Chlpy v pracke

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Chlpy v pracke

Poslaťod helluska » Pon 23.09.2013 8:12

Ahojte,

dostala som od manzela bojovu ulohu - zistit, co sa deje so psimi chlpami v pracke :lol:
Ide o to, ze som vyberla filter a okrem vody nevysli ziadne chlpy. Tak by ma zaujimalo, kde ostavaju. Ci mi nemozu narobit sarapatu niekde vovnutri v pracke.
Periem deky zo sedacky, psie pelechy aj psie deky. Vsetko predtym povysavam, ale vsetky chlpy samozrejme vybrat nejdu. Psie pelechy vyvratim a zazipsujem. Po doprati mam par chlpov nalepenych na dverach pracky a v tej gume dookola, to vyzbieram a vytriem. Ale pride mi to malo.
Takyto 'cisty' filter bez psich chlpov som vyberala aj z predoslej pracky, ktoru sme mali, takze to nie je tato konkretna.
Mate nejake skusenosti?
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod MiRy » Pon 23.09.2013 8:26

Zaujimava otazka....mam hned dve vysvetlenia:
1. je zname, ze pracky v skutocnosti nefunguju na lektriku, ale na ponozky. Odkedy mam psa, tak mi nemiznu v pracke ponozky ale chlpy. Cize pracka teraz funguje na chlpy, co je nepochybne vyhodnejsie
2. vsetky chlpy zostavaju nalepene na bubne, a nasledne sa pri prani nalepuju na oblecenie....vidno to hlavne na tmavom obleceni, ktore mam pravidelne zachlpatene a minam vela penazi na take tie lepiace valceky...to uz take vyhodne nieje.

Ja sa iba bojim, ze jedneho dna pri prani vytopim cely barak, lebo sa tie chlpy hromadia niekde v hadickach, filtroch a tak....takze sa naozaj tesim na dalsie nazory :lol:
"Pes bude v skutočnosti dávať pozor iba na chladničku a špajzu."
MiRy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 49

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod majjuna25 » Pon 23.09.2013 11:38

MiRy :haha:

Ja toto tiež rieším. Raz sa nám pokazila pračka, v ktorej dva roky periem aj psove veci, proste samý chlp. Pozerám filter - ja že tam bude kopa chlpov - ale OK, nič tam nebolo :oo: opravár našiel kdesi neviemkde len obtočený kúsok povrázku z hračky, asi dvojcentimetrový, vytiahol a práčka bez problémov funguje ďalej.... :yes:
Nachádzam chlpy (okrem oblečenia) na dvierkach, ale zďaleka nie toľko ako by malo. Čiže dodám pračke kvantum chlpov, ale vyflusne len pár naspäť. Tiež nechápem, kam to mizne a tiež sa bojím, že sa to hromadí kdesi v pračke (ktorá je požičaná od sestry, takže sa teším, až bude potrebovať svoju pračku naspäť :heh: )

Nejdú tie chlpy von do odtoku spolu s vodou.... :nwm: ? (nie som zrovna technický typ)
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod helluska » Pon 23.09.2013 11:52

No presne toto bolo aj moja predstava, ze ved to odide s vodou. Ale ked mi moja polovicka ukazovala, kade ide ta voda von, tak som mala pocit, ze tade tie chlpy nemaju sancu prejst. Tak mozno sa myli a ide to inokade a fakt to odchadza prec.
To sa tu fakt nenajde jeden chlap, odbornik?

Ja inak nechapem ten ponozkovy fenomen. V zivote mi ziadna pracka nezrala ponozky :oo: A vdakabohu ani psiska nam ich nejedia... iba kradnu a spia na nich :lol:
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod clupko » Pon 23.09.2013 12:14

My sme mali nedavno dost seriozny problem s chlpami v odtoku. Nie je to priamo pracka, ale myslim, ze to suvisi, ved niekam sa tie chlpy musia podiet, nie? A ked nezostavaju v pracke ani vo filtri, asi idu do odpadu.
Ide o to, ze nam zrazu prestala odtekat sprcha a umyvadlo v kupelni (maju spolocny odtok). Tak ze ok, to je upchate, rozobrali sme sifon, zahrala som sa na instalatera a vytiahla som odtial chuchvalec chlpov, aj ked nie moc velky. A neodtekalo to nadalej.... Skusali sme chemiu aj taku tu dlhu kovovu spiralu, vobec to nepomohlo.
Nakoniec instalateri, rozburany kus kupelne, vymena casti potrubia a vyse 250 eur.... vraj odtial vytiahli gucu chlpov, ktora to ucpala. A to mame vo vsetkych umyvadlach sietky v odtokoch, a psa sme este nikdy poriadne nekupali - ma za sebou mozno 2 alebo 3 osprchovania, a to len raz sme ho namocili celeho, inak packy - brucho a hotovo.
Takze tie chlpy by som nepodcenovala, ja uz rozmyslam ze nejake platno dam do odtoku, nech neprejde ani jeden chlp, inak neviem. A v pracke by to mohlo byt podobne :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod helluska » Pon 23.09.2013 12:43

Co pouzivate na cistenie odtoku? Lebo ja som pouzivala take tie granulky, ktore sa zaleju horucoui vodou, ale po prestahovani mi to manzel zakazal, lebo ze mame plastove rury a toto ich moze rozozrat.
Tak teraz sypem sodu a zalievam octom, ale to co ja viem, ci to ma nejaky zmysel....
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod Ivanka.P » Pon 23.09.2013 12:45

Ja väčší problém ako chlpy vidím dlhé vlasy, ktoré sa motajú. Aj v pračke aj v odtoku. Chlpy podla mňa cez to sítko prejdú.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod CraObs » Pon 23.09.2013 12:59

hlásim sa k tým čo im miznú chlpy z práčky nevedno kam.. na filtri ich je minimum a z oblečenia tiež celkom úspešne miznú proti tomu aké tam tie veci dávam.. :nwm: asi fakt cez ten filter sa nejako prešprajcujú :haha:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod Banshee » Pon 23.09.2013 12:59

Asi to ide do odtoku, mam rovnake skusenosti. Ja mam 2 pracky, jednu staru pre psov a jednu pre ludi, ta psia je zachlpena, obcas ju povysavam. Filtre su uplne ciste.
Ale mame cisticku odpadovych vod, minuly rok po 6 rokoch pouzivania zrazu prestala fungovat. Chodili sem rozni technici a nevedeli najst pricinu, az jeden vybral cely obsah cisticky, vliezol dnu a pricinu nasiel. Boli to podla vsetkeho psie chlpy - on sa tam vytvoril jeden cely dalsi velky pes :lol: Upchalo to nejake rurky, po vycisteni je nastastie zas vsetko OK. Takze uz viem kam tie chlpy idu. Psy nekupem, na odtokoch mame sitka, takze to bolo urcite z pracky.
Naposledy upravil Banshee dňa Pon 23.09.2013 13:04, celkovo upravené 1
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod CraObs » Pon 23.09.2013 13:03

a inak smrť odtokov je kombinácia žena+pes (aj keď ich obe lúbim :pusa: ) celý rok odtok relatívne v pohode, ale teraz v lete keď bola u mňa slečna tak v odtoku vlasy a na nich namotané chlpy od psa..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod Barbara » Pon 23.09.2013 13:16

Nove typy maju aj program na odstranovanie chlpov. Podla mna ide o pocet otacok, cim viac otacok, tym viac chlpov sa odstredi s vodou z oblecenia :nwm:

Ale zas vysoke otacky nicia oblecenie :ua:

Ja uz som rezignovala na chlpy :heh:
Naposledy upravil Barbara dňa Pon 23.09.2013 13:18, celkovo upravené 1
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod clupko » Pon 23.09.2013 13:17

Vlasy nie su az taky problem, teda aspon podla mojej skusenosti. Cely zivot mam dlhe vlasy, ale tie ako sa zmotaju, zachytia sa v sitku a do odtoku neprejdu. Kdezto psie chlpy, v nasom pripade dlzky cca 3cm, evidentne dost lahko prejdu sitkom, nech je akokolvek huste.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod CraObs » Pon 23.09.2013 13:25

program na odstraňovanie chlpov používam, aj keď badatelný rozdiel nevidím v tom :haha: a otáčky nejak extra vysoké nedávam, len 600 (tuším polovica max)..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod hriva » Pon 23.09.2013 13:50

Ano ano. Moje vlasy plus psacie chlpy rovná sa upchate všetko v dome a krtkovanie za 100€.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Chlpy v pracke

Poslaťod helluska » Pon 23.09.2013 13:58

Ti, co ste pisali, ze ste mali problemy s upchatymi odtokmi, cistili ste ich preventivne niecim?
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Ďalší

Späť na Ostatné