Keď rodičia nedovolia psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Ned 21.12.2014 10:35

Angie a Mia píše:Ahoj Angie

ono veľmi záleží na tom či má tvoja mama rada psov. Poviem moju skúsenosť, moja dcéra tiež strašne chcela psíka a veľmi dlho prosíkala. My sme vtedy bývali v byte a aj napriek tomu že ja milujem všetky zvieratá som sa tomu trocha bránila, tiež som si nevedela predstaviť havka v byte a navyše zlatého retrievera. Môj manžel to vyriešil za všetkých, jedného krásneho dňa priniesol 6 týždňové šteniatko a keď som ju zbadala, hneď som si ju zamilovala. No teraz má 8 rokov a je to ako moje dieťa a mám ju namiesto dcéry, lebo ona dospela a odsťahovala sa. A na tieto Vianoce si môj syn tiež vymyslel pekný darček, tiež nás doma čakalo šteniatko a bolo, ako som ju uvidela bola moja. Aj keď to nie je ľahké starať sa o dvoch psov, zvládame to, lebo ich milujeme. Neviem aká tvrdá je tvoja mamina, ale možno ak by zbadala šteniatko tak by sa možno nechala nahovoriť. Ale je to veľký risk, čo potom ak by sa nedala prehovoriť, čo urobíš zo šteniatkom. Záleží aj akú rasu by si chcela. Skúšaj to jemne ďalej, veď veľmi veľa ľudí má psíka aj v byte a ak sa na všetko pripravíš a naštuduješ si aj ako treba psíka cvičiť, aby neboli problémy, možno mamina uverí že to myslíš vážne. Držím palce


Mamina vie ze to myslim vazne ale nepomaha podla nej proste pes do bytu nepatri... nechcem ziadne velke plemeno :) kamoska teraz dostala psa je to ta kamoska ktora prinesie hafana mne no a nase mamy su najlepsie kamaratky a jak moja mamina uvidela to ich steniatko uplne sa isla zblaznit ake je to krasne zlate ale do bytu by to nechcela... ak by ma vyhodila pojdem k ocinovi a som zvedava ci by ma zavolala naspat alebo by ma nechala tak :/
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Ned 21.12.2014 10:48

Ahoj to som ja _Angie_ kľudne mi píšte aj súkromné správy :)
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Juraj1 » Ned 21.12.2014 12:16

Sorry, ale nemám pocit, že je toto najvhodnejšie "prostredie" pre príchod psíka...
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Tchor » Ned 21.12.2014 15:17

Tady je jeden dobre napsanej clanek k tematu:
http://www.pesweb.cz/cz/822.zvire-jako-darek
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod merri » Ned 21.12.2014 15:45

Toto naozaj nie je stastny pristup, a zodpovedny uz vobec nie.. :ua:

Ten clanok je velmi dobry.
mominka, skus si tak zodpovedat tie otazky, ktore su tam pekne zhrnute:
  • Uvědomujete si, že pes/kočka s vámi bude žít třeba 15 let?
  • Jak budete každý rok z těch 15 řešit dovolenou? Kdo se o zvíře bude starat, když onemocníte? A co když potomek půjde na střední/vysokou školu do jiného města, jak to pak budete řešit?
  • Kdo bude psa denně (min. 3–4×) venčit? Je na to dotyčný připraven v zimě, v létě, brzo ráno, pozdě v noci, za každého počasí…?
  • Kdo psa vychová, bude ho cvičit, a ví vůbec někdo z vás, jak na to? Kde máte nejbližší cvičák a jak se na něj se psem přepravovat?
  • Chce psa/kočku opravdu celá rodina?
  • Kdo bude platit všechny výdaje? A máte představu, kolik takové zvíře stojí? Kolik zaplatíte za těch 15 let za krmení, veterinární ošetření (i když není nemocné, musíte zvíře nechat pravidelně očkovat, odčervovat…), chovatelské potřeby (pelíšek, hračky, pamlsky…)? Uvědomujete si, že pořizovací cena psa je tou nejmenší položkou, kterou během jeho života zaplatíte?
  • Máte doma prostor, kde může mít pes/kočka své klidné útočiště, místečko, kde nebude nikomu překážet?
  • Pokud chcete pořídit štěně – kdo s ním bude první dny (lépe týdny) doma? Víte o tom, že štěně musíte krmit až 6× denně a minimálně stejně často ho i venčit?
  • Kdo bude jeho hlavní pán a bude ho mít na starosti? (Otec – živitel rodiny to být nemůže, je celý den v práci, ale ani dítě – to většinou nemá dostatek přirozené autority, pes by ho nerespektoval, brzy by nastaly značné problémy. A pustit na procházku se psem jen dítě je krajně nezodpovědné.)
  • Kdo z rodiny je připraven denně uklízet exkrementy po kočce a čistit jí záchod? Kdo uklidí, když se kočka/pes pozvrací nebo dostane „obyčejný“ průjem? Kdo si to opravdu zodpovědně vezme na starost?
  • Jste opravdu připraveni na to, že po kočkuje/psovi zůstávají chlupy všude – na sedačce, na svetrech…? Jste vůbec připraveni začít víc uklízet? U velkých nebo dlouhosrstých psů vám nic jiného nezbyde…


Skus si tak predstavit, ako bude vyzerat KAZDY jeden den od momentu, kedy psa prinesies, po najblizsich vela rokov.
Kym sa dostanes do toho "idealneho" rezimu, ze jedina starost bude vencenie, krmenie a hranie, to bude trvat velmi, velmi dlho.
Ako si predstavujes vychovu stenata, kym na taky bezny rezim nabehnete? Prve tyzdne/mesiace, kym ziska hygienicke navyky. Kym sa nauci chodit na voditku. Kym sa nauci chodit na privolanie. Kym sa nauci nenicit doma veci. Kym sa nauci zostavat sam niekolko hodin denne bez stekania, zavyjania, nicenia. Kym zvladne socializaciu.
Potom puberta, co ak zacne byt konfliktny k inym psom? Kto bude mat dostatocny respekt na to, aby ho vedel v AKEJKOLVEK situacii zvladnut? Co ak bude bojazlivy a bude sa bat psov, ludi, aut, zvukov, bude sa vam vyvliekat z voditka a zdrhat?

Ver, ze ak toho psa donesies za takychto podmienok, ides sama proti sebe. Toto ani nahodou tvoju mamu nepresvedci o tom, ze mas k tomu naozaj zodpovedny pristup a myslis aj do buducna.

Mas 14 rokov. Co za 5 rokov? Vysoka skola, praca, atd atd. Co za 10 rokov? Ten pes tu stale bude a bude potrebovat stale rovnaku starostlivost, napriek vsetkemu, co budes mat ty v plane.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Pon 22.12.2014 10:37

merri píše:Toto naozaj nie je stastny pristup, a zodpovedny uz vobec nie.. :ua:

Ten clanok je velmi dobry.
mominka, skus si tak zodpovedat tie otazky, ktore su tam pekne zhrnute:
  • Uvědomujete si, že pes/kočka s vámi bude žít třeba 15 let?
  • Jak budete každý rok z těch 15 řešit dovolenou? Kdo se o zvíře bude starat, když onemocníte? A co když potomek půjde na střední/vysokou školu do jiného města, jak to pak budete řešit?
  • Kdo bude psa denně (min. 3–4×) venčit? Je na to dotyčný připraven v zimě, v létě, brzo ráno, pozdě v noci, za každého počasí…?
  • Kdo psa vychová, bude ho cvičit, a ví vůbec někdo z vás, jak na to? Kde máte nejbližší cvičák a jak se na něj se psem přepravovat?
  • Chce psa/kočku opravdu celá rodina?
  • Kdo bude platit všechny výdaje? A máte představu, kolik takové zvíře stojí? Kolik zaplatíte za těch 15 let za krmení, veterinární ošetření (i když není nemocné, musíte zvíře nechat pravidelně očkovat, odčervovat…), chovatelské potřeby (pelíšek, hračky, pamlsky…)? Uvědomujete si, že pořizovací cena psa je tou nejmenší položkou, kterou během jeho života zaplatíte?
  • Máte doma prostor, kde může mít pes/kočka své klidné útočiště, místečko, kde nebude nikomu překážet?
  • Pokud chcete pořídit štěně – kdo s ním bude první dny (lépe týdny) doma? Víte o tom, že štěně musíte krmit až 6× denně a minimálně stejně často ho i venčit?
  • Kdo bude jeho hlavní pán a bude ho mít na starosti? (Otec – živitel rodiny to být nemůže, je celý den v práci, ale ani dítě – to většinou nemá dostatek přirozené autority, pes by ho nerespektoval, brzy by nastaly značné problémy. A pustit na procházku se psem jen dítě je krajně nezodpovědné.)
  • Kdo z rodiny je připraven denně uklízet exkrementy po kočce a čistit jí záchod? Kdo uklidí, když se kočka/pes pozvrací nebo dostane „obyčejný“ průjem? Kdo si to opravdu zodpovědně vezme na starost?
  • Jste opravdu připraveni na to, že po kočkuje/psovi zůstávají chlupy všude – na sedačce, na svetrech…? Jste vůbec připraveni začít víc uklízet? U velkých nebo dlouhosrstých psů vám nic jiného nezbyde…


Skus si tak predstavit, ako bude vyzerat KAZDY jeden den od momentu, kedy psa prinesies, po najblizsich vela rokov.
Kym sa dostanes do toho "idealneho" rezimu, ze jedina starost bude vencenie, krmenie a hranie, to bude trvat velmi, velmi dlho.
Ako si predstavujes vychovu stenata, kym na taky bezny rezim nabehnete? Prve tyzdne/mesiace, kym ziska hygienicke navyky. Kym sa nauci chodit na voditku. Kym sa nauci chodit na privolanie. Kym sa nauci nenicit doma veci. Kym sa nauci zostavat sam niekolko hodin denne bez stekania, zavyjania, nicenia. Kym zvladne socializaciu.
Potom puberta, co ak zacne byt konfliktny k inym psom? Kto bude mat dostatocny respekt na to, aby ho vedel v AKEJKOLVEK situacii zvladnut? Co ak bude bojazlivy a bude sa bat psov, ludi, aut, zvukov, bude sa vam vyvliekat z voditka a zdrhat?

Ver, ze ak toho psa donesies za takychto podmienok, ides sama proti sebe. Toto ani nahodou tvoju mamu nepresvedci o tom, ze mas k tomu naozaj zodpovedny pristup a myslis aj do buducna.

Mas 14 rokov. Co za 5 rokov? Vysoka skola, praca, atd atd. Co za 10 rokov? Ten pes tu stale bude a bude potrebovat stale rovnaku starostlivost, napriek vsetkemu, co budes mat ty v plane.


Na tieto otázky som si odpovedala už dávno... a verím, že si ju mamina oblúbi... a ak ma chceš odhovárať tak sa ani nesnaž :))
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Lindchen » Pon 22.12.2014 11:41

A sú tie odpovede aj reálne? :no: Mladí ľudia mávajú často veľmi skreslené predstavy o tom, čo ako funguje, čo si myslí rodič a čo sa dá a čo už nie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Margita » Pon 22.12.2014 11:44

a uvadzala slecna svoj vek?lebo napr tak 14 rokov to je to najhorsie obdobie na zaobstaranie si psa,ale to pochopitelne pochopi az o 10 rokov neskor
v 14tich a najblizsich 10 rokov je naneistejsie obdobie zivota,ten pes bude starnut a ty ani nebudes vediet kedy to vsetko stihol
ale jasne my sme len take obstarozne kravy co o tom prd vedia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod hruska » Pon 22.12.2014 12:10

dotrepat takto domov psa, nielenze by neostal, este by som aj riadnu pozausi dostala, ze takto neuvazene idem narabat so zivym tvorom...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod pigie » Pon 22.12.2014 12:41

Mominka - ja som bola v tej istej situacii co ty. Dokonca som mala ten isty sialeny plan ako ty... A som velmi stastna, ze mi vtedy nevysiel. Uvedom si prosim, ze nebyvas sama. Aby netrpela tvoja mama i ten pes. Ale jasne, ty budes potom urcite velmi spokojna. Aspon si to teraz myslis.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Aris » Pon 22.12.2014 12:43

Ja som si brala psa domov v 12. S tým, že som išla za každým členom rodiny či súhlasí, či mi pomôže keď niečo. S tým, že keď bude starší a ja na výške tak mama bude už na dôchodku a bude sa mať oňho kto starať. S tým, že mi ho budú financovať hlavne rodičia. To je pekné, že máš našetrené, ale vieš si predstaviť ako rýchlo sa ti tie peniažky minú? Ja som si našetrila na psíka 1000Sk a myslela si, že aká som "bohatá" a nestačilo mi to ani na výbavu ani na stravu na prvý mesiac. A to vtedy bolo všetko lacnejšie a nekupovala som nič značkové. Treba si aj uvedomiť, čo keď sa psíkovi stane niečo vážne, bude mama, ktorá s ním nesúhlasila ochotná dať aj 1000€ na liečbu? Ja popri strednej ťahám 3!! brigády aby som mala našetrené kebyže sa mu niečo stane. Si ochotná toto preňho robiť? Teraz možno hovoríš že áno, ale o dva roky neskôr prídu diskotéky, prídu chalani a všetko bude inak :no: .
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Barbor » Pon 22.12.2014 15:02

A to ešte ktovie akeho psa z množiarne donesie :prd: pochybujem ze da 5 kil za psa :ach:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Tinka123 » Pon 22.12.2014 15:42

Jej mama ho nemusí vyhodiť niekde na ulicu. Ale môže mu začať hľadať nový domov. Podľa mňa ťa to mominka prejde, nebudeš mať na šteniatko čas. Zanedbáš výchovu a potom ho budete musieť dať preč lebo mu nedáte to čo potrebuje. Síce to tak nemusí byť. :smile: Nechcem ťa ale od toho odhovárať. Len to nie je najlepší nápad, len tak domov doniesť psa. Doma sa ešte o tom porozprávajte. :no:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod mominka23369 » Pon 22.12.2014 17:40

Lindchen píše:A sú tie odpovede aj reálne? :no: Mladí ľudia mávajú často veľmi skreslené predstavy o tom, čo ako funguje, čo si myslí rodič a čo sa dá a čo už nie.


ano su ja viem ze to nie je len zabava ako som pisala mam velmi staru babku takze sa jej o psa staram ja... takze viem ze to nie je lahke...
mominka23369
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Keď rodičia nedovolia psa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 22.12.2014 17:58

mominka,
1. Každý užívateľ môže mať na fóre len jeden účet. V prípade zablokovania účtu môže kontaktovať Administrátora mailom, nesmie si vytvoriť ďalší účet.
Admin to bude riešiť.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné