Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Str 24.01.2018 15:23

a to ma len teraz ako ,ze v zime?mozno sa mu len nechce do zimy :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 15:29

Nie, on rád chodí von. Aj v zime.

wer, no, robí to, len keď všetci odídeme alebo ho vyhodíme za dvere, keď jeme. Bez ohľadu na to, koľko bol predtým vonku. Keď som doma ja, že mám dovču alebo HO, nešiel by von aj celý deň, kebyže ho nezobudím. Leží pri mne a chilluje.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 15:31

aj tak by som to nenazvala separackou.. skor uz ta demencia, no.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 15:33

Teoreticky áno, my sme teraz veľmi málo doma. V podstate len na venčenie. Koľkokrát nie som doma ani v noci. Aj verím, že mu je smutno. Je to dočasný stav, budeme to musieť všetci vydržať.
Uvidíme, čo povie vet dnes.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hisham » Str 24.01.2018 15:41

Fakt by som ho dala do klietky, nezavisle od priciny, hlavne, nech ti necika do postele, lebo to je fakt zle :ua:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 15:51

Už som dohodla veta, vezmem moč, urobí sono celej dutiny a príp. sa dá ATB.
Klietku nemám, musela by som kúpiť, takže vyrobíme DYI ohrádku, už to máme rozplánované, kupujem vŕtačku :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Str 24.01.2018 18:40

Kľudne to môže byť psychikou. Mala (a občas ešte aj mam) rovnaký problém s Gili.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Štv 25.01.2018 9:42

Včera bol bubák u veta, krv ok, aj cukor tým pádom, moč ok, iba pomerne riedky a trošku alkalický, inak bez krvi, bielkovín a iných potvor. Sono obličiek ok, sono mechúra ok, sono prostaty aj palpačne - málinko zväčšená (to mal posledné roky vždy). Vraj by to taký veľký problém robiť nemalo, ale tak možné to je. Dostal Penester na 2 týždne a na ten alkalický moč 250 mg Vit. C 2x denne. Viesť záznam o vypitej vode, presné ml denne.
Snáď to bude ono a pomôže to. Ak sa prostata nezmenší a/alebo bude cikať stále, bude sa riešiť ďalej.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pia 26.01.2018 23:14

Už 2 dni neciká, spotrebu vody má ale vysokú... 960 ml na deň, to sa mi zdá moc, neviem vlastne, koľko má pes vypiť na kilo hmotnosti? Znížila som v izbe teplotu, uvidíme.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Sob 27.01.2018 8:03

Lindchen píše: koľko má pes vypiť na kilo hmotnosti?


uvadi se velmi velke rozpeti od 35-60ml/kg - nevim co se teda da vůbec z tohohle vysledovat :nwm:
podle me o spotrebe vody lepe vypovida ten majitel, když rekne, ze pes pije vice/neme nez obvykle.

Lindi -co Cushing -na ten se netestoval?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod mart.ina » Sob 27.01.2018 18:11

normálne sa berie 40-60 ml /kg a deň, samozrejme pes na granuliach pije viac ako pes na varenej strave, barfe. ako signifikantná polydipsia, čiže zvýšené pitie sa berie 100 ml /kg/deň.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 28.01.2018 14:54

Ďakujem, baby, za odpovede.
Ďalšie dni pil 630ml a 720ml, má 15kg. Táto úroveň sa mi zdá bežná, tak odoka. Pije menej po znížení teploty v izbe.
Zatiaľ sa cíti dobre, ale von sa pýta častejšie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod moschino » Pon 05.02.2018 21:08

Tusim som tu pisala pred par dnami / tyzdnami, ze sBaxy sa mi zdal citlivy na krize a ze som davala robit krv a moca vsetko pomerne ok (male vykyvy boli, ale nic strasne). Inak beha, skace, hra sa, zerie, vesely pes. A teraz vyletel po Robovi, lebo ho hladkal a presiel rukou tam ako je naznacene na obrazku :ua:
Je citlivy hlavne na lavej strane. Netusim, co tam moze byt, je to take cudne miesto. Brat ho na dornovku ci riesit vnutorne organy? :nwm: na veterine ho aj prezreli, ale on sa tak boji a stoji v krci, ze sa ani nepohne, aj ak ho to zaboli. Co by to mohlo byt?
Prílohy
PicsArt_02-05-08.52.18.jpg
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Pon 05.02.2018 22:06

ries,uzje to vyse roka, kamaratke umrel pes.hral sa zdruhym adrgol mu tam niekde do boku ako ty ukazujes a uz bolo neskoro. mal zasiahnute vnutorne organy.na vonok pes poriadku, zral, behal, tyzden predtym sme boli spolu este na vylete a vet vravel ze to uz musel dlho mat. nadory, alebo cosi take, ze ked ho sli operovat, uzsa nedalo nic robit, lebo pes strasne krvacal
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod ivana1 » Ned 11.02.2018 15:29

Lindchen píše:.. a vtedy ocikal komplet celú moju posteľ :ua: . Náš byt smrdí ako koterec, nedá sa to ani vyčistiť poriadne, do kelu, ešte aj prenajatý byt. Ešteže to nesmrdí aj von na chodbu. Dnes som kúpila aspoň podložky.
Ja mám po Hoshiko ešte zostaok cdVet Pohlcovač zápachů Urin-Attacke (exp. 1/20) http://www.baron.cz/pes/cdvet-pohlcovac ... 01180.html liter viem pustiť za 15€, resp. menšie množstvo....keby Tebe, či niekomu bolo treba...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné