Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 24.01.2017 10:00

Nisus píše:A ked nechcel, tak sa kukal iba periferne, jak ja sa nadrapujem a vzdy, ked som mala snahu dostat sa do jeho zorneho pola, tak sa nenaaaaapadne otocil chrbtom :pac: :heh:

No toto bude presne Arisiak :haha: . Už teraz to robí. Viem, že slabšie počuje, keď je veľký hluk, riešim píšťalkou, lebo ten vysokú tón počuje dobre. Ale keď nemám a on ma ten malý smrad vidí, že naňho mávam, len kuká kútikom oka a prdí na mňa :heh: .
Flexi néé, zabije ma. Ale ok, dávala si vtedy na postroj alebo na obojok?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Uto 24.01.2017 10:03

lindchen, urcite obojok (ak nechces vencit na voditku stale, lebo aj to je riesenie). posunky su ti na dve veci, ked mas psa chrbtom - to je nepouzitelne, potrebujes psa oslovit. :nwm:
a na ten obojok ho naucis raz dva. nemas tak citlivého psa, akého z neho robis. :ha: a to hlavne nie je ani o citlivosti. samozrejme, nepojdes a nebudes mu davat supy... pekne doma, pred jedlom - hned to bude pozitivne. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 24.01.2017 10:07

Áno, áno, to bol môj pôvodný úmysel, spýtať sa na to oslovenie psa. Že aké sú kreatívne možnosti toho oslovenia. Už keď ma vidí, poslúchne, chápe, že ho volám, aj keď ma nepočul, ale čo má za chrbtom, neexistuje :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Uto 24.01.2017 10:11

Lindchen píše:Flexi néé, zabije ma. Ale ok, dávala si vtedy na postroj alebo na obojok?

Ja som davala na postroj a nemala som ziadny problem a to bol 45 kg tazky pes :nwm:
Ale mozno len nerozumiem vasej debate :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 24.01.2017 10:17

Ja zatiaľ rozumiem všetkému, ale aj tam môže byť problém :heh: .

Na ten postroj sa pýtam kvôli tomu ťahu. Keďže flexi fiunguje na princípe ťahu tej pásky, príde mi logickejší postroj nech obojok - má slúžiť ako výbehová pomôcka. Ten obojok by som si rada ponechala neťahajúci na bežný presun na krátkom vodítku.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hisham » Uto 24.01.2017 10:37

wer podla mna hovori o EO. Tiez mi chvilu nedopinalo :heh:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Uto 24.01.2017 10:40

jaaj, sorry, sorry. mne teraz az doplo, co sa vam nezda. :heh: ano, elektricky obojok. teda presnejsie vibracny staci.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 24.01.2017 10:41

Áno, wer hovorí o vibračnom obojku.
Medzitým som sa pýtala aj na to zapnutie flexi, tak vznikol chaos trošku :hi: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hisham » Uto 24.01.2017 10:43

Ja vencim s flexi na postroji. Tiez nechcem, aby sa mi dusil na obojku.

A drzim palce, aby Arisiak dobre prijal zmenu.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Uto 24.01.2017 10:48

Jaj, tak s tahanim sme problem nikdy nemali, za to sme mali opacny problem. Dado bol uceny, ze bud je na volno, alebo ked na voditku, tak pri nohe a ziadne labzovacky. Takze ked som mu supla flexinu, on sa priradil k nohe a dovencili sme. Najprv som ho musela odhanat od seba normalne :plac: a potom prestal posluchat, tak si zacal uzivat labzovacky na flexine :lol:
Edit: No ved som poctivo vynala citaciu a aj tak vznikol chaos, zeny :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 27.05.2017 10:10

Neviem, kam to dať, ale je to vlastne milé, tak asi sem :lol: .

Arisiak sa učí držať, kým sa nahrieva chrbátik. Termoforu sa bojí (kedysi mu popálil nožtek), tak som zamaskovala do starého uteráku, chrbátik podopretý vankúšom o stenu. Pamslkovník nesmie chýbať :joint: .

Obrázok
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Sob 27.05.2017 11:09

U nas posledne mesiace je rody čím ďalej tým viac dezorietovany už ma problém ak Z izby vyjsť,vonku sa začne točiť do kruhu a to potom už vôbec nevie kde je sever,ale tak zatiaľ chodí zerie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 28.05.2017 18:16

Rodísek :pusa: .

Ariso je taký dobrý pacient. Keď vidí, že plním termofor, ide na miestečko k stene a už sa tam šteluje na nahrievanie :lol: . Sadne si v kuchyni pri stole a už ponúka nosík na natieranie krémom. Zvykol si už na lieky, počká si, kým to vtlačím do konzervy a šup lyžičkou do papuľky. Milujem ho :love: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Crossa » Ned 23.07.2017 19:18

Ahojte,
máte niekto skúsenosť s tým, že vám starý pes začal extrémne veľa plávať? Mám 9/10 ročného crossa (z útulku takže vek neni úplne presný), ktorý nenávidel vodu, ak,tak vliezol len po packy. V poslednej dobe je schopný doma v jazere plávať aj hodinu.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 23.07.2017 19:24

Zvyky a chute sa vekom menia, možno sa mu zapáčilo a nechápe, prečo také roky neplával :heh: .

Boli sme včera no nočnom plávaní a máme pár poznatkov: v šere/tme už loptu nevidí :plac: . Dobré je to, že je šikula a dá sa navigovať, má to ako super hru. Nie je si istý, nechce ísť do hlbokej vody a raz sa dokonca aj potopil pod hladinu, srdce mi na tú sekundu zastalo :rip: . Našťastie sa nenadýchol, tak to bolo ok. Dnes ideme posilňovať zas :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné