v pohode prišiel za vetkou s vrtiacim chvostíkom. Je to stresujúce aj pre mňa a on to zo mňa cíti a to je ešte horšie. Dnes sme boli vnútri asi hodinu, robila mu všelijaké vyšetrania a normálne som prepotila celé tričko :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Slausa » Sob 18.06.2016 17:08

Vyslovene že by sa vyvliekal z obojka nie, ale srsti pustí kilo :heh: Upovelovať málo, pohľady hádže také, že zabite ma, ale inak vcelku OK, oproti tomu čo počúvam.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Bery » Ned 19.06.2016 20:50

Môj podobne, dychčaniem, pištanie, pohlad tipu "tak už to ukončite prosím" a poveli moc nehrozia. Čo s tím nemám šajnu.
Bery
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Ned 19.06.2016 20:57

No teraz prvýkrát to bolo takéto strašné. Veterinárka ho potrebovala vyšetriť tak, že ležal na stole na boku. Mu musela rýchlo podtrhnúť nohy a ja mu rýchlo pritlačiť krk a chytiť nohy aby sa nemohol zaprieť do stola. Príšerne začal vrešťať, úplne srdcevrúco, že som mala čo robiť aby som sa tam nerozplakala. A pritom ho ani nemalo čo bolieť :nwm: Aj mi hovorila veterinárka že sa s ním veľmi ťažko spolupracuje, lebo je celý stuhnutý a ťažko sa dá potom vyšetriť. V piatok máme ísť zase, musím ho tam dovliecť na postroji, sa príšerne bojím, že sa mi vyvlečie ( ešteže obojčeky od weron sú super pevné :jop: )
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Ned 19.06.2016 21:35

No, jedine chodit casto na nezavazne navstevy. :heh:

Inak co najrychlejsie, bez tutulimutuli, je to najlepsie. Proste sup sup, nestupnovat stres prehovaranim, bojovanim. A ziadne pretahovanie, prosikanie pred vstupom. Proste razne, sebaisto ist, kludne potiahnut.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Ned 19.06.2016 22:23

Aris píše:No teraz prvýkrát to bolo takéto strašné. Veterinárka ho potrebovala vyšetriť tak, že ležal na stole na boku. Mu musela rýchlo podtrhnúť nohy a ja mu rýchlo pritlačiť krk a chytiť nohy aby sa nemohol zaprieť do stola. Príšerne začal vrešťať, úplne srdcevrúco, že som mala čo robiť aby som sa tam nerozplakala. A pritom ho ani nemalo čo bolieť :nwm: Aj mi hovorila veterinárka že sa s ním veľmi ťažko spolupracuje, lebo je celý stuhnutý a ťažko sa dá potom vyšetriť. V piatok máme ísť zase, musím ho tam dovliecť na postroji, sa príšerne bojím, že sa mi vyvlečie ( ešteže obojčeky od weron sú super pevné :jop: )


Musí ho veterinářka vyšetřovat na stole? Nejde to na zemi? Pro drobce je země menší stres, než stúl.
Jeho nic nebolelo, když jste mu podtrhli nohy. Proto tak nevřeštěl, Aris. A je fakt, že ztuhnutý pes = nem dobrý na vyšetřování a diagnostikování. A už vúbec ne, co se týče kulhání.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod majjuna25 » Ned 19.06.2016 22:24

Súhlasím s wer :yes: Neprehovárať, neriešiť, neprihovárať sa, nič, spraviť potrebné.
Moja fena je brutálna hysterka, vreští už v čakárni tak, že tam už ani nechodíme, čakáme vonku, vetovi len poviem, že tam som, on nás zavolá :lol: (najlepšie pre všetky zúčastnené strany). Vet vraví, že moja fena je tá ten najhysterickejší pes, akého kedy v živote videl a nie je to najmladší veterinár :heh:
Ruby už ani nevychádza z auta - odmieta, musím ju vybrať nasilu, ona to vycíti, že ideme k vetovi (je jedno, kde autom zaparkujem).
Ja mám tendenciu na fenku pri každej príležitosti rozprávať - a bolo jedno, či ťuťulimuťuli alebo drsnejšie zahriaknutie. U nás pomohlo toto: žiadne pamlsky (odmena len ak niečo zvládne pekne), žiadne cviky (mala som divný pocit, že nám v čakárni pomáha niečo s ňou trénovať, ale prdlačku, myslím, že tým sa to len zhoršilo), žiadne prihováranie (snažím sa :lol: ) . A dosť jej pomohlo naše šteňa, už 2x šiel na veterinu s nami a Ruby bola viac v pohode ako predtým. Dodal jej odvahu :lol: Okrem toho pomáha i prístup veterinára. Ak to nie je nevyhnutné, nevykladá ju na stôl (stola sa panicky bojí), už ju vyšetroval raz i vonku :lol:
Teraz chodíme na veterinu ako na bežiacom páse, takže môžem pozorovať zmeny :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Ned 19.06.2016 22:32

Je to taká maličká ambulancia, že na zemi ani moc nie je kde. :ua: A v našom meste je to asi najlepšia veterina. Offtopic: Mám to dosť komplikované v poslednej dobe. Tato nie je už ochotný ma kvôli psovi zaviezť niekam ďalej a mama sa bojí šoférovať do väčších miest :ua: Kedysi sme v aute v pohode vozili psa, blatového, špinavého a teraz som mu musela polhodinu čistiť auto aby mu tam nezostal ani chĺpok. Škoda reči. Boli sme vnútri veľmi dlho, lebo veterinárka vždy počkala kým sa aspoň ako tak uvoľní a potom nám aj nakázala nech si ešte u nej posedíme, dala nám pamlsky. Už odtiaľ išiel v pohode. Uňho je vždy práve problém to menenie polohy, zo stoja do ľahu, z ľahu do stoja, to sú najväčšie stresy :nwm: a keď zistí, že fakt nemá ako ujsť tak po čase sa aspoň ako tak uvoľní, ale stále vidím, že to nie je ono. A určite má časť stresu naňho prenášam aj ja, čo viem, žeby som nemala. :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Ned 19.06.2016 22:33

majjuna25 píše:A dosť jej pomohlo naše šteňa, už 2x šiel na veterinu s nami a Ruby bola viac v pohode ako predtým. Dodal jej odvahu :lol: Okrem toho pomáha i prístup veterinára. Ak to nie je nevyhnutné, nevykladá ju na stôl (stola sa panicky bojí), už ju vyšetroval raz i vonku :lol:
Teraz chodíme na veterinu ako na bežiacom páse, takže môžem pozorovať zmeny :yes:


Prcek nedodává Ruby odvahu - ona od něj odkoukala, že nic neřeší při návštěvě veta.
A ano, přístup veta dělá mnohé. I venku se dá vyšetřovat.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Ned 19.06.2016 22:36

Tak to je jasne, ze psom nie je prijemna ta poloha, ved su v nej bezbranni. Myslim, ze tak, ako to robi dotycna veterinarka, je to najlepsie mozne. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Ned 19.06.2016 22:39

Hej, tam kde sme chodili predtým sa panicky bál aj samotného veterinára. Teraz keď už vedel, že je po všetkom tak chodil s vrtiacim chvostíkom za doktorkou či ešte niečo preňho nemá :heh:
Áno, bola som na tejto veterine prvý raz a neskutočne spokojná som, veterinárka mi aj ukázala a presne vysvetlila ako ho mám držať aby sa mi nevyšmykol a bolo vidno, že jej to vôbec neprekáža, že sa bojí.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Ned 19.06.2016 22:42

Wer, nesouhlasím s Tebou.
Zažila jsem za poslední roky toho hodně u vetú a u rúzných vetú. A nikdy bych nedovolila a ani nikdo z vetú to nedoporučoval a nebo neměl zájem provést = podražení nohou a ještě k tomu na stole.
Aris, zkuste to venku, pokuď bude doktorka ochotná a nebo na zemi.
Navíc na tom stole pes cítí tu "nestabilitu". Zem je o něčem jiném. Vím, že to nemáš jednoduché, je mi to líto.
Jen zkus tu zemi doktorce navrhnout.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Ned 19.06.2016 22:45

Vyskúšam :yes:
Buchti a ako inak by si psa uviedla do polohy na boku? Takého ako je môj, čo vtedy vôbec nič nevníma a nedá sa ani upovelovať, proste nič. :nwm: Nerýpem, len ma to zaujíma :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Ned 19.06.2016 22:46

Cooo? Uplne bezne. :ach: Ked je to potrebne? Nebudem si predsa psa uspavat zbytocne. :pac: Predstav si, ze sme takto polozili aj Paxa u Talajku a tiez na stole - lebo ved rtg pristroj na zem nedas... A teda ziadnu traumu z toho nemal. :ach: Jedno plati. Cim menej riesi majitel, tym menej riesi pes. :no:



Aris, v klude, sebaisto. Ty mu musis dodat istotu. A co najmenej cavykov okolo. Ked odchadzal relativne v pohode, tak je to krok k lepsiemu. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Ned 19.06.2016 23:08

Wer, já se nechci hádat a ani se natahovat o slovíčka.
A tady se píše o vyšetření a né o RTG!
A mimo jiné, i Bonča byla v kolíbce s natáhnutýma nohama bez jakékoliv oblbovačky. Takže nechápu .....
A RTG stúl je o dost větší než vyšetřovací stolík. A i stabilnější.
A ano vím, že s Paxíkem pan doktor Talajka neměl žádný problém.

Aris, sedla jsem si s nimi na zem a položila je vedle sebe. Je fakt, že jsem byla v naprostém klidu, jak v čekárně, tak v ambulanci. Ano, žádné litování, jen si s nimi stále kecám, jen tak, o ničem. Jako by jsme byli na výletě. Nejdříve sedni, pak lehni. V klidu, v pohodě, já jsem na zemi s nimi. Vždy mi doktoři dali čas a nespěchali. A ani já. A pak si drobci zvykli, všichni (Bofi, Falco, Bona, Arpi, Bruno).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Ďalší

Späť na Ostatné