Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Spomíname

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Spomíname

Poslaťod wer » Pia 27.04.2018 8:41

pigie píše:Wer, ma nestvi, ja nevydrzim cakat, kym bude zas bez psa :plac: A ja som svorku nikdy nemala... Fry s Hugom isto svorka neboli :prd:

pochybujem, ze fundel a fry vytvoria svorku... :heh: ja som tiez priniesla paxa ku psovi a nikdy svorku netvorili, aj ked byvali spolu stale, aj sa normal hravali.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod hisham » Pia 27.04.2018 8:55

CraObs píše:ja sa tiež tak bojím ďalšieho psa.. že to bude len pes alebo dokonca ešte aj debil..

Sorry ale :haha: Normalne mi kava vyprskla jak som necakala ten zaver :joint:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 27.04.2018 8:58

Crao :haha:
A teda som sa normálne zamyslela nad tými mojimi psami a vzťahu k nim... Tiež vlastním jeden neobjavený druh, Icynku :heh: A s ňou je to presne také to žitie vedľa seba. Gilinka je moj tieň, drzý a často na zabitie :heh: , ale tú fúzatú papuľku by som nemenila za nič. Fox je osobnosť, rovnocenný partner, nie pán a pes - má svoj názor, k životu ma nepotrebuje, ale v záprahu sa na ňu možem stopercentne spoľahnúť a proste ju ľúbim :hi: Maňásek je maňásek, ktorý zas ľúbi mňa a je najšťastnejší na svetem, keď može pri mne sedieť a zbožne na mňa čumieť :heh: Ale ten vzťah tam je, vlastne od kedy sa narodil tak som vedela, že zostane doma. Trix je zas opak, samostatná jednotka, s kým je sranda s tým ide. No a teraz posledná, Minie, ona je proste dokonalá a moja :love: A tiež som to vedela od momentu, kedy sa narodila :hi: Rozumná, chápavá, prítulná, ale nie vlezlá - najradšej mám, keď uprostred bláznenia pribehne ku mne, oprie si o mňa hlavu, alebo celú seba, chvíľu tak zostane a potom zas vystrelí jak keby ju niečo kuslo :heh: Už teraz je to pre mňa "pán pes".
Každý z nich je iný, svojský, iné dáva a iné vyžaduje - a hold niekedy si to sadne a niekedy nie, ale že by sa to "pravé" dalo zažiť iba s jedným psom, to si nemyslím.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.04.2018 9:25

hisham píše:
CraObs píše:ja sa tiež tak bojím ďalšieho psa.. že to bude len pes alebo dokonca ešte aj debil..

Sorry ale :haha: Normalne mi kava vyprskla jak som necakala ten zaver :joint:

ze?? :heh: taky tak

pigie píše:Ja sa uz nebojim.Viem, ze sa to da prezit a maximalne proste mi odidu dvaja psi a ziaden dalsi uz potom nebude. Ale sancu tomu dam.

ale da sa to prezit? ja tak nechcem prezivat...

inak pigie s tou korytnackou si to vystihla... ale ja mam napriklad pri potkanoch skusenost, ako tak nad tym rozmyslam, ze niektore proste len tak su a musim to cistit, a s niektorymi si sadnem a su pre mna cosi viac. smutne je ze to viem vacsinou uz v prvy tyzden, ze toto je TEN potkan (bendy, amarok, capuccino, amber, matilda), alebo ze s tymto nikdy nebudem mat taky vztah (sushi, bianka, charlie, rusty, oranzada, agent, cecilka...). a vacsinou TIE potkany su tie, ktore sa u mna narodili a vybrala som si ako pokracovatelov chovu a sama som si ich vychovala...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 27.04.2018 9:33

Jasne, aj medzi korytnackami mam favoritov :heh: Ale proste je to ine, o rad slabsie nez u psa. Ku korytnacke som nikdy nemala vztah ako k Hugovi, ale napr. keby som si mala vybrat Fry alebo Zofia, tak by som silne rozmyslala, ze ktory... Sa obavam, ze Zofka by vyhrala :heh: Uz len kvoli tym 30 rokom spolu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pia 27.04.2018 9:38

mne doteraz zomrel len skrecok, a to som si sice poplakala, ale dost rychlo ma to preslo. myslim, ze k takemu zvieratku sa neda vytvorit si vztah ako ku psovi, ktory evidentne rozumie a komunikuje.

sa lahko povie, ze neporovnavaj s predoslym psom, ale neviem si to predstavit zrealizovat. presne kvoli tomu rozmyslam, ze by som asi nechcela znovu (aspon nie hned bezprostredne) to iste plemeno.

a co sa tyka vytvorenia si vztahu, jasne, ze toho psa milujem od prvej chvile, ako som ho videla, je to vysneny pes, ale mam pocit, ze tak nejak lepsie sme si zacali rozumiet az po jeho asi druhom roku? dovtedy to bol prevazne blbecek, teraz je prevazne zlaticko :hi: pritom on nie je taky, zeby fungoval "na myslienku", zeby mi podaval veci, alebo sa dosiel pritulit, ked som smutna. ale je to ine nez ked bol stena.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 27.04.2018 9:47

clupko píše:sa lahko povie, ze neporovnavaj s predoslym psom, ale neviem si to predstavit zrealizovat. presne kvoli tomu rozmyslam, ze by som asi nechcela znovu (aspon nie hned bezprostredne) to iste plemeno.

Ja som si ani nevedela predstavit mat fundla hned potom. To by proste neslo. A myslim, ze stale s tym mam este kus problem :ua: Inak by som to stena zacala realne hladat a nielen o tom rozpravat :ach: Ale uz si netrufam ani na ine plemeno popravde. Naozaj, ak dalsi fundel bude pre mna nieco ako Fry, tak ja uz psa nechcem :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pia 27.04.2018 11:07

ja som tiez v takom stadiu,ze ako by som sa bala co by bol dalsi pes.ked si vezmem ,ze tu bude xy rokov a mal by to byt nejaky blbecek,Derik sice nebol taky ze by cital moje myslienky,ale bol to fajn prijemny pes,taky normalny,nemaal som pri nom take stavy ze jezis ten mi spravi hanbu
aj som pokukovala po stenati,ale skotakovi,v jednej chs ma dost odradila cena :heh: keby tu uz bol tak M by s nim aj na vystavy chodil a nejaky vrh odchoval
psov mame a este pribudnu tak zatial sa ja uspokojim s takymito "cudzimi"
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Pia 27.04.2018 11:19

A nie je to proste nejakou pozíciou prvého psa? Ja to totiž vnímam úplne,ale úplne rovnako. Presne, to vnímanie,chápanie,ja to stále hovorím,že je to niečo - ako neriadený telepatický vzťah. On proste VIE a ja viem,že VIE a fungujeme ako jeden. To sa ani nedá,alebo aspoň ja to neviem presne popísať. :nwm: 3kg rozumný,vnímavý,komunikatívny (on sa proste naozaj pýta pohľadom a vždy rozumie odpovedi) a ešte aj neskutočne veľký dobrák. Neviem si to bez neho predstaviť.
No a Graffča :heh: To je prípad proste,niekedy by som ju najradšej škrtila,topila a kmásala - najlepšie naraz :heh: ale naučili sme sa vedľa seba žiť. Nie je to asi tá kategória "len prázdny pes", to zas nie. Ona má práveže asi veľmi bohatý vnútorný život,ktorý ale úplne nekorešponduje s touto dimenziou :ha: Ja ju celkom rada pozorujem,síce sú pre mňa jej myšlienkové pochody a následné reakcie nepochopiteľné :nwm: je to zaujimavý pes,ale taký ten parťák do každého počasia istotne nie.
A úprimne od ďalšieho psa ani nič nečakám už. Proste bude aký bude....aj tak viem,že taký ten dokonalý tu už je a pevne verím,že ešte aspoň ďalších 10 rokov potiahne :pusy:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 27.04.2018 11:24

usagi píše:A úprimne od ďalšieho psa ani nič nečakám už. Proste bude aký bude....

Ano, toto si ja vtlkam do hlavy, ze nemozem mat rovnake ocakavania, ja chcem uz len bla bla bla :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 27.04.2018 11:56

Moderátori by nechceli presunúť diskusiu o osudovom psovi a ďalších psoch presunúť do inej/samostatnej témy? Nejak mi nerobí dobre, keď v Spomíname pribúda tak veľa príspevkov, je to taká ťažká téma.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzkabluzka » Pia 27.04.2018 12:29

Všetkým smútiacim vyjadrujem úprimnú sústrasť.

Ja si neviem predstaviť, že by som mala "len" psa. Tiež niekedy rozmýšľam, ako to bude, keď už šušeň nebude, že kde budem hľadať takého psa s takmer ľudským pohľadom. Uvidíme, kam nás život zavedie, no viem, že situáciu nebudem znásilňovať. Intuícia ma dovedie k tomu správnemu. :smile:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog

Poslaťod wer » Pia 27.04.2018 13:05

Lindchen píše:Moderátori by nechceli presunúť diskusiu o osudovom psovi a ďalších psoch presunúť do inej/samostatnej témy? Nejak mi nerobí dobre, keď v Spomíname pribúda tak veľa príspevkov, je to taká ťažká téma.

podla mna to tu prave uplne patri. smrt patri k zivotu, ostanu spomienky. o tom je tato tema aj.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pia 27.04.2018 13:20

Ja si tiež myslím - však tu spomíname na tých, čo odišli, akí boli, aký sme s nimi mali vzťah...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pia 27.04.2018 14:46

hej mate pravdu, ale tiez to trochu vnimam jak linda, neviem to asi dobre vysvetlit. ale nejak mi sem este patri aby sme spominali na veverku. aj ked ta diskusia sem patri, tak som na vazkach.

usagi tak zas graffca je graffca :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné