Poistenie psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Poistenie psa

Poslaťod Mackie » Pia 04.02.2011 17:57

komu sa to teda oplati, za akych vstupnych podmienok? predpokladam, ze skor v pripade urazu ako chronickej choroby :nwm:

edit: ako citam, oplati sa mozno toto

Poistenie pre prípad úhynu alebo utratenia
Poistenie zodpovednosti za škody na zdraví aj majetku
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Poistenie psa

Poslaťod pigie » Pia 04.02.2011 18:11

Oplati sa, vziat si ho na rok pri stenati, ked este nevies co ta caka :heh: A presne, pre pripad urazu - ale tazkeho, aby sa ti "vyplatilo" :yes:
A to posledne mi dali v ramci poistenia domacnosti, pochybujem, ze vyuzijem, ale tak, ked to bolo v baliku, co narobim :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Poistenie psa

Poslaťod katkariinka » Pia 04.02.2011 18:26

Mackie píše:komu sa to teda oplati, za akych vstupnych podmienok? predpokladam, ze skor v pripade urazu ako chronickej choroby :nwm:

edit: ako citam, oplati sa mozno toto

Poistenie pre prípad úhynu alebo utratenia
Poistenie zodpovednosti za škody na zdraví aj majetku


To poistenie pre pripad uhynu tvorilo cca 10% poistnej sumy rocne (teda ak mas psa v hodnote 1000€, platis rocne 100€ - to si radsej budem tu 100 rocne setrit). Myslim, ze to bolo mozne len pre psov s PP.
Poistenie zodpovednosti bolo lacne, ale len v kombinacii s inym poistenim (uhyn alebo liecebne naklady).
(pisem o generali)
Najlepsie je ale urcite prestudovat poistne podmienky a podla toho sa rozhodnut.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Poistenie psa

Poslaťod Mackie » Pia 04.02.2011 22:06

na to poistenie skod sa musim pozriet, ci to mame zahrnute v poisteni domacnosti, tiez som nedavno citala, ze sa to da pouzit napr. pri uhryznuti :hi:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Poistenie psa

Poslaťod pigie » Sob 05.02.2011 6:48

Aj pri zniceni nabytku... Alebo ked pes vonku na niekoho skoci blatovymi nohami a pod...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Poistenie psa

Poslaťod katkariinka » Sob 05.02.2011 7:27

pigie a to mas konkretne poistenie zodpovednosti za skody napachane psom?
To je podla mna zmyslupne poistenie, nestoji vela, ale moze ti usetrit kopu prachov.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Poistenie psa

Poslaťod pigie » Sob 05.02.2011 7:49

Ano. Ja som to dostala v baliku domaceho pripoistenia, pretoze som chcela poistit aj to, ze si necham napr. znicit vodou vysavac :lol: A vola sa to takto Poistenie zodpovednosti za škodu fyzických osôb a z držby zvierat
Ale toto poistenie ja mam viazane len na to, ze pes urobi skodu inemu. Mne pes doma skodu nerobi - ale da sa/dalo sa poistit aj to, ze pes nici veci doma. Toto konkretne poistenie na to asi nebude.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Poistenie psa

Poslaťod katkariinka » Sob 05.02.2011 8:40

pigie,
dakujem, to znie dobre. Asi je to len v baliku aj s tym poistenim domacnosti. Skusim pohladat, ci ho niektora poistovna ponuka aj samostatne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Poistenie psa

Poslaťod Akami » Sob 05.02.2011 10:11

Pigie presne to iste poistenie domacnosti mame aj my. Teda v tom nasom je pes brany rovnako ako dieta, to znamena ked niekomu sposobi skodu nas pes alebo nase dieta, poistovna na to pozera rovnako a aj rovnake sumy bere do uvahy. Akurat je tam kolonka ktoru sme vypisovali, ze pes je riadny clen domacnosti a zije s nami v dome. Pes vraj nesmie byt na dvore v bude /no nase obcas su, ale to som zatajila, ved aj tak vacsinou su s nami :no: /
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Poistenie psa

Poslaťod MisheliQ » Ned 03.04.2011 16:46

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Poistenie psa

Poslaťod Lenka a Eimi » Sob 17.08.2013 16:34

Chcem sa spytat ten ktoste si dal poistit psa pri urazoch aj ste niekto tu poistku vyuzil?Alebo viete o niekom kto mal poisteneho psika a stal sa mu uraz a bol na nejakej operacii a riesil to potom s poistovnou ako sa poistovna zachovala? Dakujem za kazdy koment
Lenka a Eimi
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Bydlisko: Trenčín

Re: Poistenie psa

Poslaťod creobroter » Štv 31.10.2013 19:12

Tak som sa informoval ohľadom poistenia psika a toto mi poslali :

preposielam Vás nasledovnú informáciu :

K vypracovanie ponuky na poistenie psíka je potrebné poskytnúť nasledovné údaje :

1. Plemeno
2.Druh
3.pohlavie
4.účel chovu
5.Dátum narodenia
6.Preukaz pôvodu/ ak bude poistenie úhynu/

v rámci poistenia je kryté poistenie nákladov na veterinárne náklady a v prípade úhynu je potrebné aby psík mal preukaz pôvodu.Je možne pripoistiť aj všeobecnú zodpovednosť .

... výška poistného sa pohybuje  cca  170,00 EUR ročne /poistenie veterinárnych nákladov max .do výšky 1330,00EUR/

Odoslané z HTC Desire X pomocou Tapatalku
creobroter
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Bydlisko: Topoľčany

Re: Poistenie psa

Poslaťod tom_goro » Str 11.06.2014 13:28

pardon, trosku to tu oprasim :lol:
je tu niekto kto ma momentalne psa poisteneho? ak ano, tak kde? a tiez by ma zaujmalo to co sa pytala Lenka a Eimi - totiz ci niekto z Vas uz poistku vyuzil.
dik za info.
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Poistenie psa

Poslaťod zuzkamil » Ned 20.09.2015 18:29

ahojte. nemám náladu čítať teraz celú diskusiu, aj keď by som chcela - bolí ma strašne zub, mám tam hnis :hmm: mám psíka, ktorý má len jedno oko už, mal drahú!!! operáciu - vybrali mu obe šošovyk, potom jedno oko von. mal luxáciu šošoviek v oboch očkách. doživotne musí dostávať Xalacom - za tri týždne 12eur. prosím oplatí sa mi ho poistiť a kde? v ktorej poisťovni je to najvýhodnejšie? ďakujem, Zuzka :no:
zuzkamil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Skalica

Re: Poistenie psa

Poslaťod wer » Ned 20.09.2015 18:36

pokial je "rizikovy", tak si nemyslim, ze ho poistia... tak, ako by nepoistili cloveka a ani auto, keby boli zjavne stratovi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné