Voľný pohyb psov !

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod kvakub » Ned 19.05.2013 9:03

20.05.13 08:00 - Otvorenie areálu pre voľný pohyb psov
Mesto Žilina vybudovalo na sídlisku Hájik v blízkosti Petzvalovej ulice prvý „mestský“ areál pre voľný pohyb psov (nazývaný aj ako „venčovisko“), ktorý je určený na „venčenie“ a voľný pohyb psov v neobmedzenom čase. Areál bude odovzdaný do užívania psíčkarom v pondelok 20. mája za účasti primátora mesta Igora Chomu.
miesto konania: sídlisko Hájik v blízkosti Petzvalovej ulice
kvakub
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Bydlisko: žilina

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod Icebreg » Pon 20.05.2013 11:26

sranda je, ze vsade kde som v poslednom case chodi, tj france, monaco, italy, swiss tak nikto ma nebuzeroval za volny pohyb psa, mozno som mal len stastie, lebo tam nie je tak extremne vela policajtov na obyvatela, ako u nas..
ale aj ked ma zastavil v monacu policajt, v aute bol pes navolno vedla mna, a este sa mu paci, proste ze ci ho moze pohladkat, ja ze no jasne, tak skocil na mna a hral sa s nim chvilku, potom spat a pytam sa ho ci treba autopas, on sa len zasmial ze to je v pohode.. (netusim ake zakony tam maju popravde), ale pocul som ze vo swiss je tiez celoplosny zakaz, ze na forach casto nadavaju ludia ze je tam prisny zakaz, no nic som nepostrehol.. naopak, nenatrafil som ani na JEDNEHO cloveka z tych desiatok, ku komu pes pribehol (ale neskakal, len sa obsmietal okolo, klasicka interakcia s nahodnym okoloiducim), ktory by nadaval ze je navolno.. a co som si vsimal, je to tam tak pol na pol, mozno 2 na voditku na jedneho volneho psa..
fo france dokonca je moznost ho zobrat do POTRAVIN!!! sice len za pokladne, tj nie priamo, ale to je budova, ktora je delena tak ze 95% plochy supotraviny a potom pokladne rozdeluju 5% plochy kde ludia chodia normalne ,tam cakalo vela psov na majitelov.. dokonca mojho ta recepcna/manazerka v obchode postrazila psika, kym som reklamoval jednu citacku kariet.. do takeho "mcdonaldu" (quick sa volal) tiez mohol pes, bezproblemov.. ale bolo tam na plazi vela tabuliek, kde pes nesmie (ale vacsinou boli extremne kameniste, takze ta by nesiel asi nikto aj tak..) a co sa mi pacilo, ze na kazdom 100m smetiak - nedalo sa fotit bez toho, aby bol v zabere smetiak :D
aj vo swiss, som bol v jednom rychloobcerstveni a pochopitelne som to tam nechcel pustit, ale vbehol tam tak trochu, a potom nejaky casnik ze jee, aky pekny psik :D

a co ma fakt zarazilo - v jednom (fr) hoteli, tam bola upratovacka taka (podla mna, aspon tak vyzerala) moslimka.. a tam som mal strach,lebo oni udajne psov neradi.. a jedneho dna ma zastavila na chodbe a lamavou ale zruzumitelnou anglictinou ze krasny pes, a ze pracuje tam uz velmi dlho, ale este nemala takeho psa, po ktorom tak malo musi upratovat, pochvalila ho, ze aky je cisty :D asi tak 5x za rozhovor 10 minutovy toto opakovala :D a normalne bolo vidiet, ze ma rada psov, a to som cital uz aj take, ze uprativacka moslimka bila psov na izbe, kym bol majitel prec (moj bezomna nebol, okrem toho ked som bol rano na ranajkach ci v obchode, ale myslim ze v takom case nikto nebol na izbe..)

cize zaujimave poznatky zo zahranicia, co ma stale viac a viac utvrdzuje v tom, ze aka tyrania tu vladne na slovensku.. proste staci tolerancia z oboch stran, tj. psickar nedovoli psovi vstupit do slobody ineho cloveka, a naopak iny clovek nevstupi do slobodneho prava vlastnictva psa a tym padom slobody volneh pohybu bezdovodne. ako sa hovori, zi a nechaj zit..

cize trvam na tom ze tento zakonje debilny a trvam ho aj nadalej ignorovat..

PS: vacsina aj restauracii je "dog friendly" (v tych krajinach, hlavne monaco a fr).. cize neviem co tu na slovensku sa hraju na dolezitych, co sa "hygieny"tyka.. ziadne kontroly, ci ma cip, alebo znamku, alebo pas, alebo hocico, ani v hoteloch, ani nikde inde.. no mozno som mal len stastie, neviem.. predsa len neboli hranice a schenghen, takze ktovie..
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod hruska » Pon 20.05.2013 11:42

Len co cakat v tom nasom absurdistane, ze.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod Bad » Pon 20.05.2013 11:48

Icebreg píše:cize zaujimave poznatky zo zahranicia, co ma stale viac a viac utvrdzuje v tom, ze aka tyrania tu vladne na slovensku.. proste staci tolerancia z oboch stran, tj. psickar nedovoli psovi vstupit do slobody ineho cloveka, a naopak iny clovek nevstupi do slobodneho prava vlastnictva psa a tym padom slobody volneh pohybu bezdovodne. ako sa hovori, zi a nechaj zit..

cize trvam na tom ze tento zakonje debilny a trvam ho aj nadalej ignorovat..


Hodím sem odkaz na jedno hezké zamyšlení (článek Záměr nebo nechtěný efekt), které se tohoto (a nejen tohoto) týká :
http://www.psiskolafalco.cz/versus.htm#_efekt
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod Icebreg » Uto 21.05.2013 15:56

Toto ma mchut vytlacit aspon tak 100 000x a poslat kazdemu do schranky :D
ale myslim ze by to nic nepomohlo :/
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Voľný pohyb psov !

Poslaťod mireccody » Pon 12.08.2013 14:00

kvakub píše:20.05.13 08:00 - Otvorenie areálu pre voľný pohyb psov
Mesto Žilina vybudovalo na sídlisku Hájik v blízkosti Petzvalovej ulice prvý „mestský“ areál pre voľný pohyb psov (nazývaný aj ako „venčovisko“), ktorý je určený na „venčenie“ a voľný pohyb psov v neobmedzenom čase. Areál bude odovzdaný do užívania psíčkarom v pondelok 20. mája za účasti primátora mesta Igora Chomu.
miesto konania: sídlisko Hájik v blízkosti Petzvalovej ulice



Som znechutený, čo ten človek dokáže zneužiť a použiť argumenty proti psíčkarom.
mireccody
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Žilina

Predchádzajúci

Späť na Ostatné