Cikanie a pekná trávička ? :o)

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod monika040 » Štv 12.06.2008 13:23

keď je už reč o tej tráve my by sme zase chceli použiť prípravok proti púpave ale bojíme sa o psa, aby sa nepriotrávil :ua: neviete niekto niečo poradiť?
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Nykkyta » Ned 15.06.2008 15:29

Vcera nam akurat striekali travnik proti burine. Neviem, co to bolo za pripravok, ale vraj na to psi nesmu styri hodiny. Je to nieco, co ide na listy a potom do korenov. Dva tyzdne to musi stat a potom sa s tym moze robit dalej. Ale psom by to po tych styroch hodinach nemalo skodit. Zatial su v pohode :ua:
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 19.03.2010 22:01

Dnes som narazila na reklamu na skaly, ktoré sa majú dať psom do vody a potom ich moč neničí trávnik. Už ste sa s tým niekedy stretli?
http://www.dogrocks.sk/
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Fraga » Pia 19.03.2010 22:24

Ešte nie, ale tá tráva na ľavo je skoro ako u nás :pac: a to každú jar podsádzame. Je pravda, že keď je mokro, tak sa aj Eme podarí pri "divočení" vytrhnúť trs pazúrmi, ale keby to fungovalo :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 20.03.2010 12:00

no, kto vie, vyzerá to dosť záhadne, ak by sa to dalo do vody a polila by sa tým tráva, možno by som to riskla, ale preháňať niečo cez psa...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Fraga » Sob 20.03.2010 12:51

Ved prave a ešte som pozerala aj na to ze jedno na mesiac dva na tri a bla bla... to ako sa ta sklala rozpustí? alebo stratí účinnost? :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Rika » Sob 20.03.2010 13:33

Tatranská Afrika píše:Dnes som narazila na reklamu na skaly, ktoré sa majú dať psom do vody a potom ich moč neničí trávnik. Už ste sa s tým niekedy stretli?
http://www.dogrocks.sk/


Zaujalo ma to. Vyzerá to fajn. Rozmýšľam, že by som zavolala tete, nech si to kukne s Rudkajom z TT kliniky. Čo by na to povedali oni. Dala by som sa na to, vyskúšať to.

Fraga píše:Ved prave a ešte som pozerala aj na to ze jedno na mesiac dva na tri a bla bla... to ako sa ta sklala rozpustí? alebo stratí účinnost? :nwm:

Jj, stratia účinnosť. Veď je tam napísané, že preto ich aj treba približne po 2 mesiacoch vymeniť.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Fraga » Sob 20.03.2010 14:18

To som si tam nevšimla dík. Daj potom vedieť, čo si o tom myslia :smile:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod lavyrle » Sob 20.03.2010 15:16

Toto je výborná téma :lol: ja som sa minulý rok morila so skalkou, tento tok chcem vysadiť nejaké stromčeky - no som zedaá čo na to náš Akim...tú skalku máme síce oddelenú takým malým dreveným plotíkom, ale jemu je to fuk :pac: a teda tráva je krajšia pri psovi??? Lebo náš je štena, ciká ako fenka a veru je to riadna mláka :oo: no ja by som ho chcela naučiť robiť potreby vonku....teda ráno o vziať na jeden okruh na lúku, potom na obed a poobede zas dlhá prechádzka. Máte niekto takto naučeného psa?
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Bee House » Sob 20.03.2010 21:33

no nasa nezvykne vykonavat potrebu na zahradu. Iba neviem, ako sa to da naucit, pretoze ja som ju to nijak neucila. proste ak sme sli von, tak sme sa vzdy sli najprv niekam prejst a tak si zvykla, ze si nemusi cikat ani kakat na vlastny dvor. Ale minule sa otcovi podarilo vyrobit dieru v plote,a ked ju beriem po skole von, tak ona sice vyjde von z dvora, ale sem- tam sa dierou vrati spat a vycika sa medzi zivy plot :pac:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod Rika » Ned 21.03.2010 1:23

lavyrle píše:Toto je výborná téma :lol: ja som sa minulý rok morila so skalkou, tento tok chcem vysadiť nejaké stromčeky - no som zedaá čo na to náš Akim...tú skalku máme síce oddelenú takým malým dreveným plotíkom, ale jemu je to fuk :pac: a teda tráva je krajšia pri psovi??? Lebo náš je štena, ciká ako fenka a veru je to riadna mláka :oo: no ja by som ho chcela naučiť robiť potreby vonku....teda ráno o vziať na jeden okruh na lúku, potom na obed a poobede zas dlhá prechádzka. Máte niekto takto naučeného psa?


Dvaja moji susedia tak majú naučených psov, že im v záhrade potrebu nevykonávajú. Neviem ako ich to naučili ale myslím, že sa to dá naučiť podobne ako to, aby to nerobil v dome. Čiže keď mu treba, ísť s ním mimo záhradu a chodiť s ním pravidelne aspoň 3x denne, keď je starší.
A zo psíka budete mať akurát tak ožltnuté, vyschnuté tuje, stromčeky, kríky... trávu jedine tak počas jeho šteňacieho veku, kedy ciká ako fena.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Cikanie a pekná trávička ? :o)

Poslaťod katkak » Štv 25.03.2010 9:43

ja som mala viacerych psov a mam pocit ze po tych co velmi vela pili tak neboli v travniku zlte kruhy...
ale urcite sa pripajam k tomu naucit psa cikat mimo zahrady. da sa to velmi jednoducho, mat ho vnutri a vodit ho na vencenie von ako z bytu. pre psa je normalne ze svoje si nebude znecistovat ked nemusi..
ale da sa naucit aj ze si to bude robit na jednom mieste v zahrade. vzdy ked ho vyvedies von, idealne na voditku, zavedies ho na urcene miesto a tam cakas kym to urobi, mozes ho pritom naucit povel urob, alebo cikaj, alebo cokolvek..
ked sa podari, dat mlsku, pustit z voditka a velmi sa tesit, poblaznit sa s nim atd.. musis byt ale urcity cas dosledna, tzn, mat ju vnutri a vodit ju na zahradu len na urobenie potreby a potom chvilku sa poblaznit a ist mimo zahrady alebo zase dovnutra.. a postupne predlzovat interval..
katkak
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod zebo » Str 12.05.2010 12:44

moja ma na dvore miesto kde kadi. ale cika kadetade. na miestach kde to robi najcastejsie trava nerastie - potom sa staraj, aby travnik vypadal ok :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod Ivanka.P » Štv 13.05.2010 8:22

Inak aj mne viac ako dvrdé :kak: 1x denne vadí to cikanie do trávy, ktoré vypaluje žlté flaky. Ja sa ale dosť o trávu starám a vyzerá ako kobercová. A robím si koberec sama.

Do starej detskej vaničky som nasypala 1-2cm pieskovej hliny a zasadila semná trávy. Korienky z toho fakt spravia koberec. Keď nájdem nejaké moc zničené miesto, vyrežem kocku v trávniku a doložím takou istou kockou vysadeného "kobeca" a do 3dní ani neviem kde to bolo.

A to podotýkam, že chodí často von - hlavne ráno rovno z búdy ideme von, takže to najhoršie a najhustejšie cikanie je na ulici. Ibaže cez deň to už neustrážim :ua:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Dvor a psie výkaly :o))

Poslaťod zebo » Štv 13.05.2010 9:39

Ivanka.P píše:Do starej detskej vaničky som nasypala 1-2cm pieskovej hliny a zasadila semná trávy. Korienky z toho fakt spravia koberec. Keď nájdem nejaké moc zničené miesto, vyrežem kocku v trávniku a doložím takou istou kockou vysadeného "kobeca" a do 3dní ani neviem kde to bolo.


:jupi: rada na nezaplatenie,dakujem :no: tiez sa snazim, aby to ako tak vypadalo, ale teraz to bude lepsie :yes: :dancing:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné