dlha cesta po steniatko

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Bad » Štv 18.04.2013 19:12

Offtopic:
Nyssa píše:po Megušu som bola s už bývalým a jeho uvrešťanou matkou tak sme jej šteňa strčili do ruky, nech už drží ústa a teda na ňu sa nenaviazala a v podstate ju moc nemusela. a po Apolla som bola so švagrom, väčšinu cesty som šoférovala ja a on mal malého na strane spolujazdca pod nohami. A síce ho má veľmi rád, ale zabiť sa za ním zrovna nejde

No jo, holt jim chyběla ta aura mateřství, jinak to měli v kapse :ha: :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Štv 18.04.2013 19:33

aj jest? ci to uz nie? aby im asi neolo zle...
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod saschia » Štv 18.04.2013 20:20

Stencu by som pocas cesty jest nedala, len pit. A po dlhej ceste zrat len postupne, najprv mensiu davku a po hodinke alebo tak (ako sa bude pytat) doplnit... Dospelu suku co je zvyknuta som uz aj v strede cesty krmila, viac jej vadilo nedostat zrat v case vecere, ako cestovat s plnym bruchom...
Sasa Zahradnikova
saschia
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 832
Bydlisko: Bratislava, Slovensko

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Nyssa » Štv 18.04.2013 20:27

Offtopic: vidíš Bad, to mi nenapadlo :heh: tak ale pochybujem, že by som ja tú auru mala. či to už sa na mňa nalepili, lebo nič iné neostalo? :hi: :heh:
šteňuchovi určite len vodu, papať nie, aby mu nebolo zle. Keď sme cestovávali 14 hodín a štartovali nad ránom, tak som ani dospelú nekŕmila po ceste, jedla až večer, keď sme dorazili. Pri niekoľkodňových cestách jedla na benzínkach. No keď nemusím, po ceste nekŕmim.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Bad » Pia 19.04.2013 6:31

Obecně platí nekrmit (i před cestou), praxe je různá - Bady, se kterým jsme jeli tak 4-5 hodin celou cestu problil, náš mladý (cesta těch 14či více hodin) celou cestu prožral a v pohodě. Ale určitě bych si něco na cestu vzala (i kdyby jenom piškotky), stěněti může být blbě i z hladu. Pít musí v každém případě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Tina/Angela » Sob 20.04.2013 13:35

o.k :jop: diki :smile:
Pes,najlepší priateľ človeka :)
Tina/Angela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod Wejka » Uto 14.05.2013 12:32

my sme oboch psov viezli z Čiech. keď sme boli pre foxíka, išli sme asi štyri hodiny, zastavovali sme každý chvíľku - hneď ako sa zobudil, všetko bez problémov, on je veľmi praktický pes:-)) dostal len vodu, jedlo až v novom domove. keď sme boli pre zlatého retrievera, to sme tiež išli asi tak štyri hodiny, ten celú dobu vracal... najprv nejaké granule a potom už len vodu... to bola cesta :lol:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: dlha cesta po steniatko

Poslaťod saschia » Uto 14.05.2013 13:08

Ono treba si uvedomit, ze psy podobne ako ludia, niekedy vracaju nie preto, ze im je zle, ale ze su vystresovani (psi dokonca niekedy vracaju aj ked su prilis vyteseni). Preto je dobre nerobit z cesty velku vedu - ak im je zle tak to aj tak nepomoze a podporovanie v tom, ze je to stresova situacia je tiez nie dobry napad.

Napriklad vela mojich steniat, napriek tomu ze boli zvyknute ist autom a zvracali iba ak mali plne zaludky (nebudem predsa stena pred tetovanim, cipovanim, ockovanim a podobne vyhladovavat), a do auta sa vylozene hrnuli lebo sranda velika, po odchode do novych domovov mali casto s autom problemy. Ale napriklad jeden synak, ktoreho majitelia mali problem vobec dostat do auta, ked siel s nami tak mu skoro nic nebolo ani na niekolkohodinovej ceste aj v serpentinach. Holt bola s nim mamina.
Sasa Zahradnikova
saschia
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 832
Bydlisko: Bratislava, Slovensko

Predchádzajúci

Späť na Ostatné