Zmena majiteľa psika

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Zmena majiteľa psika

Poslaťod Mrzuty » Str 20.08.2014 15:24

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás, milí moji, pretože som zúfalý.
Kvôli zlej finančnej a rodinnej situácii bol môj psík v starostlivosti u mojej matky a bývalej priateľky na striedačku.
Keď sa konečne po 2 mesiacoch pomaly dokážem postarať sám o seba a navštívil som matku aby som si prišiel po veci a videl svojho hafana, sucho mi oznámila že MY už nemáme psa. Prepísala ho na bývalú, ktorá sa oňho stará a je vraj nová majiteľka. Pôvodný majiteľ v zdravotnom preukaze som ja a o ničom som nevedel ani nič nepodpísal (mám 20 rokov takže ako môj zástupca konať nemohla).
Tak teda ak sa v tom niekto aspoň trochu vyznáte, môžem podniknúť nejaké kroky aby som dostal svoju štvornohú lásku späť?

Som ochotný podať trestné oznámenie aj na takto blízku rodinu len musím vedieť či je opodstatnené.

Vopred Vám ďakujem za vyjadrenia
Martin D.
Mrzuty
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.08.2014 15:38

Mal si nejaký oficiálny dokument, že ten pes bol tvoj - zmluva apod.? Spravila sa zmluva pri zmene majiteľa, ktorú si podpísal aj ty? Ak takéto dokumenty nemáš, tak nič nezmôžeš. Musíš mať dôkazy v každom smere.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 21.08.2014 6:58

Tak tak. Inak sa na psíka bude zákon kukať ako na televízor. Jedine by si to mohol uhrať na krádež, ale to tiež ťažko, keďže si im ho zrejme dal dobrovoľne. Álebo, ešte ma napadá, existuje niečo také ako "neoprávnené používanie cudzej veci", že to je niečo iné ako krádež.
Toto však skôr vyzerá na konzultáciu s právnikom... otázka je či si to môžeš teraz dovoliť :money: :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod Mackie » Štv 21.08.2014 13:12

Aky stary je ten pes, ako dlho bol u teba, ako dlho u mamy? Ak ti vie tvoje okolie dokazat, ze si ho mal roky, mohlo by to pomoct.
Mimochodom, za byvalou si uz bol pytat si psa, normalne sa porozpravat, pripadne "pohrozit"? :no: Ak vas daju vedla seba, koho si pes vyberie?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod Domca » Ned 24.08.2014 15:23

Prepísala ho na bývalú, ktorá sa oňho stará a je vraj nová majiteľka


Prepisala ako? Na meste - zmena bydliska a majitela? Ma psik cip?......ak by mal cip a bol by si v nom ako majitel ty, mal by si mat pravo si vziat psa naspat....Najidealnejsie by bolo kebyze mas dokazy ze je pes naozaj tvoj, meno v ockovaku nestaci....kupna/adopcna zmluva, neviem odkial psika mas, hocico, fotky, kludne aj ludi ktori ti dosvedcia ze pes je tvoj a ze bol bez tvojho vedomia posunuty inej osobe.....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod hriva » Ned 24.08.2014 21:40

Nejedná sa náhodou o nejakého vodiaceho/asistenčneho psa keď píše že majiteľ v zdravotnom preukaze?
No keď si písaný ako majiteľ tak ti ho musia vydať. :nwm:
Ona spisala nejakú darovaciu zmluvu s bývalou?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod Mackie » Pon 25.08.2014 12:06

Offtopic: to bude asi ockovak, ten zdravotny preukaz
inac veterinari zvyknu mat u seba tiez zaznam, kto je majitel psa
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zmena majiteľa psika

Poslaťod hriva » Pon 25.08.2014 12:31

Offtopic: bože očkovak mi ani nenapadol :pac: :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816


Späť na Ostatné