Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Správanie (etológia) psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Správanie (etológia) psa

Poslaťod Vikiki22 » Sob 23.01.2016 13:21

Moje obe baby to robia celkom často, obzvlášť Freya.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod elfinka » Sob 23.01.2016 13:24

A aby sme mali aj vzorku psov co to nemali od akej macky odkukat, tak fido to robi tiez :yes:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod renqa » Ned 06.11.2016 16:13

Mna by zaujimalo preco sa niektore psy obtieraju. Moj to robi vonku o stromceky (len tuje), vysvetlila som si to tak ze mu to asi vonia alebo co. Ale teraz mame steniatko a ona sa vela obtiera. Napriklad ked je druhy pes v klietke, zacne sa obtierat o dvierka, aj o ludi sa obtiera ako macka.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 25.02.2017 11:47

“the fact that both bowers and partners were often stationary before play bows and highly active after them (in the form of synchronous interactions or runaway/chase dynamics) supports the hypothesis that bows most often functioned to reinitiate play after a pause.”

Teraz som trochu zmätená. Vždy som považovala play bow za singál, ktorý má iniciovať, vyzývať k hre. Pes stojí, pozoruje a zrazu šup do úklonu a začne hra. Nie za to, že pes signalizuje, že to, čo urobil, bolo len hravé, nie útočné. No a výskum zrazu potvrdil, že je to skutočne iniciovanie hry :nwm: . Teraz neviem, no, však to sme vedeli, či ako?

Publikované pred pár dňami, čiže žiadna starina článok...
http://www.companionanimalpsychology.co ... g-and.html
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Sob 25.02.2017 11:58

anglicky neviem...tak k len k uklonu
ved ono zas nie je uklon ako uklon
napriklad Darina ked vidi nejaku korist ,tak zacne pistat,da sa do uklonu a pisti a steka ,ako bezec ked startuje
a ked dostane nejake zuvatko alebo hracku,tiez je v uklone ale vrti chvostom a je skor uvolnena
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 25.02.2017 12:00

Aris to tiež robí, keď šteká na diviaka, ale to by som ani za úklon nepovažovala, blíži sa mu to len tým, že predok je trošku nižšie, ale inak asi ničím :nwm: .
klik -->> OBEDIENCE BA - semináre, intenzívky a tréningy
you're not allowed to access this file
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod akuk » Sob 25.02.2017 12:49

Margita píše:ved ono zas nie je uklon ako uklon

jj :lol: moj sa tak pytal von tak do 2 rokov. Postavenie oproti a hlboky predklon s pohladom vlka na mna.
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Hafan
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Ostatné