Pes a sťahovanie

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod maira6 » Str 18.06.2014 12:20

naja, neviem ako so psami, ale pre starých ľudí je katastrofou, ak ich ideš presťahovaťˇ(česť výnimkám). Možno bude niečo obdobné platiť aj pre psov. Ja osobne by som ho nechala tam, kde je, kde je zvyknutý. Kúpila by som mu dobrú búdu a viac by som chodila k rodičom na návštevu a bola s ním. Pre neho je domov ten dvor, záhrada, aj tie mačky okolo. Ak na teba nie je naviazaný, netrúfala by som si ho z tohto prostredia v jeho veku vytrhnúť.
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod naja » Ned 22.06.2014 22:06

Pes nie je moj, ani mojich rodicov, ale je to pes mojej rodiny zijucej na dedine. je stale vonku, za plotom a cumi, ci niekto nevijde z domu, lebo je tam skoro cely den sam a on tak zboznuje, ked je niekto pri nom.Spi len na slame pri "stajni" pre poniky. Bude mat za asi 2-3 mesiace uz 16 rokov a nechat ho spat vonku je podla mna tyranie a egoizmus, ked ich cely svoj zivot strazil a nikto tam mu nechce vyclenit ani len kotolnu alebo predsien, kde by mohol spat, aby mu bolo teplejsie-v zime u nas nie je nic vynimocne, ked je - 20 alebo -25.
Viem, ze sa riesili pripady, ked si zobrali na dozitie tiez podobne starych psov, a to by ma zujimalo, ako to prebiehalo-zvykanie na nove prostredie a tiez ako sa riesili hygienicke navyky-da sa vobec naucit tak stary pes, ze sa to robi vonku a nie dnu?
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Pon 23.06.2014 10:10

Moj nazor je, ze ak miluje ludsku spolocnost, tak bude stastny, ked bude moct byt nonstop pri niekom. :yes: Vela psikov v jeho veku niekde vyhodia, dostavaju sa do utulku a docasne opatere - ak maju to stastie, si uzivaju, su spokojni, vacsinu dna prespia a staci im svoj tichy kutik, pohladenie a miska. Neda sa to urobit na skusku? Par dni? A ked uvidite ze je nesvoj, moze ist naspat. Ale nemyslim si ze s tym bude problem. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúci

Späť na Ostatné