Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 11.12.2017 12:30

Zas ja len píšem? :joint:

V sobotu som mala mať odvoz na výstavu, ale na poslednú chvíľu sa nekonal, tak časová tieseň, rýchlo venčiť. Vybehnem von, hovorím Arisiakovi (čo sa pri venčení furt šuchce a ňuchá 3 hodiny): bubák, fakt sa strašne ponáhľam, musíš sa rýchlo vyvenčiť a utekáme domov :ua: . A on, zlato moje, urobil o prvý krík dllllhý cik a postavil sa pred bránu, že som hotof, môžeme ísť späť :aaa: . Milujem tieto chápačky starého psa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Ned 31.12.2017 1:59

Lindchen,mne ucvrkáva Graffi a neviem si predstaviť čo bude o pár rokov,keď z nej bude seniorka. Stáva sa nám to hlavne keď vonku prší a je sychravo. Ale ona mala skoro cely prvý rok zápal močových ciest,tak to je pozostatok toho.

Možno len reaguje na nejakú zmenu, inú atmosféru v byte...nemôže to byť psychika? :nwm:

Inak klop,klop,Charlie bude mať teraz niekedy 10 a okrem šedín na ňom nebadať žiadnu zmenu. Je za každú blbinu, vždy pripravený, vydrží oveľa viac než Graffči. Tie malé psy to majú úplne inak nastavene.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 31.12.2017 13:52

Usagi, písala som inde, už sme to cikanie vyriešili. Taká blbosť to bola :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod usagi » Ned 31.12.2017 14:26

Jej,tak to je super :jop:

Nám to už zostane,aj keď je to len sem-tam pár kvapiek,vo vnútri to nie je sranda :ach:

A pritom ona je taká čistotná,aj ako šteniatko spravila asi len jednu mláku doma. Pýtala sa von skoro okamžite.
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod moschino » Uto 23.01.2018 7:13

Baxy je v poslednej dobe citlivy na brusko a slabiny. Uz asi mesiac to pozorujem :nwm: neviem, ci to je z toho, ako ostava trochu protivny, ako starne, alebo ho tam fakt nieco boli :nwm: tusim by sme mali opat zajst na krv
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod meraja » Uto 23.01.2018 21:01

Benny oslepol na jedno oko,už to ťahá aj na druhé a v noci máva nejaké kŕče.
Začne knucat od bolesti a nevie stať na nohach,padá, hlavička do boku :( veterinarka hovorí že to môže byť tým očkom
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 8:06

U nás doma sa zase pár dní ciká :ua: . Vezmem k vetovi pe istotu, aj keď na zdravotný problém mi to nevyzerá.
Ešte vymýšľame, čo by sa dalo preňho urobiť viac, ale keď nič nezaberie, bude musieť byť v klietke :plac: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 8:51

a to sono prostaty ste robili? si nemyslim, ze to nie je zdravotny problem... keby aj nie zvacsena prostata, tak nieco ine... tu kastraciu si nezvazovala? u stareho psa je to dost rizikove, radsej predchadzat problemom...
a inak este mozes skusit plienky, ak si necha
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 9:03

Sono zatiaľ nie, len palpačne pred pár týždňami. Ideme k vetovi, dám vyšetriť moč a teda aj to sono dám urobiť...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 9:15

aha. lebo palpacne sa u psa vraj prostata moc neda vysetrit, len malu cast citit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 14:57

Dnes zas... Ciká vyslovene, keď všetci odídeme. Dnes bol spolubydlo doma, odišiel na cca hodinku a pol preč a vtedy ocikal komplet celú moju posteľ :ua: . Náš byt smrdí ako koterec, nedá sa to ani vyčistiť poriadne, do kelu, ešte aj prenajatý byt. Ešteže to nesmrdí aj von na chodbu. Dnes som kúpila aspoň podložky.

wer, s tou kastráciou, čo si písala, to má na toto konkrétne vplyv - ak by teda zdroj problému bol zdravotný? Či to si myslela ako prevenciu problémov s prostatou?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Margita » Str 24.01.2018 15:01

mne sa Derik venci vnutri,ale ani sa nepyta nic,aj dnes hral sa s hrackou,siel sa vytentočkovat potom vzal hracku a hral sa dalej :lol:
a aj cika ,to viem ze bude z liekov ale to kakanie,ale kazdopadne osobne s tym problem nemam :heh: hlavne ,ze je "zdravy"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 15:03

neviem, nie som veterinar :lol: ale mne to pripomina problemy s prostatou, ktore su vraj u 80% starych psov... ja uz dam kazdeho jedneho dalsieho psa kastrovat najneskor v 9 rokoch, kludne aj preventivne. uz nechcem podstupovat tak velke riziko a ze to vie robit riadnu sarapatu a vo vysokom veku je to nebezpecne....
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 24.01.2018 15:11

Tak mne ani tak nevadí, že to urobí, ale vadí mi 1) smrad, 2) to, že má nejaký problém (zatiaľ, čo som sa radila, tak separačka alebo prvé príznaky demencie).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Str 24.01.2018 15:19

separacka vznikne po 10 rokoch..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné