sucka vs sucka/pes vs pes?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Ivanka.P » Štv 17.04.2008 14:47

Silwuš - Maco môže u malého ešte akceptovať tzv "šteňacie privilégium" Normálny sebavedomý pes nerýpe do šteniatka a max. zavrčí s vycerenými zubami a šteňa sklapne :yes: Alebo je Maco už vo veku, kedy má štence na saláme :ha: veď uvidíš čo sa bude diať.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod NemesiS » Štv 17.04.2008 16:07

presne ako hovorí rika.
štence majú svoje "štenacie provilégiá"
to znamená že vo svorke majú právo rýpať aj do vodcu a ten to má na saláme, takisto ako aj ostatní členovia svorky.
po čase, neviem koľko, možno od roka dvoch keď šteňa dospeje, tak sa zaradí a vodca ho uzemní.
to je také isté, ako keď na teba v škole vybehne nejaký 8 ročný chlapec a spýta sa či chceš nakladačku, resp, či ťa má zbiť.
samozrejme vieš, že ho máš pod palcom hociekdy, preto ho máš na saláme.
typický príkald malých detí, ako rýpu.

neboj, keď malý dospeje, maco ho uzemní.
a to že sa ti zdá, že ho malý neustále pucuje, to je iba to, že maco ho má na saláme.
nemysli si že si ho šteňuch podriadil.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Babula » Pia 18.04.2008 6:50

boooze vidim ze som sa zle vyjadrila :hi:
takze si teda predstavte akoby mohol byt koker nad CsV, vlciaci maju uuuplne inu
povahu a nie jemnejsiu ...
Ked som ju doniesla jasne ze kokrik ukazoval ze on je tu panom a mala si nema
narokovat na nic.. lenze ona je dominantnejsia uz teraz...
Jasne ze som nechala aby si to aj oni sami vyriesili ale vzdy som dala jest a privolala
Bellu skor aby vedela ze je u nas vitana a dolezita... Kokrik je tak uceny aby nic nerobil
neodstrkala som ho nikdy a vzdy som ho tiez pomojkala len az po nej...
ziadne drsne veci sa u nas nerobia ...
vacsinu veci si vyriesia sami ale kokrik vie ze ona bude vacsia a dominantnejsia
Len aby sme sa vyhli nedorozumeniu... kokrik bol zo zaciatku strasne ziarlivy a to som
musela nejak dat do poriadku... bol maznacikom mojej mamy a fakt potreboval sa zaradit.
Stenatu nikdy neublizil ani ked straaasne ziarlil ale niekedy tie situacie boli take ze som
radsej zakrocila takto jemne ako keby sa malo stat nieco i ked len nahodou...
A teraz vidim ze som urobila dobre, Bella rastie strasne rychlo a cim dalej tym viacej ma
tu vlcaciu povahu a kokrik uz pochopil o co sa jedna .. vzdy pocka kym ona dostane jest a
kym ju pohladkame a potom vie ze pomojkam aj jeho a veeelmi lebo ho mame strasne radi...
a prezradim vam maju sa strasne radi, kazdi ma svoje miesto, vedia o tom a mali by ste vidiet
tu radost ked nahodou ze berieme ich niekam zvlast

Obrázok
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod unicorn » Pia 18.04.2008 12:27

som este nevidel kokra, co by si nechal skakat po hlave. aj moj malicky oskarko sa hraje s velkymi labradormi a nemeckymi ovciakmi a skace po nich a tie sa zvalia a nechaju sa buzerovat, ale to len preto, ze je to stena. ako uz bolo spominane v predchadzajucich prispevkoch pockaj kym dospeje a uvidis, ako sa budu k sebe mat..

a ta fotka to je jasny priklad toho, ze stena je podriadene. olizuje pysky starsiemu psovi...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod starr » Pia 18.04.2008 12:36

Ja som zatiaľ zažila zopár útokov, kedy cudzia fenka zaútočila na moju fenku, čo by som ešte ako-tak chápala, ale stalo sa mi párkrát aj to, že aj cudzí pes (samec) zaútočil bezdôvodne na moju fenku, takže sa podľa mňa občas stáva aj toto.

Tí psí samci, čo útočili na moju fenku boli takí dedinskí guláši. Neviem, či útočili preto, že boli nesocializovaní a obrazne aj skutočne podaktorí odtrhnutí z reťaze, ale tiež mi to prišlo také husté, keď pes napadol fenu.

Bitky pes-pes poznám tiež, síce nie z mojej praxe, ale od kamošky, ktorá mala psieho chlapa a občas sa s nejakým iným ráčil chcieť biť :fizel: .

Údajne sú bitky fena-fena obyčajne horšie a tvrdšie ako pes-pes, lebo je to niečo ako likvidovanie konkurencie. Akoby starý pud ešte po vlkoch, kedy jedna vlčica zabila druhú preto, aby tá druhá nemala mladé, a tým pádom by sa zbavila tá prvá konkurencie a jej mladé by mali väčšiu šancu prežiť, viac potravy a tak.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Babula » Pia 18.04.2008 13:22

unicorn píše:som este nevidel kokra, co by si nechal skakat po hlave. aj moj malicky oskarko sa hraje s velkymi labradormi a nemeckymi ovciakmi a skace po nich a tie sa zvalia a nechaju sa buzerovat, ale to len preto, ze je to stena. ako uz bolo spominane v predchadzajucich prispevkoch pockaj kym dospeje a uvidis, ako sa budu k sebe mat..

a ta fotka to je jasny priklad toho, ze stena je podriadene. olizuje pysky starsiemu psovi...



hmm nemusis mi verit... moj kokrik neni taki ako vacsina z ich plemien je najvacsi kludas a mimochodom
ten by pustil snad dovnutra aj chlapa s puskou a este by mu ruky oblizal ... Teraz prehanam ale fakt mozes sa
dojst pozriet ked mi neveris ... spraval sa tak isto aj pred tym aj pri pitbulke ...
presviedcat tu nikoho nebudem, ja viem co mam doma :no:

keby si to videl doslo by ti velmi rychlo ze to nerobi pre to lebo je podriadena ale lebo chce... tazko sa to takto
vysvetluje ked to niekto nikdy nevidel ... zo zaciatku som ani ja tomu neverila ... mala si vybojovala postavenie a
kokrik ju necha lebo vie ze inak by mal problem s nou neskorsie... neni blbec :yes:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod lusy » Pia 18.04.2008 14:04

podla mna je to proste stena, ktore si nema co este budovat a presadzovat a stavat sa nad starsieho. je jedno ci je to civava ci CSV. ale tak ty si budes tvrdit svoje a ja svoje. to je jedno. a nikdy by som neurobila to co ty, aby som si priniesla stena a davala jasne najavo, ze ty si az ten druhy a uz vobec nie ak by ten starsi pes bol mensieho vzrastu. zda sa mi to divne. no mozno len mne, ale je to moj osobny nazor.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod ...repr^zent » Sob 19.04.2008 20:21

Babula, to co robis nie je spravne, myslim, ze za pravdu ti tu nedal nikto a nedam ti ani ja. Stena nema sajn o vodcovstve, zato kokra si pekne podrazila, ale je to pes, nie clovek, takze ti to neoplaca, to stena respektuje len koli tebe. Alfa riadi svorku rozumom, nie silou (nemyslim teraz ludsku alfu) a to tvojej vlcici bude este hodnych par rokov chybat.
Mam tu susedku, ma 3 feny. Beauceronku, potom malu tucnu staru fenu, ako ma anglicka kralovna (zabudol som plemeno) a ciernu fenku krizenca velkosti dlhosrsteho jazvecika, ktora cely ten cirkus riadi...
Pritom Beauceronka sa sprava uplne prirodzene, cudzie podozrive individua v noci vysekava a predstiera, ze brani svorku aj ked ju neriadi! Ta Beauceronka ma 3, alebo 4 roky, ale plne respektuje 7kg sefku.. Najsarsia je ta stara tucna "neviemco" a napriek tomu nesefuje. Ta hierarchia vznikla uplne prirodzene a bezproblemovo funguje, to co robis ty nie je dobry pokus.
edit: A kokrik v buducom case neuvazuje, to si hodne mimo, ak si to myslis.

"neviemco"=Korgi :smile:
Naposledy upravil ...repr^zent dňa Sob 19.04.2008 23:55, celkovo upravené 1
Aj psy majú zlé dni, možno dnes je ten deň a ja som ten pes!
Warriors
...repr^zent
Šteniatko
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BA

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Sana » Sob 19.04.2008 20:55

sa cudujem a ty mozes byt asi stastna, ze tu nemusis riesit depresie tvojho kokrspaniela. I amater v oblasti psov to musi v srdci vycitit. ze takto sa to nema, ze ten kokr musi strasne trpiet...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod ...repr^zent » Ned 20.04.2008 15:08

Aby som teda este nieco konkretne..
IMHO je velka skoda nevyuzit vychovny potencial dospeleho, slusne vychovaneho psa. To, ze by sa aj nechal ukradnut namiesto strazenia vobec nevidim ako problem. CSV sa takej dovere tazko nauci, tam sa uz prejavia geny.
Takymto uprednostnovanim skor hrozi, ze mlada sa bude citit neprimerane sebavedoma k veku a moze mat velke problemy v buducnosti s inymi psami, ked nepochopi, ze ako pubertak ma cusat a podriadit sa, resp. nevyryvat.
Toho, co bude ked dospeje by som sa vobec nebal, o to skor, ze ide o psa a suku. Keby prisiel cas na zmenu sefstva, tak kokrac by ustupil, aj ked si myslim, ze by k tomu nikdy nemuselo prist, pokial v rodine nebudete navodzovat atmosferu, ktora by psov motivovala k ziskavaniu vyhodnejsieho postavenia, ako je tomu bohuzel teraz. :ua:
Momentalne by ma neprekvapilo, keby kokrovi prdli nervy a bez ohladu na nasledky by sa to pokusil napriek malej sanci vyriesit po psovsky.
Aj psy majú zlé dni, možno dnes je ten deň a ja som ten pes!
Warriors
...repr^zent
Šteniatko
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BA

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Babula » Pon 21.04.2008 5:59

ja neviem kto tu napisal ze teda staviam nad seba Bellu ....
haloooooo citajte obcas...
boze moj voooobec to neni take drasticke ako to tu vy opisujete...
jednoducho ona len uz ukazuje ze bude ta dominantna a moj kokriik
nema DEPRESIU ... vy to viete vycitat z fotiek? co ste sa zblaznili...
to ze Belle davam prvej jest a prvu pohladkam to neznamena ze je
neprimerane sebavedoma ... a ani to ze odstrkavam Rexa ... prebohaaaaa :aaa:
nikdy by som neublizila mojim havom a dobre viem co robim... keby
ste to videli velmi rychlo by ste zmenili nazor ale ako vidim vy len
okrikujete kazdeho ... Teda toto som este nevidela ...
uz vam tu vysvetlovat nebudem je to skoda reci...
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Silwuska » Pon 21.04.2008 8:04

Babulka nikto ta tu neokrikuje, ale tiez mam dvoch psov takze viem o com pises, ale nikdy by som nerobila to ze prveho pohladkam toho, alebo toho...ved ich lubim oboch (sice maca viac, je to predsa len hlbsie v srdiecku :hi: ) takze ich aj oboch naraz hladkam...od toho mam dve ruky...

Myslim ze ti tu radia dobre, ja sama to vidim doma denne...Viem ze maly ma nejake privilegium, ktore maju stence do urciteho veku, ale nemozem ho zas nechat skakat macovi po hlave...ja som od toho aby som ich usmernovala a ak by som maleho nechala moc vyvadzat, tak by sa to odzrkadlilo na celkovom spravani nielen voci macovi (snad pisem zrozumitelne) priklad...

Obidvaja odpocivaju a ja pridem do obyvky maco ma zbada pride sa kumne polubit...lubime sa, zbada to maly a rozbehne sa knam a zacne ovrcavat maca aby odomna okamzite vypadol...maco je trubelka, on by sa otocil a odisiel, ale ja odtlacim maleho a lubim sa z macom...maly sa este raz pusti donho, ale na treti krat uz caka a ked odide maco tak sa priplazi on...
Keby som to tak nespravila tak ten ho ten maly krpec zacne napadat kedy by sa mu zachcelo...je hrozne bojovny, pocitam ze to ma s toho utulkoveho prostredia :nwm:

Takze babul nikto tu na teba neutoci, len sa nam nezda tvoj postup spravny... :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Babula » Pon 21.04.2008 8:20

nie nie v pohode ja beriem vase nazory inak by som tu nebola
a som rada len musite aj mna pochopit iba trolinka...
viem ze to je divne ze ju hladkam prvu a taaaak ale to neni ani v najmensom ze
stareeeho nemam rada ani ma take nenapadne zboznujem ho a viac ako Bellu vsak
je somnou 10 rockov :plac:
a to ze ju pohladkam prvu je preto lebo viem ze aku ma povahu a hlavne co z nej
vyrastie a vie to uz aj Rex voooobec neni depresivny a vonkoncom smutny...
Bella bola viacej bojovna a strasne ho kusala kym som to neurobila a urobila som tak
po dlhom zvazeni a som sa snazila to robit tak aby tym Rex netrpel...
ja viem ze somnou nesuhlasite, ale takisto ako vy viete akych mate psikov a ja
musim byt ta ktora urobi poriadok okolo seba, ta ktora je hlava
Jasne ze aj Bellu pokarham a uzemnim ked je to treba ale ona ma z vlkov teda hodne
vela spolocneho ... fakt ma velmi vlciu povahu a nechcem a ani nemozem dopustit aby
mi uuuplne zvlcila.. potrebuje vychovu aj usmernenie ale chcem aby aj bol klud...
ona si to aj tak s Rexom riesi po svojom a ja ich necham vo vsetkom len fakt to bolo
potrebne ...
inak fakt dakujem za nazory ... :poklona:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Silwuska » Pon 21.04.2008 8:34

Ja ti verim,ze robis vsetko najlepsie podla svojho vedomia a svedomia :yes:

Len ja osobne by som nenechavala stena zamerne "vyhravat" nad starym psom...Tam totiz podla mna pak bude kamen urazu ten, ze ty im to vodcovstvo a podriadenectvo vtlacas uz teraz, ked je mala este nato moc mala, a neskor, ked na to pride cas a budu si to mat "vybavit" , tak bud mozu rexovi rupnut nervy,alebo bude k nemu bella neprirodzene nadradena, pretoze ako stena nespoznala co to je podriadenost...

Ako sama pises tak ma vela z vlka, no vo vlcej svorke by nikdy stena nemalo vyssie privilegia ako dospely pes...tie si stena vydobije postupom casu, ked dospieva...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: sucka vs sucka/pes vs pes?

Poslaťod Babula » Pon 21.04.2008 8:46

hmm ja im to nevtlacam...
nedojdem von a automaticky a drsne idem len za nou ... ked ona nedojde ku mne
ked ju zavolam ako prvu dobehne stary a jeho laskanie neodmietam ... len ked dojdu ku
mne cupnem si knim a ruku polozim prv na Bellu a hned nato po par sekundach na Rexa
a nic viac... jedlo dostava v koterci na svojom mieste len najprv beriem jej a potom dam Rexovi
vpredu na jeho mieste...
nic viac sa nedeje... bitky a boje medzi nimi neriesim vooobec ako som to uz pisala
predtym vooobec sa do toho nemiesam, riesia si to oni ...
podla mna takto v tom problem neni ...
si myslim ze toto neni vobec vtlacanie a aj to ze oni tomu aj tak nechapu a neberu to tak
ale riesia si to sami len som chcela na isty rezim aby si zvykli nic viac.. a Bella uz teraz sama
bez akehokolvek nutenia ukazala Rexovi ze ona je dominantna ako teraz neberte to tak ze je to
stale, jasne ze nie ale vam pisem iba moje postrehy ...
neviem to nejak lepsie vysvetlit fakt ju v nicom nenutim to by som staremu neurobila ... a on zas
ju zboznuje a ju strazi ... nikdy by som Rexa neodstrkala ani od seba ani od nej ... vsak to by zomrel
od nestastia :plac:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné