Návrh novely zákona č. 282/2002 o podmienkach držania psov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod skacenka » Pia 21.09.2012 8:01

Bára píše:Proti pitom ja nič nemám, ale všetci dobre vieme, akí ľudia ich v prevažnej miere chovajú, navyše je to chov neregistrovaný (myslím, že nie je zastrešený FCI, neťahajte tu teraz množiteľov) a nebudú sa predsa všetky psy vo veľkom utrácať, ale bude možnosť ich dochovať. Mne osobne by tieto dve plemená z prílohy A na Slovensku nechýbali.


Ale takisto tie psy chovajú aj zodpovední ľudia, ktorí si svoje psy vedia ustrážiť a chovajú sa zodpovedne k okoliu. Moji dvaja dobrí známi - chalan a čaja chovajú pitov troch-v byte a vzhľadom na to, že si dobre uvedomujú aké majú psy chodia vonku na vodítku a s náhubkom(zatiaľ okrem malého štenucha :no: ), majú v pláne aj chovať, pretože majú kvalitné psy a k celej otázke chovu pristupujú zodpovedne. So psami sa venujú rôznym aktivitám. Pýtam sa PREČO? by takýto majitelia mali doplácať na nezodpovednosť iných???
Ako by sa tebe páčilo, keby prišiel návrh zákona vychádzajúci z niekoľkých napadnutí NO a prikazoval by ti tvojho psa vykastrovať a napriek jeho kvalitám a napriek tomu, že ty sa chováš zodpovedne voči psovi aj okoliu by ďalší chov "tvojho" plemena nebol možný... :nwm:
Stále to proste bude LEN o ľuďoch a bohužial na takéto zákony doplatia len zodpovední chovatelia :pac:
Mne by napr. tiež nechýbali tie malé chlpaté :censored: ktoré behajú po sídliskách a znepríjemňujú mi život, ale holt, pes ako pes, každý máme svoje.... :aaa:

Mňa by inak celkom zaujímalo, ako sa bude schvalovať ten chovný priestor :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.09.2012 8:04

No mne by teda pit chýbal. Každému by chýbalo to jeho plemeno kebyze ho zakazu. Sú aj zodpovední majitelia. Zakázať plemeno chovat nie je vôbec riešenie!
Mne by nechybal NO :ach: lebo ho nechovam.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod CraObs » Pia 21.09.2012 8:06

Mackie píše:registracia v Cechach nepomoze, ak je tam jasne napisane, ze tie plemena sa na nasom uzemi nachadzat nesmu

včera som to len tak narýchlo preletel :pac:

inak weron má údajne kríženca Dalmatína a Amerického stafforda? :prd: ale len údajne, lebo náznak stafforda tam neni ani náhodou zatial :nwm: takéto krížence nemajú šancu odchytiť..

mimo to, toto sedí na každého psa 40-50cm+ hlavne ak je k tomu vedený alebo donútený..
d) psom so sprísneným držaním je pes patriaci k plemenu, ktoré z dôvodu jeho znakov a vlastností môže pri útoku na človeka alebo spoločenské alebo hospodárske zviera (ďalej len „zviera“) ohroziť vážnym spôsobom jeho zdravie alebo život alebo jeho kríženec;
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 8:08

"Psom so sprísneným režimom sú vybrané plemená psov, ktoré sú vedené v plemenných knihách, no ktorých fyzické alebo povahové vlastnosti odôvodňujú predpoklad, že útok takého psa na človeka alebo zviera mu spôsobí vážne poškodenie zdravia alebo ho môže usmrtiť."
Takže takého policajného vyslúžilca ( BOM, NO ... ) si už nebudem môcť len tak kúpiť a doopatrovať ho.
K chovnému priestoru - ako každá iná stavba - stavebný zákon, územný plán, VZN príslušnej obce, projekt, schvaľovanie, územné rozhodnutie, stavebné povolenie, ohlásenie drobnej stavby, kolaudácia, povolenie užvania stavby, pravidelné odborné prehliadky odborne spôsobilými osobami, vrátane oplotenia - tak napr. ako komíny, kotolne. Atesty k použitým materiálom, kvalifikovaní zvárači, skúšky betónu ....
to nie je len tak zbúchať si voliéru na záhrade, zosopliť niečo a tŕpnuť či ma utekáč nepreští a neujde za háravkou.
„(2) Vodiť nebezpečného psa, nežiaduceho psa a psa so sprísneným držaním mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony." toto s rozšírením na psa ako takého - bez delenia podpíšem všetkými desiatimi :lol:
Naposledy upravil 5miki5 dňa Pia 21.09.2012 8:12, celkovo upravené 1
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod skacenka » Pia 21.09.2012 8:12

A čo ak mám psa v byte a ešte aj nie v mojom? :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 8:15

jednoduché - s písomným povolením vlastníka zmeníš účel užívania stavby, ak to územný plán obce dovolí,vyjmeš z bytových priestorov, zmeníš to na nebytové preistory a ty budeš bývať načierno v chovnom priestore - čo je na tom komplikované? :pac:
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.09.2012 8:23

Ešte by má zaujimalo ako rozoznaju krizenca staforda od krizenca pitbula, pripadne staforda bez PP od pita. :pac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 8:28

zasa zbytočné problémy - odborná komisia posúdi, doručia ti rozhodnutie a ty keď nesúhlasíš musíš si objednať znalca reistrovaného na príslušnom okresnom súde pre odbor genetika psov, zaplatiť si za znalecký posudok a na príslušnom súde napadnúť rozhodnutie odbornej komisie. A to všetko do 15 dní od doručenia rozhodnutia o určení čo to vlastrne chováš. Na všetko máme už zákony, aj zákony na zákony. Čo je na tom komplikované :pac:
Naposledy upravil 5miki5 dňa Pia 21.09.2012 8:29, celkovo upravené 1
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod abaddon » Pia 21.09.2012 8:29

Staci ze je bez PP
ide predsa docielit kontrolovany chov
Obrázok
abaddon
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Pezinok

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Pia 21.09.2012 8:30

PETÍCIA na zamietnutie Návrhu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Lubomíra Jahnátka http://www.xtremecaffe.eu/index.php?module=news&id=814
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod hriva » Pia 21.09.2012 8:31

V podstate ani ani nic :ach: :heh:
Aky kreten toto vymysla...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 8:33

Offtopic: to ako ja ten kretén ? neviem čo to je ale uráža ma to, radšej budem už ticho :joint:
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod sibra » Pia 21.09.2012 8:35

(8) Ak sa nebezpečným psom stane kríženec, ktorý nemá doklady o pôvode, obec zabezpečí odobratie tohto psa držiteľovi a prostredníctvom veterinárneho lekára zabezpečí jeho utratenie. Náklady na utratenie uhrádza držiteľ nebezpečného psa; ak sa nepodarí zistiť držiteľa, náklady uhrádza obec.


POCHOPILA som správne, že keď pohryzie pes,ktorý nemá rodokmeň, rovno ide na utratenie? :oo:
sibra
Junior
 
Príspevky: 334
Bydlisko: BA/MA

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod wer » Pia 21.09.2012 8:37

Bára píše:Bože, ľudia, nerobte paniku. :nwm: Neviem prečo toľké pohoršenie, skúste na to pozerať aspoň trošku triezvo.
Proti pitom ja nič nemám, ale všetci dobre vieme, akí ľudia ich v prevažnej miere chovajú, navyše je to chov neregistrovaný (myslím, že nie je zastrešený FCI, neťahajte tu teraz množiteľov) a nebudú sa predsa všetky psy vo veľkom utrácať, ale bude možnosť ich dochovať. Mne osobne by tieto dve plemená z prílohy A na Slovensku nechýbali.
Blud je ale utrácanie psov, ktorí sa stanú nebezpečnými a sú krížencami :pac: Zoznam plemien z B-prílohy by som práveže kľudne ešte rozšírila, len sa mi nepáči povinnosť byť na vodítku a s náhubkom (i keď podľa zákona sa to týka len verejných priestranstiev). Ale nejak sa pohnúť treba a ja plne súhlasím s tým, aby určité plemená mohli držať len odborne spôsobilí ľudia. Nečakajte hneď revolučný zákon, ktorý bude vyhovovať všetkým :nwm:


bara, prekvapujes ma. :ua: netreba sa na to pozerat kratkozrako a sebecky. pokial to prejde, tak to bude NAOZAJ viac nez zle. za prve, ako som uz spomenula, nie je problem pridat plemena. a zrazu sa to bude rozsirovat, rozsirovat a zostanu nam psy do 30 cm v kohutiku, vsetci ostatni budu mat sprisnene podmienky. nie, ja nechcem svojho psa vencit vecne na voditku a s kosikom. a byvam, bohuzial, na sidlisku, ktore urcite bude pod drobnohladom. 100% sa zvysia kontroly a buzeracia! susedia budu udavat stekajucich psov, budu sa riesit obycajne poulicne bitky. celkovo pristup k akymkolvek psom sa zhorsi vsade!!!
za dalsie - doplatia na to len psy. nepamatas si este fotky z nemecka, ako sa hufne zbavovali pitovitych psov? bolo ich utracane na tisicky. zbytocne. pre rozmar tupych hlav.
ano, mne piti a bulovite psy chybat teda budu. aj si hodlam mozno raz nejakeho zaobstarat prave k detom. nevravim, ze ich s kludom stretavam vonku (ale to je o MAJITELOCH), ale podla mna su to uzasne psy a bude obrovska skoda prispievat k ich vyhynutiu. ta ich sila, energia a odhodlanost sa da vyuzit aj inym - pozitivnym smerom.
no a co sa tyka tych skusok - tak to je tiez riadna :censored: . ja by som sa v podstate mala tesit - vzrastie mi snad klientela... ale nie, nemam z toho radost. ti, ktorych nemas rada, ti garantujem, ze tu skusku "mat budu". ale v skutku len v uvodzovkach. a vysledok toho celeho bude 0 0 nic.
ja vidim riesenie skor v evidencii (dodrziavanie cipovania) a prave obmedzeniu chovaniu psov bPP. zvyhodnenie majitelov psov s PP a psov z utulkov. napriklad. a tie podmienky zabezpecenie chovneho priestoru tiez vidim ako dobru cestu - podla plemena urcite napr. vysku plotu... :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo sa deje vo svete.. News zo Slovenska a zahraničia

Poslaťod 5miki5 » Pia 21.09.2012 8:44

wer, vidíš a to budeš skúšať nielen majiteľov psov, ale každého, kto chce ísť so psom na verejné priestranstvo - teda aj deti ešte nieškolopovinné. Pravda, ak atest o skúške majiteľa psa bude neprenosný na rodinných príslušníkov v prvom a druhom rade.
Máš relelevantné výsledky prieskumu o tom, ktoré plemeno akú prekážku dokáže prekonať, silu ich motivácie, alebo to rozlišuješ individuálne, nie ako plemenný znak :joint:
Naposledy upravil 5miki5 dňa Pia 21.09.2012 8:46, celkovo upravené 1
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné