Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Silvuch » Uto 05.01.2016 16:49

ale zas vedia sa potlct aj taki vo svorke.. Ono ked niekto postne video, tak to neznamena harmoniu stale.. Minimalne su tam ludia, co dozeraju. a mozno im je aj jedno, ked nejaky ubudne... Len sa to nebije takto pospolu, lebo ad 1) nepusti sa do bitky vo svorke, nie je blazon.. By bol sam proti vsetkym ad 2) aj ti ludia


isto su traja horsie :yes:

a teda ja som pustila bariaka medzi hentakych 20 husiek. somsa na to nemohla pozerat.


a aj som nedavno videla video, ako jeden chlapik vencil vela psov, mal tam aj nieco na sposob stredoaziata a ten sa mu siel mlatit s dakym a vedel ho zastavit.. dockaj najdem.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Uto 05.01.2016 16:52

Pod dohladom verim ze aj tie 3 v pohode... ked tam je respekt tak to majitel pri hroziacom probleme rozozenie okriknutim, teda mal by.
Ale cely den to nechat na dvore same, aby to strazilo pred Helenami :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Uto 05.01.2016 16:56

Tak ked je tam vekovy rozdiel, preco nie? Ja to zas ako uplne nerealne nevidim. :nwm: Navyse ked aj povahovo su rozdielny.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod pigie » Uto 05.01.2016 16:56

Nefim, co ja poznam ludi, nestrazia, obcas sa to pokockuje a je :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Silvuch » Uto 05.01.2016 16:59

tak vedia sa aj pozabijat, mozno zalezi aj od plemena.. Husky, alaskani istotne..

tu je to video.
https://www.youtube.com/watch?v=8yR7gLLcHx0
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod wer » Uto 05.01.2016 17:03

Cezar :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Silvuch » Uto 05.01.2016 17:08

i ked ako sa to vezme.. ja mam teraz troch a je to v pohode, horsie by bolo viac. :heh: .
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod janajka » Str 06.01.2016 8:55

Offtopic: ty, ale uzivit to. Krava denne?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod pigie » Str 06.01.2016 8:57

No, to co dostavali by rozhodne na celu kravu nevydalo...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Bad » Str 06.01.2016 9:31

Málo psů = ještě ne smečka = velmi záleží na povaze každého psa (kámoš si takhle přibíral psy a že až s příchodem 5. feny mu začali fungovat jako smečka - nejstarší fena se vyčlenila jako vůdkyně a mu padla).
Smečka, čímž myslím fungující smečka s přirozeným vůdcem - už vládnou smečková pravidla a ty jednotlivé povahy ustupují do pozadí (co se nepřizpůsobí, bude zrušeno). A na tom jednom videu, to už nebyla ani smečka ale stádo....i lidi se chovají jinak ve stádu
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod elfinka » Pia 08.01.2016 15:19

Otazka do plena - v situacii ze vencim psa navolno s kosom (u nas je taka vyhlaska), blizi sa k nam pes mensi nez moj navolno bez kosa.
Stretla som sa s nazorom "davam svojho na voditko a bez slova davam dole kos".
Moje riesenie je ze moj ide na voditko s kosom, snazim sa obist bez kontaktu a stat medzi tymi dvomi psami. Keby sa aj nieco zomlelo, aspon mozem svojho pustit a riesit len toho pribehnuvsieho, bez toho aby som sa bala ze ho moj pes bez kosa medzitym zabije...

Co by ste robili v takej situacii vy?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod Renata » Pia 08.01.2016 18:40

Ja len za seba, ak je to pes, ktory nesposobi môjmu "velke skody" a mam sancu ho "odstrániť" kos kludne necham. Ak je to vacsi, alebo vyrovnaný super, príp. viac psov a moje sance su nízke, dávam košík dole, aby aj moj pes popri mne mal šancu sa branit..hlavne rychle a realne zhodnotenie situacie, hovorím o psovi mimo kontrolu majiteľa..
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Prisli mi na dvor a bes vystartoval

Poslaťod Ivanka.P » Štv 14.01.2016 23:37

PETERKOL píše:Dobry Den

Rad by som ziskal par vasich skusenosti s pustenim psom v oplotenej zahrade.

Mam psa ktory je na oplotenom pozemku. Jedneho pekneho dna k nam zavitala ´´ hovorme jej HELENA´´ ktora si pomylila domy a vosla nam na zahradu. Plot mame riadne oznaceny cedulov /pozor pes/ a zvonec . Helena vosla do zahrady a prisla k hlavnemu vchodu. Psa som mal zavreteho v dome. Helena zaklopala a otec otvoril dvere v domneni ze sa jedna o suseda. Pes po otvoreni dveri na nu bohuzial vystartoval a kym stihol otec zachytit tak ju pohryzol do ruky. Chcem sa preto opytat v com moze byt problem ak sa slecna ohlasi preto ze si pyta potvrdenie o tom ze pes je zdravy /co sme jej samozrejme poskytli a zdokladovali u zverolekara/. Pri rozhovore s nou vysvytlo ze cedulu aj zvonec videla ale ze vosla preto ze sa vraj psou neboji a ze si v podstate pomylila domy a vosla k nam omylom. problem je ze by som sa s nou o vydavky za ´´ jej hlupost ´´ rad podelil kedze 3x navsteva u zverolekara stala celkom dost. chcem sa preto opytat ake ma vlastne prava majitel psa ked mu niekto vojde na pozemok a ma tam pusteneho psa.

dakujem


Prečítala som príspevky po tomto ale nepamätám si nicky tak len narýchlo môj výkrik do tmy:

Stali sa dve chyby za a) pani Helena sa pomýlila a za to ju pokúsal pes. Ona to pochopila ako svoju chybu a vlastne viac neriešila.

b) PETERKOL vie, že má doma psa, čo nemá problém kusnúť si a kludne má pozemok nezabezpečený... t.j. bránka je otvorená=nezamknutá.

Situácia: Helena vojde, pekne zazvoní-zaklope na dvere a miesto človeka ju privíta pes čo sa do nej zakusne????


Pekne povedali ludia čo vedia že majú takého psa, že nebudú mať bránu otvorenú. A ak aj mám otvorenú, tak kolenami odkopnem psa a strčím tam svoju hlavu. A vymáhať evri od poškodenej (podla zákona) tak to už je silné kafe.

PETERKOL buď rád, že Helena na teba nedala trestné oznámenie, že si nemal psa zabezpečeného....


Okrem iného aj vedenie vozidla je podobné. Pes je vec, ktorú máš ty ako majitel ovládať a PREDVÍDAŤ :angel:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod hriva » Pia 15.01.2016 11:57

elfinka píše:Otazka do plena - v situacii ze vencim psa navolno s kosom (u nas je taka vyhlaska), blizi sa k nam pes mensi nez moj navolno bez kosa.
Stretla som sa s nazorom "davam svojho na voditko a bez slova davam dole kos".
Moje riesenie je ze moj ide na voditko s kosom, snazim sa obist bez kontaktu a stat medzi tymi dvomi psami. Keby sa aj nieco zomlelo, aspon mozem svojho pustit a riesit len toho pribehnuvsieho, bez toho aby som sa bala ze ho moj pes bez kosa medzitym zabije...

Co by ste robili v takej situacii vy?


Ku mne raz došiel nejaký túlavý pes, mala som Nera s košom. Kos mu nedám dole v žiadnom prípade :joint: tak Nero sa klasicky vynašiel, chytil ho aspoň prednými labami jak do zveraka.som sa aj spotila kým som toho psa vyslobodila :haha: ale nejak si nič z toho nerobil. Išiel ďalej na pochôdzky :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Napadnutie psom - rady a skúsenosti

Poslaťod sith » Ned 30.07.2017 20:30

Ahojte,

mate skusenosti s vymahanim skody od majitela pri napadnuti psa psom?

Mam 14 rocneho bigla, zo zdravotnych dovodov v mladosti sa pomerne neznesie s inymi psami. kvoli tomu je v poslednych rokoch len n voditku, vzhladom na jeho vek mu to ani nevadi. Je drzany na kratkom voditku, ked stretne psa, tak vrci, ale bitky z toho niesu, nakolko

Nedavno sa k nam pristahoval terierovity mensi krizenec. (mozno aj cisty jagterier, v terieroch nemam prehlad). Voci psom je pomerne utocny a agresivny.

No a vcera sa nam stala taka vec. Moj pes uviazany na voditku, na prechadzke, ich pes, ciastcne priviazany vonku, kym strihali kriky pri dome sa utrhol rozbehol proti nam a zautocil (v minulosti par krat po sebe uz stekali a vrcali na voditkach). Moj pes skoncil s hryznou ranou na stehne. On nakolko je svizny a mlady (cca 4 roky) a moj pes uz viacmenej nema zuby ani stisk v ustach(inak ale je uplne zdravy) skoncil bez ujmy, stat sa to tak 5-6 rokov dozadu tak to ten maly asi nerozchodi.

A teraz tie problemy okolo vymahania skod.

1/ kedze moj pes (zial nie so mnou vonku) sa zjavne branil (kedze bol asi 8 metrov od daneho psa, ktory sa utrhol, pribehol a zautocil) je zjavne nevinny (keby mohol tak by ho s radostou napadol, ale kedze nemoze, tak je mimo podozrenia) predpokladam ze je vinny susedov pes/sused
2/ vznikli nam priame naklady ( 18eur + dalsie kazdodenne pichanie ATB v sumare do 60 eur)
3/ vznikli nam dalsie naklady, moj pes je kratko po TTA operacii(v 14 rkoch ju dal velmi dobre, a po 8 tyzdnoch bezproblemov zvlada schody). Az zajtra bude ale u nas na klinike ortoped, ktory ho zrentgenuje a posudi, ci sa nieco nestalo. Ak nahodou ano tak to moze byt drahe, ak to bude v poriadku, tak do cca 25 eur za prispatie a RTG.
4/ kedze pes ma prekusnute stehno na zdravej nohe, nie je momentalne schopny ist do schodov. Co by normalne nevadilo, odniesom by som ho aj ja, avsak koncom tyzdna mam nestornovatelnu dovolenku (letenky + hodely za cca 550 eur), ak pes nebude vediet chodit po schodoch, musim dovolenku stornovat (mama nieje zdravotne sposobila zdvihnut 20 kiloveh psa... za letenky nedostanem nic, za niektore hotely mozno cast, takze asi 350 Eur skoda)
5/ problemoeva je ale aj moja mama, ktora bola vtedy zo psom vonku (pri snahe branit sa mojho psa spadla, ma svoj vek, chore krize a ine diagnozy), pravdepodobne skonci na aspon tyzden na PN. (teda nejaka strata na zarobku vzhladom na slabe preplacanie prveho tyzdna bude cca 300-400 eur v cistom, predsalen je riaditelka oddelenia vo velkej spoocnosti)

No a reakcia vlastnikov je ze vsak psy sa pobili... Co od vlastne od nich chcem....

PS: v minulosti som zazil podobny pripad, pri napadnuti "ujdenym psom" u nas v lese. Vtedy sa na zaciatku zdrahali, ze nic neuhradia, ale nakoniec, na vyzvu advokata zaplatili, aj vratane jeho poplatkov (teda asi 400 eur, vtedy bolo potrebne ranu niekolko krat chirurgicky osetrovat).

Riesili ste uz nieco taketo, radovo, v 1000 eurovej realnej poziadavke na odskodnenie?
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné