Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Bad » Pia 21.09.2012 8:45

wer píše:prave obmedzeniu chovaniu psov bPP. zvyhodnenie majitelov psov s PP a psov z utulkov.

Proč? Jsou bPP psi nebezpečnější?

Zákon, který se vybíjí na samotných zvířatech je idiotský. Příčinou problémů je vždy člověk a ten má být postihován a ne samotná zvířata. Majitel psa má být zodpovědný a šlus, proč řešit plemena, výšku a jánevímco ještě. A vlastně to nemusíme konkretizovat na majitele psa, obecně člověk (neublížíš, neohrozíš neokradeš.....). Není třeba chrlit další nesmyslné zákony.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.09.2012 8:46

5miki5 píše:Offtopic: to ako ja ten kretén ? neviem čo to je ale uráža ma to, radšej budem už ticho :joint:

Nie, to ten poslanec :smile:

Wer má pravdu. Mne by bolo neskutočne ľúto keby plemeno ako je pit muselo odtialto zmiznúť.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Silwuska » Pia 21.09.2012 8:52

sibra píše:(8) Ak sa nebezpečným psom stane kríženec, ktorý nemá doklady o pôvode, obec zabezpečí odobratie tohto psa držiteľovi a prostredníctvom veterinárneho lekára zabezpečí jeho utratenie. Náklady na utratenie uhrádza držiteľ nebezpečného psa; ak sa nepodarí zistiť držiteľa, náklady uhrádza obec.


POCHOPILA som správne, že keď pohryzie pes,ktorý nemá rodokmeň, rovno ide na utratenie? :oo:


No len by skusili prist s napadom ze sa dotknu mojich psov :hmm: moze sa fakt stat nehoda, pozrite na Mackie, ved to bola blbosticka, drapnutie, zenska s toho spravila tragediu...zas na druhej strane, obsusedov pes mi pokusal segru, odvtedy nas pravidelne napada...mozno konecne riesenie, ma mi byt luto toho psa?? :nwm: nieje, bohuzial, ide mi hlavne o mojich, lenze medzi tymito pripadmi je velmi tenka hranica a nikto kompetentny kto by o tom nejak riadne rozhodoval :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.09.2012 8:55

Bad píše:
wer píše:prave obmedzeniu chovaniu psov bPP. zvyhodnenie majitelov psov s PP a psov z utulkov.

Proč? Jsou bPP psi nebezpečnější?



nie nebezpecnejsi - mensia kontrola.

a za dalsie - bohuzial, tak to vacsinou plati (i ked to nie je pravidlo), ze ked si ludia daju namahu s vyberom, eventuelne viac aj zaplatia, tak si to potom viac vazia a pristupuju celkovo zodpovednejsie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod janajka » Pia 21.09.2012 8:57

tak praveze ja si myslim, ze na ten zoznam sa napr. taky NO nikdy nedostane. Vobec to nevidim tak, ze tu zostanu len psi do 30cm. To je paranoja.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.09.2012 9:02

janajka, ja sa vobec nebojim o "svoje" plemeno. :ach: akykolvek zoznam je proste hlupost a som proti, aby tam bolo zahrnute AKEKOLVEK plemeno. a ver tomu, ze aj ty budes mat stazeny zivot.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod CraObs » Pia 21.09.2012 9:04

Bad píše: Příčinou problémů je vždy člověk a ten má být postihován a ne samotná zvířata. Majitel psa má být zodpovědný a šlus, proč řešit plemena, výšku a jánevímco ještě.

ako? vezmeš debilovi psa zaobstará si ďalšieho :nwm:

a plemená tak nejak riešia asi preto, že nezvládnutý pitbull je nebezpečnejší ako nezvládnutá čivava :prd: čo je pravda ale postavená dosť do extrému :pac:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod abaddon » Pia 21.09.2012 9:04

Podporte svojím hlasom online petíciu na zamietnutie Návrhu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Lubomíra Jahnátka na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov v znení zákona č. 102/2010 Z. z.
http://www.peticie.com/proti
Obrázok
abaddon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Pezinok

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod janajka » Pia 21.09.2012 9:05

ja sa nebojim uz nicoho, cochvilku ak vsetko vyjde podla planu idem byvat k medvedom
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Silvuch » Pia 21.09.2012 9:06

:jazyk: budes sa bat medvedov.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod CraObs » Pia 21.09.2012 9:08

kolko petícií ešte bude? či každý spravíme svoju? :prd:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Bad » Pia 21.09.2012 9:09

CraObs píše:ako? vezmeš debilovi psa zaobstará si ďalšieho

debil dostane zákaz vlastnictví psa, mastnou pokutu, dle způsobené škody nějaký ten přiměřený čas ve státním zařízení....Podstatné je, že potrestán bude ten debil a ne primárně jakýkoliv pes (mimochodem taky živá bytost) a to jenom proto, že vůbec žije!!!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.09.2012 9:11

CraObs píše:
Bad píše: Příčinou problémů je vždy člověk a ten má být postihován a ne samotná zvířata. Majitel psa má být zodpovědný a šlus, proč řešit plemena, výšku a jánevímco ještě.

ako? vezmeš debilovi psa zaobstará si ďalšieho :nwm:

a plemená tak nejak riešia asi preto, že nezvládnutý pitbull je nebezpečnejší ako nezvládnutá čivava :prd: čo je pravda ale postavená dosť do extrému :pac:

je xy inych plemien ktore vedia byt rovnakova nebezpecne ako pit. napriklad taky SAO...alebo aj NO. aj ten by dokazal cloveka zabit.
nejde o plemena. ide o ich majitelov
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod CraObs » Pia 21.09.2012 9:11

veznice sú preplnené, okrem toho vo vezení ho živíš ty.. za sposobené škody zodpovedáš, ale pokuty by sa mohli dvihnúť kludne aj na troj-štvor ciferné sumy v niektorých prípadoch

hrivus: NO sa tu už spomínal, aj to že toto nemusí byť konečný zoznam :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 9:13

Ja by som si tiež nebol taký istý, keď to takto pôjde ďalej tak, pre spoločenské plemená budú vyhradené spoločné certifikované chovné priestory ( nechcem písať koncentračné tábory ) v kultúrnych zariadeniach, pre salašnícke a pastierske psy na salašoch a pastvinách, pre nežiadúce plemená psov vo vojenských objektoch a pre poľovné plemená psov v poľovných revíroch - toho by som sa v tvojom prípade najviac obával. :joint:
Naposledy upravil 5miki5 dňa Pia 21.09.2012 9:14, celkovo upravené 1
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné