Pes a tma

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes a tma

Poslaťod aNeMiC » Pia 11.09.2015 14:51

Ahojte, dúfam, že tu už podobná téma neexistuje.
Mám otázočku hlavne pre psíčkarov, ktorí chovajú svojich hafanov vnútri :smile: Máte aj vy odsledované, že keď večer máte zasvietené a zhasnete (zmení sa všetko na tmu), pes vždy zaľahne do pelechu bez ohľadu na to, či je "rozakčnený" alebo nie? Ja zhasnem, je všade tma a borderka ihneď už leží v pelechu a keď už, tak ohrýza svoju hračku. Proste leží.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Pes a tma

Poslaťod Lindchen » Pia 11.09.2015 14:54

Vnútorní psi tak majú yväčša nastavený režim, pretože po zhasnutí sa im už nikto nevenuje ani žiadna akcia už nie je. U nás je to skôr tak, že pes ma volá do našej izby a ak som tam, tak mrmle, aby som už zhasla :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes a tma

Poslaťod aNeMiC » Pia 11.09.2015 15:04

:heh: To u nás zas keď zhasnem zas tak zakňučí, no. Keď už sa tá moja upokojila od oddelenia od matky cca tretiu noc - som sa pobavila, keď tak zrazu prestala behať po izbe.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Pes a tma

Poslaťod kives » Sob 12.09.2015 6:04

jj, aj u nás sa volá spať, a keď som dlho hore, tak sa presúva hore dolu a vyslovene je to o tom, že "zhasni" :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pes a tma

Poslaťod pigie » Sob 12.09.2015 6:11

U nas dosiel do obyvacky, kukol velavyznamne na nas a ked ziadna odozva, siel si lahnut do spalne sam :haha: Tam inak cez den nespaval. Teraz je to uplne ine, dom to pokaslal :hmm: Noci travi vonku a zimne noci zase v obyvacke, lebo tam ma lepsi pelech :haha: Vtedy mal lepsi v spalni :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a tma

Poslaťod aNeMiC » Sob 12.09.2015 20:45

Sa mate... U nas by ma moja Afya nevolala spat ani po dlhej prechadzke. Napriklad vcera sme boli pred vecerom na dlhej prechádzke asi okolo hodky, na poliach takze stale bez.voditka.cize nabehala asi trikrat viac.nez ja... Cudovala som sa ze to zvladla. S nadejou som sa vracala domov, ze bude ko a len sa naje napije a rovno do pelechu... Nie.nie ona mala.plnu energiu, takze som s nou musela este trenovat a hrat sa :-D

btw, úprava jedneho prirovnania, ktoré znelo akoby to bolo naozaj. Proste Tapatalk a môj mobil zároveň.
Naposledy upravil aNeMiC dňa Ned 13.09.2015 18:11, celkovo upravené 2
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Pes a tma

Poslaťod hruska » Ned 13.09.2015 5:14

Ty ju hlavne uc oddychovat, si zarabas na pekny problem..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a tma

Poslaťod pigie » Ned 13.09.2015 5:35

Ja tomu hovorim, ze takto sa stava clovek otrokom svojho psa. Ja to robim presne opacne. Bol si na vychadzke? Bol. Teraz cus a lez :haha: Inak by mi tu tiez skakal po hlave, to mi mozes verit :heh: Alebo ked uz sa velmi chces hrat, tak nech sa paci, kopec hraciek, mna k tomu nepotrebujes :angel: Ja sa so psom doma nehram, ani necvicim, bo to okolo mna potom furt poskakovalo :haha: Teraz je doma klud.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pes a tma

Poslaťod hruska » Ned 13.09.2015 5:43

ja detto, doma nic (ale vlastne nikde nic :D ) a myslim, ze pes vyzera celkom spokojne.
Som dost svinuch, ale mna nezaujima uplne, co pes chce, proste ked chcem, aby bol klud, klud bude, hoci je to aj bordera :ha: myslim, ze je mu dopriate dost, takze nema narok sa stazovat. A ten pes kludne vydrzi par dni v klude, dakedy to trenujem cielene, to je presne trening podla mojho gusta :heh: , ze nejdeme nikam, venc mozno pol hodka dokopy denne a no problemo.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a tma

Poslaťod elfinka » Ned 13.09.2015 6:26

:yes: Sice obcas som si musela klepnut po prstoch nech nereagujem na to jeho otravovanie, lebo ja cvicim celkom rada s nim, ale posledne po com tuzim je pes co by mi vzdy cely vecer skakal po hlave ze pod daco robit. Cvici sa ked ja poviem a inak moze odpocivat, vsak ja tu energiu z neho nejak vydolujem neskor :devil:

-- byvaly otrok
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes a tma

Poslaťod kives » Ned 13.09.2015 7:02

-- byvaly otrok

:haha: :haha:
áno, je ľahké podľahnúť, hlavne šteňaťu. my sme tiež režim museli dodatočne upraviť, ale krpatý od začiatku mal problém vypnúť.
v noci to bolo od začiatku, že spať a hotovo, ale neskor sme museli aj denný režim prisposobiť. v dome sa spí a hotovo.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pes a tma

Poslaťod AndreaT » Ned 13.09.2015 14:19

Ja mam doma uplny klud, neotravuje ma pri nicom. Velakrat neviem, ani ze ho mam. O to viac sa mu vsak venujem vonku. A s tmou je to tiez tak ako pisete, otravujem ho ked som dlho hore a svietim lampickou :lol:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a tma

Poslaťod aNeMiC » Ned 13.09.2015 18:06

Juj, myslela som to trošku inak :smile:
Ona vie oddychovať, ale má strašne veľa energie... keď sme vnútri oddychuje, obhrýza si svoje hračky, sem tam sa pýta von na wc ale inak mňa nechá na pokoji, keď sa s ňou nechcem hrať alebo robím niečo iné, iba sem tam ma vyruší. Najčastejšie chodí, že sa chce mojkať a keď vidí, že mám hračku v ruke, ide sa hrať... :yes: :nwm:
a ak myslíte to na konci môjho príspevku, že som sa s ňou "musela ešte hrať a cvičiť" to myslím tak, že som neodolala a musela som, lebo sa mi chcelo. Teda skôr "neodolala som a musela so s ňou cvičiť, takže som si neodýchla"
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Pes a tma

Poslaťod hruska » Ned 13.09.2015 18:13

To je este horsie, to druhe, ze ty si neodolala a musela :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a tma

Poslaťod aNeMiC » Ned 13.09.2015 18:20

však, však :lol: ale ona nebola unavená, to preto :lol: keby zaľahne hneď, necvičíme. Ale keď som ju uvidela, ako po tej prechádzke ešte sa hrá s hračkou akoby nič, ešte som si pocvičila
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Ďalší

Späť na Ostatné