Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod moschino » Uto 16.12.2014 18:32

to najdivokejsie som ja mala vždy len z nemčiny. "Petra, funf!" :ach: aprvé roky som to ťahala na trojkách, potom dvojách :ha: uff, moja nočná mora toto
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod mart.ina » Sob 20.12.2014 0:14

Ja som za gympel. Myslím, že ti dá širší rozhľad, možnosti kam ísť ďalej. Mám spolužiakov aj zo strednej veteriny, ale je ich už minimum. Aspoň v Brne- majú väčší problém prejsť cez prijímačky plus ich hodne odišlo (ale stále platí, keď človek chce dá sa všetko, takže to predošlé napísané neber ako pravidlo). Môžem za seba povedať, že šla by som znovu na gympel, akurát keby som bola rozhodnutá pre veterinu od začiatku, snažila by som sa chodiť aspoň občas na prax k veterinárovi už na strednej- či už do ambulancie, alebo ked chceš hospodárske zvieratá tak zistiť kto to robí v okolí a spýtať sa, či by ťa občas nevzal so sebou. Proste také pričuchnutie k praxi, aj keď kope vecí ešte nebudeš rozumieť, ale naučíš sa základné praktické veci.
Ale aj keby si cez gympel nerobila nič veterinárne, dá sa to dohnať- u nás je z ročníka tak 80% z gympla a som v 5. ročníku a stále nás je veľa , takže to ide :smile:
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Whip it » Sob 20.12.2014 13:25

Ja som za gympel. Mas cas a moznost rozkukat sa a stale sa mozes lahsie vydat hociakym smerom. Tiez mam gymnazium a nadavala som na to prave pre tie matematiky, fyziky a u mna aj dejepisy :heh: . A urcite by ma viac bavila stredna veterina, ale nemenila by som.
A celkovo tu veterinu si tiez dobre rozmysli :lol: . Studium megatazke, KE vraj jednoduchsie nez Brno (neviem posudit, nechodila som na obe, len co si decka porovnavaju medzi sebou) - volna minimum, nervy na maximum. A ked sa ti to uz podari a dokoncis to s polkou hlavy sedivou, tak robota sice je (na skole ta budu strasit, ze sa vo veterine nezamestnas), ale priprav sa na to, ze vzdy a kazdy zamestnavatel uprednostni absolventa z Brna pred Kosicanom a ze je lahsie sa dostat robit do zahranicia so skoncenym Brnom (diplom z KE vsade neuznavaju a je treba dorobit nejake skusky). No a zadalsie, ten super plat. Ja kebyze nemam okolie, ktore ma masivne podporuje, tak na nejaky samostatny zivot po skole mozem zabudnut. Absolventsky plat je 400-500 eur pricom si SZCO a musis si platit odvody sama. Co je pri pracovnej dobe -castokrat sa nevyhnes vikendom ci sviatkom a uberzodpovdnosti super vyhliadka :haha: . Najma ked vidis ako tvoji rovesnici, co castokrat ani vysku nemaju, maju plat vyssi a salam parky k tomu. No, ale aspon mam dobry pocit a teplo na dusi :haha: .
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod moschino » Sob 20.12.2014 13:46

Whip it píše:J Najma ked vidis ako tvoji rovesnici, co castokrat ani vysku nemaju, maju plat vyssi a salam parky k tomu.

presne toto ma vie vytočiť :prd: ja po rokoch učenia, nervov, stresov, stresy v robote, zodpovednosť, požiadavky, neustále sa zlepšovanie a plat ako známy, čo má iba SŠ zdravotnícku a robí niekde vrátnika či čo. Väčšinu dňa / noci len nohy vyložené na stole... :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Sabča » Sob 20.12.2014 15:20

moschino píše:
Whip it píše:J Najma ked vidis ako tvoji rovesnici, co castokrat ani vysku nemaju, maju plat vyssi a salam parky k tomu.

presne toto ma vie vytočiť :prd: ja po rokoch učenia, nervov, stresov, stresy v robote, zodpovednosť, požiadavky, neustále sa zlepšovanie a plat ako známy, čo má iba SŠ zdravotnícku a robí niekde vrátnika či čo. Väčšinu dňa / noci len nohy vyložené na stole... :ach:


A naplnala by ta taka praca, s nohami vylozenymi na stole? :nwm: Mna v ziadnom pripade a dovolim si tvrdit, ze aj keby tam bol plat vyssi, ako inde. dlho by som sa v takej ,,flakacskej,, robote teda neohriala.

Ale k teme - za mna jednoznacne gympel. No nie preto, lebo sa ti tam dostane kvalitnejsieho vzdelania a lepsieho rozhladu (co je ale, samozrejme, pravda a velke +)...ale najma preto, lebo na gympli sa imho stretnes z ovela roznorodejsimi ludmi (v zmysle rodinny backround, financna situaci, nazory, hudobny vkus, zaluby, sexualna orientacia...) ako na strednej odbornej - cim vacsia skola a cim vacsie mesto, tym je to, prirodzene, umocnene. Prave toto ti do zivota da najviac. Ak teda nechdis na bilingval, potom sa naucis celkom schopne aj cudzi jazyk :joint:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod SilviaGSD » Pia 07.08.2015 8:22

Takže po sto rokoch som si spomenula na tuto temu :lol:
...nakoniec som uspešne na gympli - už aj zahlásená na semináre z biologie a chemie :aaa: (aj na dramatický odbor..ale to je fuk :lol: ) ..tak môžem začať študovať :heh:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod SilviaGSD » Pia 07.08.2015 8:23

Takže po sto rokoch som si spomenula na tuto temu :lol:
...nakoniec som uspešne na gympli - už aj zahlásená na semináre z biologie a chemie :aaa: (aj na dramatický odbor..ale to je fuk :lol: ) ..tak môžem začať študovať :heh:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.08.2015 8:44

Super :aplause: makaj este na anglictine a chod studovat veterinu do zahranicia a bude to the best :)))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Predchádzajúci

Späť na Ostatné