Pes nám ničí dvor

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Str 15.08.2012 7:31

Ahojte,

chcela by som od Vás radu, ako zabrániť nášmu psovi, aby nám robil jamy do trávnika a ničil kvety.
Už som písala s podobnou prosbou k (Beaglom), keďže je to miešanec beagla. Poradili mi venovať sa mu viac. Stalo sa. Môj pes býva na záhrade, môže slobodne chodiť všade. Má 7 mesiacov. Chodím sním každý večer na prechádzku a potom sa ešte doma hráme a učíme. Má vic oblúbených miest kde hrabe. Na jedno miesto som už dala kamienky a pod ne fóliu, no dnes ráno zničil aj to. Fóliu roztrhal a kamienky sú všade :pac: . Stále sa s mamou hádame kôli psovi, keďže ona már radšej kvety ako psov. Chcela som pre nehu voliéru, ale otec mi to nedovolil, lebo sa mu nepáči, keď je pes zatvorený a nemá slobodu. Všade okolo kvetín a kríkov som dala veľké kamene, aby ich nevedel zničiť. On tie kríky vybere aj s koreňom :ach: , no hrôza. Už ma nič iné nenapadá. Máte nejaké podobné skúsenosti? Budem rada za každý nápad. Trestať ho nemá význam. Ako na neho zakričím, už vie, že spravil zle a ide sa schovať. Myslím si, že on napriek svojmu nízkemu veku vie, že sa to nesmie...proste robí zle. POMOC
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod meraja » Str 15.08.2012 7:54

Voliéra ozaj nie je riešenie, nemože byť kvôli kvetom pes zavrety
čo takto okolo kvetov spraviť nejaku ohradku aby sa ku nim nedostal, je to ešte šteňa myslim že vekom ho to prejde

viewtopic.php?f=9&t=16179&hilit=ni%C4%8Denie skús toto
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod lucik » Str 15.08.2012 7:56

skús sa zamyslieť sama - čo má ten pes robiť na dvore celý deň? on nerobí zle, on nemá zamestnanú hlavu, nie je unavený, tak si sám vymýšľa činnosti ako sa zabaví.. nedošlo vám, že asi ten pes potrebuje vybehať a zamestnať hlavu aj ráno? zjavne mu aktivita večer nestačí na to, aby bol celý deň a noc neaktívny a prespal..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod wer » Str 15.08.2012 8:11

meraja, preco by nemohol byt pes zavrety..? :nwm: moja garsonka teda nie je o moc vacsia ako ta voliera a to tam pes travi dost vela casu - ked som v praci, aj sam...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Str 15.08.2012 8:31

Možno sa nudí...ale po pravde, do roboty chodím 5:30 a mne sa nechce vstávať ešte skôr, aby som nášho hafana zabávala. Mám ho rada, ale nie on je na prvom mieste.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Renata » Str 15.08.2012 8:37

chcela som vlastne napisat, ako psovi zabranit v hrabani zahrady, atd, ale kedze to chce viac casu a ty ho nemas, lebo sa ti nechce, tak rada znie, psa daruj a vysad tolko zahonov, kolko mama chce. skor, ci neskor to tak dopadne.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod meraja » Str 15.08.2012 8:41

wer v poriadku,ale nie stále
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Str 15.08.2012 8:54

Fajn. Keď poviem, že popri rodine, domácnosti a dvoch zamestnaní mám na môjho psa každý deň vyhradený čas hodinu a pol, tak na mňa každý vyskakuje, že je to málo. Proste sa neviem roztrhnúť. Mám rada psov a najmä toho môjho. Mám ho darovať, pretože nemám na neho 3-4 hodiny času? Moja mama zas miluje kvety a stará sa o ne. Je zlá? Asi sa to nedá skľbiť. Mať aj krásnu záhradu a spokojné psa.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Renata » Str 15.08.2012 9:07

da sa to sklbit, aj zahrada aj spokojny pes. ale to vyzaduje cas. mama je vyborna, ma rada kvety a stara sa o nej. dava im to, co potrebuju. ty mas rada psy, ale nestaras sa o toho svojho, nemas cas. a ak chces odpoved, tak cisto moj nazor, ano daruj ho. 1,5 hodiny vyhradeneho casu na x bigla, ruku do ohna dam za to, ze za chvilu znici nielen zahradu, ale aj vas. to chce trosku si rozmysliet, co si zaobstaram, ked nemam cas. na to, ze mas domacnost, rodinu, dve zamestnania, tak trosku zbrkle rozhodnutie zaobstarat si psa, ked na neho nie je cas, nemyslis? ak mas naozaj len 1,5 hodky denne na psa a nemas si kde uz cas ukradnut, tak uprimne, porozmyslaj o tom, ze psika darujes. ten pes sa dozije cca 14-15 rokov, trochu vela na koterec.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod lucik » Str 15.08.2012 9:12

no vidíš, prišla si na to aj sama.. len na takéto veci treba myslieť skôr a pred kúpou psa zvážiť všetky pre a proti.. niektoré psy by to možno nerobili, niektoré nepotrebujú aktivity a stačí im vylihovanie v záhrade a spoločnosť, ale to ani v rámci plemena nikto nevie, aké nároky ten ktorý psík bude mať.. proste s tým treba počítať.. :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod merri » Str 15.08.2012 9:17

Gordon R, bohuzial s casom ktory mozes psovi venovat, a s temperamentom, aky ten pes ma, sa to naozaj sklbit neda. A to nie je len o tom, ci tvoja mama chce mat peknu zahradku alebo nie, ak by ste aj ozeleli pekny travnik a kvetiny a cely dvor vybetonovali, to jeho nudu nevyriesi a zacal by nicit nieco ine. Znamym labradorka dokonca okusala izolaciu z domu, ked uz nemala co nicit na dvore. A to bude len a len horsie. Takze jedine riesenia su, bud poskytnut psovi dostatok aktivity, alebo ho naozaj darovat niekomu, kto ten cas na nho mat bude. :ua: Tak ako som ti pisala aj v druhej teme, pri tvojich casovych moznostiach by bol spokojny mozno nejaky kludny starsi utulkac, ale bigloidne stena ani nahodou. Skuste si k tomu sadnut a zvazit ci sa naozaj ten cas nenajde, alebo hladajte noveho majitela.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Gordon R » Str 15.08.2012 9:25

Ďakujem. Fakt som si to nepremyslela. Mala som 14 rokov bieleho špica a bol bezproblémový. Rok po jeho smrti som si zadovážila tohto nášho Gordona a teraz fakt neviem čo ďalej. Asi by ho bolo najlepšie darovať niekomu, ale dáko si to neviem predstaviť. A neviem ako by zareagoval syn. Ťažká dilema.
Gordon R
Nováčik
 
Príspevky: 41

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Domca » Str 15.08.2012 10:16

Podla mna si si nemala vybrat krizenca beagla....Na takeho psa treba mat viac casu ako 1,5 hodiny denne...to mu naozaj nestaci...Viem to porovnat s fenkou od nas z utulku, krizenka beagla a 2x ju vratiliu z adopcie, lebo bud vsetko nicila alebo utekala....Maleho by som darovala do dobrej rodiny ktora na neho bude mat cas a bude sa mu moct venovat. A pri vybere dalsieho psika sa skuste ist pozriet do utulku a vybrat si kludnejsieho psika ktory nebude vyzadovat tolko pozornosti...a kludne aj dospeleho, takych je v utulkoch plno a su vazne skveli :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 15.08.2012 11:55

Ja neviem, nehádzala by som hneď flintu do žitu. Proste nie je to s každým psom jednoduché, ja som tiež bola začiatočník, keď sme si brali prvú fenku (PRT) a prežili sme to. A teda nebývala to vždy len sranda, síce moc neničila, ale neskutočne zavíjala, štekala, ak sme odišli. Neskutočné problémy sme kvôli tomu mali, utekala mi, naháňala cyklistov, korčuliarov, autá. Venovala som sa jej neustále a aj tak to nestačilo, no nikdy by som ju nedala preč, lebo by jej inde bolo lepšie. Koľko ľudí si vezme psa trebárs aj z útulku a jediné, čo s ním robia, že s ním idú na 10-20 minút okolo domu a aj so šteniatkami, výcviku a výchove sa nevenujú.
Je pravda, že tu je problém hlavne v tom, že on ničí tie kvety a záhradu a sú kvôli tomu problémy s mamou. Ja by som isto zvolila tú volieru, cez deň by bol tam a ak by som mala čas, tak by som sa mu venovala. Zasa hodina a pól nie je málo, ak by to bol aspoň nejaký súvislí čas. Teda si to rozdeliť napr. na pól hodinové intervaly a tomu psovi sa plnohodnotne venovať. Hrať sa s ním, preťahovať sa s ním, hrať sa hru na lovenie, na skrývačky a pod. Ono, ak sa bude nudiť, tak to skutočne neprejde, vždy si niečo nájde.
Trest je úplne mimo v tomto prípade, keďže on sa len snaží zabaviť a nie robiť niečo, čo sa nemá a vás tým vytáčať. Možno by nebolo od veci si zohrať niekoho z okolia, nejaké dieťa, ktoré by ho prišlo občas vyvenčiť. Takých je isto dosť, síce v dnešnej dobe už možno ani toľko nie, ale možno sú.
Pokúsila by som sa spraviť všetko preto, aby sa to zmenilo a neriešila by som to behom pár dní na fóre a dala ho preč. Spravím max. preto, aby sme boli všetci spokojní a ak to nepôjde, potom začnem zvažovať, či to pre psa nebude lepšie, ak sa mu nájde nový domov.
Možno sa mi to ozaj len jednoducho píše a situácia sa takto riešiť nebude dať, ale tak asi som veľký optimista potom. Pre mňa fakt, že si domov privediem šteňa, znamená že spravím všetko preto, aby sme boli obaja spokojní.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Pes nám ničí dvor

Poslaťod janas » Str 15.08.2012 12:24

Takže môj skromný názor.....
Sadnúť s rodinou a porozprávať sa, dohodnúť s otcom na tej volére a vysvetliť patrične, že ako mama miluje kvety, tak ty miluješ psa a poprosiť otca, aby postavil voliéru. Pes tam bude zavretý počas vašej neprítomnosti a to nie je žiadna tragédia. Venovať sa mu stačí 1,5h denne a okrem toho výbeh na záhrade pod dozorom a je to OK, pes musí rešpektovať keď nesmie niečo robiť. Jasné, chce to trpezlivosť, ale aj ten pes po čase pochopí a navyše ak dostane za uposlúchnutie odmenu, si to spojí s príjemným a prestane robiť škodu. Aj mamu to treba naučiť a možno si nájde k psíkovi kladný vzťah :smile:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Ďalší

Späť na Ostatné