Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Štv 20.09.2012 21:07

Slawin píše: "najlepsie" bude to, ze tie co napadaju najcastejsie, tam ale nepribudnu :hmm:


tomuto nerozumiem celkom.. koho by si si tam priala...? na blackliste maju byt akurat nezodpovedni majitelia.. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Bebis » Štv 20.09.2012 21:08

priznám sa, že som to celé nečítala :hi: ale v skratke, to chcú tie plemená od apríla zakázať chovať v SR? :nwm: takže sa už na SR nebude dať zohnať, respektíve ani priviesť jedno z týchto plemien? :oo:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Slawin » Štv 20.09.2012 21:08

wer ved to je jasne..ale ked uz sa aspon chcu podobat realu...tymto asi tazko ..ten zakaz chovu a nutena kastracia kazdeho jednoho jedinca je blbost nech je to aky chce pes... ale to s tym vycvikom by paslo na viacero plemien
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod AlicaGGG » Štv 20.09.2012 21:14

bebis: psy zo zoznamu sa tu uz nesmu chovat, tie co uz su na SR sa nesmu viac mnozit, a stena zo zahranicia si mozes priviest, ale podla toho, co som skopirovala o par prispevkov vyssie, si musis dat toto stena do 3 mesiacov od jeho narodenia vykastrovat :pac: tiez je to podla mkna riadne uhnute - kastrovat take stence... to si radsej kupim civavu :pac:

edit: oprava: cely tento navrh je uhnuty
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod lila.claire » Štv 20.09.2012 21:17

:censored:

oni sú prij*baní :au:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.09.2012 21:17

wer píše:na blackliste maju byt akurat nezodpovedni majitelia.. :nwm:

presne tak!! Prečo sa riešia len dôsledky (napadnutie psom, za čo nesie následky pes) a nie ich príčina (nezodpovední majiteľ). Nezodpovedných majiteľov to zodpovednými nespraví, najviac sa to dotkne aj tak tých zodpovedných, zase raz :ua:
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 20.09.2012 21:19, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Margita » Štv 20.09.2012 21:18

nikde sa tam predsa nepise ze v troch mesiacoch ho dat vykastrovat,pise sa dat vykastrovat alebo do troch mesiacov od narodenia vyviest z krajiny,nie je tam dat vykastrovat v troch mesiacoch,tak to zase neprekrucajte,
a ten zoznam :lol: do teraz som ani netusila ze existuje nejake plemeno tornjak :heh: a boerbela,kangala,moskovaka som nazivo este ani nevidela :heh:
vtipne,sprisnit chov psa ktory sa na Slovensku ani nechova :lol:
a najcastejsie napadnutia su od nemeckeho ovciaka,a preco?lebo ich je najviac,keby bolo na sk vela pudlikov tak by bolo viac napadnuti od nich
Naposledy upravil Margita dňa Štv 20.09.2012 21:21, celkovo upravené 1
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod blueberry » Štv 20.09.2012 21:19

:censored: Na hlavu celý tento systém. Už vidím, ako si budú všetci šrackovia a dedinčania kastrovať svoje psy. A kto ich bude kontrolovať? Zase na to doplatia len tí podstiví :prd:
Obrázok
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Bebis » Štv 20.09.2012 21:20

:plac: a ja som raz chcela mať doma kaukazáka :plac: :plac: :plac:
no nič, čo najrýchlejšie sa len dostať preč zo Slovenska, do nejakej uvedomelejšej krajiny :pac:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod lila.claire » Štv 20.09.2012 21:21

MisheliQ píše:Prečo sa riešia len dôsledky (napadnutie psom, za čo nesie následky pes) a nie ich príčina (nezodpovední majiteľ).
to by tam musel dakto pohnúť rozumom. kde neni rozum, vznikajú takéto návrhy. pomoc :rip:

margita je tam vykastrovať alebo vyviezť z krajiny do troch mesiacov od jeho narodenia..... a mne z toho zoznamu nie je vôbec smiešno.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Tania » Štv 20.09.2012 21:31

Bebis píše::plac: a ja som raz chcela mať doma kaukazáka :plac: :plac: :plac:
no nič, čo najrýchlejšie sa len dostať preč zo Slovenska, do nejakej uvedomelejšej krajiny :pac:


Bebis nie utekať, ale niečo robiť :no: práve mi napísal p. Spies, ktorý loboval za SBT a iné plemená pred pár rokmi keď sa podobný zákon chystal v ČR (našťastie tam nič také neprešlo), napísal mi že sa treba čím skôr ozvať a nie sa len prizerať
(hlavně berme si všichni příklad z Německa, tam chovatelé a majitelé dělali, že se jich to netýká až to skončilo holocaoustem pro psy!!! tak tudy ne!! Udělejte petici, piště na všechny nemožný strany)
, posielať na margo novely listy:
Naprosto v ničem neustupovat! Psi jsou proti všemu ostatnímu prakticky nulovou hrozbou, statistiky jsou jasné. Ustoupíte a máta zaděláno na průser, protože každý blbec přidá iniciativně další návrh.
Ke zkouškám: Totální nesmysl. Každá zkouška se dá koupit, každý kdo by zkoušky prováděl bude podplatitelný. Budou snad dělat zkoušky i důchodci, tělesně postižení apod??? Odsouhlasíte to a budete platit a platit, budete vydíráni. Tohle bude realita!
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod CraObs » Štv 20.09.2012 21:41

tak si registrujete psa v Čechách napr a vybavené.. tak ako vám teraz nemôžu dokázať kde je väčšinu roku a kde platí dane tak nedokážu ani toto..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Mackie » Štv 20.09.2012 21:50

registracia v Cechach nepomoze, ak je tam jasne napisane, ze tie plemena sa na nasom uzemi nachadzat nesmu

ako citam tak citam, za isteho vykladu (hoci csv nie je a asi ani nikdy nebude v zozname) po vstupeni tejto sracky do platnosti musim dat Haator utratit
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Nisus » Štv 20.09.2012 22:03

Bebis píše::plac: a ja som raz chcela mať doma kaukazáka :plac: :plac: :plac:


Ale veď ty ho môžeš mať :nwm: Nežiadúci je len pitt a bandog. Kaukazák je na zozname psov so sprísneným držaním. To znamená: skúška z odbornej spôsobilosti, na verejnosti náhubok a vôdzka, odsúhlasený chovný priestor :pac: :lol: To už fakt radšej nemať to plemeno...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod Tasha » Štv 20.09.2012 22:14

čo sa týka odbornej spôsobilosti... to akože teraz musím navštevovať cvičák aby mi dali o tom papier alebo stačí keď tej organizácii predvediem, že pes je ovládateľný a dajú mi to??? Psi si cvičím a vychovávam sama, lebo sa mi metódy na cvičáku nepáčia. a teraz aby som niekomu za to platila mi príde tiež dosť divné... a čo budú požadovať od chovného priestoru aby bol spôsobilý???
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné