Z chovatelskej stanice?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod lusy » Pia 12.12.2008 0:16

asi to vsetko zalezi od cloveka. uz tu niekto na fore pisal (ak si to dobre pamatam), ze ak chce vystavneho psa, tak si ho kupi ako 7-8 mesacneho.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod janky » Pia 12.12.2008 12:50

lenka píše:Ak mozem pridat, mi teraz cakame na dalsiu sucku YT z MT a chovatelka nam povedala, ze kedze ju chceme na vystavy, tak nam ju neda skor ako nebude mat 4 mesiace. Kym nebude mat riadne vyndene zubky, a ako tak sa aspon bude dat spoznat ci je ako tak v poriadku, lebo skor zbadate nieco na tom stenati ako na nejako 6 tyzdnovom. A tak nam bolo aj povedana spravny chovatel neda stena skor ako 3 az 4 mesacne z ruky pre, kym nema porobebe ockovania a tak. Tak dost sa mi to zda byt zvlastne, ze kupim stena na vystavy, a nakoniec my z neho vyrasite nevystavny pes asi by ma slaktrafil dat za psa alebo fenu ako sme mi dali 25000 a zistim ze z nej nic nebude no neviem.


Ahoj Lenka, a ako sa volá tá chovateľka z MT? Možno poznám..
janky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531
Bydlisko: Martin

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod johny5 » Uto 03.02.2009 7:42

Ta pani sa asi vola bud Bandova alebo Somikova.Myslim ze dat stena skor ako v 8tyzdnoch je dost blbe.Bohuzial je to terajsi trend novodobych kseftarov ktorym na zdravi stenata moc nezalezi.Co sa tyka tych napr 25 000sk za stena.Spravny chovatel a hlavne taky co mu zalezi na svojich psoch a mene CHS ti ako prve ponukne kupno predajnu zmluvu s tym ze ak pes bude mat nejaku exterierovu,geneticku alebo zdravotnu vadu pre ktoru ho nebudes moct uchovnit vrati ti cast penazi alebo mas dalsie stena zadarmo.Ja myslim ze je to voci buducemu majitelovi velmi ferove a tym padom si nepokazi ani meno.....
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod maydanoz » Pon 25.05.2009 23:19

Neda mi to, ale musim prispiet do tejto temy.
Nechcem sa nikoho dotknut, ale ja som kupila psika s PP, z chovatelskej stanice, a to vobec nie je garantovane, ze pes bude zdravy!! A este horsie- ziadna socializacia, nebola zvyknuta na ludi, na deti...proste taky zajko-bojko! :ua:
Kazda ChS ma na stranke same super veci popisane, dokonca po kupe poradensky servis... vobec to tak nebolo! Dost ma to hneva, som za psy s PP a proti rozmnozovaniu...a dufam, ze som vynimka.. Ale keby som si zobrala nejakeho orecha od susedov, mozno by to bolo zadarmo a bol by zdravy.. :ua:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod Liana » Uto 26.05.2009 5:28

myslim ze tu na fore jej poradia chs ktore poznaju, takze aspon ta socializacia atd tam bude. a 100% zdravie nikto a nic nemoze zarucit.vyhoda je v tom,ze s chovatelom to mozes aspon nejako riesit lebo mas zmluvu. kamaratka takto kupila bez pp maltezaka, najmensiu fenku z vrhu lebo bola najzlatsia. u veterinara zistili,ze nema vyvinutu lebku a do dvoch tyzdnov zomrela. a 7000 letelo oknom. okrem toho ze boli samozrejme vsetci nestastni. predpokladam ze keby bola z chs dostalo by sa im kompenzacie aspon vo forme vratenia penazi alebo dalsieho steniatka. a ja som mala krizenca z utulku a v 5tich rokoch sme ju museli dat utratit kvoli nadoru.takze to asi zalezi na stasti :ua: inak tema je starsia, zaujimalo by ma ako sa rozhodla zakladatelka temy? :smile:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod lucik » Uto 26.05.2009 5:37

co sa tyka serioznosti CHS, v dnesnych casoch, ked aj s PP psami sa robi tazky biznis, je treba si CHS vyberat - pred kupou steniatka sa zaujimat o prostredie, v ktorom steniatka budu vyrastat, navstivit CHS, porozpravat sa s chovatelmi a ked su to zname CHS, tak pozriet si ich odchovy, pripadne kontaktovat majitelov odchovov.. v dnesnej internetovej dobe sa da zistit vela vela + seriozny chovatel neodmietne osobnu navstevu.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod Nia » Uto 26.05.2009 6:31

maydanoz píše:Neda mi to, ale musim prispiet do tejto temy.
Nechcem sa nikoho dotknut, ale ja som kupila psika s PP, z chovatelskej stanice, a to vobec nie je garantovane, ze pes bude zdravy!! A este horsie- ziadna socializacia, nebola zvyknuta na ludi, na deti...proste taky zajko-bojko! :ua:
Kazda ChS ma na stranke same super veci popisane, dokonca po kupe poradensky servis... vobec to tak nebolo! Dost ma to hneva, som za psy s PP a proti rozmnozovaniu...a dufam, ze som vynimka.. Ale keby som si zobrala nejakeho orecha od susedov, mozno by to bolo zadarmo a bol by zdravy.. :ua:

pokial mas v kupno-predajnej zmluve poradensky servis a to, ze steniatko je socializovane a tak, tak v tom pripade sa da obratit na klub. ale v K-P zmluve zvykava byt aj to, ze chovatel nie je zodpovedny za ochorenia a urazy, ktore sa stanu a objavia neskor. je to len na chovatelovi, ked ma napriklad psik patelu, tak ze ti pomoze, popripade navrhne nejake vyrovnanie.
ale pri mnoziteloch sa na koho obratis? ziadny klub ich nezastresuje, nic ich nekontroluje.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod max » Uto 26.05.2009 6:51

Mne sa zhruba pred tyzdnom ozvala byvala sefova z prace, ze by chcela steniatko labradora...prehovorila som ju na psika s PP a ona bola za.
Vcera mi pisala, ze uz ma doma prirastok, ale tiez o tom, ze mala z CHS zmiesane pocity...Vraj im hovorili, ze fenka je zvyknuta byvat vo vnutry co sa im nezda pretoze fenka sa vnutry dost boji, okrem toho je dost chuda, teda aspon im sa zdalo, ako by malo jedla a tiez sa boji ludi, co sa mi zda u labrosa :ua:

Ked sa rozhodla, ze chce psika s PP dala som jej nejake kontakty na chovky + kontak na stranku Slovenskeho retriever klubu aby sa pripadne mohla poradit.
Nakoniec si nasli kontak sami cez jednu chovku.
Myslim, ze v tomto pripade spravili chybu, ze sa s kupou prilis ponahlali. Ako pise Lucik, pred kupou si treba zistit co najviac informacii o CHS a jej pristupe.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod raky » Uto 26.05.2009 6:58

Max za týždeň si vybrať chovku a psa - to je fakt rýchlosť... Škoda, že mohli navštíviť viac choviek, získať viac info - ísť dakam na výstavu, pokecať s chovateľmi...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod max » Uto 26.05.2009 7:04

Raky viem, ze je to rychlo, preto som to aj napisala...ani ja sama som nepocitala, ze to bude az tak rychlo.
Psika chceli len ako spolocnika, tak dufam, ze im to splni, ze budu mat vzajomne zo seba radost.

Ale na ich obbhajobu musim povedat aspon to, ze sa pripravovali na kupu psika aspon v tom zmysel, ze si zistili co najviac o plemene, studuju materialy o vychove, strave atd.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Z chovatelskej stanice?

Poslaťod raky » Uto 26.05.2009 7:18

ja mam problem za týžden vybrať aj telefón :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Predchádzajúci

Späť na Ostatné