Dovolenka so psíkom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kam so psom

Poslaťod max » Uto 10.03.2009 11:26

Tak ono urcite je to autom najlepsie ale ked ho clovek nema tak musi najst ine alternativy :smile: Pre nas to bol vlak, lietadlom by som sa asi bala a hlavne toho, ze nemozem mat Maxika pri sebe, stale by som musela rozmyslat nad tym ako mu tam je...a z toho by som sa asi zblaznila :aaa:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Kam so psom

Poslaťod Baarbora » Uto 10.03.2009 12:04

V lete dokonca premava rychlik Split z BA :smile: ha, dokonca Zilina- Makarska :lol: ale Blava-Split vlakom 15h., prestavky minimalne, 2x cca 10min, to nie je bohvie co
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Kam so psom

Poslaťod janas » Uto 10.03.2009 12:20

Tým lietadlom je to dosť otázne a hlavne záleží na povahe psa. Byť sám zavretý v prepravke medzi batožinami tak1-2 možno, ale dlhšiu cestu by slabšia povaha nemusela zvládnuť a potom tá trauma :nie:

My sme boli min. rok autom v Chorvátsku, Emy mala len 5 mesiacov a celkom to zvládla a my s ňou. Cesta nám síce trvala skoro 10 h(šli sme viac na juh), ale to sme vlastne kvôli Emy zastavovali dosť často, aby sa ponaťahovala, napila vody cikla, kakla a pod. Tam sme išli na noc to aj pospala, späť cez deň-to bolo o niečo ťažšie, lebo horúčava robila svoje :yes: Navyše nie všade púšťajú psov do mora. Treba si to dopredu zistiť ak sa to dá :yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Kam so psom

Poslaťod Bára » Uto 10.03.2009 12:33

Ja sa tiež prikláňam skôr k cestovaniu autom, i keď nie vždy to ide... My pomerne častou s Chelseou cestujeme BA - SL, čo je vyše 400 km a zvláda to vpohodke... jedna prestávka, viac jej netreba, lebo je lenivá vyliezť von.. celú cestu prespí, občas popozerá, čo je nové a znovu spí :smile: Šli sme aj vlakom... zo SL do PP hodinu... a asi o 20 minut nám šiel ďalší vlak z PP do LH, čo je tiež takmer hodina... Sedela na sedačke pri okne, sledovala ako sa všetko mihá, vedľa nej si sadla baba, ktorej oblizovala ksicht... :heh: Náhubok mala iba na začiatku, keď chodil sprievodca a potom nie... Autobusom sme šli len raz, ale myslím, že pre veľkého psa je to úplne nevhodné, lebo býva tam dosť horúco, málo priestoru... :ach:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Kam so psom

Poslaťod pigie » Uto 10.03.2009 14:10

Ak mate niekto skusenosti, kam vsade vas pustili so psom, tak ako sominala Bib, ze Spissky hrad, dajte vediet. Myslim, ze to nezaujima len mna :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kam so psom

Poslaťod Nyssa » Uto 10.03.2009 14:16

to by som prijala, keby sa to tu nejako spísalo :jop: tak ja dám aspoň moju osobnú skúsenosť so Slovenským rajom - smer Tomášovský výhľad. ráno sme volali na Horskú službu, či bude problém, keď zoberieme psov, nevedeli nám nič bližšie povedať, tak že snáď hej, keď budú na vodítkach. len sme vystúpili z auta a čsv na voľno :oo: ale teraz tá haluz: na Tomášovský výhľad sa z toho daného parkoviska môžete vybrať buď z pravej alebo ľavej strany. my chodíme stále z pravej, žiadna tabuľa o zákaze psov tam nie je. aké bolo naše prekvapenie, keď sme sa vracali k autu z druhej strany (tej pravej, urobíte vlastne taký okruh) a tam tabuľka "zákaz vstupu so psom" a dokonca chceli od turistov vstupné :vykricnik: :oo:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kam so psom

Poslaťod livia333 » Uto 10.03.2009 17:12

tak o tej stranke dogstravel som ani netusila, ze je :smile: No ja akurat som dnes vyberala velkonocne pobyty na SK so psom, ale je to bieda...a potom chcu vsade poplatok za nic :aaa:
Takze ja tiez velmi rada uvitam nejake overene miesta, kam sa da a oplati chodit. Tento rok sa chystame aj krpatou do Talianska...zase dole na juh...uvidime, ako bude zvladat a my s nou. Taliansko mozem len doporucit, najma Kalabriu a Siciliu, je to sice casovo narocne...cesta trva cca. 20-24 hodin, v zavislosti od toho, kam sa ide. A Sardinia je krasna tiez...tu mame ale zatial neprelezenu...ten niekolkohodinovy pobyt na trajekte...si neviem uplne predstavit :ach:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Kam so psom

Poslaťod MisheliQ » Uto 10.03.2009 18:00

my sme boli lodou aj so psom,ked sme sli na uz spominanu Sardiniu. Cestusme zvladli uplne v pohode, ja aj pes..v klietke sme ho malilen vtedy,ked sme isli spat alebo jest, ale inak som bola stale pri nom..
Ale mali sme aj pekne počasie aj more kľudne, takže všetko išlo hladko a pekne, cesta trvala hm nejaké3 hodinky /neviem nepamatam si uz/ :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Kam so psom

Poslaťod Megi » Uto 10.03.2009 18:29

pigie píše:Ak mate niekto skusenosti, kam vsade vas pustili so psom, tak ako sominala Bib, ze Spissky hrad, dajte vediet. Myslim, ze to nezaujima len mna :no:


Skanzen v Pribyline - pes nesmie len do objektov, tak sme sa striedali:
Obrázok
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Kam so psom

Poslaťod skacenka » Uto 10.03.2009 18:45

janas píše:Tým lietadlom je to dosť otázne a hlavne záleží na povahe psa. Byť sám zavretý v prepravke medzi batožinami tak1-2 možno, ale dlhšiu cestu by slabšia povaha nemusela zvládnuť a potom tá trauma :nie:
No tak napríklad našu Honey by som sa lietadlom neodvážila vziať..Bolo by to pre ňu určite strašne stressujúce,ona je v tomto strašne "labilná"
Offtopic: A vlastne ani ja by som nešla-strašný strach z lietadiel

My cestujeme všade vlakom-tam si pospí.

Viem,že zo psom sa môže ísť do Terchovej-meno penziónu si ale už nespomeniem.Mali sme tam ísť cez leto,len asi týždeň pred tým nám pani volala,že musí zrušiť všetky rezervácie,vraj niečo vážne v rodine :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Kam so psom

Poslaťod pigie » Uto 10.03.2009 19:09

Megi píše:Skanzen v Pribyline - pes nesmie len do objektov, tak sme sa striedali:
Obrázok

Dik za tip, ten sme minule tiez obisli, lebo mama ma zhukala, ze tam sa nesmie :pac:

Inak, podobne je na tom Vlkolinec. Tam sme s Hugom boli - nebola tam mama :D Tiez vstup povoleny - ved to je "normalna" dedina, do objektov nie a tiez sme sa vonku striedali :jop:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Kam so psom

Poslaťod Megi » Uto 10.03.2009 19:26

Ak máte záujem o jednoduché ubytovanie v súkromí na Liptove, ideálne na pobyt so psom (oplotený dvor), pošlem kontakt cez ss, aj fotky. Boli sme tam dvakrát, keby sme to tam celé už neprelozili, tak by sme išli zas.
Do Terchovej ideme toto leto, v centre dediny ubytovanie v súkromí, vyzerá to celkom pekne a aj komunikácia je zatiaľ o.k.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Kam so psom

Poslaťod livia333 » Uto 10.03.2009 19:35

tak ja viem hodit do plena tiez jedno fasa ubytovanie. Pruzina - Strazovske vrchy, je to tiez oplotene...a krasne prostredie :jop: a komunikacia s domacou uzasna, ak by mal niekto zaujem tak radsej potom cez SS
Obrázok
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Kam so psom

Poslaťod lucik » Uto 10.03.2009 19:53

ja mozem odporucit http://www.ubytovanivpohode.webgarden.cz/, kde sme boli minulu velku noc a ideme aj tuto.. urobili sme si krasnu turu Pustevny-Radhost, bolo super..

a vstup so psom je povoleny do Muzea oravskej dediny pri Zuberci.. co sa tyka tur so psom tam, uz je to horsie, ale par dni sa tam da pobehovat, len treba si dat pozor kade..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kam so psom

Poslaťod Baarbora » Uto 10.03.2009 23:10

hm, z hradov som som psom navstivila napr. Filakovo, Šomoška, Zvolen, Gýmeš, Skýcov(Hrušov), Sitno... Z lyziarsko-turistickych len Skalka pri Kremnici- dog friendly, Strbske Pleso-prechadzky nebol problem :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné