Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:04

Nenasla som nikde dobru temu a o par mesiacov nas caka stahovanie. Situacia je taka, ze psy boli zvyknute stale s niekym byt, kezde sme byvali s rodicmi a teraz budu musiet prejst na rezim ze budu musiet ostavat parkrat do tyzdna 8 hodin sami doma.
Velmi mi pomozu rady cohokolvek na co si spomeniete, ako ste sa stahovali vy, ako si psy zvykli na novy dom, byt, neznackovali vam tam vsetko? Nosili ste ich tam aj predtym nez ste sa zabyvali? Alebo az potom? Nech viem na co sa tak asi mam pripravit. Budu mat vacsi pozemok, lepsie prostredie, ale tak aj tak. :nwm:
Dakujeeeeem :poklona:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:11

coskoro dam cerstve info, kedze sa prave stahujem. Zatial sa tam pes sprava tak vselijak, ale snad si zvykne, ked bude "doma".

Ked som sa prvykrat stahovala uz so psom, bola u mna kratko, tak to nebrala tak "tragicky". Nepredpokladam, ze by znackovala :lol: Ale teraz ked tam idem zaniest veci alebo co, tak chodi vsade za mnou alebo lahne do rolldorky, ked som zabrela dvere, tisko knucala.

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:21

Iiiiiiii hruska tak to budem velmi velmi vdacna. :yes: Drzim vam teda packy, nech to prejde co najhladsie. Ja sa bojim prave toho, zepes bude stale cakat ze kedy ideme domov. A mozno z toho robim len velku vedu a bude to ok, ale tak ja robim zo vsetkeho vedu co sa tyka mojich psov. :lol: No a prvykrat ked ostanu sami to je pre mna uplna katastrofa. Len viac ako tyzden si dovolenku zrejme brat nebudem moct. Ze by som ich zvykala nejako postupne. :ua:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:43

Ja som sa teda so psom nestahovala takto, ale pravidelne jazdime s priatelom k rodicom (mojim aj jeho). U jeho rodicov moze byt jedine v zimnej zahrade s vyhladom do kuchyne cez sklenene dvere, do domu nemoze, takze je tam vlastne sama vacsinu casu a my za nou chodime len na navstevy a pripadne ju berieme von. A zvykla si v pohode :) U mojich rodicov doma sme ju zatial nechavali v obyvackokuchyni, pretoze tam su aj kachlicky, co je pre stena fajn, ked uz nevydrzi kym s nou ideme von. A v pohode, zvladla to. Nejak ma nenapadlo, ze by to mohol byt extra problem :lol: Takze nebol :lol:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:46

Pes je doma, kde je pan... Horsie je to, ked panicek chce pre neho stale docasny domov opustit :heh: Tam zacina sranda podla mna. Ja som sa stahovala raz, ale len do zrkadlovo otoceneho bytu... Takze nebol vobec ziaden problem, pes sa proste len zvalil na tie iste zrkadlove miesta a absolutne neriesil, ze je inde. A z bytu stareho sa strasne tesil, kedze sme ho brali ako posledneho, sa bal aby sme ho tam nenechali. S mackou je to horsie :heh:
Teraz ked s nim chodime na dom, tak je vidno, ze stale caka, kedy pojdeme spat. Ale myslim, ze ked tam budu nase veci - prestane riesit - uvidime, nechajme sa prekvapit.
Prva ide teda Hruska, som zvedava, dufam, ze das vediet :heh:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 16:55

No ja sa na zaciatok chystam vziat aj neoprate periny, pelechy, veci, vsetko. Nech to proste citi, ze aspon spalna je "nasa". Horsie je ze obyvacka a ostatne miestnosti budu nove. Takze tam sa bojim toho znackovania. :ach:
A hlavne sa bojim tych odchodov. Ako viem ze to preziju, zvyknu si, ale na zaciatok dufam ze nebudu mat nejake demolicne sklony ked sa budu nudit. Aspon ze v tom budu dvaja. Jeden bude mat druheho ked bude najhorsie. :smile:
Pigie na teba som tiez myslela, ty si tu niekde spominala ze tiez sa idete stahovat. No baby, budeme to mat vesele. :pac:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 17:05

Ako to berie pán, tak to berie aj pes.
Psov brávam na dovolenky a cielene ich vždycky nechávam na danom ubytku aj samych. To je dobrý tréning.
Aj tak to nieje úplne vždy o tom že kde som doma ja sú aj oni, stalo sa mi aj to, že napriek všetkému sa niekde necítili dobre a dávali to najavo, ale hold to je tak asi všetko čo mohli :ha:
Sťahovali sme sa v novembri, prebehlo to úplne bez problémov, teraz pendlujeme medzi podnájmom a mojimi rodičmi a berú to ako vítanú zmenu. Skôr ako na miesto a na mňa sú viazaní na svoje veci ako pelechy, hračky... Kde to vybalím, tam je"doma".
Poradie pri sťahovaní bolo také, že najprv šli psi so svojimi vecami, urobila som výsadok, a potom som na ďalšie várky podonášala zvyšok a psi už ma v novom byte čakali, bez problémov. Keby som začala najprv odnášať ostatné veci a ich nechala čakať v starom, to by mohol byť problém.
V podstate mali velkú zmenu, zmenil sa byt, zmenil sa režim, zmenil sa človek pri mne (už ho ale poznali predom) a prebehlo to úplne hladko.

Lucik, ako problém vidím to že nemáš dospelých psov navyknutých na samotu, tam budeš mať postup štandardný navykania na samotu, to je všetko. Prečo sa tolko bojíš toho značkovania?

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 17:10

Ja som sťahovač ako vyšitý :pac: Honey sa so mnou sťahovala už 6x a Nancy 3x a onedlho nás to čaká ješte jednou :heh:
Zvládli to vždy v pohode :yes: dokonca by som povedala, že v každom ďalšom byte sa im páčilo viac :heh:

Podľa skôr väčší problém ako zmena miesta bude skôr to, že ak neboli zvyknutí na samotu tak teraz zrazu budú sami :nwm:
Toto bol u nás veeeľký problém pri prvom sťahovaní-keď som mala ešte len Honey :ach: 3mesiace jej trvalo, kým si zvykla byť sama doma :pac: a vyriešil to až príchod ďalšieho psa :heh:

Ale všeobecne si myslím, že hlavne tomu netreba venovať prehnanú pozornosť, proste normálka :yes:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 17:18

Skacenka tak ty si uz jaky profik. :lol: No na to, ze su dvaja prave spolieham. A budu zrejme aj traja, lebo este pojde k nam zrejme hafik do docasky. Tak snad to nejako zvladnu spolu. Nech si spravia aj zurku, len nech ostane vsetko neporusene. :lol:
Presne tohto sa bojim, ze ja to budem riesit a potom to riesia aj oni. Lebo ja som taky trosku hysterik. Sama so sebou budem mat problem v novom byvani. Ja celkovo na taketo radikalne zmeny nie som. Ale tak prisiel ten spravny cas tak uz musim. :lol: Takze budem musiet popracovat na tom, aby som sa ja spravala ze o nic nejde. :hi:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 17:57

Zvlastne, ako vychova urobi svoje. Napr. u nas by sa Hugo na pelech vykaslal. On je doma, kde sme my, aj s novym pelechom. U nasich ma svoj pelech, ale zavyja, nechce zrat atd, nechce tam zostat a aj to dava najavo... Aj ked su mu to velmi doverne zname osoby, kedze s nami chodia na dovolenky... Proste je naviazany na veci navokol, ktore ma doma, ani v aute nechce zostat, ak z neho povyberame veci a jeho tam nechame :heh: Pricom, kym su tam, nema problem tam byt :heh: Je to proste vychova "sustredeni, dovoleniek a spol" Psa sme nikdy nikde nenechavali bez nas a kam sli veci, siel aj on :heh:
Ale, co pise Ulf je velmi dolezite, ja som to tu uz spominala x krat. Psa stahovat vzdy prveho! Ja som to pri prvom stahovani podcenila a pes to znasal velmi zle... Ale mozno aj preto neriesil, ze je inde a bol rad, ze je s nami :haha: Druhe stahovanie pojde ako prvy pes, ale tak ja tam uz zostanem s nim, na stahovanie budu lidi :joint:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 18:13

Veľmi podobná téma tu: viewtopic.php?f=15&t=9784

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 18:21

Moja Ruby má 4 roky a za svoj život sa so mnou sťahovala 4x, posledný raz pred dvomi rokmi 300km. Absolútne som ju nato nijako nepripravovala, proste som ju presťahovala a hotovo. Bez problémov, nebolo čo riešiť, žiadne kňučanie, počuravanie, štekanie, vytie, ničenie, nič. A to za tie dva posledné roky s ňou chodievam na pár dní/týždňov do jej kedysi známeho prostredia, kde vyrastala a kde asi tak najviac bola "doma". Bez problémov si aj tam zvyká a bez problémov sa vracia zase naspäť do terajšieho domova. Prispôsobivá :smile:
A tiež sme mali zmenu režimu. Prvý rok žila so mnou a bývalým, obaja sme študovali, čiže veľkú časť dňa sme boli s ňou, doma/vonku. Potom som sa načas presťahovala inam... aby som sa po mesiaci vrátila naspäť :lol: Po polroku som sa zase sťahovala a Ruby nastal krutý život, mala som dvanástky a venčievala mi ju kamoška, spolubývajúca aj s jej dvomi psami alebo niekedy priateľ. Potom som dva mesiace nemala prácu, takže som s ňou zase bola doma...a po presťahovaní do BA si holt musela zvyknúť na to, že 5dní v týždni 8hodín denne je doma sama. Bez problémov.
Proste zbalím psa, presťahujem psa, vybalím psa a žije sa normálne ďalej, neriešim :smile:
A dúúfam, že do roka a do dňa sa bude Ruby so mnou sťahovať piatykrát :jupi:

Luciiik, žiadne strachy, určite to aj tvoji hafani zvládnu :jop: Hlavne sa vopred nestrachuj, myslím, že to vycítia...proste buď v kľude, nič sa nedeje, o nič nejde :yes:

Re: Pes a sťahovanie

Pon 25.02.2013 19:42

Pigie, urcite dam vediet.
Zasa ja zajtra stahujem veci, psa az vo stvrtok. Do provizoria. Som zvedava ako to ponesie, v zasade je prisposobiva. Ale obavam sa co potom, teraz budem doma, cely cas s nou, ale ked si najdem pracu..Ona bola zvyknuta byt sama od prveho dna, ani dofcu som si nebrala, viac sa teda bojim mojho prechodu do prace. Ak si nejaku najdem, samozrejme :ach:

Re: Pes a sťahovanie

Uto 26.02.2013 8:20

Mandy po sťahovaní cca 3mes zavýjala, štekala keď sme ju nechali samú. Si myslela, že ideme ,,domov" a ju sme tam nechali, ale časom si zvykla a už ani nepípne.

Re: Pes a sťahovanie

Uto 26.02.2013 8:43

hruska, no musis ju cielene nechavat samu doma, aspon na par hodin. Verim, ze nebude s tym mat ziadny problem, ked pojdes do prace.
Odoslať odpoveď