Dovolenka so psíkom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Silvuch » Pon 18.05.2015 14:39

ubytko, co pozeram.. ceny apartmanov znamenaju pre celu izbu? je jedno kolko ludi?
ja som v zivote nebola na takejto dovolenke. a toto je posledne leto, kedy som free, potom uz len praca a praca a praca. :aaa:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Pon 18.05.2015 14:45

musis hladat, najdes aj v dobrych cenach. a ano, vacsinou to byva za cely apartman, nie osobu.

a potesim ta. aj ked mas pracu, tak si mozes zobrat dovolenku. :jazyk:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod elbro » Pon 18.05.2015 21:00

Silvuch, boli sme u rodiny Belavić, ak tým neporuším nejaké pravidlá, tu je odkaz na ich stránku http://njivice-apartments.info Toto je na Krku, ale boli sme aj na ostrove Cres na jednodňovom pobyte a tam je úplne úžasne, len tam s cestou neviem poradiť, lebo my sme nemali auto, takže sme sa prepravovali len výletnou loďou.
Mám psa, ktorý nemá rád prítomnosť cudzích psov a perfektne sme si vedeli nájsť miestečko a poplávali. Ľudia bez problémov, ale neprovokovali sme nejakým nevhodným správaním, takže nám nemali ani čo vytýkať.
Cenovo sme boli spokojní, na 14 dní v druhej polovici júla sme 2 osoby a pes platili za apartmán 664€ bez stravy. Dá sa možno aj lacnejšie, ale tie podmienky, ktoré sme mali my, nám nevedeli splniť nikde inde (čo sa týka dopravy a polohy). Pripájam aj veľmi skrátený opis cesty a zážitkov https://docs.google.com/file/d/0By_YIecDE2llYk1EcTRKUFVrSFU/edit
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Pon 18.05.2015 21:04

Njivice - tam nie je nahodou plaz, kde je preciarknuty pes?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod elbro » Pon 18.05.2015 21:10

Pigie, je tam pláž, kde je zákaz psom, ale asi o 30 m je pláž vyhradená pre psov a o ďalších 10 m začínajú divoké pláže a tam psy môžu tiež bez problémov a to sú celé desiatky metrov pobrežia, kam psy smú.
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Pon 18.05.2015 21:12

Ok, tak to potom nie je to, co myslim asi, lebo tam co ja myslim, tak tam bola jedna pristupova cesta, kde hned na zaciatku bol preskrtnuty pes :lol: A slo sa takym lesom dolu k vode od cintorina :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod elbro » Pon 18.05.2015 21:16

Áno, je tam jediná prístupová cesta, ktorá vedie zvrchu ponad pláž, kde je zákaz psom, ale je dovolené tadiaľ prejsť, ide sa lesnou cestičkou, ale o cintoríne neviem :nwm:
Tu je mapka psích a divokých pláží. Asi najlepšia, akú som vtedy našla https://www.kroati.de/kroatien-infos/hundestraende.html
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Pon 18.05.2015 21:48

Som zmetena, fakt neviem. Cintorin si mozno pamatam zle - sa mi mari, ze sme to najskor identifikovali ako parkovisko pred cintorinom a ono to bolo parkovisko k plazi :heh: Ale Ked pozeram na mapu, bud to boli Nijivice alebo Pinezici alebo... netusim, len viem, ze to bolo na tej strane ostrova a ze ma nastvali tou tabulkou a som odmietla vystupit z auta a siel sa na plaz pozriet len moj chlap.
Som sem uz isto davala, ale podla mna jedna z najkrajsich psich plazi - cim myslim naozaj definovanych ako psia plaz, je priamo v Krku
Obrázok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod mony » Pia 05.06.2015 9:52

Ahojte :smile:
Viem, že tu toho bolo popísaného veľa o dovolenke so psom v Chorvátsku. Tento rok zvažujem po prvýkrát dovolenku pri mori s Aimee a preto by som sa rada spýtala, či ste dovolenkovali cez CK alebo ste si vybavili pobyt na vlastnú päsť? S čím máte, prosím, lepšie skúsenosti príp. nejaké konkrétne tipy na ubytovanie (pláž s pozvoľným vstupom do mora, ideálne piesková i keď viem, že v Chorvátsku to je problém). Jedná sa mi hlavne o to, aby nebola pláž vyslovene s ostrými kameňami či betónovými plátmi. Ďakujem :lol:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 05.06.2015 14:17

Baby, už som to písala, Chorvátsko je super začiatok mája. Absolútne vyludnené, ale tento rok už pasé. Na ostrove Krk, priamo v meste, nikde nikoho, pláže prázdne, v meste je všetko čo človek potrebuje - nakúpiť, posedieť, zmrzka, trochu človek vínde z mesta a je tam divočina pri brehu. A počasie aj pre psov ešte prijateľné, že sa nebudú variť. Sme si pripadali jak v raji a fakt som lutovala že sme ich nemali sebou.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod pigie » Pia 05.06.2015 14:19

Ono to plati pre cele chorvatsko. A zaciatok oktobra tiez je podobny :heh: a to zvycajne aj pocasie byva este krasne, len teda chladnejsia voda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod zacik » Pon 08.06.2015 15:39

ahojte,

chystam sa na prvu dovolenku k moru s nasou 3rocnou labradorkou. Mame uz za sebou kopec dovoleniek na Slovensku aj v zahranici ale zatial sme neboli pri mori. Planujeme Chorvatsko (pravdepodobne Krk/Cres) v druhej polke augusta.
Psa bravame so sebou uplne vsade, takze cestovanie plus hotel nie je problem, ale to teplo a slana voda ktorej sa pri plavani/blbnuti napije ma trosku odradza. Psa mozem bez problemov nechat u rodicov, kde sa bude mat ako v raji :heh:

Kazda rada dobra....zobrat alebo nezobrat?

vopred vdaka vsetkym
zacik
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod elbro » Uto 09.06.2015 8:31

Zacik: Zobrať a neváhať! A už duplovane na Cres :jop:
elbro
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 75
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 14.06.2015 16:08

ahojte, pride na SVK majitel steniatka po mojom psovi a idu kempovat - Tatry a okolie, nejake odporucania kam ist? viem ze nariadenie je na voditku ale musi mat aj kosik? dajte mi pls nejake info pre nich, dakujem
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Margita » Ned 14.06.2015 16:17

vodenie psa v TANAPe
http://spravatanap.sk/web/index.php/201 ... a-v-tanape
a ked teda este su tam tabule,ze v 4.a5. stupni je zakaz vstupu so psom,ale neplati to a mal byt mat v tom stupni aj nahubok
my sme sa pohybovali so psami bez nahubku ako na voditku boli to je jasne,ale tak hlavne nech sa nedaju zastrasit ze so psom do 4.a 5,stupna nesmu,smu v pohode, a nech maju radsej pri sebe aj nahubok,kdyby neco :angel:
ja som zatial so psami problem nemala nikdy,aj ked teda netahame ich uplne ze vsade,na nejake tury po skalach by som nesla,ale tak je fakt zas,ze mozno ze zalezi trosku aj na plemennej prislusnosti,na mojich ludia zatial reaguju len pozitivne,to len take ze jeeeej,pozri jeeeeej :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné