Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Pon 30.03.2015 17:25

Ja len kukam a nechapem. Viem, ze nie ste blbi, tak preco si toto robite??

Anemic nic zle nenapisala. Ked budes mat toho isteho bulla, ale zoberies ho z retaze a nesocializovaneho, bude sa spravat inak, ako ked bude ten isty pes od malicka socializovany.
A tak isto, ta ista socializacia u labradora bude mat nutne iny vysledok, ako rovnaka davka socializacie ci vychovy u basenjiho.
Neviem, ako ste dosli na to, ze genetika a socializacia/vychova su vplyvy, co sa navzajom vylucuju...

Btw genetika tiez nie je na 100% - poculi ste uz o ekogenetike ci epigenetike?? Ak nie, tak sa tu nou neohanajte a chodte si nastudovat, ako sa na zaklade vonkajsich podmienok vedia vypinat kodujuce useky DNA...
Koniec koncov, ako sme sa ucili uz davno pri UVODE do genetiky - genetika je veda o dedicnosti A PREMENLIVOSTI!!!

Offtopic: Keby som bola moderator, strasne rychlo vas tu zrusim... offtopic hadky len aby ste niekomu protirecili - uplne z principu... zbytocne a hnusne... keby aspon tvrdila nieco take hrozne...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod mairi » Pon 30.03.2015 18:01

shel :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Pon 30.03.2015 18:05

Shel-chan píše:Ja len kukam a nechapem. Viem, ze nie ste blbi, tak preco si toto robite??

A co si robíme? My tady debatujeme o něčem,co nás zajímá (a co by se mělo zajímat každého majitele psů,a nejenom) a slušně!

Shel-chan píše:Neviem, ako ste dosli na to, ze genetika a socializacia/vychova su vplyvy, co sa navzajom vylucuju...

Tak první v této debatě,kdo došel k tomuto závěru, jsi ty.... :no:

Shel-chan píše:Btw genetika tiez nie je na 100% - poculi ste uz o ekogenetike ci epigenetike?? Ak nie, tak sa tu nou neohanajte a chodte si nastudovat, ako sa na zaklade vonkajsich podmienok vedia vypinat kodujuce useky DNA...
Koniec koncov, ako sme sa ucili uz davno pri UVODE do genetiky - genetika je veda o dedicnosti A PREMENLIVOSTI!!!

zkus si tu debatu přečíst ještě jednou...

Shel-chan píše:Offtopic: Keby som bola moderator, strasne rychlo vas tu zrusim... offtopic hadky len aby ste niekomu protirecili - uplne z principu... zbytocne a hnusne... keby aspon tvrdila nieco take hrozne...

tohle patrně bude svědčit spíš o tvém momentálním rozpoložení ale určitě ne o této konkrétní debatě, která je jednou z mála o psech na tomto dogfóru a až na lehké ťukance se drží tématu a neobrací se na osobní útoky. A, kupodivu, se dokonce a v podstatě shodujeme.....

aneb jak zkazit každou debatu O NĚČEM???
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod akuk » Pon 30.03.2015 18:34

Shel-chan píše:Neviem, ako ste dosli na to, ze genetika a socializacia/vychova su vplyvy, co sa navzajom vylucuju...
chodte si nastudovat, ako sa na zaklade vonkajsich podmienok vedia vypinat kodujuce useky DNA...

Shell, podla mna tu nikto toto nevyvratil, skor potvrdil :no:
v skratke
aNeMiC píše:Bull plemená sú krásne a priateľské, akurát ich treba vychovávať a socializovať

nechceme krasne a priatelske ale typicke, zalozene na genetickych predpokladoch a mozno tomu aj pridat tou epigenetikou :no:
edit:
Bad píše:aneb jak zkazit každou debatu O NĚČEM???

uz je tu toho ako safranu :ua: a vy dve ste sikovne baby, ktore prave tomu ,,o niecom,,este pomahaju :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Pon 30.03.2015 20:25

Myslim, ze tu chyba moj mudry prispevok :heh: :heh: :heh: :heh: :heh:
Tak sa prosim vopred natrite Fenistilom :no:
aNeMiC píše: Ako vyzerá nesocializovaný bull asi všetci vieme. Ako vyzerá socializovaný bull?

Asi rovnako :lol: podla toho co napisala Bad: "skupiny _bull mají chovem vyblokované sociální chování, takže tak....." Z toho by vyplyvalo, ze uplne kazdy jedinec je drava selma tuziaca rozparat uuuplne vsetko. Tak to ale nieje,....... treba blizsie specifikovat :no:
Preto chapem rozhorcenie Shel, lebo niekedy to tu tak vyznelo, ako keby len zmotana DNA predurcovala povahu a spravanie psa.....potom aky vyznam by mala vychova? Samozrejme z maltezaka nespravim ovciara, ale z bulla sa da spravit aj anjelik :angel: ...len ten druhy pes nesmie byt provokater :smile: Ale nepadne to len tak z neba....chce to davku usilia.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod janajka » Uto 31.03.2015 8:04

Bull je anjelik pokial sa anjelikom narodi. Ak sa narodi ako cert, moze pod tvojim dozorom okolie nadobudnut pocit, ze je anjelom ale nik ti nezarucuje, ze v tvojej nepritomnosti sa nebude spravat ako cert. To je ten tvoj dosah. Okrem toho, bulla teda za psickomilne plemeno vobec nepovazujem. Ze vidim navolno pustenu vyzlu, nemam problem ist okolo ale navolno pusteny bull, tak sa radsej vyhnem oblukom. Mozno i predsudky ale i skusenosti. :lol:
Ja ich neviem ani citat. Z ich mimiky. Ze absolutne nevidim na psovi, ci ma dobre umysly, ci to po dobrom nepojde. On je taky tichy, nenapadny akoze nic a potom z nicoho nic skoci a zakusne sa. (jasne, ze nie kazdyyyy ale....)
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Uto 31.03.2015 8:16

Annabell a Dingo píše: Z toho by vyplyvalo, ze uplne kazdy jedinec je drava selma tuziaca rozparat uuuplne vsetko. Tak to ale nieje,.......

janajka píše:On je taky tichy, nenapadny akoze nic a potom z nicoho nic skoci a zakusne sa. (jasne, ze nie kazdyyyy ale....)

...ale musíš počítat s predispozicí danou plemennou příslušností, a vo tom tohle celé je.... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Uto 31.03.2015 12:35

Ja s Vami v tomto suhlasim,. Samozrejme ze treba brat zretel na pemeno a pocitat s jeho predispoziciou. Ale rovnako treba pristupovat aj ku konkretnemu jedincovi a aspon nieco sa da upravit. A uplne suhlasim aj s tym, ze pes sa tvari ako anjelik a bez pritomneho majitela je to celkom iny pes. A ano, su taki, ze nic, nic a zrazu bum! Ale ak ma clovek toho psa nejaky patek, tak to uz vie precitat.
Niekedy dam videjko, co som myslela ja, ze sa da co to so psom bullovitym poriesit, aby netrhal celkom vsetko zive :lol:
A este dodatok k povodnej otazke....bull si lahsie zvykne na civavku, ako na seberovneho dospeleho psa rovnakeho pohlavia, aj ked niekedy ani to pohlavie nic neznamena.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Uto 31.03.2015 14:08

Ano, je plemenna predispozicia, preto ked Anemic na zaciatku povedala, ze vsetko vies "opravit" vychovou a socializaciou, povazujem za vhodne slusne ju opravit.

Ale tvarit sa, ze socializacia a vychova su moderne vystrelky a pes bude aj tak rovnaky, akokolvek sa budes snazit... amen.

Socializacia je o tom, aby sa pes okrem riadnej psej komunikacie naucil vhodne reagovat na nevsedne, potencialne problematicke situacie, ktore sa mozu v buducnosti vyskytnut, a to v obdobi (priznacne nazvanom obdobie socializacie: 8 - 12 t.), v ktorom mu to staci zazit RAZ (alebo malokrat), aby si zafixoval (pomerne) trvaly vzorec spravania.
To, cim sa tu bezne ohadzujeme, ze "socializacia" dospeleho psa vlaceneho po vyletoch a stretkach a ktoviecomvsetkom, je fakt len to - soocializacia v uvodzovkach.
To len taky dodatocek pomimo.

Inak Janajka :jop:

Inak ten clanok v PPC na tuto temu som si vcera precitala a bars sa mi lubil.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod janajka » Uto 31.03.2015 14:28

Offtopic: jaky clanok tam je?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod elfinka » Uto 31.03.2015 14:59

Tak ale logicky sa pes v obdobi 8-12 tyzdnov vramci socializacie nema ako naucit, co ma robit ked mu pretlak hormonov vravi "odozen toho debila co sa ti obsmieta okolo tej vonavej suciny ktora sa ti tak paci" alebo ked mu plemenne vlohy zacnu vraviet "zabi kazdeho kto vstupi na tvoje uzemie". Proste kopa chovani sa ukaze az v puberte, lebo dovtedy by toho psa ani nenapadlo take nieco spravit, a teda nebola tam sanca to spravanie skorigovat raz a navzdy.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Uto 31.03.2015 15:16

Elfinka, jasne :yes:
Ide o reakciu na vonkajsie podnety, nie vnutorne. Ze ked druhy pes ceri zuby, das dole chvost a prestanes ho otravovat, lebo inak bude zle. To, co vlky uci v prirode otec. Alebo, ak si zoberiem priklad z clanku - ze ked ti cudzi pes zoberie lopticku, ides sa zalovat panicke a nebudes to riesit vlastnymi zubami.
Puberta sa uz riesi v ramci vychovy, nie socializacie. A suhlasim s tebou, co si hovorila, ze keby si vedela... pockala by si si na iny vrh. Neda sa vsetko a za kazdych okolnosti "urobit", s niecim sa pes musi "narodit".
(Ale zas, vela sa toho urobit da.)

Silvuch - clanok o spoluziti staficky a civky.

Edit:
Aby sme boli konkretni, toto su tie rypavicne prispevky, pri ktorych sa mne zakrutila hlava.
aNeMiC píše:akého si psa človek vychová, takého ho má

už mi zase naskočila kopřivka....Za tuhle větu by se měla dávat minimálně podmínka :hmm: A pak to dopadá jak to dopadá, že si lidi vybírají zvěř čistě podle "líbí x nelíbí" protože proč by se měli zajímat o charakteristické rysy toho kterého plemene, bo "jakého si psa člověk vychová, takového ho má" [emoji14]ac: Oni ti psi jsou totiž jenom prázdné nádoby, do nichž vdechne život (a povahu a vlohy a temperament ) jen a jen jejich majitel!!!

Neberiem Bad jej pointu, pointa je vyborna a rozumiem aj jej frustracii s vyrokom... ale myslim, ze Anemic tiez nie je debil, a netreba ho z nej ani robit. Ona tu "filozofiu" nevymyslela a snad by to islo aj bez sarkazmu.

A uplne zbytocne rypnutie:
Je dost stupidní výrok, že autista je autistou protože ho tak rodiče vychovali?


sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
Naposledy upravil Shel-chan dňa Uto 31.03.2015 15:25, celkovo upravené 1
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod janajka » Uto 31.03.2015 15:24

Offtopic: :au: janajka a silvuch su dve rozne osoby. :ha:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Uto 31.03.2015 15:27

Offtopic: Jezisi uz zasa som vas domylila??? Sorryyyyyy boze [emoji14]ac: Kym som nevedela, ako vyzerate, v zivote sa mi to nestalo...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod elfinka » Uto 31.03.2015 15:30

Shel-chan píše: To, co vlky uci v prirode otec.

Toto je inak celkom zaujimavy postreh. Ze stenata u velmi vela chovatelov nemaju do odberu takmer kontakt so samcami. Ci aj preto nie su psy tak casto neznasanlive na ine psy, lebo v tom najdolezitejsom obdobi nevideli, ako sa ma spravny dospely pes spravat, nemal ich to kto naucit.
Co tak sledujem, suky mavaju v tomto ohlade problem menej casto - v skupine na zhananie vencenia je vzdy "mam psa, hladam na vencenie fenky lebo so psami si nerozumie" ale takmer nikdy "mam fenu, hladam psov lebo s fenami sa neznesie".

Shel-chan píše:Puberta sa uz riesi v ramci vychovy, nie socializacie. A suhlasim s tebou, co si hovorila, ze keby si vedela... pockala by si si na iny vrh. Neda sa vsetko a za kazdych okolnosti "urobit", s niecim sa pes musi "narodit".
(Ale zas, vela sa toho urobit da.)

A ono, ja si myslim ze sa DA urobit velmi vela. Ale potom je aj otazka, coho je majitel pri svojej urovni skusenosti a pozorovacieho talentu SCHOPNY. Agresivnejsi (impulzivnejsi, labilnejsi) pes moze tiez fungovat jak hodinky aj medzi inymi psami, ale potrebuje k tomu majitela co je schopny dokonale vyhodnotit nielen svojho psa, ale aj vsetkych ostatnych a problem poriesit skor nez ma sancu vzniknut. Pohodovy stabilny pes (sangvinik) moze mat naopak za majitela aj lamu ktora je rada ked vie ze pes ma styri nohy a chvost, pretoze tych konfliktnych situacii je ovela menej a ked aj su, vacsinou to uz je vidno na prvy pohlad.

Edit: No, a druha vec je, nakolko to oceni ten pes, taku vychovu na pohodove existovanie v spolocnosti psov. Ja sa tiez viem spravat v spolocnosti, inych ludi nehryziem ani na nich nevrcim a nemlatim ich, ale keby ma niekto nutil kazdy den chodit do krcmy sa zabavat tak sa mu teda pekne podakujem, ked by som radsej doma citala knihu :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné