Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 9:58

no tak včera sa nám to zase stalo..ale tentokrát to bolo vážnejšie..ako to riešiť s majiteľmi psa??pozor na ich pekný dedinský charakter :vykricnik: :hmm: máme sa sťažovať niekde na obecnom úrade alebo u nich??
inak myslím,že tú scénku aj videli z okna..veď psy vrčali štekali..moj potom zakňučal tak ja už som fakt nevedela ako ďalej..kopala som toho psa a nič..potom som mu dala riadnu ranu a zhúkla po ňom..zliezol z mojho a chcel ísť zase ale zas som zahučala a dupla po ňom tak išiel do svojho dvora.. :hmm: moj kúsok odkrivkal a chcela som ísť hneď za nimi,ale tak hafko stál v bráne tak som radšej išla za Buddym a išli sme rýchlo domov..no a páničkovia si povedia..šak čo my s tým máme??nech si dievča pomôže samé..to je teda toto :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Silwuska » Str 23.01.2008 10:06

Leni musim ta sklamat, pokial si nemala priamych svedkov, alebo su ty ludia neny normalny, tak si nepomozes... :nwm:
Oni sa mozu ohradit ze tvoj provokoval a nikto im to nedokaze ze to bolo inak... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 10:13

no veď to je o ničom..ale asi pojdeme aj k nim..nech si toho psa zatvárajú..a budeme sa sťažovať aj starostke..to neni normálne aby hentaké psy behali po ulici..odteraz chodím aspoň s nožíkom a keď budú mať dobodaného psa nech potom nelezú za mnou že im mám platiť veterinára..aj keď to sú ludia,že keď im poviete slovo veterinár budú pozerať na vás ,že o čom točíte...inak išli okolo dve autá..čiže oni to vlastne videli..ale tak neviem ani kto to bol..a ako to tu poznám oni nás môžu okašlať.. keby tu bol iný prístup ľudí,by sa to vyriešilo..veď nás tu poznajú..lozíme tu s Buddym po vonku stále..a vedia,že on je v pohode a nekonfliktný..ale čo ich to trápi??
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Silwuska » Str 23.01.2008 10:21

Skor by som povedala starostke ze ten pes chcel napadnut teba...ked povies ze sa pobil s tvojim psom tak sa ti na to vyprdne...ale ked povies ze isiel po tebe, tak im snad dohovori...niekto... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 10:24

no to je pravda že išiel aj po mne..preto vlastne na povel "utekaj domov" Buddy sa nevzdialil ale zostal..len škoda,že nerafol aj mňa..aspoň by bol nejaký ten dôkaz..nabudúce tam nejak pichnem ruku nech ma kusne :pac: ale ne..už žiadne nabudúce nebude :vykricnik:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Tatiana » Str 23.01.2008 10:38

Lenka.Buddy píše:no to je pravda že išiel aj po mne..preto vlastne na povel "utekaj domov" Buddy sa nevzdialil ale zostal..len škoda,že nerafol aj mňa..aspoň by bol nejaký ten dôkaz..nabudúce tam nejak pichnem ruku nech ma kusne :pac: ale ne..už žiadne nabudúce nebude :vykricnik:
Leni stazovat sa mozes,ale neviem ako to dopadne,moju mamu v decembri napadol volne pobehujuci NO nepohryzol iba na nu vyskocil ako sla na bicykli,spadla a mala uraz,riesilo sa to a nic sa nevyriesilo majitel povedal ze asi bola opita!!! a jeho pes to nebol,hlavne ze ho domov tahal jeho syn,nakoniec to neskoncilo nijako,druha prihoda boli sme v parku s detmi a psami a jeden obcan pustil vyvencit stredoaziata s RTW navolno bez dozoru do parku,zda sa to nemozne?veru nie nevedela som co prv ratovat ,psov na ruky a postavili sme sa chrbtom k sebe,velke stastie bolo ze tie psy nezautocili ,lebo nasi cusali keby zacnu stekat to si neviem predstavit tu melu ,ozval sa piskot a psi odbehli za panom majitelom,po prichode domov som sla na urad a povedala co sa stalo,najprv mudrovali ze sa nic nestalo,a keby nas tam dotrhaju aj s detmi co by ste potom robili som povedala,nakoniec vyhlasili v rozhlase ze si ludia nemaju pustat psov bez dozoru,a co myslis na druhy den tam behali zasa a nema to kto riesit :hmm:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 10:41

presne..ako u nás..po mojej babke raz skočil taký velký psisko..ona bola z toho chudera strašne mimo..volala na obecný úrad a oni volali tým majitelom..a oni na to:" šak nech pohryzie niekoho,nám je to jedno" tak to čo je toto??aj teraz..možno vyhlási ,že si majú dávať pozor na psov..a čo ďalej??pojdeme na druhý deň a máme to tu znova :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Str 23.01.2008 11:14

Tatiana píše:druha prihoda boli sme v parku s detmi a psami a jeden obcan pustil vyvencit stredoaziata s RTW navolno bez dozoru do parku,zda sa to nemozne?


No toto sa mi zdá trošku ako psí rasizmus, napísala si, že psi nezaútočili a že na piškót pribehli k pánovi.. Keby tam bol yorkšír, ktorý by len vyštekával do vašich psov a majiteľku by vôbec neregistroval, chovala by si sa rovnako?
Ak áno tak sa potom ospravedlňujem :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 23.01.2008 11:36

Bibiana ale nikdy nevieš čo máš od psa očakávať...a hlavne keď máš zlé zážitky..ja tiež vidím labradora je to v pohode,lebo tie psy nie sú útočné..teda zatiaľ sme nemali česť vydieť trhacieho labradora..ale inak vidím veľký pes či už krížený alebo čistokrvný tak amen.. vieš možno tebe sa to ešte nestalo..ale Táne ano..a aj mne..a veľmi veľa krát :ach:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Str 23.01.2008 11:46

Lenka.Buddy píše:Bibiana ale nikdy nevieš čo máš od psa očakávať...a hlavne keď máš zlé zážitky..ja tiež vidím labradora je to v pohode,lebo tie psy nie sú útočné..teda zatiaľ sme nemali česť vydieť trhacieho labradora..ale inak vidím veľký pes či už krížený alebo čistokrvný tak amen.. vieš možno tebe sa to ešte nestalo..ale Táne ano..a aj mne..a veľmi veľa krát :ach:


No to je normálne, že keď má niekto raz zlú skúsenosť tak automaticky funguje hádzanie do jedného vreca (čo samozrejme chápem), len ja to vidím na mojom, ako všetci ako vidia veľkého psa automaticky psov na ruky a blbé reči okolo a to ja nenávidím, pretože to, že je veľký neznačí naozaj nič.. Aj ja škatulkujem, ako som už niekde odpovedala na tvoju otázku ohladom tej zlej skúsenosti s goldenom, jednoducho už v tých psoch nevidím tie všade propagované milé tváre, no kým je ten pes v dostatočnej vzdialenosti odomňa a necerí zuby tak nemám dôvod nazdávať sa, že aj tento je tak "milo skazený"...
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Tatiana » Str 23.01.2008 11:50

nemozes to brat ako psi rasizmus,neda sa porovnat bafkajuci york a dvaja mohutni psi od ktorych nevies co mas cakat,mozu reagovat vseliako a potom by uz bolo neskoro hladat pricinu nestastia,osobne nic nemam proti tymto plemenam,ale do toho parku chodia deti aj bez rodicov,a majitel tych psov nie je s nimi ,on tam vedla byva a obcas pozrie kde su a prave vtedy zbadal co sa deje tak ich ohlasil,vies ako to myslim decko hodi kamen alebo bezi a co z toho vyplinie pes ani nechce ublizit ale ho povali na zem decko krici a uz mas zle,je to skratka nezodpovednost od neho,predtym mal tiez RTW ten niekoho pohryzol co preskocil plot,to uznavam ze sa stalo ako nahoda,ale pustit behat psov bez dozoru to je totalna a velka nezodpovednost od neho.
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Bibiana » Str 23.01.2008 11:52

Tatiana píše:nemozes to brat ako psi rasizmus,neda sa porovnat bafkajuci york a dvaja mohutni psi od ktorych nevies co mas cakat,mozu reagovat vseliako a potom by uz bolo neskoro hladat pricinu nestastia,osobne nic nemam proti tymto plemenam,ale do toho parku chodia deti aj bez rodicov,a majitel tych psov nie je s nimi ,on tam vedla byva a obcas pozrie kde su a prave vtedy zbadal co sa deje tak ich ohlasil,vies ako to myslim decko hodi kamen alebo bezi a co z toho vyplinie pes ani nechce ublizit ale ho povali na zem decko krici a uz mas zle,je to skratka nezodpovednost od neho,predtym mal tiez RTW ten niekoho pohryzol co preskocil plot,to uznavam ze sa stalo ako nahoda,ale pustit behat psov bez dozoru to je totalna a velka nezodpovednost od neho.


Pardon, pochopila som to tak, že ten majiteľ je v parku s nimi :lol: A ja že prečo mi nedáva zmysel to, že sú bez dozoru :pac:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 11:55

Ja súhlasím s bibianou. Ja sama takých ľudí neznášam. Ja moju Biggy nikdy nechránim, neotočím sa iným smerom, nezapínam na vodítko,... ak vidím, že si majiteľ psa pripne, dám si ju k nohe a spýtam sa ho, či by jej niečo urobil, ak nie... tak jej dám voľno nech sa oňuchajú, pohrajú.

Keď som prvý krát stretla nášho kamaráta, kt. má 2 pitbullov... predstavte si, že mi ďakoval. Norálne bol z toho vedľa, že som nechala svojho psa nech sa očuchá s jeho psami. Povedal, že toto sa mu stalo prvý krát. Vždy sa totiž všetci buď otočili iným smerom, vyhli, alebo si svojho psa zobrali na ruky. Proste vidia pitbula, tak sa boja... a rovnako je to aj u veľkých plemien. Strašne veľa ľudí sa napr. bojí aj keď vidí nemeckú dogu...prečo?... veď sú to totálni flegmoši, kt. by psovi nikdy neublížili.

A by ste mali vidieť, čo raz robil jeden krpáň... no ten by bol Biggy roztrhal, kebyže ho jeho panička nevezme na ruky.

Nerobím rozdieli, či je to veľký pes alebo malý, aká rasa,... už sa mi stalo 2x, že ju napadol pes, ale stále sa nebojím pustiť ju, keď vidím pitbula, NO, RTW a pod. kt. ešte nepoznám.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Rika » Str 23.01.2008 11:57

:heh: ja som to tiež chápala tak, že tam bol... ale stál napr. pri vchode a psiská si behali po celom parku.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: napadol nás pes.čo teraz?

Poslaťod Tatiana » Str 23.01.2008 12:12

Rika píše::heh: ja som to tiež chápala tak, že tam bol... ale stál napr. pri vchode a psiská si behali po celom parku.
to je ta pointa ze ich pusti bez dozoru,ja tiez ak je tam majitel pustim psov pohrat s nimi a je jedno ake plemeno,ved sama chovam bulikov a staffbula,predtym AST a APBT,takze si viete predstavit tu melu keby sa do seba pustia a decka su tam same na prechadzke,praveze si psov poznam tak radsej som ich dekovala na ruky,to som ja proti psom nic nemam,ale ostatni to vidia ovela ciernejsie ako ja a uz sa mu vyhrazali ze mu ich odstrelia.
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Ostatné