Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Kikz » Uto 02.03.2010 18:16

Samantha - presne taky isty bol aj prvy peso, ktoreho som spominala v mojom prispevku- ten, ktoreho nam odstrelili.
Zakazdym co som sla do obchodu, pockal, odprevadzal ma do skoly a ked som sa vracala, vzdy ma cakal pri ceste :hi:
Aj ked si uz na neho velmi nepametam :ua: viem, ze to bol tiez fakt uzasny pes.
Spominam si, ako som si ho raz vzala vonku prvy krat v zivote na vodzke /vtedy bola fakt ina doba, Bobik chodil bez vodzky, to sme ani doma nemali :pac: /, improvizacia- z nejakeho drotoveho spagatu ktory som mu uviazala o obojcek :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod ika37 » Uto 02.03.2010 18:19

ahojte

mojho uplne prveho psika sme dostali ked som mala 6 rokov, aj to len tak nahodou ze sme isli s maminou a so sestrou na nastevu jedným znamym a ti prave mali staniatka a jedno sa nam tak strastne zapacilo, ze sme obe s mamou aj so streniatkom hadzali na nu psie oci az nam ho dovolila si ho zobrat. Dozil sa s nami krasných 13 rokov, ale potom sme ho museli dat utratit lebo mal problemo so srdieckoma do toho dostal este aj epilepsiu :plac: .
ika37
Šteniatko
 
Príspevky: 57

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Samantha » Uto 02.03.2010 18:21

Border-cori presne taký :smile: môj na to utekanie tiež doplatil...buď ho niekto zbil alebo sa pobil s iným psom ale skončil so zlomenou sánkou a museli sme ho nechať uspať :plac:
Obrázok
Samantha
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: BA

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod twery » Uto 02.03.2010 18:55

tak môj-náš prvý psík bol Danny(NO) a dostali sme a k nemu tak,že brat mal spolužiaka,ktorý mal sučku NO a chcel mať po nej šteniatko a tak ju nechal pripustiť iným NO.Asi dva týždne predtým než sa narodili šteniatka im ten chalan zháňal domovy,nechcel aby skončili na ulici a tak sa opýtal brata či nechce psíka,alebo sučku a brat,že hej,ale najprv sa opýta doma.Boli sme všetci z toho nadšený a tak o desať týždňou vo veku 8 k nám prišiel Danny.Brat ho doniesol na rukách zo susednej dediny.Pamätám si ako ho položil na zem zabaleného do deky,vtedy bol 18.december,celý sa triasol a z úst mu tiekla slina,ľudia sa báli či mu niečo nieje.Bol tak :hi: :hi: zlatunký no tak veľmi sa bál kde ho to vzali no len čo sa trošku vyspinkal bol ako vymenený a všetko okamžite skúmal.Zostal s nami 13 a pol roka :plac: :plac: :plac: odišiel ako najstarší zo svojich súrodencov náš malý deduško...
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod larami » Uto 02.03.2010 19:06

Na svojho psíka som čakala dva roky kým sa majiteľ sučky rozhodol prvýkrát nakryť sučku .Lara bola môj vymodlený psík .Ale bohužial nám nebolo súdené stráviť spolu celý psí život ako 10mesačná odišla za dúhový most :plac: Takže náš príbeh bol veľmi krátký,ale zostali spomienky a láska k psíkom a tak teraz odznova hľadám nového psíka .
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod zeane » Uto 02.03.2010 19:27

Náš rodinný prvý pes bola Bonney - strieborná trpasličia prdlička - ako inak, že? Proste som si doma dupla, že buď pribudne pes, alebo ma doma viac neuvidia (nooo, bola som už dospelá a schopná si vybaviť v práci ubytovňu :angel: ) Bola prerastená (cca 36-37cm) a neskutočne vyžratá :pac: :hi: Sama si stanovila podmienky a priľnula k mamine... Bolo mi to dosť ľúto, pretože ja som chcela psa, ale musela som sa zmieriť. Okolo šiesteho roku jej života som dovliekla z útulku Dixit - hnedočierne hladkosrsté ušaté čudo s bielymi koncami paciek, bielou bradou a bielym fľakom na hrudi. Mala kotercový kašeľ a (to sme netušili) pod jeho príznakmi sa skrývala psinka.... Po mesiaci krásneho spolužitia svorky (aj prdlica sa zmierila že nie je jedináčik) sme ju už v podstate v neustálom bezvedomí prekladanom záchvatmi museli dať uspať. :plac: :plac: :plac: Bonney dožila pekných 13.5 roka a odišla na infarkt... Po neznesiteľných "bezpsích" 12 mesiacoch sme cestovali cez takmer celé československo do Sušice pre Bo, pre ktorá sľúbila vernosť mne, aj keď aj babkačlovek a dedočlovek majú svoje opodstatnenie - napríklad keď sa jej zachce o jednej v noci vyčurať, alebo si potrebuje poležať zakutaná v deke pri televízore... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod zuzka:) » Str 03.03.2010 17:09

ja si nášho prvého psíka pamätám len trochu, lebo som bola malá, ale bol to taký túlavý, ktorý k nám začal chodiť najesť sa, tak sme si ho nechali. ale keď sme sa sťahovali z RD do bytu, tak sme ho museli dať preč.
druhého nám kúpila mamka od nejakej jej kamarátky, ale po asi 4 rokoch strašne ochorela a už sa nevyliečila.
a teraz mám môjho vlastného, ktorého inzerát som úplne náhodou našla na internete. zaľúbila som sa doňho na prvý pohľad, ale netušila som, že raz budeme spolu, keďže som sa už zmierila s tým, že psa budem mať až o sto rokov, keď budem mať vlastné bývanie, zarábať a tak... no asi to bol osud a teraz mám najlepšieho psíka na svete :hafan: (aj keď vie niekedy poriadne hnevať :lol: )
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod leuska » Str 03.03.2010 19:36

U mna je to skor o tom,ako som ja prisla medzi nasich psov :heh: Pri mne od narodenia psi boli,su a dufam,ze aj stale budu :yes: Prvy pes,respektive fenka,ktoru si pamatam bola bavorska farbiarka Citra :jop: Vyslovene iba moj prvy pes bol NO Darius,ktoreho som ostala k 17 narodeninam od mojho teraz uz manzela :jop: A prvy PP pes-fenka je hrubosrsta foxterierka Arta,ktora ma teraz 11 rokov a je u mojich rodicov :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod camon » Str 03.03.2010 19:49

moj uplne prvy, bol vlastne nas (s bratom) mala som malo (8?) rokov, o psoch som vedela ze maju 4 nohy a ze jedneho urcite chcem :lol: bol to malicky krizenec, netusim coho, cely cierny s bielym flakom na hrudi, mal ochrnute zadne nohy, oco ho nasiel na poli, vzal domov cim mne a bratovi spravil vianoce, mamine skoroinfarkt :ach: ale psik u nas dlho nepobudol :ua: potom nastalo dllllllllhe ticho. ktore sem tam vyrusilo dake NO, ktore bolo prave na drzustve, najviac si pamatam asi na Nera, a potom prisla Medula :smile:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Megi » Str 03.03.2010 20:17

Vždy som chcela psíka a naši vždy odolali :ua: Sen mi splnil až manžel - kúpili sme od známej kokršpaniela - malilinké šteniatko, malo len 6 týždňov (ona sa ho potrebovala zbaviť a my sme o tom figu vedeli), bol u nás asi tri mesiace, ale nakoľko sme bývali u svokrovcov a kombinácia pes-svokra sa neosvedčila, predali sme ho. Potom dlho nič, až keď manžel podnikal a ja som bola "spolupracujúca osoba" čiže oficiálne nezamestnaná, začali sme hľadať. Rozhodnutie padlo na pudla - povaha, nepĺzne, učenlivý....chceli sme stredného, ale stačilo jedno stretnutie s kráľovákom a "bylo vymalováno". Pekne sme si počkali, až sme si domov viezli čierne chlpaté strapaté čudo. Andy bol úžasný pes, bol s nami 9 rokov a bol by dodnes, keby nebol chorý. No a presne o rok po jeho smrti prišiel Megan a zaplnil to prázdne miesto. :smile:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Margita » Str 07.09.2011 11:07

nasa rodina nikdy nebola nejak psickarsky zalozena,okrem mna ho nechcel nikto,ale pamatam si takych prvych dvoch ,jeden bol NO a to si aj pamatam ako sme ponho isli,ho mali v nejakom byte asi 4steniatka a ja som mala ani neviem 6(?)rokov bohvie,dali sme mu meno Bobi ale skoro zomrel neviem ci bol ockovany alebo co,otec vyrastal na dedine a psy mali pokial ich auto nezrazilo a ockovanie nikdy neriesili a nazrat dostali co zostalo ale pamatam si z evela vracal ,taku bielu penu,mozno ho otravili neviem,ale ked sme ho priniesli tak si uz vedel sadnut :smile: druhy pes sa k nam nejak zatulala a to som bola tiez decko do 10 rokov(?) a zdal sa mi vtedy ako stena irskeho vlkodava krizenec,taky velky dlhonohy hrubosrsty a velmi mily,tak som ho dotiahla na dvor kde som ho cesala,ale babka( otcova mama)cize psy mali kym ich nieco nezrazilo ,vztah k nim ziadny a davali im zrat co zostalo a nikdy neriesili predosle psy preco a koli comu zomreli,zakopali a zohnali dalsieho...
nieco mu hodila na zem a potom psa vyhnala...a uz takeho skutocneho svojho psa mam terajsieho,ktoreho mi kupili ked som mala 13-14 rokov :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Trivi » Str 07.09.2011 15:20

Psika máme kôli tomu že tatino je veľký psíčkar. Ale prestahovali sme sa do bytu tak sme potrebovali niečo malé (ja som pôvodne chcel francúzskeho buldočka) a tak sme si kúpili yorka. :smile:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod tulenik » Str 07.09.2011 15:52

Mne psica prischla (© Silvuch).
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod blueberry » Str 07.09.2011 17:04

Klasický postup :lol: Najprv 100 rokov prehovárania rodičov, potom samé sklamania :plac: , potom zase prehováranie, nakúpenie kníh, časopisov, kalendárov, pohľadníc atď. so psami. Hladkanie každého psa na ulici. Obťažovanie psov našich známych :hi: Až jedného dňa mamka prečítala inzerát na bišónika a rozhodlo sa, že si ho kúpime :jupi: (mám podozrenie, že len preto, že nepĺzne :ach: )
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Ako ste prisli k svojmu prvemu psiemu milacikovi ?

Poslaťod Jolana » Str 07.09.2011 20:40

Mne sa nepodarilo rodičov ukecať na psa. Mama s nami bola sama a aj keď mi ho už sľúbila, tak to potom zrušila. /Preto som sa z trucu ako 15-ročná strašne opila/. Džessy sa k nám dostal po jednej podnikovej akcii na trhu, kde ho predávala dievčina za 300 sk. Mala samé čiernobiele šteniatka a spod bundy jej vytŕčala béžová hlava s čiernym nosom. Žil s nami skoro 15 rokov. Takže na prvého psa som si musela počkať až na svoj byt a trošku odrastené deti. A najväčšou skúškou bola skúška lásky. Môj muž bol naučený, že zvieratá nepatria do bytu. :nie: Láska to bude asi veľká, keďže máme zvierat plný byt. :no: :haha:
Jolana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 747
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné