Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod Nikoleta2891 » Sob 17.05.2014 13:55

Ahojte, prosím,vedeli by ste mi poradiť-som na vozíku a chcela by som psíka no neviem akeho by som si mala zaobstarať,aby som mu s kolieskom neublížila,lebo väčšina psov sa mi automaticky schovava pod vozíček
Nikoleta2891
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod straka17 » Ned 18.05.2014 10:14

A čo malý pes, ktorého si dáš na kolená?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod majaz » Ned 18.05.2014 11:29

U nas vidavam pana na vozicku s maltezakom alebo shitzu, resp taky krizenec. Pekne sa vencia. :jop:
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod katkariinka » Ned 18.05.2014 15:52

Podla mna je to vsetko o vychove, psik si zvykne na vozik. Otazne skor je, co si ty schopna poskytnut psikovi, ake aktivity a vyzitie?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod majjuna25 » Pon 19.05.2014 10:42

Ahoj Nikoleta,

podľa mňa si hafani na vozík zvyknú. Ja som mala priateľa vozíčkara, naša fenka sa od šteniatka stretávala s vozíkom (i u našich kamarátov vozíčkarov) a zvykla si parádne, môže spať nacapená na vozíku, ale ako počuje, že klapli brzdy (že bývalý vozík odbrzdil), hneď vyskočila a uhla. Rovnako si vie dávať pozor na elektrický vozík, nepletie sa pod kolesá.
Raz sme na pár mesiacov vzali k bývalému aj nášho rodinného dedúšika - bolonského psíka - ktorý na vozík zvyknutý nebol, spával pod ním a veľmi rýchlo sa naučil, že musí dávať pozor - nikdy sa žiadna nehoda nestala. Nebála by som sa :smile:
U našich kamarátov/susedov, čo sú na vozíku, sú obľúbené (ak nepočítam asistenčné psy a ak beriem do úvahy menšie plemená) hlavne jorky, jeden westík, jeden jazvečík, kavalier, papilon. Mylsím, že fakt všetky psy si na vozík zvyknú :smile: Vyberaj hlavne tak, aby si mu mala možnosť poskytnúť dostatok aktivít, aké on potrebuje. Všetko sa ale dá, keď sa chce :yes:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Aký psík pre mňa-vozíčkarku

Poslaťod Lucy » Ned 25.05.2014 17:12

Ja by som volila podla toho, ci budes na psa viac-menej sama, ja osobne by som zvazila ci vacsie plemeno fyzicky zvladnes, z kazdeho psa podla mna moze byt fajn spolocnik pre vozickara,ale ten proces kym sa nim stane...
mensi pes mi pride praktickejsi,ale asi by som nevolila ani uplny extrem niecoho 2kiloveho miniaturneho

ja mam malych psov a s vozikom nemali problem a tom s nim neboli v kontakte od stenacieho veku, ci uz islo o chodzi alebo vyvazanie sa /to malo vacsi uspech :lol: /

inak ak by si mozno mala zaujem si to vyskusat s mensim psom,tak kludne mi napis tuto cez DF spravu/mail, moja Jozefina ti rada spravi figurantku :smile:
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB


Späť na Ostatné