Switch to full style
Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.

Pravidlá fóra

Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.
Odoslať odpoveď

Poistenie psa

Ned 02.12.2007 19:04

Chcete, aby sme za vás uhradili náklady na veterinárnu liečbu vášho psieho miláčika? Chcete ho mať poisteného pre prípad úhynu? Vyparatil váš štvornohý priateľ už nejednu psinu?
Poistenie domácich miláčikov – poistenie psov


Poistenie psov je unikátnou novinkou na slovenskom poistnom trhu. Nechráni len vášho psa pre prípad úrazu či choroby, ale pokryje aj škody, ktoré váš pes spôsobí na majetku i zdraví iných osôb.
Poisťovanie „domácich miláčikov“ je už vo svete štandardným poistením. V Európe je najrozšírenejšie v Anglicku, kde sa poisťujú psy a mačky a okrem toho tam umožňujú i poistenie plemenných koní.
V Amerike začali s poistením psov v roku 1982. Prvým poisteným psom v Amerike bola v roku 1982 kólia LASSIE- známa z televíznej obrazovky. Na Slovensku je historicky prvým poisteným psom bíglica JESSY, ktorej Česká poisťovňa – Slovensko uzatvorila poistenie 4.6. 2007 o 7.30 hod.
V Amerike sa poistenie domácich miláčikov postupne rozšírilo z poistenia psa na poistenie mačiek, vtákov a exotických zvierat ako chameleóny, činčily, hady, morské prasiatka, škrečky korytnačky, králiky či dokonca myši.

História poisťovania domácich miláčikov sa na Slovensku začala od 4.6.2007. Na trhu toto unikátne poistenie ponúka Česká poisťovňa – Slovensko ako jediná poisťovňa. Poistenie psov kryje náklady na úraz a choroby domáceho miláčika a zabezpečí aj pokrytie škôd, ktoré pes spôsobí na majetku či zdraví iných osôb. Poistenie psov je variabilným produktom, čo znamená, že sa môžete rozhodnúť podľa potreby, akú vysokú poistnú ochranu pre svojho psa nastavíte, rovnako ako i to, akú kombináciu jednotlivých typov poistení si vyberiete.
Poistné riziká

Poistenie psa ponúka možnosť nastaviť si poistnú ochranu tak, ako vám to bude vyhovovať. Sami sa môžete rozhodnúť, pre prípad ktorých rizík svojho psa poistíte:

* Poistenie nákladov na veterinárnu liečbu spoločenských zvierat pre prípad choroby (nechronického ochorenia; max. liečba 30 dní) alebo úrazu (max. liečba 60 dní).
* Poistenie pre prípad úhynu alebo utratenia
* Poistenie zodpovednosti za škody na zdraví aj majetku

Poistné limity:

* pre prípad škody na zdraví 2.000.000 Sk
* pre prípad škody na majetku 1.000.000 Sk
* pre prípad ostatných finančných škôd 500.000 Sk

Ktorý pes môže byť predmetom poistenia?

Každý pes, ktorému má byť poistenie uzatvorené, musí byť natrvalo označený mikročipom alebo tetovaním. Mikročip alebo tetovanie zabezpečujú jednoznačnú identifikáciu psa. Číslo čipu je zároveň zapísané v tzv. Pet passporte – Pase spoločenského zvieraťa.

Pri vstupe do poistenia musí byť pes:

* mladší ako 9 rokov – v hmotnostnej kategórii do 40 kg
* mladší ako 5 rokov – v hmotnostnej kategórii nad 40 kg
* v dobe poistenia zdravý a zaočkovaný proti besnote

Výhody

Možnosti zliav
V závislosti od veku psa pri vstupe do poistenia môžete získať zľavy z ceny poistného:

* 10% zľava pre psíka mladšieho ako 1 rok
* 5% zľava pre psíka vo veku 1 – 2 roky

Spôsob platby poistného
Poistné môžete uhrádzať naraz alebo v štvrťročných či polročných splátkach.

Poistenie bez ohľadu na plemeno psa
Poistenie nákladov na veterinárnu starostlivosť, poistenie úhynu psa i poistenie zodpovednosti nerobí rozdiely medzi žiadnymi plemenami. Poistiť je možné aj kríženca.

Územná platnosť poistenia
Poistenie je platné na celom geografickom území Európy, s výnimkou poistenia nákladov na veterinárnu liečbu spoločenských zvierat pre prípad choroby alebo úrazu (toto poistenie sa vzťahuje na veterinárnu liečbu, ktorá bola poskytnutá na území SR).

Ošetrenie psa pre uplatnenie nároku z poistenia nie je viazané na zmluvných veterinárov
Ošetrenie psa je možné akýmkoľvek veterinárom na Slovensku, ktorý má platné povolenie príslušných orgánov pre vykonávanie veterinárnej praxe a je poverený veterinárnou komorou čipovaním zvierat.
Ako uzatvoriť poistenie psa?

Poistenie psa ponúka Česká poisťovňa – Slovensko cez telefón.

* Pripravíte si Pet passport - Pas spoločenského zvieraťa, zavoláte na zvýhodnené číslo 0850 111 116 (v cene miestneho hovoru) alebo na mobilné telefónne číslo 0906 616 883.
* Telefonickému poistnému poradcovi poviete, o aký druh poistenia máte záujem. Odporučí vám najvýhodnejšie poistenie a požiada o informácie potrebné pre vyplnenie zmluvy.
* Poistenie bude platiť od nasledujúceho dňa po telefonickom uzatvorení poistnej zmluvy alebo od nasledujúceho dátumu, ktorý si sami zvolíte.
* Do troch dní dostanete poštou zmluvu, poistné podmienky a poukážku na úhradu poistného.
* Do 30 dní je potrebné uhradiť poistné, čím akceptujete podmienky zmluvy a jej ďalšie trvanie.

zdroj:
http://www.cps.sk/showdoc.do?docid=1019

Poistenie psa

Pon 17.03.2008 19:25

Kto tu má poisteného psíka v ČSOB? ako ste spokojní? chcela by som si dať moju slečinku poistiť a rada by som sa dozvedela dačo aj od ľudí, ktorí už tak spravili.

Re: Poistenie psa

Pon 17.03.2008 19:36

Zuzu ahoj vidím, že si zavítala :no: tak vitaj.... no ja som si tam minulý rok volala, ale ked mi povedal cenu toho ročného mala som dosť a nechala som to tak.... :ua:

Re: Poistenie psa

Uto 18.03.2008 7:11

Ahoj, zacina sa mi to tu pomaly pacit :jop:
hej, cena je vysoka, ale ked uvazujem co vsetko sa stava, myslim ze sa to oplati.no rada by som dake skusenosti.

Re: Poistenie psa

Štv 20.03.2008 17:08

Kolko to stojí teda?

Re: Poistenie psa

Štv 20.03.2008 17:30

ja si dám svoje psy poistiť, ale až vtedy, keď si nájdem prácu a osamostatním sa..lebo len vtedy to bude možné, zdá sa mi to ako fajn vec :no:

Re: Poistenie psa

Štv 20.03.2008 17:45

tuna su aj ceny http://www.cps.sk/showdoc.do?docid=1024

Re: Poistenie psa

Štv 20.03.2008 18:24

Ročne 3 tisíc nieje extra veľa. Záleží, čo všetko je v tom zahrnuté a aká je vymožiteľnosť poistného ätoto vidím ako najväčší problém).
Mne sa zatiaľ vidí lepšie si založiť pre psa šporivý účet s úrokmi a mesačne si tam posielať peniaze. Ak bude niečo veľké potrebovať, tak mu peniaze vyberiem bez toho aby som musela niečo dokazovať a dokladovať nejakému úradníkovy, ktorý o tom prd vie. . Toto mi ale určite nebude stačiť na tú škodu, ktorú môže pes spôsobiť.
To poistenie je však podľa mňa v štádiu pokusu a omylu, nekonkurenčný trh a malé skúsenosti. ja si počkám .

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 13:39

aj ja som uvazoval o poisteni psa v CS poistovni,ale ked mi prisla zmluva na podpis tak som si precital vyluky z poistenia a hned bolo po poisteni.Je to vyhodne akorat pre poistovnu...Vymozitelnost je nizka,pretoze su tam klauzuly,kde nemusia vyplatit nic....Takze asi tak...

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 13:56

Bruty,

a aké sú tam výluky? Asi sa to teda neoplatí, že? no neviem čo mám spraviť :otaznik:

Ulfheiðr,
Tvoj nápad so sporením nie je zlý :jop:

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 14:01

@zuzupes
precitaj si to na zmluve este pred podpisom a uvidis....Neoplati sa ti to....

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 14:05

niekde som uz o poisteni psa citala, ale pokial viem tak sa tam par ludi vyjadrilo tak ako Bruty, je to vyhodne len pre poistovnu.

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 14:28

Ulf cena závisí od toho, či je to pes, či suka, ako je pes starý aké je to plemeno, aký je veľký...koľko váži, tak ako písal Bruty sú tam výnimky... preto som odskočila aj ja...ako nech sa nehnevajú na trpaslíka ročné poistné na psa 6000 a nejaké drobné si nepamatam presne a na suku 5700 tak to je fakt dost a zase do roka toľko veta nepotrebujem aby som minula tolko prachov a ešte ak sa už nie fakt stane tak na to jedno "statie" tých 6 litrov dám...

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 14:30

fuuha v ,,dobrej" reklame musí byť skrytý zámer..ešte šťastie, že nemám 18 a nespravila som urýchlený záver :ach:

Re: Poistenie psa

Pia 21.03.2008 14:31

Ludia, veru máte pravdu, asi sa na to vykašlem :ua:
že by som založila vkladnú knižku a vložila tam tie peniažky čo by odomňa pýtala poisťovňa? to nie je zlý nápad
Odoslať odpoveď