Využívanie psa podľa vlôh

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod Fraga » Štv 19.06.2008 12:41

Poca :lol: :jop: akurat ze som si nepoplietla, ale tým, že nepoznam povahu SBT po vrkote som to pripísala "pitbuláckemu" výzoru, že "musí" mat rovnakú povahu :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod Poca » Štv 19.06.2008 12:42

:lol:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod Amaguk » Štv 19.06.2008 12:43

Tesak moze tahat na postroji ale nie na obojku inak bude Amaguk chora... ci ako to bolo???

tak, tak, :yes: :yes: presne ako vravis :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod julieta » Štv 19.06.2008 12:45

Ale ja si este jednu poznamku neodpustim, pokial viem psi neboli slachteni na vystavovanie a pozrite kolko ludi to so svojimi psikmi robi.... aj ked ich to nebavi (vsak buginko :smile: ). fraga, myslim ze tiez nie si vynimkou. A prave tam sa u psa prejavi najvacsi stres!!!
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod Fraga » Štv 19.06.2008 12:47

Nem neboli :lol: to je pravda, ale krpca to baví a krpatú tiež ta sa nese jak keby bol kruh len jej :heh: jak päťhaliernik do banky :heh: ale je pravda, že väčina psov výstavy nemusí, ale asi je to zase o majiteloch. Ale už ide aj o to, že nervozita z majiteľa sa prenáša aj na psa :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod Van » Štv 19.06.2008 12:51

Tak som si to cele precitala (este ze je obed) a sa mi zda, ze sa tu mota par veci dokopy a uplne zbytocne...

...ja by som to videla tak, ze v dnesnej dobe su plemena, ktore boli na nieco slachtene a stale sa na to vyuzivaju, takze je predpoklad, ze sa ich vlohove vlastnosti v chove predavaju dalej. S takymto plemenom by sa malo robit to, na co bolo vyslachtene, resp. najst cinnost, ktora tu povodnu velmi blizo napodobnuje, pripadne vyuziva tie povodne vlohy plemena a tak sa rozvyjaju dalej. Rozhodne takymto psom nesvedci gaucovanie, lebo su zbytocne frustrovany. Napr. labradori, tak modne plemeno...v BA ich je neurekom, ale mnohe su agresivne, nespolocenske...dovod? uplne jednoduchy, frustracia z nicnerobenia...zbytocne mi majitel psika bude hovorit, ze on je milucky doma...no co ine mu aj ostava, ako sa zmierit so situaciou. To je ten lepsi pripad, horsi je, ak takto frustrovany pes nici dom, zahradu, pripadne skusa na svojho majitela.
...no a potom je tu skupina psov, ktore boli tiez na nieco slachtene, ale ich povodne vyuzitie dnes uz nie je z roznych dovodov vyuzitelne. Pokial ide o ine ako povodne spolocenske plemeno, tak by sa mala najst pre psika nejaka cinnost, ktora ho bavi...a tu by som povedala, ze je jedno co, ak to splna tu podmienku, ze psik to robi s radostou a preto, ze chce on, nie ze robi radost panovi. Inak si myslim, ze hrozi to vo vyssie som pisala ohladom frustracie. A ze to je aj vidiet, na mnohych dnes sice spolocenskych, no v minulosti aktivne vyuzivanych psoch.

Tolko moj skromny nazor na vec :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Využívanie psa podľa vlôh

Poslaťod tera » Str 09.07.2008 6:32

moj peso je krizenec jazvecika (+ vevericka,netopier a mul :haha: :haha: :lol: www.tobias.blog.cz)a strasne rad nieco hlada aportovanie moc nemusi.aj tak teraz sa ucime take male agility a dogdancing.PS:nie vzdy sa da robit so psami to na co boli vyslachtene ale ked ten moj vykopal 20cm jamu kvoli jasterici ...
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Predchádzajúci

Späť na Ostatné