Pes alebo suka?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod hruska » Str 08.04.2015 10:03

wer, treba zmenu, treba, vidis, ja som dakedy hovorila, ze suka, jedine suka a vzdy suka a vidis :aaa: ale zaital to cika jak suka, mohlo by mu to ostat :heh: naozaj som zvedava co budem hovorit, az psiak dospeje a ci dalsi bude pes alebo suka.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Zenei » Str 08.04.2015 10:05

Ja som vždy vedela, že chcem sučku. Jednak medzi ľuďmi je zaužívané, že fenky sú prítulnejšie. Ale podľa mojich skúseností a z pozorovania všetkých psov, ktorých som doteraz stretla, je to skôr naopak. Ale objektívne si myslím, že tá prítulnosť je vo všeobecnosti úplne rovnaká u oboch pohlaví. Ďalšia vec, že fenka mi príde bližšia, asi tým, že som aj ja žena :D Taktiež fenka nebehá za háravými fenami, všakže. Jediná nevýhoda možno je, keď hára, počula som, že niektorí majitelia vtedy fenkám dávajú plienky. Mne to príde strašne smiešne, lebo tá moja sa vtedy tak neustále vylizuje, že je zázrak, keď na nej zbadám čo i len náznak krvi. No a najväčší dôvod pre mňa je, že fenka môže mať šteniatka (nie že by pes nemohol, ale viete ako to myslím). Ja som vždy veľmi túžila potom, aby mala Fany šteniatka, aj som ju nechala uchovniť, žiaľ sme sa k tomu nakoniec nedostali. Ak raz ale budem mať ďalšieho čistokrvného psa (čiže fenku :) ) určite budem chcieť mať šteniatka. Najradšej aj pod vlastnou CHS, to je môj sen.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Annabell a Dingo » Str 08.04.2015 10:23

Zenei píše: lebo tá moja sa vtedy tak neustále vylizuje, že je zázrak, keď na nej zbadám čo i len náznak krvi.

Tak to tisko zavidim. Ja musim umyvat aj nabytok :lol: ale 2x do roka sa to da prezit.

U nas z podlozky nebol problem odnaucit. Cim bola fenka vacsia, tym dlhise vydrzala a ked uz byvala podlozka sucha, prestala som ju davat a neboli ziadne kaluzky.

WER...niekedy su tie podlozky nutné, ale problem podla mna nastava, ked majitel zlenivie a spolieha len na podlozku. Ak pes chodi casto von, tak pochopi kam sa ma curat. Teda mal by :smile:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod hruska » Str 08.04.2015 10:25

len nie kazdy ma moznost vencit stena do neviem akeho veku kazde dve, tri hodky, tam sa asi ucenie navykov trocha pretiahne. Co sa mna tyka, radsej nech sa pes vytoto ako by mal drzat :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Bad » Str 08.04.2015 10:25

Annabell a Dingo píše:U nas z podlozky nebol problem odnaucit. Cim bola fenka vacsia, tym dlhise vydrzala a ked uz byvala podlozka sucha, prestala som ju davat a neboli ziadne kaluzky. WER...niekedy su tie podlozky nutné, ale problem podla mna nastava, ked majitel zlenivie a spolieha len na podlozku. Ak pes chodi casto von, tak pochopi kam sa ma curat. Teda mal by

Přesně, a naopak v tom vidím výhodu, že když má dospělý pes střevní problémy, tak má i čistotný kam.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Fena ci pes

Poslaťod Dasa1988 » Uto 08.09.2015 14:20

Dobry den. Prosila by som o radu. Mam doma Rotvajlera ma rok aj 5 mesiacov a chcela by som si kupt este Pitbulla len neviem ci je lepsie fenu ci psa. Teda radsej by som fenu. Ma niekto skusenost. Dakujem
Dasa1988
Okoloidúci
 
Príspevky: 0

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Bad » Str 09.09.2015 13:53

Dasa, za prvé menší riziko konfliktů je u opačných pohlaví (i když u APBT je patrně to riziko vždy větší). Za druhé druhý pes až když je první vychován/vycvičen.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod hriva » Str 09.09.2015 14:01

Je skoro iste ze az pit dospeje nebudes ich môcť samých nechavat bez dozoru...resp možno budes ale raz sa môže zomliet nieco škaredé. Aj ked su to opačne pohlavia. Mas podmienky drzat psy oddelene?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod aNeMiC » Sob 12.09.2015 23:18

A aj v tom rozmnožovacom zmysle, keď už sa hovorí o opačných pohlaviach. Podotýkam, pes fenu nakryje aj cez pletivo.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod elfinka » Uto 29.12.2015 12:57

Som dnes narazila na toto a myslim ze to je dost k teme:
utulek Olomouc píše:Hůře se osvojují větší psi s problémovým chováním.
Fenky se osvojují lépe a mnohem míń se jich do útulku dostává. Také se méně setkáváme s dominancí u fen. Např. v roce 2008 příjem 425 psů 284 fen. tato čísla někdy ovlivní tzv. notoričtí útěkáři se kterými se v jednom roce setkáme vícekrát.
V roce 2014 bylo do útulku přijato celkem 711ks psů z toho 261ks fenek a 450ks psů

Chlapi su proste zjavne viac problemisti az do stavu ze sa ich ludia zbavuju
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod wer » Uto 29.12.2015 13:17

Zaujimava statistika. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod hruska » Uto 29.12.2015 15:50

podla mna je to aj o tom, ze skor sa pojde tulat pes ako suka
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Aris » Uto 29.12.2015 16:34

Som si aj všimla, že aj keď hľadajú miesto pre nejakého echt problémového psa, býva to väčšinou pes. Ale tiež to môže byť spôsobené tým, že väčšina ľudí si na dedinu kupuje psa a nie suku. Tuto u nás je cca 6 súk ( poznám skoro každého psa v dedine) a to pomaly v každom dome je pes.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Pes alebo suka?

Poslaťod Lindchen » Str 30.12.2015 10:33

Do Bígla v núdzi sa mi "hlásia" prakticky len psy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PES alebo FENA-rady

Poslaťod geminiwhippet » Ned 04.06.2023 15:07

Pri vyberaní psa keď po dňoch a dňoch hľadaní plemena, kedy už sme radi že sme našli to perfektné pre nás, sa každý človek stretne z ďalšou zákernou otázkou: PES alebo FENA? oboje majú aj výhody aj nevýhody. Poďme sa na to pozrieť.

PES:
výhody: športový, dobrá zapamätateľnosť cvikov, samostatnejší
nevýhody: silný rozmnožovací pud, väčší vzrast, tvrdohlavejší, potrebuje veľa pozornosti

FENA:
výhody: prítulnejšia, oddanejšia, vyrovnaná, ľahšie ovládateľná
nevýhody: háranie, zmena nálad, citlivá, menší vzrast


VÝSLEDOK:
FENA je vhodnejšia pre začiatočníkov, je na Vás viac závislá, je Vám oddaná. Hára sa-vtedy je plodná a treba ju chrániť pred psami, nedávať ju dole z vôdzky.
PES je vhodný pre pokročilých psíčkarov, často býva tvrdohlavý. Má silný rozmnožovací pud. Treba ho strážiť, počas hárania fien za nimi stále pobehuje.

Dúfam že pomohlo! Otázky na túto tému prijímam.

Téma zlúčená pre prehľadnosť
geminiwhippet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné