Pes nám ničí dvor

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Pia 17.08.2012 6:28

Baby, viem že sa tu všetky vyznáte vo výcviku psov viac ako ja. Nechcem vám krivdiť, ale mám taký pociť, že ma chcete na 100 % odhovoriť aby som si psa nechala. Cítim sa tu, ako by ste ma bičovali. A chcela som len poradiť. To som tu jediná osoba komu šteňa vyvádza? Každý hneď vie ako zaobchádzať so psom? Myslíte si, že na Slovensku žijúci psy dostanú všetci to o čom tu píšete? Trochu som odbočila od témy.... Dnes som našla inzerát na výcvik psov, tak idem do toho. Keď som už nemožná. No nikto ste mi nenapísali, ako mu zakázať aby skákal na syna, keď tam nie som.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Bad » Pia 17.08.2012 6:58

Gordon, v prvé řadě jsi ve špatné sekci, přesuň se do Výchova a výcvik, protože to je tvůj problém obecně.
Skákání na lidi se řeší například tady : viewtopic.php?f=9&t=1231, ale užitečné rady najdeš i v jiných tématech, třeba to, že na něj nemáš křičet a zakazovat, ale učit ho, co má dělat. Slovo psovod = pes + vést, a nikoliv pes + řvát (nejsem proti zákazovým povelům, ale každé NE musí okamžitě následovat nějaké návodné ANO) Pročti si tu sekci, určitě tam najdeš plno užitečného.
Jeho volný pobyt na zahradě je vlastně špatný, protože se učí (a už naučil) chovat se podle sebe (protože nikdo ho nenaučil jinak) a to se moc neslučuje s vašimi představami. Voliéra opravdu není špatné řešení, pokud mu dáš dost pohybu a zaměstnání (ne bezúčelné hry ale opravdu ho zaměstnat, ono ani tak nejde o čas ale o náplň). A může to být pouze dočasné opatření, mlaďoch je v pubertě a jestli ho vycvičíš (ale i syna) a dáš mu nějakou smysluplnou náplň života, tak by mohlo být po problému.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Ivanka.P » Pia 17.08.2012 6:59

Renata píše:
Ivanka.P píše:Nebudem konkrétne reagovať na všetko... Ale prečo by mala psa darovať keď nieje na prvom mieste?

nie preto, ze pes nie je na prvom mieste, ale preto, ze:
je to este len stena, a uz tu boli vykriky, ze ho musi dat prec, lebo bla bla bla
venovat sa psovi a venovat sa psovi neznamena vzdy to iste. hodinu a pol ho ucit, cvicit, ukazovat co moze a co nie je jedna vec, 1,5 hodinove sledovanie psa, co zas zle urobi je druha vec. toto stena proste lezi uhorom a nic sa s nim nerobi, a ani sa s nim nic robit neplanuje. len hybernovat na dvore, v koterci, v oplotenom vybehu. stojim si za tym, ze v takomto pripade je lepsie psa posunut dalej (aj vzhladom na to, ze som si precitala vsetky prispevky od uzivatelky, nie len tento jeden, nechysta sa nejak specialne riesit situaciu a vychovu psa, len jeho vazenie) a cim skor, tym lepsie. jednak steniatku sa skor najde novy majitel ako dospelemu nevychovamu x bigla, dvak novy majitel este v tomto veku ma vacsiu sancu uspesne odstranit zlozvyky ako u dospeleho psa.


:angel: to si nemyslela vážne toto že? Vieš čo to je keď pes leží úhorom?
píše, že sa psovi 1,5hodku venuje že sa s ním aj syn hrá, chodia von. Keby jej to bolo jedno a chcela by aby pes len hybernoval :lol: strašné prirovnanie, tak by sem nevypisovala a už je na reťazi či v kotci.
Okrem iného je úplne jedno čo za rasu je to a čoho je to mix :no: štence a ešte aj puberťáci veci ničia niekto viac niekto menej a sú ludia ktorých to prekvapí. Mali pred tým psíka ktorý vo vysokom veku zomrel - človek zabúda že aj ten kludný starý psík bol šteňa a ničil. Možno ani tolko neničil a o to je to horšie. To však neznamená, že ten pes tam trpí.

Tak isto sa ja môžem pozastavovať nad tým, že niektoré rodiny len setia pri TV deti hrajú hry na roznych konzolách a z domu ani nevytiahnu nos - mám im povedať nech deti dajú niekomu kto sa im bude venovať? :pac: môžem poradiť ak o to stoja. Možno blbé porovnanie ale v niečom podobné.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Ivanka.P » Pia 17.08.2012 7:02

Bad :jop: super rady.

Tiež som sa postupne učila ako so psami a nikto mi nepovedal pri prvej chybe "vieš čo, daj toho psa preč!"
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Renata » Pia 17.08.2012 8:08

aj ja som sa postupne ucila ako na to, a tiez mi nik nepovedal, ze daj toto psa prec ale ja som tiez nepovela, ze to nejde, to sa neda, na to nemam cas, nechce sa mi vstavat o dve hodky skor a podobne :ach: ludia jej dali zopar rad co a ako, ale nic z toho sa nedalo. ked niekto napise a ma zaujem s tym nieco robit, nech je to akekolvek trapenie, tak sa s tym lahsie robi, ako od zaciatku hovorit o tom ako sa co a preco neda. toto obdobie nebude trvat vecne a cim skor ho nauci, co ma robit, tym skor to prejde. ale ked ho necha hybernovat :lol: tak to bude len a len horsie, aj s kotercom, aj ohradnikom aj so vsetkym.
Gordon R píše: Dnes som našla inzerát na výcvik psov, tak idem do toho.
toto je uz trosku iny pristup :jop: a potom ma clovek aj ochotu pomoct a poradit, nie len hadzat hrach na stenu. a neboj Gordon nie si jedina, ktorej stena vyvadza. vsetky stenata vyvadzaju, a ked ho teraz naucis ako sa ma spravat, co moze, co nie, na starobu ako keby si nasla :smile: jaaaj ako som sa ja natrapila, a to krava sprosta s dvomi naraz :pac: ako som varila polievku? osupala mrkvu, isli sme cikat, hodila do hrnca a uz to na mna pucilo oci, ze znovu, zapla, trochu sa povarilo a krpec uz pucil oci znovu aaaa ja som to nestihla, utierat, rano na rukach, lebo akonahle na zem, tak vchod ocurany, rozhryzeny gauc, kuka to na mna, ze jaaa som to urcite nebola, noviny, cdcka komplet po celom byte, zabudla som vysypat kos? tak mi treba, topanky a papuce som vyhadzovala, krasny drahy koberec taky tak. ked niekde z niecoho trcala mala nitocka, tak som ju opalila zapalovacom, aby si to nevsimli, lebo cokolvek vycnievalo, bolo navyse a huraa treba to pomocou nitkocky cele vyparat :aaa: a to je len zlomok toho, co sa dialo vnutri. vonku okoloiduci, ktorym som sa do neba musela ospravedlnovat, ked ja blba a moje stena blbe ich ocapalo labkami, ked som sa na sekundu otocila. ponuky na cistiaren a podobne.. jaaaj ako si ja uzivam, ked tie kravy vedia chrapat aj do dvanastej a byt same cely den a nic nevysrstit :joint:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Lindchen » Pia 17.08.2012 9:10

Pridám názor aj ja, hoci som sa už vyjadrila v bíglej téme. Gordon, myslím, že nie si v situácii, kedy treba psa darovať niekomu inému. Zlý výber jedinca je asi tvoj základný problém, ale keď už ho máš, dajú sa urobiť kompromisy.
Čo sa týka času. Je možné, že popoludní viac ako 1,5 hodinu nemáš (povinnosti, domácnosť, si unavená z práce, školy - neviem). Skús na psovi pracovať hlavne ráno, pretože v noci sa ti po akomkoľvek zamestnaní vyspí a cez deň je už pes zase ako tajfún. (Môj Aris býva na druhý deň úplne udrichmaný, keď bol na 40 km túre, tak je vtedy rád, že ide ráno iba na hodinku von a kým som v práci, dá mu každý pokoj :heh: .) Daj si budík na takú hodinu, aby si mohla psovi venovať 2 hodiny aktívnej práce - prechádzka, aport, cvičenie, preťahovanie a pod. Urob prechádzku atraktívnou, psychicky aj fyzicky náročnou (primerane veku).
Priestrannú a funkčnú voliéru nevidím ako obmedzenie ani ako problém (u unaveného psa). Môj Aris žije počas našej neprítomnosti na chodbe (nemôže do izby), kde má pelech, vodu, dve hračky a v pohode tam prespí čas, keď sme preč. Čiže je to vlastne voliéra, akurát v byte. Keď sa vrátim z práce, nech som akokoľvek unavená, musím s ním ísť von na tak dlho, aby vykompenzoval svoje čakanie doma.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Pia 17.08.2012 10:41

Lindchen aj ja som si všimla, že je najaktívnejší ráno a večer. Inak celý deň prespí. Hlavne keď je teplo. Je to leňoch. Ideálne by s ním bolo chodiť von ráno, no vstávam o 5-tej,o 5:30 mi ide autobus. A to sa mi vstať o trejej v noci fakt nechce.
Renata nemyslím si, že som to nechcela riešiť a na všetko som povedala nechce sa mi.
Poprečítala som si všetky Vaše rady, dala som to dokopy a dúfam, že mi tá výchova aj to ostatné pôjde lepšie.
Fakt som s tým nerátala, že to bude také ťažké. Zabudla som aké je to mať šteňa. Pamätám si, že môj starý Félix(špic) stále vyprázdnil pivnicu....všetky handry a pod. vynosil na dvor. Poupratal som a hotovo. Nepamätám si, že by niečo ničil.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Renata » Pia 17.08.2012 12:08

Gordon R píše: Ideálne by s ním bolo chodiť von ráno, no vstávam o 5-tej,o 5:30 mi ide autobus. A to sa mi vstať o trejej v noci fakt nechce.
tak bud zapoj syna, aspon na tu hodku, alebo holt musis vstavat nejaky cas skor :no:
Gordon R píše:dúfam, že mi tá výchova aj to ostatné pôjde lepšie. Fakt som s tým nerátala, že to bude také ťažké.
ja vam drzim palce, nech to ide. a ked bol tvoj predchadzajuci psik dobre steniatko a narobil iba "zopar" skod, tak pocitaj s tym, ze kazde dalsie bude vacsi a vacsi cert :dunco3: ja s tym vzdy tak kus ratam a potom aspon nie som zaskocena :lol:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Pia 17.08.2012 13:07

Ďakujem Vám všetkým za podporu :smile: Ozvem sa ako to zvládame.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Uto 04.09.2012 6:55

Ahojte všetci. Opäť som tu :ahoj: , aby som Vám napísala, ako to zvládame.
Začínam mať taký pocit, že vychovať psa je ťažšie ako dieťa. Myslím si, že treba čas na to, aby "pán" spoznal svojho psa, jeho povahové vlastnosti a náturu. Dá sa povedať, že nám to ide celkom dobre. Venujem sa mu viac ako pred tým. Zistila som, že Gordon miluje vodu a plávanie. Tak s ním chodím veľmi často na miesta, kde je to možné. Raz sa nám stalo, že ponaháňal všetky kačice a mne sa to náramne páčilo :jupi: . Bolo vidieť, že si to užíva. No po príchode domov ma otec upozornil, že je to zakázané a keby nás zbadal poľovník, tak máme po zábave. Takže na svoj vek (30) sa toho ešte musím veľa učiť. Keď sme vonku na prechádzkev lesíku, tak ho púšťam bez vodítka. Privolávačka funguje, občas len na druhé privolanie. No keď ho niečo zaujme, tak je to ťažké. Všimla som si, že keď odbehne a po čase nás už nevidí, tak nás čaká...sám nepokračuje. Myslím si, že je to pozitívne. Jediný problém, ktorý neviem zvládať je, keď sa hráme a je už úplne "besný", je veľmi divý a musím si dávať pozor aby ma nepohrýzol. On si to neuvedumuje, lebo pre neho je to hra, lenže niekedy som dohryzená a doškriabaná. Už som skúšala všeličo. Povel "nesmieš" z zápale hry nepomáha. Jeho oblúbená hra je ťahanie handry. Od malička má rád handry. Roznáša ich po celom dvore a trhá. To mi nevadí, je to lepšie ako by hrabal. Len si s tou handrou niekedy popletie moju ruku. Proste je ako z divých vajec. Máte niekto podobné skúsenosti?
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Ivanka.P » Uto 04.09.2012 8:22

Som rada že vám to tak pekne ide :no:

keď sa hráme a je už úplne "besný", je veľmi divý a musím si dávať pozor aby ma nepohrýzol. On si to neuvedumuje, lebo pre neho je to hra, lenže niekedy som dohryzená a doškriabaná. Už som skúšala všeličo. Povel "nesmieš" z zápale hry nepomáha.


ja len k tomuto... to robia psi bežne veď sa tak hrali ako šteniatka. Ja som po cvaknutí /a to som od RTW mala riadne kusance/ s hrou prestala. Nehovoriť "fuj" pes nevie, prečo počas hry hovoríš fuj má sa prestať hrať :nwm: ak zakričíš ešte viac stúpa adrenalín a viac ťa chce uloviť :no: Ja som len povedala niečo v tomto zmysle "au, ty si blbá s tebou sa nehrám!" a hra sa skončila. Nie na prvý krát ale ver tomu že pes to časom kochopí.... kúšem = prestáva sa somnou hrať :plac:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod moschino » Uto 04.09.2012 14:20

Ja som riešila najskôr problém s ničením, neskôr s kňučaním po mojom odchode. Kedže sme sa viackrát sťahovali, tak tento problém, ktorý sa dostával už pod kontrolu vždy v novom prostredí znovu prepukol :ua: Čím susedia neboli nadšení
U nás veľmi dobre zabralo, keď dám pred odchodom psovi loptičku naplnenú pamlskami alebo Kong (ak poznáš) naplnený paštétou alebo syrokrémom. Psík sa hrá a aj zabudne, že som odišla a proste už vie, že nemá zmysel kňučať :jupi:
Skús sa poobzerať za podobnými hračkami, je ich na trhu naozaj veľa. Len kupuj iba tie, ktoré môžeš psíkovi nechať aj osamote (napr. ten Kong a podobné gumové loptičky, činky, ufá a kadečo iné. Niektoré tieto hračky sú z plastu a dreva, tie by som ale psíkovi nedávala bez dozoru).

Vidím, že sa vám darí, držím palce aj naďalej :ahoj:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Štv 06.09.2012 6:55

Hračky sú dobrá vec. Máme už dve loptičky a jednu akože kosť. Ale Gordon uprednosťnuje drevo. A to obyčajné narúbané drevo, čo máme prichystané do krbu. Proste je s tým plný dvor. Každý deň mám zabezpečenú robotu. Úplne to drevo poobhrýza. Dúfam, že to nie je pre neho škodlivé. A ešte handry. Susedia sa nám smejú, že to u nás vyzerá ako na Luníku :lol:
No poobzerám sa aj po iných hračkách. Možno nájdem niečo zaujímavé.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Predchádzajúci

Späť na Ostatné