Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod moschino » Ned 14.12.2014 21:17

ono učenie musím byť fakt v povahe. Ja som sa vždy veľa učila, aj na strednej SPOVŠ :nwm: presedela som nad knihami toľko nocí... a ostalo mi to aj na VŠ. nemala som problém naučiť sa dlhé poznámky a hrubé skriptá
ono ale fakt je, že z gympla môžeš potom hocikam. ak sa aj rozhodneš pre iný odbor. Zas gymple, ak nakoniec na VŚ nepôjdeš je na prd. Nemáš nič, prax v ničom. Ja som síce na veterinu nešla, ale ostala som v podstate odbore, na potravinách a základo som zo strednej mala dosť. I keď tá chémia bola slabá a tam som mala čo dobiehať
zas za 4 roky sa budeš inak pozerať na to, kam chceš ísť ďalej. Je možné, že to tá veterina nebude :nwm: gympel teraz už nie je prestížna škola, kde sa dostanú len jednotkári (keď som končila strednú, bolo to tak, že na gympel len jednotkári, príp. obchodná a hotelka, zvyšok išiel na odborné, najhorší na učňovky a dievčenské). Školy sa o študentov bijú, aj s trojkami sa gympel dostaneš a povedzme si úprimne, tá maturita je formalita, kto nezmaturuje alebo koho nepustia, ten to fakt musel flákať celé roky, aby mu to urobili
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Connie » Ned 14.12.2014 21:36

Súhlasím s názorom, že učenie by malo byť v povahe. Tiež som vždy chcela ísť na veterinu, váhala som medzi gymplom a strednou. Skúsila som prijímačky na gympel vo štvrtej triede, nedostala som sa tam (hold, boli i lepší). V dobe kedy som sa rozhodovala kam na strednú som mala obdobie "kašlem na celý svet", takže moje známky nevyzerali bohvie ako dobre. Rozhodovala som sa medzi hnojarinou a súkromnou veterinou v BA, po zvážení okolností som sa rozhodla pre hnojarinu. Nešla som však na veterinu, ale na kynológiu. Som druháčka a už teraz rozmýšľam či vážne chcem ísť na tú veterinu, či nepôjdem radšej inde, napríklad na psychológiu, alebo či neskúsim genetiku. Občas trošku ľutujem toho, že som sa nesnažila, že som nešla radšej na gympel, ale ak by som sa mala rozhodovať opäť, asi by som sa rozhodla rovnako. Viem, že budem mať v budúcnosti nedostatok biológie a chémie, ale na to sú tu doučká. (Ak chcem) Viem sa učiť, takže to môžem dobehnúť (i keď to možno nebude najľahšie). Takto mám možnosť robiť štyri roky to, čo ma baví, mám možnosť nabrať prax (hoci iba v psích veciach). Len sranda bude, ak si za tie ďalšie dva roky uvedomím, že nechcem ísť na veterinu a budem chcieť skúsiť psyndu, čož je prakticky úplne iný obor :heh: A ak si náhodou uvedomím, že na výšku nechcem, tak aspoň budem mať prax (hoci z kynológie)...
To je jedno, proste sa nejak z toho všetkého vymocem, veď nejako to už dopadnúť musí :lol:
Držím palce v rozhodovaní :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod kives » Ned 14.12.2014 22:03

poskytli sme pohľad na vec, pre aj proti, rozhodnúť sa musí sama :yes:
k tomu učeniu: predpokladám, že je to o hlave a koľko je schopný do seba človek dostať (a chcieť). ak nechceš, môžeš byť génius a nepomôže to.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Federika » Pon 15.12.2014 19:25

Tak pridavam svoju skusenost. Mam gympel, maturovala som tento rok. Ako "poistku" som si dala prihlasku na VS veterinu. A doslova to tak bolo. Kedze som maturovala z bioly a chemie, z coho boli aj prijimacky, nepotrebovala som sa na ne nijako zvlast pripravovat. Prisla som na prijimacky takmer bez ucenia, napisala som co som vedela a na moje prekvapenie ma zobrali. Nesla som nakoniec na tu skolu, ale ak by mi nevysiel moj primarny plan, bola by som tam. Teraz chodim na dentalnu hygienu a som spokojna. Ale ak chces mat pokoj s ucenim na prijimacky, sup na gympel :jop:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod moschino » Pon 15.12.2014 19:42

Ehm, tu by som podotkla, ze vezmu pomaly hocikoho, ci si mala maturu z gympla a ci si sa ucila a ci nie. Slovensko, cim viac studentov poberu, tym viac dostanu zaplatene. Cize naplnia kapacity. Potom to vytriedia. Cize dostat sa tam nie je nic vynimocne. Mozno sa to uz pomenilo, ale od nas tam prijali aj ludi, co pomaly na tej nasej odbornej skole prepadali :lol: vyrazili ich az neskor :joint: klasika. Aj inde to tak robia. Ja som nala spoluziaka z rumunska, co nevedel urobit priemer z cisel 5; 5; 5; 5; 5. A drzali ho tam skoro 3 roky, vyrazili az pred prvyni statnicami. Lebo za zahranicneho studenta dostali este viac :pac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Connie » Pon 15.12.2014 20:07

Offtopic: Na základe čoho môžu človeka vyraziť? Či to iba tak, že sa im zamarí?
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod kives » Pon 15.12.2014 20:17

neprejdeš zápočtovými testami alebo neurobíš skúšky a vymaľované. normálne sa urobí sitko. ostanú najlepší (mali by). resp. povypadávajú tí, čo na to nemajú bunky.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod moschino » Pon 15.12.2014 20:33

Jop, presne. Alebo nepustoa na skuskach, nedaju ti ju. Nepripustia k statniciam. U nas odisli dve tretiny ludi
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod SilviaGSD » Pon 15.12.2014 20:45

Dakujem moc za vaše nazory a pohľady :jop:
Vidím to tak že si dám prihlášku aj na SPOŠku aj na gympel. :smile: Hoc tak ako sa tu už spomínalo dnes berú žiakov kade akých, gympel je už teraz len ako tradičná SOŠ len bez nejakého špeci zamerania :lol: ale uvidíme bola by som teda radšej aj ja osobne na gympli len sa obavam takého že matika, fyzika a také lebo na to som ja uplne poleno :pac: ...ak by ma so všetkym šťastím prijali tam aj tam, radšej sa vydám na gympel, hold ked nie tak nie. sama som zvedavá :lol:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Aris » Pon 15.12.2014 21:28

Neboj sa, mne tiež nejde matika a fyzika a som na gympli, síce raz sa pritrafila trojka z matiky, ale inak jednotky-dvojky :smile: Dá sa to zvládnuť, keď sa trochu chce.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod clupko » Uto 16.12.2014 9:52

mna napriklad matika bavila, a aj tak som mala niekedy trojku, nehovoriac o predmetoch, co ma nebavili :ach: ale tie znamky na strednej fakt nemaju takmer ziadnu vahu. pokial neprepadas a vies, ze nieco vies, je uplne jedno, ci mas same jednotky alebo trojky.. ci este existuju VS, kde beru do uvahy priemer znamok zo strednej? lebo okrem toho je to uuuplne jedno.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod kives » Uto 16.12.2014 10:00

pri školách, kde je priveľký záujem, pomôžu aj body za prospech. inak nikoho neazujímajú známky na strednej.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Lindchen » Uto 16.12.2014 10:03

U mňa zohľadnili len maturitu, tam som získala body. Známky za jednotlivé ročníky už nikdy nikoho nezaujímali.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod clupko » Uto 16.12.2014 10:30

takto spatne absolutne nechapem ten stres, co ludia mali, ked dostali napriklad trojku... nikdy v zivote nikoho nezaujimali moje znamky zo strednej - iba ak rodicov tak priebezne, ale to neratam :joint:
tak len tolko k tomu, ze ti nejde napriklad matika a fyzika - no a co, vsak nemoze kazdy mat bunky na vsetko, a vzdy same jednotky. je to totiz v podstate dost jedno.. takze pohoda :no:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Ísť na veterinárstvo či na gympel?

Poslaťod Bebis » Uto 16.12.2014 12:51

ze sem tam trojka :haha:

to budte radi, ze neviete, ake ja mam znamky :heh: :aaa:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné