Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 18.01.2016 10:24

Jaj :heh: , tak to by mi asi nenapadlo. Ale to čo už, padať pod fukárom :ua: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ivanka.P » Pon 18.01.2016 11:25

Moja si včera len tak hádzala sama do vzduchu tenisák a chytala ho. Výpady robila na krpatú a volala ju do naháňačky. Som normálne čumela :oo: Neviem či je to ochladením, alebo chondrami, ale od leta je výrazne veselšia a pohyblivejšia. Dlho som ani nevidela, že by zakopla zadnými nohami, čo sa jej jednu dobu stávalo.

Ulfi barzoj má čo s chrbticou, tiež tie zrastajúce stavce?
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 19.01.2016 17:10

Ivanka, neviem. Pred troma rokmi sme boli ako ukážkový kripel na seminári pre fyzioterapeutov s Helou Potfajovou (ďakujeme Calwenke že nás tam postrčila). Ona ho vtedy pozerala, prehmatala, pozerela v pohybe, točila nohami a zistila bolesti prakticky celej chrbtice (potom následne mi začalo všeličo dávať zmysel od prvého dňa, kedy som ho mala), vyjadrila sa že najskôr wobler. Bo aj ho občas motá do strán a zakáša prstami pri chôdzi atď. Okrem iného som sa časom dozvedela, že ako prcek mal veľké problémy, že sa vtedy iná vetka vyjadrila, že má podozrnie na woblera, ale chovatelke povedala, že nech si ho do pol roka nechá a potom sa uvidí. A v pol roku bol Babán zrazu veľmi rýchlo na predaj :hmm: :plac: Fakt neviem, či sa mám smiať, alebo plakať. Offtopic: Inak neviem, či ešte budem niekedy ochotná zaplatiť za psa s PP, lebo zatiaľ aj u nás v rodine žiadne dobré skúsenosti, človek fakt netuší, za čo platí :nwm:. No nič. Trebalo by komplexnú diagnostiku, na ktorú bohužiaľ nemám peniaze, a na liečbu už vôbec nie. Doteraz sme to dobre držali s Alavisom a sem tam kludom, verím, že teraz to tiež bude oka. :nwm:
Ideme nahrievať, zima je vždy kritická, on má rád leto.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod janajka » Uto 19.01.2016 17:47

s tym padanim, pamatam si na sefovho leonbergera, mal 11 ci 12 rokov. A ako som ho uz ku koncu vencievala ako najprv skrel zadne nohy az postupne zacinal padat na ne. Chudacik. :ua:

teraz tu mame susedovho seniora, labrador mohutneho typu a tiez plance zadnymi nohami.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Uto 19.01.2016 22:53

Ulfheiðr píše: Offtopic: Inak neviem, či ešte budem niekedy ochotná zaplatiť za psa s PP, lebo zatiaľ aj u nás v rodine žiadne dobré skúsenosti, človek fakt netuší, za čo platí :nwm:. No


Offtopic: presne :ach: mne by muselo dobre uderiť aby som ešte raz vycapila tolko prachov pre nejaku "zaruku" :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Uto 19.01.2016 23:24

Hm, teraz ako citam temu, tak to je tak strasne smutné :ua: :plac: dvaja psici sa už presidlili niekam do neba :plac:

Charlie ma 8 :ach: leti to, papulka cela sediva,labky uz sediveju tiez. Ale zatial len esteticky prejav starnutia, on je rovnaky ako bol 4 rokoch,ked sa konecne pozviechal zo vsetkych chorob a trapenia a nabral kopec energie :smile: Graffca prisla ked mal 5,5 a to ho este viac nakoplo. On je super, tu nasu 30km cyklotrasu zvlada lavou zadnou este stale. Aj ked rozmyslam,ze tento rok to uz asi skratime preventivne. Pocuje jak pravy netopier,poslucha stale dobre, energie ma skutocne na rozdavanie :pusa:
Uci sa neskutocne rychlo :jop: zdravie klop,klop sluzi tiez :king: akurat mu castejsie vyskakuje koleno (LP).
Rozhodne ho este nemozem nazyvat starym psom,myslim ze vdaka jeho malosti :heh: mame este par rokov k dobru,kym z neho bude stary pes. Dufam,ze vecnost :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod calwen » Str 20.01.2016 9:07

Mardi o chvilu 8 rokov, normalne mu hrabe :pac: minule rozkusal zabranu medzidvernu, leboooo ... nevieme preco. To sme teda nevedeli ze bol on, az kym to neurobil znovu, kym sme sa obuvali (super vec riesit separacku u 8r psa, ktoreho, chudiatko, predsa nenecham na chodbe s babami, kde sa pelechov dostatok nezmesti, debo).
Okrem toho, ze mu hrabe je neposlusny, ale zas chodi len na flexine, tak co na tom :joint:
Vrazdi cudzie psy, preventivne..
Najnovsie uz aj slepne mimo vsetkych diagnoz :prd:
Kolko rokov sa moze dozit chromy holandak, ked bezne sa dozivaju 13-15 rokov? :prd: :stuch: :oo:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod janajka » Str 20.01.2016 9:39

celkom dost sa dozivaju tie holandaky. Som myslela ze tak 12-13.
Ale aj Gaie uz 8. To letiii.
Ja si pamatam ako sa stenaciny Gaia, Ballad, Mardy, Andy hrali na luke v Dubravke a v DNV.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod calwen » Str 20.01.2016 9:45

Emmina babka ma 15 rokov a tesi sa dobremu zdraviu :haha: A vyzera rovnako ako Emma (sedivostou)
Mardiho prababky sa dozili 11 rokov (to boli sestry)
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.01.2016 19:53

Mojej Eliške už tiež od leta začína trochu prepínať. Začala byť pažravá, že mi stále častejšie berie z ruky pamlsok, že mi ide prsty zožrať, to predtým nikdy nerobila. Už aj pomalšie reaguje na povely, je oveľa menej sústredená. Von mimo domu už ani chodiť nechce na dvor, čo pred tým zas dnu nechcela byť. Ani cikať ráno nechce, musím ju na rukách nosiť na trávnik. A čo obzvlášť vyhľadáva, je pohodlie. Vo všetkých formách. Starenka moja...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod weron » Štv 21.01.2016 8:39

Kokrik u nasich,billy, ten mal teraz v lete tusim 15uz... Ale ako zatial ok.akurat ze uz nepocuje. Sem tam spadne na zadok abo vidim ze sa mu tazsie vstava.ale vyskocit si v noci na gauc to dava stale :heh:
Akurat uz dlhodobo v noci nevydrzi a bud sa vypyta von abo sa pocura dnu...
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 22.01.2016 17:53

Tak čo som zistila... darmo ja mu kurírujem chrbát. Dneska ma zaujalo, že si na slabine niečo obžužláva. A on tam má totálnu stvrdlinu, horúce.. asi-dúfam, to je riadne natiahnuté. Na obrázku som zakrúžkovala že kde.
Tak zajtra Traumeel z lekárne a ideme mazať.

bolacka.jpg
bolacka.jpg (141.69 KiB) Zobrazené 4862 krát
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 8:38

Vcera presiel ako mladik, som si hovorila, ze fajn, ohovorim ho, tak sa snazi. Tak som nic netocila, lebo by ste mi neverili :lol: Dnes smerom tam zase pohoda, presiel pomalicky, ale plynule a takto to vypadalo cestou spat (jeden z jeho najhorsich dni :plac: ) a to sme boli na poli len kusok, za tym nasypom na pravo je nasa cesta domov, tych 100m k domu... Po vypnuti natacania som ho vlastne celu cestu spat zase odniesla :ua: Ja verim, ze to okoloiducim pride hrozne, ale on tam fakt chce ist :plac: Len je problem dostat sa domov :ua:

https://www.youtube.com/watch?v=6av4wmMRxyg

Zajtra natocim cestu tam... Ja fakt neviem co robit, ci ho nechat uz doma alebo ho takto trapit :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod calwen » Str 17.02.2016 8:41

Huginko :plac: :plac: :plac:

Mardicek ma od vcera cosi s chvostom...nosi ho dole a ma ho akovy zalomeny. Dnes rano ziadne zlepsenie. Ale Jakub si spomenul, ze donho Emma narazila, tak snad len udrete. Ked som mu nim chcela pohnut tak ho to riadne bolelo chudaka :ua:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Moniak » Str 17.02.2016 9:54

ach hugo :plac:
pigie ja by som mu tie prechadzky dozicila asi nadalej, ked sa tam tesi a ma problem sa vencit na pozemku, len teda ja by som na tvojom mieste asi poprosila chlapa ci by pre vas nemohol chodit autom ked uz chce ist domov, ja nastastie soferujem a psy mam vahovo tak, ze ich nejako sama nalozim keby bolo treba, teraz vlacim najmladsiu po schodoch, posilka riadna :ua:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné