Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Uto 08.12.2020 5:59

My nastastie nic take nemame, lustime hersenverky :lol: :lol: a on zacina byt vychcany jak cely zivot nebol (oka, suvisi to so stareckym rozmaznavanim aj :joint: :hi: ).
Napr. Vzdy po jedle dostane maly krajec chleba s maslom. Raz mu to padlo na zem, maslo sa zaspinilo, si vravim chudak chlapec, dostal tam nove maslo. Nabuduce to slahol o zem, rychlo ziedol spinave maslo a tvaril sa ze som chudak chlapec priesiel o maslo a POTREBUJEM nove :pac: :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Uto 08.12.2020 8:32

:haha: Milujem tieto starecké vychcanosti :love: Gili už tiež riadne babkovatie, poriadne nepočuje (a nie len keď nechce), pohodlnie (normálne v noci odchádza z postele spať do pelechu, keď sa moc prehadzujem :plac: ), ale keď som ju ráno šikovne zabudla zavrieť v spálni, tak po príchode domoc sodoma gomora, koš vybrakovaný, linka prešmejdená, zbytok kávy aj s "koťogom" na zemi, a plný sáček plastového odpadu rozflákaný na milión kúskov úplne všade, si to nosila aj do obývačky, tam je to predsa pohodlnejšie šklbať na gauči... Tak aspoň niečo sa stále nezmenilo :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.02.2021 19:48

Sunny, pozerám, že Gili je skoro vo veku Fergie. Kedy ti začala hluchnúť? U nás teraz v novembri. Taký nezvyk, že už nepočuje/nepočúva.

A Cezik tiež knučí. Chodí hore dole a kňučí. Nebolí ho nič, ani nič nepotrebuje.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Uto 09.02.2021 21:07

Presne neviem, ono to ide tak postupne už dlhšie. Prvé náznaky už boli pred vyše rokom určite, ale to som ešte pripisovala selektívnej "hluchote". Ale keď pred pár mesiacmi nepočula ležiac v obývačke, že sa otvorili dvere na chodbe, tak už to bolo jasné...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Uto 09.02.2021 23:35

Aj Max si zvykne len tak pokňukávať keď leží (ale to on robil celý život) no je to horšie s vekom :ach: ale nenormálne je pažravý poslednú dobu ma až "hryzie" ako sa snaží čo najrýchlejšie zhltnúť pamlsok o normálnom kŕmení ani nehovorím :pac: inak som si nevšimla žeby mal nejaké problémy so zmyslami len sa mi zdá že sa mu akosi zakaľujú oči, asi sa na to opýtam u veta keď pôjdeme na kontrolu
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slawin » Uto 09.03.2021 7:14

:heh: ja keď si spomeniem čo Síriusko začal robiť na staré kolená musím sa smiať.

Horší sluch a zrak teraz opomeniem, ale to zabúdanie! :heh: on si vždy pýtal jesť proste tak, že dobehol, s pohľadom "ježišikristečosatostalo", tesne pred nás /ja alebo mama/ a kukal. Keď si ho nikto nevšímal tak začal "pluť", len také to baf-baf a keď ani to nepomohlo tak echt proste vyblakoval :ach: . A toto na staré kolená dokázal robiť behom 10min po tom, čo sa najedol :heh: a teraz tie komické rozhovory- mam naňho kričí "dedo nebuď sklerotický".... Sírius "baf-baf".... mama "nekrič na mňa veď ty si už jedol!" :heh: :heh: a takto dokola...

vonku sa s horším zrakom stalo nebezpečenstvom všetko, aj halúzka :heh: a teraz také to plazenie - objavovanie... čo to do riti? :pac: aha halúzka! :heh:

ofrflatel, veľmi :heh: furt pindal.... :au: furt... popod nos niečo... FURT :au: :heh:

a čo mňa vždy najviac dostalo :pac: :pac: :pac: čo NIKDY nerobil predtým..... mama zapla TV -Senzi a jak toto započul, z druhého konca bytu sa dočvachtal a ľahol pod telku... a čušal :ach: dôchodci :love:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 09.03.2021 7:21

Eliška (v júni bude mať 15) nepočuje asi posledný rok. Videnie stráca, ale stále reaguje na pohyb a obrysy. Akurát sa občas netrafí do dverí. :pac: Posledné asi 2 roky žije s babkou (lebo po schodoch už má trochu problém chodiť ku mne dnu) a teda si u nej vybudovala zlozvyk. Akonáhle večer babka zhasne a zaľahne, začne kňučať. Babka, že jej určite treba von cikať. Tak ju furt púšťala, aj 5x za noc. Ale cez deň vydrží aj pol dňa ležať v kuchynke, to nebude potrebou. Tak som babke rázne zakázala, aby ju púšťala von na Eliškin "povel". 2 noci kňučala, ale nepúšťala ju von. Tretiu noc už prespala bez jediného hlásku. ...inak s babkou sú super dvojka. Obe sú na tom podobne, pekne sa starajú jedna o druhú. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Uto 09.03.2021 7:40

Slawin píše:A toto na staré kolená dokázal robiť behom 10min po tom, čo sa najedol :heh:

Toto, presne Gili :heh: Navečeraná vyčuraná, vrátime sa do obývačky a pes su sadne a čumí a kňúra a pýta večeru :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Uto 09.03.2021 11:26

Bady tiež tak, behom hodiny sa 100x pýta von. Akurát že jemu fakt treba lebo on vyjde von a zabudne, že chcel čúrať :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wewerica » Str 10.03.2021 8:33

Toto presne aj Macko robil na staré kolená, zabúdal všetko... že jedol, že pil vodu, že bol vonku, proste prešla jedna minúta a zas všetko pýtal nanovo, najviac som sa na ňom smiala keď išiel čokolvek robiť, zrazu sa zastavil a takú dobrú minútu - dve stál pozeral do blba, zrazu sa otočil na opačnú stranu a išiel robiť niečo úplne iné. proste mal nápad, ale zabudol čo chcel, hrozne nad tým rozmýšlal, nenapadlo ho tak išiel robiť niečo iné :heh:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Str 10.03.2021 8:35

No presne, už len ruka škrabkajúca sa po hlave, že čo som to chcel chýba... :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wewerica » Str 10.03.2021 8:55

Inak neviem či ste sa s takým niečím stretli ale... 9 ročný Merlin - evidentne kríženec bradáča, a začal robiť čo celý svoj život vôbec nerobil, objavili sa v ňom nejaké zháňacké pudy...proste vkuse nás zháňa do jednej izby, tým že teraz skoro stále sme doma, tak napr jeden je v obývačke, druhý v spálni a on vkuse chodí z jednej izby do druhej len nakukne čo robíme a ide zase za tým druhým, aj keď ho zavolám že poď ku mne buď tu nebehaj stále, tak on nie, nervózny že musí ísť zase za tým druhým človekom. Keď sa už neskôr zídeme všetci v jednej izbe tak on spokojný si lahne a v sekunde zaspí, akoby unavený z toho že nás zháňa :nwm:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Str 10.03.2021 9:19

Robí mi to Bady tiež. On teda nezháňa, ale kontroluje. Všetkých a všetko, labzuje medzi nami a kým ho človek nevypoklonkuje na miesto je schopný sa až zadychčať od stresu
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Str 21.04.2021 11:49

Musím zdieľať svojho starúšika, Cezarko má už 17,5 roka a zatiaľ sa drží dobre. Hluchý je, ale vidí a aj nos mu slúži dobre (ešte lepšie než predtým). Chodiť už chodí ako starček. Po dlhšom ležaní má aj ťažkosti vstať. Aj svaly mu už atrofovali, už to nie je ako za mládí.
176223735_10220408987437262_4068049926517082650_n.jpg

Foto Patrícia Halmiová
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Str 21.04.2021 11:52

Koľkoooo??? :oo: tak to je super. A žiadne iné ťažkosti, nejaké dlhodobé diagnózy ani nič nemá?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné