psy a dazd

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: psy a dazd

Poslaťod Monca » Sob 18.09.2010 13:57

Essie dážď vôbec nemá rada :ach:
ide von len preto že musí, vyčúra sa a beží do vchodu...nuž ale panička má rada dážď a gumáky, takže Essie si sem tam musí v dažďi pretrpieť prechádzku na pole :lol:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: psy a dazd

Poslaťod Terka » Sob 18.09.2010 20:31

Ajde je jedno či prší alebo nie :nwm: ona miluje dôsledok dažďu .... mlááááky :heh: cez každú chce prejsť, v každej ochutnať vodu, opprípade ak sa podarí ľahnúť/sadnúť si do nej :pac:
kedy konečne prídeme z prechádzky čistí a suchí? :heh: môj sen ktorý sa nikdy nesplní :ua:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: psy a dazd

Poslaťod Beckyna » Štv 21.07.2011 16:14

Ja mám 6 týždňové šteňa shih-tzu a neviem či je vhodné ísť sním v takomto počasí von dnes celý deň prší a nechcela by som aby Becky nachladla . Neviem čo mám robiť ešte sa len učí pýtať sa von a celkom jej to ide len občas urobí cik-kak v byte, myslela som že by som jej dala noviny ale bojím sa že sa "pokazí" a bude sa venčiť v byte . Neviem ako ďalej. :4:
Beckyna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: psy a dazd

Poslaťod Amaguk » Štv 21.07.2011 17:43

ved nie je taka strasna zima, aby prechladla
na dlhu prechadzku ju neber, ale ciknut ju von vezmi aspon na chvilku a po navrate ju dobre vyutieraj
:smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: psy a dazd

Poslaťod wer » Štv 21.07.2011 19:03

jejda, toto riesit v lete.. :haha: ako sa budete vencit, ked bude -20? bude mesiac zavrety doma..? :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: psy a dazd

Poslaťod Dana D » Štv 21.07.2011 20:22

Psík má 6 týždňov, tak asi preto tie obavy.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: psy a dazd

Poslaťod wer » Štv 21.07.2011 20:44

chapem, len netreba to prehanat a byt prilis uzkostlivy. su psi, co sa narodia vonka , aj na jesen a hold, musia prezit...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: psy a dazd

Poslaťod AndreaT » Pia 22.07.2011 10:18

Lusy môj je presne ako tvoj havo, niekedy ho musím vytlačiť von a potom rýchlo rýchlo okolo domu, cestou poriešiť všetky potreby - malú, veľkú.
Inokedy, keď vonku našiel dobrého parťáka na divočenie, vôbec zrazu nevadilo, že prší, špinavý ako prasiatko v chlieve :lol: Hold bradáče :lol:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: psy a dazd

Poslaťod Aty » Pia 22.07.2011 13:09

Môjmu Yesspovi vadí keď prší iba keď je na záhrade, vtedy robí všetko preto aby si labky neomočil a aby naňho kvapka nekvapla, ale keď sme niekde mimo na prechádzke, tak mu je jedno či prší alebo padajú krúpy :smile: No v týchto dňoch s ním musím chodiť von či prší alebo nie, on sa totižto na záhrade ani nevyciká kým nemusí.
Gollum: And if it loses? What then? What if it loses, precious, then we eats it! Hahaha. If Baggins loses, we eats it whole.
Bilbo Baggins: Fair enough.
"Alt Lys Er Svunnet Hen"
Aty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393

Re: psy a dazd

Poslaťod Beckyna » Pia 22.07.2011 20:11

wer píše:jejda, toto riesit v lete.. :haha: ako sa budete vencit, ked bude -20? bude mesiac zavrety doma..? :ach:


Dnes som bola s malou v Vetošky pretože sa mi zdalo že Beckina nachladla a mala som pravdu. Pichla jej injekciu :Borgal. Ak dobre čítam to kocúrove písmo :D Nechala som ju cez tie dažde vnútri predsa len má šesť týždňov . Povedala som jej že som ju radšej nebrala von v týchto dažďoch a ona na to že lepšie som ani nemohla urobiť pretože inak by sa jej stav mohol zhoršiť .Už dlhšie som mala podozrenie že ide o nachladnutie a týmto sa mi to len potvrdilo. Dokonca včera v noci bola Becky na tom tak zle že ked spinkala tak sa pri nádychu až nadvihovala tak na tom zle bola chrčala a prskala kade- take. Ešte že som tam išla inak neviem... Inač ďakujem zakladateľom tohoto fora pretože som sa veľa dozvedela a poučila ( aj v tom pokračujem :jop: ) Pomohlo napríklad Beckyne to že ste na fore uviedli že na prechladnutie je dobré dávať čajík alebo aj popísané príznaky nachladnutia za to pekne dakujem :* Vetoška Beckyne pichla inekcju ona len zapišťala a tým sa to začalo mali ste vydieť ten cirkus :DD Zapišťala a potom začala plačkať a celú dobu ako sme išli domov v aute nariekala a tvárila sa veľmi ublížene a to vetoška mala najtenšiu ihlu. :haha: Herečka moja :DD

Wer a keď bude -20 tak Beckyna už nebude mať 6 týždňou. :lol:
Malinké šteniatko netreba vystavovať chladu !

Inak ešte ked som ju pred týždňom doniesla domov tak bola prví krát vonku po daždi jediná jedna barina v celej ulicia a ona sa do nej postavila pozrela na mňa pohľadom že to je čo?? a zdvihla jednu prednú lapku to ste mali vidieť :haha: :haha: To keby sa mi podarilo odfotiť jááj poza do časopisu :*
Beckyna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: psy a dazd

Poslaťod nellynka08 » Pia 22.07.2011 20:31

Už dlhšie som mala podozrenie že ide o nachladnutie

čo znamená pri 6 týždňovom šteniatku dlhšie?
Inak ešte ked som ju pred týždňom doniesla domov

ty si si domov vzala 5 týždňové šteňa? nezdá sa ti to priskoro?
nechcem ťa uraziť ani do teba rýpať, ale 5 týždňov.... to malo malinké pobudnúť ešte aspoň týždeň pri mame ak nie aj viac
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: psy a dazd

Poslaťod Mackie » Pia 22.07.2011 20:43

kazdopadne v prvom prispevku si nepisala, ze si mala podozrenie na prechladnutie
ale klobuk dole, ze si isla k veterinarovi, poniektori by cakali kym by nebolo neskoro :ach: samozrejme s takym malych stenuchom a zdravotnym stavom radsej ho drzat v teple a suchu, hoci cez den, ked zasvieti slnko, by som ho kludne vzala von na par minut, nech pozna aj co je trava a vsetko okolo, ale fakt len na par minut a aj viackrat denne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: psy a dazd

Poslaťod Bad » Sob 23.07.2011 12:51

Beckyna, ona si to s velkou pravděpodobností přinesla už od chovatele, to že jsi ji brala v 5-ti týdnech není OK, je otázka jak je to s její imunitou. Normální zdravé štěně by trochu deště mělo zvládnout v pohodě.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: psy a dazd

Poslaťod Beckyna » Pon 25.07.2011 21:24

Ja viem v tom smere že som ju vzala presne 5týždňovú aj 3 dňovú som zlyhala . Ako vravím je to môj prvý pes v živote. Nič som si o čase odberu na internete neprečítala , čisto som verila chovatelke čo sa mi nevyplatilo keď mi povedala že má 5 týždňov aj 3 dni mi môj zdravý síce neinformovaný mozog navrával že je to skoro ale ako som si všimla a ako mi aj potvrdila chovateľkina dcéra . Malé už žrali tuhú vstravu.A aj mi povedala že bežne dávajú štence také 5 týž. aj 3 dňové
z domu jednak aby si matka oddýchla aby sme si malú užili malinkú.Mala som sto chutí ju tam ešte nechať ale neurobila som tak , som z Pezinka a malá až z Galanty -Matúškovo.
Bad
to nebolo kôli dážďu ako tej radikálnej zmeny počasia jeden deň 38 a na druhý 15.
Rozmýšľam že by som v lekárni kúpila Kravské kolostrum ( to je na podporu imunity a vyvíjaniu imunity čisto prip. produkt, je to super pre choré detičky a aj ľudí trpiacich rakovinou)
Inak už sa to mám pocit zlepšuje dostala liečiky a sirup neviem či som vravela máá kylečko už.
:aaa: :jupi: :jupi:
Mackie
Ďakujem ja som už raz taká, ako náhle spozorujem zmenu v správaní alebo tak tak utekáám ríchlo k doktorovi.
Moje morčiatko Lylinka tá už si zvykla :lol: :lol: A aj veterinár v Senci. Niekedy tam idem zo somarinkou . Niekedy mi to neskôr príde a smejem sa aké som strašne úskostlivá čo sa týka zdravia svojich lások. Na seba taká niesom . Veterinár sa my smeje že keby som mala posledné jedlo aj to by som dala zvieratkám :D Ja prosto nedopustím aby sa mojím Malinkým niečo stalo a aj ostatným zvieratkám. (V sobotu sme mali oslavu a svinku :jazyk: ja som na ulici našla dve vychrdlé mačiatka a doniesla som im riadnu porciu :heh: Cez tú kopu ich ani vidieť nebolo :DDD Alebo moju mačku prvú som si osvojila z ulice našla som ju ráno pod autom a hneď ani nevie ako mala domov :king:
Ja som proste taká dedko sa mi smial malá iba soplila a ja už stresy aby sa jej dačo nestalo a aby nezahynula... Možno si teraz myslíte že som šibnutá a že chúdence zcvieratá nemajú život že ich strážim a tak ale tak to nieje , ja sa len snažím aby mali dobré jedlo pekné veci (misky ,pelechy vodítka...) pevné zdravie a lásky nad hlavu .Taká bola moja mama babka a aj krsná ) Mama vždy z ulice poznášala zveri domov a rodičia sa báli ísť do vlastného domu hlavne ked zo sídliska zobrala Britu DOGU :joint: alebo ked jej zhynul psík o ktorom ani nevedeli že je kotný a vzyme na vianoce porodila pod schodami a mama na druhý deď našla zmrznuté šteniatka a toľko toľko ich zohrievala a masírovala až sa stalo čo nik nečakal a malé ožili.hned ako začala mamina jarná školo povinnosť každú veľkú prestávku zdrhla zo školy aby mohla opatriť a nakrmiť štence:DD A to by som aj ja spravila ja som tak krmila malého holučkého škrečka slepého maminka ho nechcela a ja som každé dve hodiny ráno večer vstávala aby som mu zohriala mliečko a cez striekačku nakrmila ) Všetci sa mi posmievali že som MATER :DDD
Beckyna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: psy a dazd

Poslaťod Juraj _ » Ned 31.07.2011 7:52

lusy píše:so xarom sme este len teraz isli dnes 1-krat von. a ked som otvorila dvere a on videl, ze prsi, tak som ho musela von vytlacit. :heh: a keby ste videli ten jeho pohlad akoby trpel. rychlo sa vycikal, urobil otocku a bezal domov. :lol: a ked prisiel pred dvere, tak sa mi tam natlacil, aby nahodou uz ani sekundu nemusel stat na tom dazdi. :haha:
Psy nemajú zimnú bundu, pršiplášť, dáždnik.... ani by si sa mu nečudovala, keby si išla na dážď s holím zadkom :jupi:
Niektoré plemená sa vyvýjali na juhu.
Juraj _
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné