Pes a sťahovanie

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Uto 26.02.2013 10:22

No ako tak citam vsetky reakcie tak to bude tak 50 na 50. Uvidim ako prisposobivi moji psi su. :ach: O 6 rocneho krpca starost ani tak nemam. On mi pride ako presne ten typ co spominate, tu ste vy, tu som doma. Ale moj dogiak no neviem neviem, on ani na navsteve neobsedi. :lol: Takze predpokladam ze sa od nas nehne ani na krok v prve dni. No uvidime.
Takze vychovat musim v prvom rade seba. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Buchťa » Uto 26.02.2013 10:27

Každý pes je individualita a každý to múže vnímat jinak.Ale jak psali ostatní,vždy se budou řídit podle pána = je nervozita,budou nervózní atd.....Prostě toto bych neřešila a souhlasím s Majjunou,psa sbalím a pak vybalím :smile: .

Naši se s námi stěhovali jedenkrát (a to nepočítám to,kdy jsme si je vzali z útulkú a přinesli je do bytu - Falca vysloveně vynesli 4.poschodí bez výtahu :pac: - tedy muž :no: ).My jsme dúm měli už rok,než jsme se do něj stěhovali.Já jsem sem nejdříve moc nechtěla jezdit,tak sem přes zimu o víkendech jezdil zatápět muž a drobce bral sebou.Od jara jsme sem začli pravidelně jezdit na víkendy.Psi s tím neměli žádný problém,dokonce Bona se nechtěla v neděli vracet do BA :pac: . Pak jsme se v októbri stěhovali natrvalo.Pelechy jsme nebrali,v BA neměli,spávali na sedačce.Naši psi jsou zvyknutí,že skoro všude jezdí s námi,takže to berou tak,že tam,kde jsme my,tak je to ok.Jezdívali s námi i na Moravu k našim,ale pouze do té doby než se Bona chytla s Kazi (našich dobrmanka) a tak jsme je začli nechávat doma.Myslím si,že pes velmi rychle "pochopí",že má nový domov,protože i když si sebou nepřineseme třeba púvodní nábytek,ale doneseme si povlečení,oblečení atd... a na všem je náš pach - "vúně domova".Začneme se tam chovat,jako doma a pes to velmi dobře zaregistruje.Už se nebalíme,už neodcházíme,už tam spíme,běžně fungujeme a oni velmi rychle zjistí,že se tam
i vrátíme,pokuď jdeme "jen" do práce.
Držím palce všem,kdo to teď absolvují :jop:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Uto 26.02.2013 13:40

Buchta, takuto nejaku teoriu na to cele mam aj ja. :lol: Uvidime ako to cele bude vyzerat v praxi. A to este priatel zacina vymyslat, ze budeme mat novy gauc, ze pes nan nebude chodit. :ach: To bude este zabava. :heh: Lebo ved novy dom, nove pravidla. :pac: Moja sestra to mala hned vyriesene, nechaj ich na dvore, urob im koterec.... :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Buchťa » Uto 26.02.2013 14:47

No moje sestra něco podobného - mají svá místa,kde jenom leží?.........,a to múžou chodit po celém domě? atd......
Ano múžou,svúj pelech mají velký 100m2,lehnou si tam,kde zrovna chtějí,třeba i ke mně do postele :haha: .
Já,mluvě sama za sebe,bych jim nedokázala stanovit jiná pravidla tak,že v bytě jste toto mohli,ale na domě již ne....?
Oni ten rozdíl pojmú přeci neznají a ani nepoznají.
Takže držím palce :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Sunny » Uto 26.02.2013 15:31

Ja len k tomu poslednému - Gilina vie napr. úplne presne, že u mňa doma môže všade, aj spať v posteli, ale keď sme niekde inde, tak v pohode vie rešpektovať, že má spať v pelechu na zemi a nie v posteli - či už u rodičov, alebo na rôznych akciách. Takže nevidím problém v tom, aby sa pes v novom prostredí naučil novým pravidlám, ak by to bolo potrebné.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Buchťa » Uto 26.02.2013 18:10

Sunny má pravdu,to záleží jen na Vás,jak se dohodnete,co v novém domově dovolíte a co ne :yes: .

Offtopic: Já jsem to brala jen jako stěhování z menšího do většího.Domácí pravidla jsem neměnila,jen psi dostali na zem pelechy a už je to nějak do postele a ani na sedačku neláká :oo: .Jen Bona někdy dojde za mnou a nebo za synem,když má depku.A co se týče návštěv,tak na to jsou jiná pravidla.Tam nehrozí ani sedačka,ani postel (ani u mých rodičú).Návštěva je návštěva,doma je doma. :ahoj:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod hruska » Pia 08.03.2013 9:41

Takze, hlasim sa uz prestahovana. U nas absolutne ziadny problem, foxy si zvykla, uz je tu doma :) Uz pri zvonceku aj zaziapala, takze je to :) Uzasna je v tomto, ze to takto zvlada, viem, ze su psici, ktori riesia viac. Bala som sa, ze bude aspon pistat, ale nic, suseda vravela, ze ani nevedela, ze mam psa, kym ho nevidela.
Ona tu ma pelech (rozumej postel), vodu, zradlo, mna, nic viac jej netreba :) Dufam, ze aj vam ostatnym to pojde takto lahko.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod jakut » Pia 08.03.2013 9:49

Hruštička, to máš super. Ja som istý čas bývala u rodičov a :prd: Boli navyknutý, že tam sa chodí na víkendy a zrazu Booom sme tam boli dlho a dlho a nie a nie ísť domov. Trvalo vyše 2 mesiacov pokiaľ si zvykli. Keď sme sa asi po polroku vrátili späť boli automaticky doma :nwm:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod Domča » Pon 11.03.2013 10:20

môj malý mal tiež problém zvyknúť si u našich... po 10 mesiacoch som sa sťahovala od bývalého späť k rodičom... Googliček to tam poznal, no prvý týždeň mi večer kňučal pri dverách a chcel ísť preč, ale potom si zvykol....
a napríklad keď sme v lete v domčeku (stavba) tak ho máme problém dostať odtiaľ, tam sa mu strááášne páči :smile:
If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.
Ak v neby niesú žiadne psy, potom keď umriem chce ísť tam, kam ony.
(Will Rogers)
Domča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: SNW

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Pon 11.03.2013 13:08

Hruska, skvele, Foxy je sikovnica. :jop: Ja sa tesim ze mam uz starsich psov, cize by to nemal byt taky problem ako u nejakeho sialenca pubertalneho, u ktoreho by som sa bala ze mi rozobere gauc a podobne. :lol: 6 rocny je uz uplne v pohode, tomu ked necham aj cokoladu na posteli tak ju necha tak. a 3 rocny je na mna strasne naviazany, ale tiez mu uz puberta doznieva, zachvaty su uz len z casu na cas, tak by to malo byt ok. Hlavne musim byt ok ja. :hi:
No naspat k rodicom, to verim ze je pre psa tazke. Zrazu k nemu iny pristup, zrazu viacej ludi. Fuuuu to si ani ja neviem predtavit.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Ned 19.05.2013 12:27

Takze jeden pes uz absolvoval zoznamovanie v "novom" a bral to zo zaciatku trosku chaoticky, dvor sa mu pacil, strcil sa vsade kde sa dalo /kedze ma 4 kila dalo sa takmer vsade/, vnutri bol nervozny a cakal kedy uz pojdeme prec. Potom sme sa isli vyvencit za dedinu a ked sme sa vratili, napil sa vody, nosil mi hracky a nakoniec si celkom spokojny lahol do pelechu a spal. Sudedia maju velmi uskriekaneho ratlika, aj zoznamenie s nim cez plot prebehlo ok. :jop: Takze ja som spokojna. O par dni tam beriem aj druheho psa, s ktoym je vsetko komplikovane, takze sa hlavne bojim aby do toho ratla nedobiedzal furt. :ach: No uvidime. Ale zivot na dedine sa mi paci viac ako v meste. Tolke moznosti vencenia, vsade naokolo lesiky, polia, paradicka. :jop: Dokonca s nami nesiel ziaden dedinsky pes na venc, takze zatial fajn. :heh:
Offtopic: Inak potrebujem rychloskolenie zivota na dedine. Vsetci sa tam zdravia? Hocikoho stretnem na ulici mam pozdravit? A budeme zatracovani ked nebudeme chodit do kostola? A do krcmy mozeme? :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Ned 11.08.2013 15:34

Po akej dlhej dobe dokazali vasi hafani byt sami? Planujem to robit postupne, ze vybehnem len do obchodu, potom mozno na dlhsie, a na dlhsie... Len by ma zaujimalo na co sa mam pripravit, ci je to vec par dni, alebo tyzdnov, alebo ako. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 11.08.2013 16:20

denčo na moje počudovanie ostal už prvý den doobedu, prišli sme den pred tým o 11 večer :lol: chcela som sa vytratiť kým spí, to by mu nevadilo. ale sa zobudil a našiel ma ako sa obuvam, ukázala som mu povel, že má ostať doma a on odišiel dalej od dverí, lahol a kukal :jop:
nechala som mu akurát niečo, čo mohol vziať do papule a zničiť, pre prípad. tak to vzal do izby, kusok si to tam hádzal a lahol a čakal. ale teda z obchodu som behala :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod luciiik » Ned 11.08.2013 16:26

Fuha fuha. :lol: Tak to budu ozaj adrenalinove desatminutovky. Este ze do obchodu to daleko nemam. Zrejme necham kamerku na tu chvilu pustenu. :smile:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1616
Bydlisko: Nitra

Re: Pes a sťahovanie

Poslaťod zuzka:) » Ned 11.08.2013 16:31

no to teda bol adrenalín :heh: jak som vyšla z obchodu som len nastražila uši a počúvala ako strašne vrieska. chvalabohu nie :lol:
inak on so mnou od malička býval všelikde, raz v škole, raz u babky, raz doma... a ked sme prišli sem, tak sme tu vlastne hned nocovali a isto ma už bolo všade cítiť, lebo som tu bola noc pred tým bez neho. ako sme vošli do bytu, sa strašne tešil a splašene behal kolečka. min. 10 prebehol :lol: ale ako som si lahla, lahol a on. potom sa presunul na gauč :heh: asi to nejak hned pochopil, že to je akože doma :nwm:
ale inak keby som nevidela, že je v pohode, ked vidí, že idem preč, tak by som to neriskovala :lol:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné