Keď rodičia nedovolia psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod hecer » Pon 22.12.2014 17:35

Viki,perfektné vianočné foto.Ako modelky. :jupi: :king: :ahoj:
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64


Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod hecer » Pon 22.12.2014 17:48

Super!!!!!!!!!!
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Madagaskar01 » Ned 10.05.2015 17:31

Prosim poradte ako mam presvedcit mamu aby mi dovolila zobrat si steniatku z utulku. Byvame vo velkom rodinnom dome s velkou zahradou :jop: Mám 14 rokov, o zvierata sa staram prikladne
Dakujem
Madagaskar01
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Juraj1 » Pon 11.05.2015 16:35

určite nepresviedčať :nie: , ale pokojne sa o tom porozprávať :no: (tzv. uhol pohľadu).
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod kives » Uto 12.05.2015 7:26

tak ako radí Juraj:
vysvetli jej svoje argumenty, pridaj plán, ako si predstavuješ opateru a spolužitie, čo chceš so psíkom robiť, opýtaj sa mamy, prečo je proti (nech nie je odpoveď lebo!!, chci počuť argumenty) a spýtaj sa, za akých podmienok by na psíka pristúpila.
edit: jo, a niekedy každý potrebuje so psíkom pomôcť (ochorenie, učenie.....). tak sa mamy opýtaj, či by ti s ním občas pomohla (a vysvetli pre istotu, čo by znamenalo občas :-)).
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Margita » Uto 12.05.2015 11:16

kives píše: prečo je proti (nech nie je odpoveď lebo!!, chci počuť argumenty) a spýtaj sa, za akých podmienok by na psíka pristúpila.

moja mama bola vzdy proti psovi a ani neviem za akych okolnosti ju osvietilo a mi ho dovolila,ale cakat argument?ja viem ze by som od svojej mamy argumentov sa nedockala,bolo by to LEBO a hotovo a za akych podmienok?by mi akurat tak vynadala ze s nou nemam vyjednavat lebo povedala a hotovo
a hlavne 14 rokov je taky vek,to je akurat asi 8macka na zakladke,Madagaskar vies kam chces ist na strednu?lebo sa moze velmi lahko stat ze teraz tuziz po psovi o rok pojdes na strednu ,moze sa lahko stat ze to bude mesto vzdialene 100km a budes musiet byvat na intraku o psa sa ti bude v lepsom pripade starat mama,po strednej pojdes na vysku...ja som dostala psa v 14 ale popravde som si ho moc neuzila,uzivam si ho teraz,ale on uz zivot moc nie ma 14 rokov a vacsina jeho zivota som s nim ani nebola :ua: starala sa onho mama,ale mam aj 2,5rocneho psa ale uz som doma,staram sa onho ja,viac si ho uzivam,mam nanho viac casu a aj viac financi,mam par malo rokov prred 30tkou ,to je ako mat dieta po 40tke :lol: ma to svoje caro
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod kives » Uto 12.05.2015 12:30

tak u nás doma sa dalo argumentovať a vysvetľovať.
ale psa som dostala po dvadsiatke :lol: . spätne si myslím, že to bol rozumný ťah, len ako decko som ho nevedela oceniť :joint: .
tu je na mieste otázka, či je rodič absolútne kategoricky proti alebo tam prekáža iba nejaká nepodstatná vec :nwm: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Lindchen » Uto 12.05.2015 14:39

Moji rodičia nechceli dovoliť psa, lebo to je to drahé (krmivo, veterina) a že nám bude ľúto, keď zomrie. Prvý dôvod relevantný a dobrý, ozaj sme na psa nemali, resp. na starostlivosť, ale ten druhý dôvod... To by som ani nemohla mať manžela, lebo muži umierajú skôr, viete, by mi bolo ľúto :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod pigie » Uto 12.05.2015 14:41

U nas bol dovod - spina v byte. Pri mojej mame neprekonatelny dovod. Aj keby som kazdy den vysavala, aj tak by tam bola pre nu spina... Ja som fakt rada, ze som jej nedotiahla psa, to teraz vidim. By sme sa trapili vsetci traja. Niekedy je proste naozaj dobre pockat, aj ked sa to zda byt nepredstavitelne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Margita » Uto 12.05.2015 14:43

tak al pigie,no nalejme si pohar cisteho vina :lol: je aj rozdiel v zavlecenej spine od "bezneho" psa a ine od fundla :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod pigie » Uto 12.05.2015 14:45

Ja by som mame preboha fundla nedotiahla. Som chcela maleho krizenca. mama nebola doma, otec ano. Sme mali debatu. Upustila som od toho... A sak vidim kolko spiny urobi labut. Ako malinko. No pre moju mamu je to furt proste psia spina...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Margita » Uto 12.05.2015 14:46

no neviem,ale labut nemoze urobit viac spiny ako bezne uzivatelske dieta :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod pigie » Uto 12.05.2015 14:48

PSIA SPINA. Co na tom nechapes?! :heh: Proste pre nu predstava, ze pes sa niecoho dotyka, co ona pouziva je nepredstavitelne. Zial aj taki su ludia medzi nami. Totalne antipsickarski, teda, pohladkat pohladka a tak, ale zit s tym proste nie. Ona spravila strasne velky pokrok, ze Hugo moze do jej domu, ci bytu, aj ked len do zopar casti. Som nedufala ani v to :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Lindchen » Uto 12.05.2015 14:52

Ja som bola rada, že som mala psa až neskôr. Za svoje peniaze, aktivity aké som len chcela, kedy som chcela. Nie je nad to, rozhodovať o svojom psovi sama, lebo keď je človek ešte dieťa, tak rodičia rátajú každú korunu, niektorí zas mudrujú, že také vyšetrenie netreba, tamto netreba a toto zase nevyhnutne treba a bla bla.

EDIT: mňa babka prekvapila kedysi ( :plac: ), že môže Aris do domu. Chápete, stará škola, čo mala psa na reťazi na dedine slúžiaceho ako alarm pre poštárku, dovolila psa v dome. Len som vysvetlila, že je bytový a proste je vo vnútri zvyknutý a teda, že všetko povysávam a vytriem dlážku, keď nechá špinu. Mohol spať na gauči :smile: .
Naposledy upravil Lindchen dňa Uto 12.05.2015 14:54, celkovo upravené 1
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné