Otázky ohľadne exkrementov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Otázky ohľadne exkrementov

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 14:48

No nechcela som napisat hojeenok rovno do nadpisu...a tiez neviem kam tuto temu zaradit, zatial davam sem kedze krmime surovou...

Taakze, obidvoch psov krmim rovnako, maco samozrejme vyssiu davku primerane k vahe, a o trocha vyssi podiel priloh (cca 7 rokov)...ale kamen urazu...monty ma ukazkove hoviška, krasne hnede sulceky, tuhe, ciste, vzdy sa na nich kocham :lol: ale Maco! ma hoviska skor bobkovej konzistencie, tvrdsie, zltej alebo bleduckohnedej farby, a vyslovene bobkuje, sice vecsie kusy, ale nieje to sulcek, ide mu to tazsie, kaka na viackrat...preco zaco naco??? :nwm: fakt nechapem kde sa berie ten rozdiel :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 15:01

Howienko v nazve temy by bolo lepsie...
Pricina je, teda asi je/moze byt, v tom, ze kazdy psaci zaludok a crevka spracuvaju rovnake papanie trochu inac. Odkedy krmim barfom, ma Tob sice howienko vzorove, ale raz su to sulce - jednofarebne, ale aj pestre, inokedy bobky (ked ma viac kosticiek), niekedy redsie, elasticke.... keby to nebolo o hownach, napisem vsehochut... :heh:
A zavisi aj od rychlosti travenia. Mensi psicek travi o cosik rychlejsie. Rano kazdy pes vykadi ranajky z predosleho dna, ak nema, ide prva von zeleninka, prilohy... Dnesnu veceru (maso) vykadi az pozajtra rano, ale skor az poobede, resp. este neskor (az do 60 hodin to travi).
Silwus, klidek, je to OK, ak nie su dalsie anomalie - hnacka, vracanie....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Lena » Str 19.11.2008 15:06

tak ale je to zaujímavé. my sme mali tvrdé hovienka a na viac krát len keď sme mali viac krát za sebou kostičky. a vtedy to vyzeralo ako keby sa chuďák aj trápi....keby skúsiš dať niečoho viac čo by mu to viac zriedilo?

Offtopic: tobin veď sa teda priznaj. niekto skúša psove granule a niekto.... :haha:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 15:11

Lena tam ani nejde o tu hustotou, skor o tu podivnu farbu, ktoru, ak by som nevedela, pripisujem nadbytocnemu mnozstvu kosti, ale to tak nieje...ide o to ze takuto farbu a konzistenciu ma posledne mesiace vkuse...bud riedke bledohnede (ak dame nejaku vnutornost surovu) alebo taketo, nazltle, biele...

Tobin...no riesit to neriesim nijak extra, ziadne problemy nema, takze sme v pohode, len mi je to obrovskou zahadou...este ma napadla jedna "sranda"...je mozne ze tymto nefarebnym hounom sa ukaze ze telo "spotrebovalo" vsetko co v strave bolo a vyfluslo iba takeho "vycucane" zbytky?? :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 15:17

Offtopic: dnes musi byt nejaky na :kak: den, toto je uz 3tia tema, kde sa riesia exkrementy... :haha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 15:17

Offtopic: Heh...no mna toto mata uz dlho len vzdy som na to zabudla...a zrazu mi to hojno skrslo v hlavne :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 15:39

Offtopic: Ozaj, tolko howien pokope, dnes je tah Loto, treba dat ziadanku na peniaze....
No, z kosti je kadivo svetle, ale do biela, nie do zlta a ak je moc kosti, tak je drobive biele... Ked ma peso kosti pravidelne, uz mu to kadivo tak nezahustuje a netrapi sa, akoby mu islo rit roztrhnut... Taketo tazke sranie ma Tob, ked dostane v krcme 2 kosti z peceneho rebra (vzdy iba gulate z vysokeho, nikdy nie ploche).
Silwus, aka farba je u howna podivna? Myslim, ze okrem modrej ziadna... Fialova po cvikle je peknym doplnkom spektra :joint:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 15:53

No fain ale preco je ta farba permanentne?? v kuse...kazdy den...a pritom strava je ronoroda :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 15:55

Silwuska píše: pritom strava je ronoroda

Co tam chyba? 'v', alebo 'z' ???
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Amaguk » Str 19.11.2008 15:57

Silwuska píše:No fain ale preco je ta farba permanentne?? v kuse...kazdy den...a pritom strava je ronoroda :smile:

Offtopic: musis mu predsa prestat davat tu farbu, ni? :ha:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 16:02

Tobin píše:
Silwuska píše: pritom strava je ronoroda

Co tam chyba? 'v', alebo 'z' ???


hehe...jaka haluz...samozrejme ze "z" :lol:

Offtopic: Amaguk...no pouzvazujem, ked ja tak silno chcem mat bieleho psa, a dufala som ze liecba "zvnutra" pomoze :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 16:06

Silwus, este by ma zaujimalo, aku farbu si predstavujes... Ak ces cele kadivo rovnake, skus psa po nazrati ponatriasat, premiesa sa to dokladne a mozno vysere jednofarebne :joint: Keby si kcela nejaku vzorku, skus kosti na striedacku c pecenou, bude ciernobielo strafkovane :aaa:
(Dnes mi nejak sibe....)
Ale vazne, aj ked si myslis, ze davas rovnako, nie je to rovnako, takisto flora a fauna sa v gastrointestinalnom trakte meni a vobec nie synchronne s krmivom.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 16:08

No kedze som tu poslednu vetu vobec nepochopila, tak sa skusim opytat inac a budem dufat ze ty inac odpovies :heh: :heh:

Ako je mozne ze jeden pes ma stale inu stravu, ale exkrement fuurt rovnaky, fuurt bielo zlty, fuuurt tuhy jak bobek (az na par vynimiek)...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Tobin » Str 19.11.2008 16:16

Ahaaaa... Preto som sa pytal, ci v tom "ronorodu" chyba v alebo z. Takze roznorodu... A howno rovnake...
Bobky, tvrde, tazko serie - uber kosti, pridaj maso, castejsie kusky vnutornosti. Ale ty krmis Bordy, ze, tie kocky mlete.... Tam mozu byt nejake prisady - emulgatory, antiemulgatory, konzervacne somariny...
Farba - tak to teda neviem
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Otazky ohladne exkrementov ...

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 17:59

Chlape bordy kocky su bez farbiv a konzevacnych latok :nwm:
kosti nedavam vobec casto...pche, ked poviem,raz dvakrat za tyzden :nwm:
Je mi to zahadou :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Ostatné