Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Moniak » Str 17.02.2016 14:33

a imho ti isti ludia-nepsickari by ho s prehladom utratili uz ovela mladsieho vzhladom na prognozy a jeho zdravotny stav v mladosti, ty si to s nim vybojovala :poklona: mas moj obdiv naozaj
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 14:40

Dakujem. Ano, aj ja to tak vnimam, ze ho nechat a hlavne vidim, aky to ma vyvoj, ze on sam si povie, ze nikam ist nechce... My prideme domov, on si lahne hned za branou a potom sa zase presunie po pol hodine/ hodine na svoje miesto. Proste ako stary clovek len potrebuje len oddych, nechce byt zavrety, ani nechce este stale lezat... Len potrebuje vela casu na to, aby sa dostal z bodu A do bodu B... A zase ja toho casu tolko nemam :ua: , aby sme si v polovici lahli a on si tu pol hodinku - hodinku polezal a potom dosiel domov. Takze ho poponasam a on je tomu velmi rad, lebo jak citi, ze ho nadlahcim, tak vyraza a vyuziva tu situaciu, ked si idem vymenit ruky, tak vzdy zastane a caka, co by sa namahal, ked to ide inak :heh:
Aj ked je mozne, ze ti ludia su ti, ktorym zavadziam na ceste rano, ked idu do prace a my po nej ideme, lebo auta su na chodnikoch a rychlejsie im uhnut sa proste s Hugom uz neda, ved to vidite, rychlost slimaka a musia cakat, kym zajdem do medzery medzi autami na chodnik :heh: Si ich musim zacat vsimat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Str 17.02.2016 14:53

ludia ludia. Pamatam si u starkejzil pan, mal dalmatinku a chodila podobne ako Hugo. Vsetci do majitela hucali, co ju trapi a co ju uz nenecha utrati, ale ten pan s nou denne chodil na vychadzky a fenka fungovala takto roky, len proste zle chodila, keby bolo zle nesla by, lebo voditko nemala a donutit ju nemali ako.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod zuzkabluzka » Str 17.02.2016 14:56

Ja by som ho tiež brávala na prechádzku, kým by chcel ísť. A späť mu pomáhala, možno aj v nejakom zlaňovacom postroji, v ktorom by som mohla prebrať väčšiu časť jeho váhy. Predpokladám, že ho už kadečo bolí a tak, a tá prechádzka ho poteší, nakopne, že je to taký svetlý bod v živote starého uboleného psa. Samého by som ho už ale v stave, v akom je na videu, určite ísť nenechávala - len s mojou podporou (ak by som to teda fyzicky zvládala).
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 15:07

Ja vacsiu cast uz prebrat nemozem. Ja ked ho aj celou silou zdvihnem, tak ja mu ani predne nohy neodlepim od zeme :ua: Resp. ked odlepim, tak stojim a nemozem kracat a on potrebuje odlahcovat hlavne predne, tie zadne prepleta ovela lepsie (zadne su problem pri vstavani)... Toto je to, co ja kazdemu hovorim DBK nie je strasiak, DLK je ovela vacsi problem, tie lakte drzia vacsinu vahy. Ak ma pes zdrave predne, ten zadok si nejak posuruje. Ale opacne to proste tak velky pes neda.
Ja vam ho potom natocim aj v lepsom stave, on naozaj takto nechodi furt... ale uz sa obcas proste stane :ua: (Ved vcera som to uz chcela natocit, ale som si povedala, ze niet co tocit, lebo proste pomalicky siel, tazko, ale tak ako sa v jeho veku a stave ocakava) A samozrejme ho nenechavam, ja mu pomaham vzdy ked vidim, ze uz je treba, toto som proste tocila, aby ste videli, co tym myslim, ked poviem, ze chodi uz naozaj zle :ua: Bez pomoci mi proste uz neprejde tu cikpauzu, ak nema obzvlast dobry den, ako bol napr. vcerajsok (vsak preto si to podla mna dnes vyzral :ua: )
Ale snazi sa deduso :pusa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod calwen » Str 17.02.2016 15:15

A co tak vozicek na tie predky?
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod kellee » Str 17.02.2016 15:15

tak uz len nejaky vozik na podporu aspon tych prednych noh :nwm:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 15:19

Ale moj nema ani ten zadok pevny, ved on je tazky dysplatik na vsetky nohy :heh: Len predne su proste horsie pre psa ako zadne, keby som si mohla vybrat, tak radsej zle zadne a dobre predne (som si nemohla vyberat, ma nahovno vsetky 4 :haha: ) On by musel chodit uz len cely na vozicku :heh: Alebo ostat doma... V jeho pripade nemoze mat vozik ani na predok ani na zadok, pretoze ma slabe vsetky 4 nohy, ale ked predok nesiem, zadne za sebou aj potahaha. Keby som niesla zadne, tak padne na hubu. Chapeme sa? :angel: (No a keby som ho zacala vozit, tak myslim, ze celkovo by sa mi na chodenie vykaslal a slo by to dolu vodou)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Str 17.02.2016 17:49

:ua:
Charlie je v tomto úplne rovnaký,čo sa vencenia týka musí ísť ďaleko od dvora inak radšej pukne :ua:

Máš môj veľký obdiv,rozmýšľam čo by som v tejto situácii robila ja,keďže fyzicky by som ho nezvladala - veď ja ani Graffcu by som neudvihla a tá má 22kg.

Držte sa,to auto by bolo asi najzhodnejsie riešenie. Po nejakej rampe do kufra, vyložiť na poli nech si spraví čo ma,polezi, "pochodi" a potom naložiť a domov. :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 17.02.2016 18:11

Uf. Zle sa na to pozera.. :ua:
Ja by som ho vozila na karicke asi... Podla mna by bol rad. Aj by mohol ist dalej, ine podnety. Ked by chcel ist, tak by kracal, ked nie, viezol by sa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 18:45

Jo, auto sa da, cez vikendy... Tak to aj funguje, ale na bezny den to pre mna nie je. A aj do auta s pomocou rampy ho nakladame uz dvaja odkedy jednemu spadol :ua:
Karicka... To by neslo uz vobec, on vkrocit a vykrocit do nejakej nestabilnej veci a vobec prekonavat schody... To je na dlho... To si uprimne neviem ani len predstavit teraz. A on uz chodit fakt nechce. My aj ked ho niekam odvezieme, on chodit nema zaujem, on si pocucha v okoli par metrov, vyprazdni sa, lahne si a to je cele, mozme ist domov :heh: My sa uz len valame a hrame po leziacky, to ho bavi neustale. Prevalovat sa a chmatat ma zubami, akurat, ze stratil odhad stisku - je ako stena - obcas kusne naozaj riadne :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Str 17.02.2016 19:44

Offtopic: Pigie a teraz,keď prezivas starobu fundla neodradza Ta to od ďalšieho? Čisto z pragmatickych dôvodov? Myslíš, že to fyzicky zvládneš aj o 15 rokov :nwm: Ja by som raz na moju "usadlosť" :heh: chcela vlkodlava,alebo doginu nemecku,úplne sialena láska tieto psy :hi: Len ja mam tak deb.ilny ten chrbát že neexist :ua: tak len v rámci "pokecu", či ťa toto neodradza
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 17.02.2016 19:53

Nie, ja verim, ze dalsi fundel bude proste zdravy :heh: A o 15 rokov sa postara syn, kebyze ja nevladzem :haha: Ale v mojom zivote uz len jeden dalsi fundel. Potom si uz na tak velkeho psa netrufnem. A ani na dvoch "naraz" si netrufam. Takze verim tomu, ze ked jeden bol chory a vyborny v povahe, druhy bude zdravy jak repa a drbnuty jak Fry :ach:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Str 17.02.2016 20:35

Tak veru silno držím palce aby tie kĺby boli fajn :yes: A aj povaha bude isto :jop:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Štv 18.02.2016 8:32

Tak este slubene smerom tam... Byva aj lepsie, ale zase nie az tak o moc.

https://www.youtube.com/watch?v=3WuH4zrh0Ok
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné