Keď rodičia nedovolia psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Domca » Štv 17.04.2014 22:34

Tak u nas to bolo tak, ze bud sa budem starat ja alebo ziadny pes nebude :lol: A tak to je doteraz, ja kebyze mam teraz odist prec na vysku, musim brat psy so sebou, tu sa mi o ne nik nepostara.....(kedze mama odchadza rano a vracia sa vecer).....Prveho som mala v 11tich, a v podstate som zivot prisposobila jej.....a ak by vyska, tak len externe inak by to neslo.....Tak je fakt ze si to treba naozaj velmi dobre premysliet do buducna aj ked clovek nikdy nevie co bude.... :nwm:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Siel » Str 23.04.2014 11:13

Ja som moju mamku presviecala na psika 11rokov.... :plac:
Ale ....podarilo sa!!! a prave v tej najnecakanejsej chvili :D som jej len tak ukazala steniata na predaj....
a ona na mna tak pozrela a ... Vyber nejakeho takeho ...do mensieho bytu vhodneho aj pre teba (kedze som alergicka ...mam maltezaka a VOBEC NEKYCHAM ani nic...) a to mi uz netrebalo viac povedat. :D:D
Nakoniec som stastna ze mi to mamka dovolila :aaa: a uz si bez neho neviem predstavit svoj zivot :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Vyžlomaniačka :) » Pia 09.05.2014 16:49

Mam pocit ze vacsine ludi na DF rodicia nedovolili psa a teraz si to vynahradzaju :lol: (v niektore pripady viacerimi psami :heh: )...
Ja by som sa chcela podelit o moj "pribeh". Rodicia mi asi v deviatich rokoch kupili macku, po dlllho prosikani. Prvy vecer som plakala ze neviem ci ju chcem. Vymnaukaval ceele noci pod postelou (samozrejme mojou :pac: ) a neustale mi bol v patach. Proste som z toho bola nestastna, ze co som si to vyprosila. Ale po par tyzdnoch sa nas rezim ustalil, ja som sa vzorne starala, doucila na macacie WC, na vodzku, povel DOLU, zavolanie na meno, cesala som ho, cistila WC, davala jest.
Proste starala sa. A teraz, po 3 rokoch som zatuzila po psovi, zacala som citat o psoch, vencit v utulku, susedom, pokusala som sa zoznamit macku so psami ( :lol: )...no rodicia ee.
Po dalsich 2 rokoch snazenia povolili. Hladala som chovku, predtym rasu, pohlavie...atd. a citala kazdy vecer hodiny na nete. Uz bolo vsetko vybavene, ale rodicia zacali uvazovat o prestahovani do domu. A tak, bude o rok.
A som rada, ze mi ho nedali teraz. O rok budem moct uz aj na brigadu, aj viec nastudovaneho. Aj bude mat k dispozicii ako bonus zahradu. Bude sa mat lepsie. A chapem ten pocit zufalstva, ked clovek nemoze mat psa. Je to hrozne, ale oplati sa pockat :no: .
Vyžlomaniačka :)
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: BA

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod _Angie_ » Pon 12.05.2014 18:47

Ja už bojujem rok bez prestávky ale nezaberá absolútne nič.... som zodpovedná a mama nemá dôvod na to aby mi neverila... Ale stále argumentuje vetami typu ,,pes do bytu nepatrí, to je týranie zvierat ! a ty sa nebudeš starať, prestane ťa to baviť!!,, a podobne :( už neviem čo mám spraviť... v Deecembri chcem skúsiť jednu vec.... mám narodeniny a v ten deň spravím oslavu pozvem aj jednu kamošku s ktorou vopred pôjdeme pre psíka, ktorý zatiaľ ostane u nej... potom mi ho ,,nečakane,, prinesie na oslavu ako darček... myslím, že je to dobrý nápad ale bojím sa mamu postaviť pred hotovú vec lebo je toho názoru, že pes do bytu nepatrí.... Bojím sa, že tej kamarátke zakáže mi ho dať alebo, že po odchode kamarátok spraví cirkus, že nechce mať v byte psa :( Pomôžte mi niekto :( Žiadne sľuby a ani dokazovania na ňu neplatia ... neviem čo mám robiť
_Angie_
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Vyžlomaniačka :) » Pon 12.05.2014 20:39

Angie :ahoj: ,
s tym darcekom to nie je dobry napad, radsej by som neskusala :ua: . Neber to zle. Ale nemyslim, ze by Ti taky darcek dovolila. Pravdepodobne kamosku vyhodi so psom aj s dverami. Este malicko pockaj. Citaj si knihy o psoch, o ich starostlivosti a vychove...ale to asi robis ked bojujes uz rok, ci :ach: ? "Ziadne sluby a dokazovania uz na nu neplatia..."
Ako si jej dokazovala ze sa budes starat? (Mozno to znie zle, ale ja sa len pytam :no: .) sluby su na fakt na figu :yes: .
Neviem ci si skusala, ale napr. Mozes chodit vencievat do utulku...psa Ti kamoska donesie z utulku? Ci z chovky? Asi to vybavuju jej rodicia..?
Btw, hrozne Ti drzim palce aby si ich presvedcila a potom aby si z havina vychovala naj komosa na svete :aaa: ! Len sa neuponahlaj...
Napis viac, pokusime sa Ti pomoct.
Vyžlomaniačka :)
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: BA

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Angie a Mia » Pon 12.05.2014 21:15

Ahoj Angie

ono veľmi záleží na tom či má tvoja mama rada psov. Poviem moju skúsenosť, moja dcéra tiež strašne chcela psíka a veľmi dlho prosíkala. My sme vtedy bývali v byte a aj napriek tomu že ja milujem všetky zvieratá som sa tomu trocha bránila, tiež som si nevedela predstaviť havka v byte a navyše zlatého retrievera. Môj manžel to vyriešil za všetkých, jedného krásneho dňa priniesol 6 týždňové šteniatko a keď som ju zbadala, hneď som si ju zamilovala. No teraz má 8 rokov a je to ako moje dieťa a mám ju namiesto dcéry, lebo ona dospela a odsťahovala sa. A na tieto Vianoce si môj syn tiež vymyslel pekný darček, tiež nás doma čakalo šteniatko a bolo, ako som ju uvidela bola moja. Aj keď to nie je ľahké starať sa o dvoch psov, zvládame to, lebo ich milujeme. Neviem aká tvrdá je tvoja mamina, ale možno ak by zbadala šteniatko tak by sa možno nechala nahovoriť. Ale je to veľký risk, čo potom ak by sa nedala prehovoriť, čo urobíš zo šteniatkom. Záleží aj akú rasu by si chcela. Skúšaj to jemne ďalej, veď veľmi veľa ľudí má psíka aj v byte a ak sa na všetko pripravíš a naštuduješ si aj ako treba psíka cvičiť, aby neboli problémy, možno mamina uverí že to myslíš vážne. Držím palce
Angie a Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 93
Bydlisko: Viničné

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod katkariinka » Uto 13.05.2014 6:31

Angie, necakany "darcek" je velmi velmi zly napad. Kolko mas rokov, mas uz nejaky prijem(brigada)? Pes nie je len o zabave, ale aj o financiach. Si schopna platit stravu, ockovania a nedajboze vydavky u veterinara pri kazdej chorobe ci uraze? To mozu byt stovky eur. Kym nie si schopna toto vsetko financovat, dohodni sa s rodicmi.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Margita » Uto 13.05.2014 10:21

ked si predstavim,ze by som mala byt este skolopovinna na zakladke a toto spravim,fuuuu,nedopadlo by to dobre...a je dost mozne ze by sa to tomu idealu mat psa,vzdialilo natolko ze by som ho uz nemala nikdy...
to hrane divadielko a tvoja "necakana"radost a "necakane" prekvapenie z "necakaneho" darceka tvoja mama prekukne este skor nez ta kamoska sa objavi vo dverach,mamy nie su vcerajsie,s tym treba ratat nech sa kuje akykolvek plan :lol:
povedz kolko mas rokov,vacsie decka bezne chodia do utulkov vencit,zacni tam...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Siel » Uto 13.05.2014 13:04

necakany darcek urcite nerob.... Poprve... Mamka by sa mohla hnevat..predsa len ona MUSI povedat ze ANO hava ano...inak by to mohla brat tak ze ju nerespektujes...
Ja som si nedovolila doniest domov hava ani z dockasky ked by mi mama nepovedala ze mozem..predsa len, nebyvam v tom byte len ja, ale aj mamka a teda aj mama ma do toho co povedat...
Urcite nie ako darcek necakany :D Radsej si vypytaj povolenie :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod straka17 » Str 14.05.2014 15:17

Skor by som poprosila kamaratku, ktora uz psa ma, aby ho doniesla na tu oslavu. Vyriesili by sa dve veci. 1. Mas ho kde dat 2. Tym, ze sa onho budes starat aj pocas oslavy mame dokazes, ze to myslis naozaj vazne :)

Sent from my mobile
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Vyžlomaniačka :) » Štv 15.05.2014 20:10

Angie napis, mi Ti chceme poradit, nie Ta odhovarat :no: to ani nemozeme.
Ako si na tom s prehovaranim?
Vyžlomaniačka :)
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 109
Bydlisko: BA

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Simona280 » Štv 19.06.2014 9:31

Milá _Angie_, :ahoj:
Tvoja situácia mi je dosť známa, ja som psí milovník, už asi od kedy som sa naučila chodiť, samozrejme bývame v byte, a moji rodičia mi v žiadnom prípade psa nechceli dovoliť,iba za určitých podmienok by tá šanca mohla byť, začalo to tým, že keď budem mať poriadok v izbe každý deň tak možno za rok mi kúpia psíka, samozrejme ja som upratovala jak šialená aby som ho dostala, no boli dni kedy sa mi to nechcelo, a samozrejme to im hralo do kariet :foto: , to bol hneď ich argument že pes nebude, "PES DO BYTU NEPATRÍ!" lebo to bude smrdieť atď. Keby ti mám písať čo všetko som chcela urobiť, ako doniesť psíka atď, ako 14 ročnej mi dovolili zvieratko v byte, papagája. Ale aj keď som ho mala rada aj mám, som chcela psa. Boli to hodiny a hodiny presviedčania, nariekania, prosíkania aby som ho mohla mať.
Samozrejme nepomohlo, až kým som nedosiahla 18 rokov, a na narodeniny som bezpodmienečne chcela psa a nakoniec som ho aj dostala :jupi: , s tým že je písaný na mňa, peniaze čo som dostala na narodeniny som neinvestovala do vecí pre mňa ale pre neho, tiež sa mi to nezdalo ale to ide naozaj o tisícky /SK/ čiže stovky eur, čo som dala za jeho základnú výbavu + očkovania,čipovanie, pas a nedajbože keď ochorie treba všetko platiť, čo sa nám bohužiaľ stalo, je to ako malé decko, čiže byť tebou a myslím si že : však donesiem si psíka snáď sa mama vzdá a príjme ho, samozrejme je tam šanca že ho mať budeš ale aj šanca že psík ostane bez domova, by som toto nikdy NERISKOVALA! :nie: Tak ako tu bolo spomenuté pes nie je hračka ! psa treba kŕmiť a starať sa o jeho zdravie a mať na neho hlavne čas a peniaze, Peniaze samozrejme nie sú všetko ale myslím si že aj ty budeš chcieť aby tvoj pes mal tie najlepšie veci a akej takej kvality aby nemal zdravotné problémy atď.
Tvoje zmýšľanie mi je známe a ver mi nemyslím nič v zlom čo píšem, ale ja si tiež neviem predstaviť že by som ho dostala skôr, čiže som rada že to je tak ako to je, mám viac rokov, možno už aj rozumu a venujem sa mu a nemám ho len na zábavku, som si vedomá, že to bude môj spoločník minimálne tých 15 rokov ešte možno aj viac. Aj keď mi nie je známy tvoj vek, skús o tom všetkom porozmýšlať čo som ti napísala, a keď aj napriek tomu budeš chcieť psíka "tajne" doniesť, tak držím palce :smile: ... poprípade si sadni s rodičmi a v klude im povedz, čo ho všetkého si ochotná sa vzdať, nakoľko sa o neho budeš starať a zoberie ti to určite nejaký ten čas, keď uvidia že rozmýšlaš dopredu a chceš sa mu naozaj venovať možno poľavia :smile:
Obrázok
Simona280
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 43
Bydlisko: Nitra

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Ned 21.12.2014 9:23

Ahoj :) to som ja _angie_ zabudla som heslo tak mám teraz tento nick.... oslava sa blíži o sedem dní mi kamarátka hafana prinesie... je to moja posledná nádej... v prvej správe som sa zmýlila prosíkam už dva roky nie rok... teraz budem mať 14 rokov a za tie rva roky som si všetky peniaze odkladala na hava... plus teraz vianočné a myslím si, že keby si ho mama obľúbila tak mi s financiami pomôže. Je milovník zvierat ale hlavne psíkov. Tu ide o to, že ho nechce v byte. Povedala mi "keď budeme v dome nech sa páči aj dvoch" ale všetci dobre vieme, že náš byt miluje a do domu by nešla za nič.... venčiť chodievam do útulku, keďže u nás dávajú psíkov venčiť až od 15 rokov tak chodievam so staršou kamarátkou. Dokazujem jej, že sa viem postarať už veeeeeľmi dlho.o psíkoch mám veľa naštudované. Doma upratujem, učím sa velmi dobre, poslúcham mamu a každý deň po škole chodím k babke za jej psíkom sa oň starať keďže ke stará a nechodí s ňou von ani ju necvičí... všetko je na mne. Aj jej na vlastné náklady kupujem veci...mame to už nemám ako dokázať. Tá oslava je jediná nádej alebo musím čakať až dokým nebudem dospelá a budem mať svoje bývanie.... tu ide fakt o ten byt... ona sa bojí tej hygieny psa a že bude všetko špinavé a že sa nebudem starať :((( ak by ma s tým hhavom vyhodila tak by som išla k ocinovi ten ma nevyhodí a budem tam ako dlho to mama vydrží než mi zavolá... a ak sa tak nestane havovi určite nájdem nový domov... určite neostane bez domova :) má už prosím niekto skúsenosť s tým istým čo ja a skúšal si priniesť hava aj napriek nesúhlasu rodičov? Aká bopa ich reakcia ? Vopred ďakujem :)
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Ned 21.12.2014 9:29

Vyžlomaniačka :) píše:Angie napis, mi Ti chceme poradit, nie Ta odhovarat :no: to ani nemozeme.
Ako si na tom s prehovaranim?


Nepomáha nič, už som mame slúbila naozaj všetko, vzdala som sa dovoleniek a prespávania u kamošiek ale naozaj nič nepomáha.... takže už mi ostáva len naozaj si ho priniesť no čím viac sa oslava blíži tým viac sa obávam reakcie maminy :( už som jen raz povedala "no však ho raz prinesiem domov" začala sa smiať a povedala "poletíš aj s ním do trnávky"
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Ned 21.12.2014 9:31

straka17 píše:Skor by som poprosila kamaratku, ktora uz psa ma, aby ho doniesla na tu oslavu. Vyriesili by sa dve veci. 1. Mas ho kde dat 2. Tym, ze sa onho budes starat aj pocas oslavy mame dokazes, ze to myslis naozaj vazne :)

Sent from my mobile

To uz som skusala povedala som mame ze kamoska pride na oslavu aj s havplom a povedla ze v ziadnom pripade a ze nech si to kamoska zariadi ako chce... ze bude mat plny byt mojich kamosiek a nie este psa... a to ma kamoska krizenac yprka a civavy
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné