Strach a stres z veterinára

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Pon 20.06.2016 6:19

Akurat niektore psy su v takom strese, ze si nelahnu dobrovolne ani po 20 minutach... A zo stresu sa prave tymto natahovanim akurat dostanu do paniky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod pigie » Pon 20.06.2016 6:41

Na toto som mala stastie, lebo Hugo vetov neriesi, ten sa na ne napriek vsetkym problemom neustale tesi. Krpaty s nami chodil po vetoch s Hugom a dobijal sa do ordinacie :heh: Lebo aj v ordinacii so mnou lepsie ako v cakarni s chlapom :haha: Takze ten tam chodil len tak a hoci je panikar, neda sa pohladkat, tak vysetrenie pately ten pes zvladol na jednicku s hviezdickou, len oci viac vypucil, ked ho vzal vet do ruk zo stola :heh:
Ja som sa nikdy s tym neondela, co bolo treba sa spravilo. Krpaty tak isto a k lekarovi ide tak isto furt so mnou ako kdekolvek inde, nemiluje tych ludi, lebo ved nemiluje ziadnych, ale ani pri ockovani, ani pri vysetreni pately nerobil bordel, prave naopak, prekvapil a bol len jak zmokle kura, klepajuce sa, kym sa nedokoncilo vysetrovanie, potom uz zase bol vo svojej kozi.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Lindchen » Pon 20.06.2016 7:44

Arisiak sa bojí, ale spolupracuje, nebráni sa. Len on bol vždy tak ošetrovaný, že šup šup, žiadne prehováračky. Zaobchádzali sme jemne, nie tvrdo ani kruto samozrejme, ale proste treba to urobiť, aj keď to bude bolieť :nwm: . Mám rada šikovných a rýchlych vetov, ktorí nezdržujú. Beníček sa bál viac, toho ušenká veľmi boleli, ale zdalo sa nám lepšie "znásilniť ho" čo najrýchlejšie a prepustiť, ako robiť ešte vyšetrenia kvôli prispatiu. Nakoniec to tiež bolo v pohode, aj sa poprechádzal po ambulancii potom a na druhýkrát to bolo lepšie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Pon 20.06.2016 8:43

wer píše:Akurat niektore psy su v takom strese, ze si nelahnu dobrovolne ani po 20 minutach... A zo stresu sa prave tymto natahovanim akurat dostanu do paniky.


A nebo tímto nešetrným zaobcházením :ua: .
Zažila jsem to u koní i u Bruna. U Bru nakonec nepomohla ani oblvovačka, musel být uspán. Měl veliký hnisavý hotík (tehdy jsem se s tím to svinstvem setkala u psa poprvé) a musel se u vetú ošetřit. Stres z toho, že jsme na něj byli tři a "znásilňovaly" jsme ho (ženy) v něm vyvolal šílenou paniku. To byl u nás teprve 2 měsíce. Pak, když jsem mu to ošetřovala doma, tak chtěl přede mnou vyskočit skleněnou výplní vstupních dveří. Teď již Bru nemá problém, jen uši jsou stále citlivější část těla, i když je to již o mnoho lepší, ale stále je.
Takže za mě - tento postup ne.

Offtopic: Nikde jsem nepsala časový horizont. Většinou jsme z ordinace za 20 min. venku se vším všudy.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Pon 20.06.2016 8:49

Sorry, ale fakt si neviem predstavit, ako rychlo spacifikuju 3 zeny obr psa :joint: A prave to sup sup je pointou :no:
Ja nejednam so psami v rukavickach a aj vdaka tomu su to tvrdasi :joint: A pri akychkolvek aj bolestivych ukonoch mi plne doverovali a mohla som robit cokolvek. A veterinari? Preco nemusim zeny veterinarky? Lebo vsetko opatrne, opatrne, pomalicky a pes citi neistotu z nich. Veelmi zle. Ked vet pride, nebabre sa s nim, pes je v klude a este sa mu tesi. Moj pes. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Pon 20.06.2016 9:07

Neviem či u môjho je jemné zaobchádzanie cesta :nwm: Hlavne keď jaší už vonku pred ambulanciou. A tam je malé parkovisko a hneď dosť frekventovaná cesta a to sa bojím, že by sa nám mohol nejak vyšmyknúť a ujsť. Z toho by som ja bola ešte vo väčšom strese a pes tiež.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Pon 20.06.2016 9:19

wer píše:Sorry, ale fakt si neviem predstavit, ako rychlo spacifikuju 3 zeny obr psa :joint: A prave to sup sup je pointou :no:
Ja nejednam so psami v rukavickach a aj vdaka tomu su to tvrdasi :joint: A pri akychkolvek aj bolestivych ukonoch mi plne doverovali a mohla som robit cokolvek. A veterinari? Preco nemusim zeny veterinarky? Lebo vsetko opatrne, opatrne, pomalicky a pes citi neistotu z nich. Veelmi zle. Ked vet pride, nebabre sa s nim, pes je v klude a este sa mu tesi. Moj pes. :heh:

Takže si budeme dopisovat :lol: .
Bru měl tehdy necelý rok a necelých 40 kg. Doktorka byla herdek baba, která se nepárala. Ani já nejsem drobček, jen sestřička byla útlejší. Do ordinace vešel naprosto v klidu, z nich se těšil. Až ta násilná manipulace (šup, šup) v něm vyvolala paniku. I když již měl podtrhnuty nohy a byl pod námi vleže na zemi, i tak se nedal ošetřit (čemuž naprosto chápu, stres a následná panika dokáže vyvolat ve zvířetí šílenou sílu). Takže to skončilo tak, jak jsem psala. Proto to již nikdy nedopustím. Doma jsem si ho již ošetřovala sama a musela jsem to zvládnout. Ale né silou, ale trpělivostí (a zvlášť u něj po tomto zážitku). Teď má 70 kg a není problém. Jen paní doktorka, když vycházíme z ordinace, tak dává do čekárny hlášku - pozor, jde velký pes :pac: :haha: (malá čekárna).
Jestli jsou moji psi tvrďasy, neřeším. Ošetření musí zvládnout a hotovo (bez násilí a bez náhubku - ten doma ani nemám :ach: ). Zastřihla jsem do živého Arpimu, Boně? No, je mi to líto, ale střiháme dále, žádná trága. A mnoho jiných úkonú. Drobci ví, že jim nechci ublížit a plně mi věří.
A není veterinářka, jako veterinářka - neházela bych všechny do jednoho pytle :nie: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Pon 20.06.2016 9:23

urcite sa najde aj ina, ale este som ju nezazila. :heh: a uz nebudem skusat. vies, nechcem ho vystavovat stresu. :no:
a uz si nejdem dopisovat. kazdy mame zjavne ine skusenosti. aris nech sa sama rozhodne.
Naposledy upravil wer dňa Pon 20.06.2016 9:24, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Pon 20.06.2016 9:24

Aris píše:Neviem či u môjho je jemné zaobchádzanie cesta :nwm: Hlavne keď jaší už vonku pred ambulanciou. A tam je malé parkovisko a hneď dosť frekventovaná cesta a to sa bojím, že by sa nám mohol nejak vyšmyknúť a ujsť. Z toho by som ja bola ešte vo väčšom strese a pes tiež.


Aris, dělá Ti problém při procházce vejít do čekárny, být tam pár minut a jít zase pryč?
A třeba někdy poprosit doktorku, ať vyjde do čekárny, pohladí ho, a jde zase zpátky?
Tímto zpúsobem ta panika v něm bude jen narústat.
A Ty na něho buď "tvrdá", dúsledná a hlavně buď v klidu.
A nebo se smiř s tím, že bude ječet a Ty v tom okamžiku "vypni" sluch a hotovo. A nebo to zkus jinak.
To je již jen na Tobě.
Doma se Ti dá jakoliv ošetřovat?
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Bad » Pon 20.06.2016 9:29

Buchťa, velmi ti rozumím a souhlasím, u Ariba rázný přístup "raz dva" při nutnosti kapání do bolavých uší vedl až k serióznímu útoku (jsem mu do tlamy nacpala ruku ať si teda frajer kousne), následoval nutný několika denní klid a fčil kapu : kapky do stříkačky, uško v rámci mazlení hladím s "povelem" "koukám", jemně drbkám opusinkuju a stříknu..., masírování poté mu nevadí :no: ....prostě násilí je cesta do pekla a ztráta důvěry je u pastevce záležitost dlohodobější (co si u Badyho vůbec nelze představit!)
Hot spot - veterinář ani neměl nějakou snahu, hezky jenom "koukal", naštěstí nevolíme cestu hot spot vydrhnout, ale jenom patláme.
Největší úspěch u Ariba měla velmi útlá vet sestřička, jemná ale klidná, i mladý vet - dtto.

Buchťa - ten odchod z ordinace máme taky řízený :heh: :ha:

neboli - nedá se paušalizovat....

Jenom - Aris, a to je/bylo ortopedické vyšetření? Proč v leže?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Pon 20.06.2016 9:31

Bad píše:Buchťa, velmi ti rozumím a souhlasím, u Ariba rázný přístup "raz dva" při nutnosti kapání do bolavých uší vedl až k serióznímu útoku (jsem mu do tlamy nacpala ruku ať si teda frajer kousne), následoval nutný několika denní klid a fčil kapu : kapky do stříkačky, uško v rámci mazlení hladím s "povelem" "koukám", jemně drbkám opusinkuju a stříknu..., masírování poté mu nevadí :no: ....prostě násilí je cesta do pekla a ztráta důvěry je u pastevce záležitost dlohodobější (co si u Badyho vůbec nelze představit!)

a to hovoris hadam o sebe, nie? :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Buchťa » Pon 20.06.2016 9:33

wer píše:urcite sa najde aj ina, ale este som ju nezazila. :heh: a uz nebudem skusat. vies, nechcem ho vystavovat stresu. :no:
a uz si nejdem dopisovat. kazdy mame zjavne ine skusenosti. aris nech sa sama rozhodne.


Ano, existuje. A je v BA. A chodí k ní Sunny a jiní.
Ano, máme jiné zkušenosti (mé Ti nepřeji zažít :nie: :ua: :plac: ). A pana doktora Talajku znám. I on nemá rád u zvířete stres a násilné metody. A umí číst psy, což je veliké + k jeho vědomostem, znalostem a profesionalitě (což není dáno každému vetovi :ua: ).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod wer » Pon 20.06.2016 9:36

Buchťa píše:A pana doktora Talajku znám. I on nemá rád u zvířete stres a násilné metody. A umí číst psy, což je veliké + k jeho vědomostem, znalostem a profesionalitě (což není dáno každému vetovi :ua: ).


to som rada, ze pises. presne tak. takze vie, kedy a ako ma jednat. a aj prevalit psa. :no: a ze je to v pohode! ziadna tragedia! to je to sup sup a ziadne caviky. presne to, o com vravim. pokial to bude panecek nafukovat, bude to nafukovat aj pes. netreba robit z komara somara.
a este podotknem, ze je dolezita dovera v majitela. pes sa musi vediet na neho spolahnut. ale to sa nerobi v ordinacii. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Aris » Pon 20.06.2016 9:39

Ja som z dediny a k veterinárke dochádzame. Kedysi som chodila s Ronym občas do mesta, teraz uz bohužiaľ nie je za kým. Doma sme zatiaľ nič take závažné neosetrovali, iba keď mu muchy ohlodali končeky uši a to bez problémov. Všeobecne doma nechá so sebou manipulovať akokoľvek. Aj keď ho napríkad češem otáčam si ho ako aktuálne potrebujem a nikdy nejaký náznak nevôle. My sme k veterinárovi chodili naozaj malo, doteraz nebol žiadny problém. Okrem očkovania sme riešili len dva problémy.

Je to proste na prd cela ta situácia. Uvidím ako to bude prebiehať v piatok, pretože odtiaľ odchádzal už fakt v pohode, dokonca si potom aj v ambulancii ľahol a vyvalil sa, čo ja považujem za celkom dobre znamenie.

Bad na boku mu pozerala pately :no:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Strach a stres z veterinára

Poslaťod Bad » Pon 20.06.2016 9:50

wer píše:a to hovoris hadam o sebe, nie?

no bodejť, veterináři mu šli do uší až byl v narkóze, jó Aribo budí respekt.... :ha: (a nejvíc se ho bojí právě ten největší vet "řízek").....a jsem ráda, že ho respektují, díky tomu s návštěvami vetů nemáme problémy, i to bolavé ortopedické vyšetření zvládl v relativní pohodě (ale taky mi je jasné, že by si dobrovolně nikdy nelehl, to by bojoval o život - a nejde jenom o ten akt položení, ale o tu polohu samotnou)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné