Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod pigie » Uto 31.03.2015 16:07

elfinka píše:
Shel-chan píše: To, co vlky uci v prirode otec.

Toto je inak celkom zaujimavy postreh. Ze stenata u velmi vela chovatelov nemaju do odberu takmer kontakt so samcami. Ci aj preto nie su psy tak casto neznasanlive na ine psy, lebo v tom najdolezitejsom obdobi nevideli, ako sa ma spravny dospely pes spravat, nemal ich to kto naucit.

Hugo mal pristup k dospelemu samcovi a teda nikdy mi nikoho nenapadol, ale jeho napadali casto :heh: A hlavne bull plemena a RR :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Uto 31.03.2015 16:32

Shel-chan píše:Ale tvarit sa, ze socializacia a vychova su moderne vystrelky a pes bude aj tak rovnaky, akokolvek sa budes snazit... amen.

Dej sem prosím citaci, kde tohle někdo tvrdí! To je opět jenom tvoje konstrukce!

Shel-chan píše:ale myslim, ze Anemic tiez nie je debil, a netreba ho z nej ani robit. Ona tu "filozofiu" nevymyslela a snad by to islo aj bez sarkazmu.

a rovněž sem vypíchni slova,kterými útočím na Anemic! Já se vyjadřuji k tomuto trvale a hromadně omýlanému klišé a ne k osobě kohokoliv!!! A sarkazmus je za prvé součástí slušné debaty a za druhé v tomto případě na místě.

Shel-chan píše:A uplne zbytocne rypnutie:
Je dost stupidní výrok, že autista je autistou protože ho tak rodiče vychovali?

To čteš jako rýpnutí? To je otázka na zamyšlení, expresivního přirovnání jsem použila zcela úmyslně kvůli názornosti. A autistu v rodině máme, nestřílím od boku....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Uto 31.03.2015 17:36

Ano, to sa mi zdalo ako rypnutie, kedze Anemic uz pred tym povedala, ze druhej strane neodporuje. Kedze to bolo myslene ako paralela (ok, expresivne prirovnanie), tak prenesene: Je dost stupidni vyrok, ze kto si psa ako vychova, takeho ho ma? A to mi uz pride dost osobne a agresivne.
Nevravim, ze strielas od boku, ale nezdalo sa mi to do diskusie vhodne, tak ako ten sarkazmus pred tym. Nejdem uz davat citacie, dala som. Proste mi je ten styl diskusie, co sa tu viedol, proti srsti. Ak sa tebe zda v poriadku, okej. Kolko ludi, tolko chuti, I guess.

Elfinka, presne tak. Preto velmi, velmi suhlasim, ze je blbost nutit psa odmalicka do kontaktu so akymikolvek inymi psami, co su akurat poruke, ale zaroven povazujem za velmi dolezite, aby sa pes v tomto obdobi socializoval/zoznamoval s dospelymi psami, ktore maju vnutrodruhovu komunikaciu bezproblemovu, a teda ju moze od nich okukat a oni ho v pripade potreby usmernia - razne, ale bez zbytocnej agresie.

Pigie, zaujimave, ze to spominas... Sheimi detto. Akurat mi doslo, ze vlastne ja som si ho v 8 tyzdnoch brala na tabore, kde chodili (takmer) vsetky psy vratane jeho bez voditka a ziadne konflikty neboli...
Ja uz ludi dopredu varujem, ze on sice nic neurobi, ale psy nanho zvyknu utocit.

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod pigie » Uto 31.03.2015 17:40

No ja som zvedava ako na tom bude mlady. Ten tak isto, aj s tata vyrastal... a az pol roka :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod hruska » Uto 31.03.2015 18:08

Aky je uz stary?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Elis » Uto 31.03.2015 20:17

Shel-chan píše:Ale tvarit sa, ze socializacia a vychova su moderne vystrelky a pes bude aj tak rovnaky, akokolvek sa budes snazit... amen.


Offtopic: ??? tvym dedukcim absolutne nerozumim :ach: , ale tak co uz se mnou -jsem nepoucitelna...

Shel-chan píše:Socializacia je o tom, aby sa pes okrem riadnej psej komunikacie naucil vhodne reagovat na nevsedne, potencialne problematicke situacie, ktore sa mozu v buducnosti vyskytnut, a to v obdobi (priznacne nazvanom obdobie socializacie: 8 - 12 t.), v ktorom mu to staci zazit RAZ (alebo malokrat), aby si zafixoval (pomerne) trvaly vzorec spravania.


dobre ale i ty spatne vzorce si snadno zafixuje. ale to uz se taky moc nezminuje...
staci jedno "zvalchovani" v tomhle veku a muzes mit starosti cely zivot psa to prepsat a nemusi se ti to povest.
nekdy- respektive v tomhle veku -je mene zkusenosti, zato dobre zorganizovanych -lepsi, nez hodne vjemu a i jen obcasny ulet.
Offtopic: ale na tohle si taky kazdy musi prijit sam :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Elis » Uto 31.03.2015 20:22

elfinka píše:Toto je inak celkom zaujimavy postreh. Ze stenata u velmi vela chovatelov nemaju do odberu takmer kontakt so samcami. Ci aj preto nie su psy tak casto neznasanlive na ine psy, lebo v tom najdolezitejsom obdobi nevideli, ako sa ma spravny dospely pes spravat, nemal ich to kto naucit.
Co tak sledujem, suky mavaju v tomto ohlade problem menej casto - v skupine na zhananie vencenia je vzdy "mam psa, hladam na vencenie fenky lebo so psami si nerozumie" ale takmer nikdy "mam fenu, hladam psov lebo s fenami sa neznesie"


myslim si, ze feny jsou zvykle spolupracovat, pomahat si. Pes je soliter -je odpovedny vzdycky jen sam za sebe.
to je zakladni rozdil. az pak nejake vzorce chovani...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Silvuch » Uto 31.03.2015 20:40

samec bojuje.. aj vsetky vlcie dokumenty, co teraz v kuse pozeram, tam to tiez nevyzera ruzovo..
NO a bariak bol hlavne so samcami, a nepomohlo. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod pigie » Uto 31.03.2015 20:41

hruska píše:Aky je uz stary?

9 mesiacov bude mat za par dni
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Shel-chan » Str 01.04.2015 0:09

Elis, moja dedukcia vyplyvala z tejto, ale aj z inej temy, v ktorej ste to pred par tyzdnami tiez rozoberali. Ale nechaj tak.

Ja som nedefinovala, ci si zafixuje dobre alebo zle vzorce :no: Ale dobre pises, treba to asi castejsie zdoraznovat.
O tych "dobrych" a "zlych" psoch som uz pisala Elfinke v predoslom prispevku :yes:

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod aNeMiC » Str 01.04.2015 19:37

Shel-chan, vďaka, že si niečo ku mne napísala (konečne pozitívne)... :aplause: po každý tu zo mňa ako si napísala robil debila :ha: Ale no, pár vecí som napísala nezrozumiteľne - uznávam. Asi si ma tu jediná pochopila... :smile: Ani mne sa ten štýl diskusie nepáčil a som rada, že si sa pridala, pretože by to v takej negatívnej nálade šlo donekočna a bola by som v tom zamotaná stále viac a viac :ach:

Anabell a Dingo, dúfam, že som tvoj príspevok dobre pochopila, lebo mám z toho strašný mišmaš z tejto témy, keďže som sa od 29. k netu nedostala :smile: každopádne ak to chceš konkrétnejšie, tak ak si jedno z bull plemien socializujem, tak dopadne lepšie ako jedinec, ktorý skoro ani nevie, že existujú iní psy okrem neho a iní ľudia okrem jeho pánov a pánovej rodiny, s ktorou sa spoznal :no:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Str 01.04.2015 21:06

:heh: To ze treba specifikovat som myslela na Bad. Ona pisala ze ...bull maju vyblokované sociální chování. Ale kedze je tema stafford vs civava, zrejme bolo myslene socialne chovanie voci psom. Ale nejdem sa do toho vyroku viac zamotavat.
Ja som toho nazoru, ze pes dostal sice co to do vienka, ale straaasne vela v spravani psa moze ovplyvnit jeho pan.

Konkretne: Prisla ku nam dospela bull fena, najezena, bez majitela, nikde nikoho. Dost zla kombinacia. Ja na nu "Jeeeej, ty si kraaasna, ahoooj, sikovnaaa" a podobne ťuťu ňuňu. Zastala tak meter od mojej feny, chvilu stala, otocila sa a isla prec. Moja na nu nevystartovala. Nic sa neudialo, len ja som mala pulz 320. Co tiez nie je dobre, lebo pes to vie. Ale keby som zacala na tu fenu hucat a kopat a neviem co, tak moja ju rozpara v momente. Takze aj takto sa da pes ovplyvnovat. Este popracovat na sebe :lol:
Ale zase u takeho Black Jack Jr.. ktory rozparal niekolko psov by som s podobnou metodou asi neobstala :angel:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod aNeMiC » Str 01.04.2015 21:14

:heh: No, vravím že mám z toho strašný guláš - som trupka :pac:
Annabell a Dingo píše:Ja som toho nazoru, ze pes dostal sice co to do vienka, ale straaasne vela v spravani psa moze ovplyvnit jeho pan.

:jop:

EDIT : Bad, ešte chcem niečo dodať, čo som zabudla ... ako to, prirovnanie o autistovi bolo veľmi zvláštne. Ako, ja si myslím, že s týmto sa človek už narodí, nie? - za to rodičia nemôžu. Ale napr. rozmaznané sa dieťa nerodí... čiže rodičia môžu za to, že si ho vychovali na "rozmaznaného". Je len na rodičoch, ako budú postupovať pri výchove, akú zvolia. Či ho spravia skromným atď. nemám pravdu? (Len som zabudla dodať ešte vtedy, keď to bolo aktuálne...teraz som to dodala, keď tu viacmenej na to prišla reč)
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Bad » Štv 02.04.2015 6:06

Annabell a Dingo píše:To ze treba specifikovat som myslela na Bad. Ona pisala ze ...bull maju vyblokované sociální chování. Ale kedze je tema stafford vs civava, zrejme bolo myslene socialne chovanie voci psom

Ano. Tohle je předpoklad daný plemennou příslušností a neb psi nejsou kloni a každý z nich je individualita, tak ta míra bude samozřejmě různá (a bude záviset na temperamentu jedince + daným pudem) - a až s tím bude pracovat majitel. Takže jeden se ani nezpotí a druhý bude makat jako šroub a dotáhnou to v nejlepším k tomu, že pes bude schopný minout druhého v klidu na 10m......

aNeMiC píše:Bad, ešte chcem niečo dodať, čo som zabudla ... ako to, prirovnanie o autistovi bolo veľmi zvláštne. Ako, ja si myslím, že s týmto sa človek už narodí, nie? - za to rodičia nemôžu

No samozřejmě, stejně jako psi se narodí tací, jací jsou . Autistu jsem použila právě kvůli tomu našemu (typ rainman), který má některé schopnosti potlačené, jiné naopak vyzdvižené - naprosto stejně jako plemena (proto taky máme různá plemena). U některých plemen to nijak člověk nepocítí, u jiných maximálně. A tohle je nutné si uvědomit a ke psu tak přistupovat...neboli psa nedělá jeho majitel, ale v prvé řadě jeho rodiče, člověk už jenom může ovlivňovat, ale netvoří!!! Tedy "pes je takový, jakého si ho člověk udělá" je nebezpečná ko......
A tohle je důležité nejen pro výběr plemene, ale i pro výchovu - lidstvo má obecnou tendenci přistupovat k řešení (dejme tomu) problémů systémem: "zlobíš!=trest!" a rub mu....Jenomže pes, kterého do nějakého jednání ženou pudy + temperament(nedejbože když se přidají hormony) nezlobí, on jinak nemůže - takže člověk nemůže trestat, ale učit, léčit (stav Ariba když vidí nenáviděného kastráta je hrozný :ua: ) , psu pomáhat, ukazovat mu cestu, usměrňovat.....

aNeMiC píše:Ale napr. rozmaznané sa dieťa nerodí... čiže rodičia môžu za to, že si ho vychovali na "rozmaznaného". Je len na rodičoch, ako budú postupovať pri výchove, akú zvolia. Či ho spravia skromným atď. nemám pravdu?

ale tohle už je jednak o něčem trošku jiném, a za druhé mám takového tucha. že i v tomhle budou geny :lol:
My jsme se nebavili o tom, jestli psa naučíš sedni či co, ale že z psa plemene, které má (v případě třeba pastevců) tisíciletí pěstovanou agresi , nedůvěru (a například u brasilské fily má jít přímo o nenávist vůči cizím!), soumračnou aktivitu, samostatné jednání.......přátelského vítacího psa vesele si hrajícího s jinými psími kámoši neuděláš.....je to o respektu vůči plemeni (taky je zajímavé, jak často zní - bude mě pes respektovat? a jak málo o respektu psovoda vůči psu)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zvyknú si na seba čivava a stafod?

Poslaťod Annabell a Dingo » Štv 02.04.2015 15:36

Bad....taketo vysvetlenie sa mi paci. :jop:

Inak prave preto by sa malo dane plemeno zaobstaravat len na ucely, na ktore bolo vyslachtene. Aby nebolo treba "zamykat" ich prirodzene vlohy. S vynimkou pitasov. Lebo kto uz by len dnes robil psie zapasy, vsakze.

Ale nikdy nemozem opomenut ani tetu epigenetiku. Dusikate bazy maju urcite poradie, ale o terciarnej, kvarternej strukture DNA rozhoduju nmohe ine vplyvy ako tie, co ma pes v sebe od rodicov. A na zaklade struktury sa tvoria speci latky, ktore vlastne riadia spravanie psa. Opravte ma ak to tak nieje.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné