Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Spomíname

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Spomíname

Poslaťod Connie » Sob 28.04.2018 12:51

Včera mi volali z krematória, že už ju boli prevziať... :plac: Všetko sa zomlelo tak rýchlo...vôbec nič som nemala premyslené, veď ešte pár dní nazad som ani len netušila, že sa niečo takéto stane.
Vedela som, že keď ju donesiem na veterinu, tak nebudem schopná povedať, čo sa stalo...tak som im ešte pred cestou rýchlo zavolala. Po príchode som len podpísala papiere o prevoze na švubu a to bolo všetko, na nič som sa nespýtala...či ju ešte budeme môcť dostať naspäť, koľko to bude trvať, čo to vyjde...nič. Pôvodne som ju tam chcela odniesť sama, ale nedala by som to - stáť v BA v zápche s mrtvym psom v kufri a nezosypať sa :nono: ...bola som rada, že som to odšoférovala z Trnavy späť domov (a aj to som musela zastaviť na parkovisku kúsok od veteriny...) .

A tak som v stredu musela všetko dodatočne vybavovať...na kliniku do TT volal priateľ, mne totižto bolo zle pri pomyslení, že by som tam mala zase volať. Tí nám nevedeli na isto povedať, či nám ju dajú späť, aspoň na spopolnenie...tak som musela volať na švubu, odtiaľ do krematória, potom zase na švubu a ešte niekoľkokrát do krematória...neznášam telefonovanie a po tomto týždni mám k tomu ešte väčší odpor.

Nakoniec sme sa teda rozhodli ju nechať spopolniť a popol rozsypeme u nás na ranči, kde to milovala. Obrovský oplotený pozemok pri lese, kde mohla od rána do večera loviť myšky. Otec ju tam so sebou často brával na víkend. Bola taký jeho malý pomocník... ak zrovna nelovila myšičky, tak mu pomáhala so všetkým čo robil (štekaním :) ).

Najprv som rozmýšlaľa nad tým, že časť rozsypeme na Vysokej, kam sme často chodili a druhú časť na ranči...ale na to mi drahý povedal, že ju nemôžme rozsypať na dvoch miestach. Čo ak jej dve packy alebo uško vysypeme na Vysokej a zvyšok na ranči? ako potom bude behať? :heh: :slzy:
http://dogdevils.wix.com/dogs
"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod weron » Sob 28.04.2018 18:36

aj my sme dali nessulinu spopolnit, akurat ze to dalej sme este nedomysleli,takze nas strazi z policky zatial :angel:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod majjuna25 » Sob 28.04.2018 20:14

Zle sa to číta :plac: Connie, drž sa :ua:
majjuna25
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Ned 29.04.2018 4:05

Connie píše:Najprv som rozmýšlaľa nad tým, že časť rozsypeme na Vysokej, kam sme často chodili a druhú časť na ranči...ale na to mi drahý povedal, že ju nemôžme rozsypať na dvoch miestach. Čo ak jej dve packy alebo uško vysypeme na Vysokej a zvyšok na ranči? ako potom bude behať? :heh: :slzy:

nieee, takto som nad tým nikdy nerozmýšľala a po tomto ma už ani nenapadne také urobiť :haha:

sheimi tiež stráži z knižnice. dostal miesto na poličke s kynologický literatúrou, lebo ma aj tak naučil viac než všetky knihy dokopy.

ozaj a čo teda pitva? zistili niečo??
rešpekt že si to všetko odtelefonovala, fakt.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Ned 29.04.2018 6:45

Ja planujem rozprasit na viacerych miestach. Beriem to tak, ze to odnesie vietor a sa to spoji hore a vsade bude so mnou. :hi: prve miesto na zahrade, druhe na cvicaku a tretie si vyberiem dake pekne symbolicke (skoda, ze mi to nenapadlo teraz, ako som sla k matternhornu...) Este sa tak nestalo, ale uz je asi cas.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 30.04.2018 7:34

Mňa Mončátko tiež stráži z poličky :hi: Rozsypávať nebudem, má urničku s ručne maľovaným portrétom (Offcička a Calwenka sa vtedy postarali :pusa: ) A ona bola aj tak najradšej so mnou, nech to bolo kdekoľvek.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Pon 30.04.2018 12:15

Connie je mi to mooooc ľúto :plac: ale zase veľké uznanie že si to všetko odvolala, klobúk dole. :poklona:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan
fotečky (i zlé) : http://asineda.rajce.idnes.cz/
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Uto 01.05.2018 16:40

Zaujímavý článok o smútku zo smrti psa.
https://qz.com/1262820/why-the-death-of ... s-so-much/
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 01.05.2018 16:57

Offtopic: Je to trochu OT, tak takto. S tým zamieňaním mien. Mne sa to občas stáva, že zamením mená Arisiaka a človeka z rodiny. A vravím si, hm, s mačkou sa mi to nestáva. A akurát to ďalej aj píše, že s mačkami to tak nie je. Zvláštne. Jerru milujem, ale keď bola nejaký čas u mamy, nechýba mi až tak. Keby mi zomrela, oplačem ju, posmútim, ale :nwm: . Aj sa sama pred sebou hanbím. Pes je akosi iný.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod erik70 » Uto 01.05.2018 18:31

Connie - je mi to strašne moc ľúto... :plac: Zvlášť keď to prišlo tak nečakane...och.. :plac:
A ešte k tým vzťahom k našim milovaným psom...ešte počas života môjho prvého daxlíka som si domov priniesla Kazana a to je môj osudový pes :no: ! Pán dokonalý! Či už po povahovej, pracovnej alebo exteriérovej stránke...dosiahla som s ním to po čom som túžila...keď mi Hero odišiel za dúhový most tak som si počkala...boli sme asi dva roky iba dvaja s Kazanom a medzitým sa udialo to, že Kazanov potomok - sučka Arika, odchovala svoj prvý vrh a ja som si z neho vybrala Draga(o inom plemene som ani neuvažovala, aj keď mám ešte vysnívané iné plemená a možno raz ich budem mať)...tak mám doma pokračovanie Kazana...ale z jeho "dokonalosti" zdedil iba málo :lol: Je to trdlo, gumkáčik, taký malý pošuk... :smile: Ale aj v tej svojej nedokonalosti je proste dokonalý svojim spôsobom...vidím tie rozdiely a som rada, že každý je iný...a keď pozriem na Draga tak viem, že tá jedna tretina Kazana tam je :pusa:
erik70
Šteniatko

Poslaťod Shel-chan » Sob 05.05.2018 13:27

erik to je podľa mňa super mať doma potomka... iba treba neočakávať, že bude kópia rodiča, jasné, ale aj tak...

connie tie výsledky neprišli? či o tom nechceš hovoriť radšej...?

joj chýba mi ten plesniak. som nechtiac odfúkla z nočného stolíka nejaké papiere, asi meter of pelechu, kesa sa pozerala... hovorím "keska nepodáš mi to prosím ťa?" a kesa na mňa ďalej pozerá, akože "trhni si to mám kvôli tebe akože vstávať??"
henten by sa bol po tom vrhol hneď, on si strašne užíval keď mohol byť doma užitočný :plac: (alebo možno len preto že to bola prakticky piškóta zadarmo :ha: )

...ale aby som keske nekrivdila, keď bola vyrušená z pelechu tak jej kroky smerovali rovno k papieriku a nakoniec mi ho podala, zlatíčko krásne... len... chýba mi henten s tým naivným entuziazmom...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Connie » Sob 05.05.2018 20:15

Výsledky prišli ale potrebujem ich v pondelok prekonzultovať s vetom, ideálne tým, čo robil pitvu...takze potom napíšem viac ...
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Faya » Pon 07.05.2018 6:42

Drž sa!!! :jop:
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan
fotečky (i zlé) : http://asineda.rajce.idnes.cz/
Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Connie » Uto 22.05.2018 9:33

Bolo to skryté HCM... :plac: